monushka monushka komentáře u knih

Rezistence Rezistence Veronica Roth

Obdivuji Trisinu odvahu! A hned musím rozečíst Alianci. Tato série je celkem návyková.

02.06.2020 4 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Jednalo se o mé druhé setkání s autorem. Kniha se mi četla dobře, ale co mi vadilo - postava detektiva alkoholika. Přesto si chci přečíst celou tuto detektivní sérii, protože věřím, že s každým dalším příběhem bude Harryho problém menší.

29.02.2020 3 z 5

Dětské zoubky Dětské zoubky Zoje Stage

Velmi čtivá kniha! Jakožto matka dvou dětí jsem byla příběhem doslova pohlcena. Nedovedu si představit, že by se tento scénář měl přihodit v reálném životě. Autorka pro svou prvotinu zvolila neotřelé téma.

05.08.2019 5 z 5

Lidé, kteří mě znali Lidé, kteří mě znali Kim Hooper

Uz dlouho se mi nestalo, abych u neceho tak moc brecela. Brecela jsem pro Em a jeji nestesti, brecela jsem pro Connie a jeji nejistotu. Tato kniha se mi z pameti jen tak nedostane.

25.01.2018 5 z 5

Vadná Vadná Cecelia Ahern

Cecelia Ahern patri mezi me oblibene autory, a tak bylo zcela jasne, ze ani Vadnou si nenecham ujit i presto, ze je urcena spise YA ctenarum. Vadna je naprosto uzasna kniha! Vyvolala ve mne vsechny pocity, co mohla. Moc se tesim na jeji pokracovani!

24.03.2017 5 z 5

Měděný jezdec Měděný jezdec Paullina Simons

Ma srdcova zalezitost :)

07.12.2016 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Kdyz jsem knihu rozecitala, myslela jsem si, ze se bude jednat o hodne humorny pribeh. Humor v knize sice je, ale v popredi je postarsi muz, ktery je smutny, strasne smutny. Ovemu jsem fandila a prala mu, aby bylo zase dobre. Krasna kniha.

08.08.2016 4 z 5

S elegancí ježka S elegancí ježka Muriel Barbery

Knihu jsem cetla na doporuceni a musim se priznat, ze jsem cekala daleko vice. Tato kniha nebyla mym salkem caje, obzvlastne kvuli filozofickym pasazim, ktere jsem jen zbezne procitala ocima.

14.07.2016 2 z 5

Co je tvoje, je i moje Co je tvoje, je i moje Tess Stimson

Velmi zajimave tema. Pribeh sester se mi libil, i kdyz ke konci knihy jsem se uz trochu ztracela, jak se toho zacalo do pribehu motat vic.

02.07.2016 4 z 5

Lásko, kde jsi? Lásko, kde jsi? Nick Spalding

Po hodne dlouhe dobe jsem u knihy brecela smichy. Na jednu stranu mi bylo Jamieho a Laury lito, na tu druhou jsem rada, ze me takto bavili. Tesim se, az si prectu pokracovani.

22.05.2016 4 z 5

Koho vypijou lišky Koho vypijou lišky Lidmila Kábrtová

O knize vím již dlouho, ale teprve včera jsem se rozhodla si jí koupit. A jsem za to ráda! Byla mou společnicí na hodinu a půl čtvrtečního večera. Moc se mi líbila. Neuměla jsem si představit, jak se z padesáti slov jedné kapitoly dá sestavit celý příběh, ale autorce se to podařilo bravurně!

01.08.2014 5 z 5

Slunečnice Slunečnice Klára Mandausová

Knížka, kterou jsem měla přečtenou za dvě hodinky. Tak moc mě chytla. Příběh jakoby psal sám život. A má strašně moc hezkou obálku :)

10.07.2014 4 z 5

Útěk z Treblinky Útěk z Treblinky Chil Rajchman

Bylo pro mě velmi těžké ohodnotit tuto krátkou knihu. Obdivuju pána, že se rozhodl pro to, aby část našich hrůzných dějin nezůstala pro nikoho tajemstvím. Nedokážu si vůbec představit, jaké hrůzy museli Židé za druhé světové války podstoupit, i když jsem to četla na vlastní oči, neustále jsem kroutila hlavou nad tím, jak vůbec někdo takhle mohl zacházet s lidmi. Dle mého názoru by všechny knihy s touto tematikou měly spadat do povinné četby, abychom nikdy nezapomněli.

29.05.2014 5 z 5

Gejša Gejša Arthur Golden

Úžasná kniha!! Budu si jí pamatovat hodně dlouho. Strašně se mi líbily detailní popisy v knize, například, jak vypadá kimono gejši a jak se která jeho část nazývá. Viděla jsem i filmovou verzi, ale ta mě nenadchla tolik jako kniha.

25.09.2013 5 z 5

Game Game Anders de la Motte

Skvělá kniha! Moc se mi líbí nápad se samotnou Hrou, dobře promyšlené. U několika pasáží jsem doslova zadržovala dech napětím. Ocenila jsem angličtinu v textu, příběh to dobře oživilo a udělalo ho to zajímavějším. Těším se, až se začtu do druhého dílu, který na mě již čeká :)

22.09.2013 4 z 5

Pláňata Pláňata Petra Dvořáková

Další skvělý příběh od Petry Dvořákové. Opět s tématem ze života. U Pláňat jsem kolikrát měla pocit, že se nemohu volně nadechnout, jak mě celá atmosféra "toho nejlepšího" pohltila.

20.09.2024 5 z 5

Panenka Panenka Yrsa Sigurðardóttir

Na Panenku jsem se těšila z celé série nejvíce, ale bohužel mě nejvíce zklamala. Z doposud všech prozatím přečtených knih o Freyje a Huldarovi mě tahle zklamala. Dle anotace jsem čekala jiný příběh. A tentokráte se u mě nedostavil ani žádný wow efekt.
Hodnotím 3,5 hvězdami a jsem zvědavá na další příběh.

09.09.2024 4 z 5

Hřbitov Hřbitov Ed Warren

Knihu jsem měla za necelé dva dny přečtenou. Husí kůže mi naskakovala, ale upřímně jsem čekala něco jiného. Hřbitov je směsí příběhů a legend různých lidí doplněných o komentáře manželů Warrenových. Očekávala jsem, že celá kniha bude právě jen o zkušenostech manželů.

14.08.2024 3 z 5

Kdo mě vzal prvně za ruku Kdo mě vzal prvně za ruku Maggie O'Farrell

Autorka si mě získala již svou knihou Hamnet. Portrét novomanželky se mi také líbil, ale její Kdo mě vzal prvně za ruku - mi bude v hlavě rezonovat hodně dlouho. Dva příběhy, které se propojí v jeden. Slova plná emocí a krásné zvolená. Musím se přiznat, že tahle kniha je pro mě autorčinou jednoznačně nejvíce emotivní.

27.07.2024 5 z 5

Na neVěčné časy Na neVěčné časy * antologie

Povedené povídky! Myslela jsem si, že pro mě to moc nebude, jelikož fantasy nečtu příliš často, ale byla jsem nadšená!

A obálka knihy je překrásná.

24.06.2024 5 z 5