monushka monushka komentáře u knih

Znám tě ze svých snů Znám tě ze svých snů Clélie Avit

Občas je potřeba uniknout od reality s příběhem, který není moc věrohodný, ale je milý a má krásný konec. A toto je přesně ta kniha, která vám to dovolí.

04.09.2022 5 z 5

Útočiště Útočiště Jérôme Loubry

Tato kniha mě bavila o dost více, než Obr z mlhy. Líbilo se mi, jak si autor s námi pohrává. Vůbec jsem netušila, jakým směrem se bude příběh ubírat.

06.05.2022 4 z 5

Neviditelný život Addie LaRue Neviditelný život Addie LaRue Victoria Schwab

Fantasy příliš často nečtu, ale když už sáhnu po nějaké knize z tohoto žánru, jsem nadšená. Nejinak je tomu i v případě Addie LaRue. Příběh mi učaroval a moc se mi líbil.

14.04.2022 5 z 5

Deníček psychiatričky Deníček psychiatričky Anna Moricová

Od této knihy jsem neměla žádná očekávání, byla jsem jen zvědavá na zápisky psychiatričky. Jako blog si to umím představit, ale knižní podoba mě neoslovila.

07.04.2022 3 z 5

Kruh Kruh Kodži Suzuki

Filmovou verzi Kruhu jsem neviděla a asi bych si ani netroufla se na něj podívat. Stačila mi kniha, u které jsem byla celkem vylekaná a z toho důvodu mi trvalo i delší dobu, než jsem jí dočetla.

03.03.2022 4 z 5

Hirošima Hirošima John Hersey

Silné příběhy, které však nejsou zpracovány nijak světoborně. Což byl dle mého názoru autorův záměr, neboť chtěl popsat osudný den očima normálních lidí.

03.03.2022 4 z 5

Já jsem hlad Já jsem hlad Petra Dvořáková

Nelehké téma, které je na můj vkus zpracované až moc zmatečně. Klobou dolů před paní Dvořákovou za to, že se rozhodla jít se svou kůží na trh. Přeji ji vše dobré.

11.02.2022 3 z 5

Chybíš mi Chybíš mi Harlan Coben

Mé druhé setkání s autorem. Před několika lety jsem četla Šest let. Pokud bych měla obě porovnat, Chybíš mi se mi líbila více. Zaujalo mě téma zneužití internetové seznamky. Tento autor upoutal mou pozornost a těším se na další čtecí setkání.

09.02.2022 4 z 5

Někdo blízký Někdo blízký Cara Hunter

Příběh byl super, ale na můj vkus moc postav, jejichž jména jsem nějak nebyla schopna si zapamatovat. Konec byl přesně takový, jaký jsem si myslela, že bude. Určitě si přečtu i další spisovatelčiny knihy.

01.02.2022 4 z 5

Nesejdeš z cesty Nesejdeš z cesty Dagmar Digma Čechová

Parádní kniha s originálním příběhem! K oběma hlavním postavám jsem přilnula a přála jim štěstí. Líbilo se mi střídání časových rovin. Těším se čtení další autorčiny knihy :)

22.01.2022 5 z 5

Ve jménu Metody Ve jménu Metody Juli Zeh

Kratičký příběh o tom, jak snadné je zmanipulovat davy. Čtenář je přizván do již rozjetého vlaku, takže chybí spousta vysvětlení co se samotné Metody týče. Ale zase na druhou stranu je popsáno to nejdůležitější, s čím autorka pracuje a vysvětluje.

09.01.2022 4 z 5

HEX HEX Thomas Olde Heuvelt

HEX jsem četla celkem dlouho. Začátek byl pro mě těžší z důvodu mnoha jmen postav. Druhou část jsem ale přečetla za jeden večer. Akorát závěr byl celkem zmatený.

26.12.2021 4 z 5

Dárek Dárek Sebastian Fitzek

Fitzeka miluji, je to jeden z mých nej autorů, u kterého vím, že nezklame. A ani v případě Dárku nezklamal. Už jsem si u něj zvykla, že čím blíže jsem ke konci, tím více koukám s pusou dokořán. U Dárku jsem však až tak překvapená nebyla a tušila, jakým směrem se bude příběh ubírat.

07.12.2021 4 z 5

Zatímco spíš Zatímco spíš Alberto Marini

Tohle byl opravdu zvrácený, místy až nechutný příběh. Ale nutilo mě to číst dál a dál.

22.11.2021 4 z 5

Výhled přes střechy Výhled přes střechy Suzanne Kelman

Beletristická kniha z období druhé světové války, jejíž jádro je inspirováno skutečným životním příběhem. Dlouho jsem nečetla o příběhu lidství během těch nejtěžších časů. Výhled přes střechy rozhodně doporučuji.

05.11.2021 5 z 5

Můj africký příběh - Cesta za snem Můj africký příběh - Cesta za snem Hana Hindráková

Autorka patří mezi mé oblíbené spisovatelky. Mezi mé oblíbené se zařadí i její nejnovější kniha, která mě velmi bavila. Mám ráda autobiografické příběhy vyprávějící o vlastních zážitcích. Místy jsem měla skoro zástavu srdce, jindy jsem se upřímně zasmála.

05.09.2021 5 z 5

Cesta domů Cesta domů Sebastian Fitzek

Fitzeka miluji od přečtení jeho první česky vydané knihy, Zaklínače duší. I když vím, že v každe knize je "zvrat", pokaždé koukám s otevřenou pusou. V případě Cesty domů tomu nebylo jinak. Kniha mě vtáhla od první věty a pustila až po celodenním čtení večer, kdy jsem příběh dočetla.

01.08.2021 5 z 5

Dívka, která psala na hedvábí Dívka, která psala na hedvábí Kelli Estes

Nebyla to špatná kniha, ale mnohem více mě bavila fiktivní historická část příběhu, než současná.

31.07.2021 3 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Mé seznámení s touto autorkou. Příběh byl parádně vymyšlený, četla jsem jedním dechem.

28.12.2020 4 z 5

Rezistence Rezistence Veronica Roth

Obdivuji Trisinu odvahu! A hned musím rozečíst Alianci. Tato série je celkem návyková.

02.06.2020 4 z 5