Nermal Nermal komentáře u knih

Už žádné předstírání Už žádné předstírání Vi Keeland

Je mi líto, ale za mě zatím nejhorší kniha od této autorské dvojice. Číst se to jako vždy dalo, ale bylo to zdlouhavé. Žádnou paměťovou stopu to ve mně nezanechalo. Autorky umí psát mnohem lépe.

23.08.2022 3 z 5

Turbulence Turbulence Whitney G. (p)

Bože můj! Nechápu, že někdo si čte erotickou oddychovku a přitom řeší své nesympatie k hlavním hrdinům, nelogičnost jejich konání, nepřesnost překladu a já nevím co ještě. Někteří čtenáři mi připadají jako trucovité děti.
Troufám si tvrdit, že nic z toho nikdo při čtení takového románu a priori nehledá. V jednom takovém příběhu s sebou chlap tahá všude kozu a nikdo neřešíme, nakolik je to logické. Prosím o trochu uvolnění - přepněte se do režimu průtokového ohřívače a nechte se unášet chvějivým příběhem. Toť vše, víc se po nikom ani nechce...

07.07.2022 4 z 5

Pipi Dlouhá punčocha Pipi Dlouhá punčocha Astrid Lindgren

Pipi jsem se pokoušel číst, ještě když vycházela v Mateřídoušce. Ale měl jsem z ní v hlavě jenom zmatek, příběhům jsem vůbec nerozuměl a vůbec mi nepřišly jako dítěti zábavné. Jediným pozitivem byly skvělé ilustrace Adolfa Borna. Ani dnes při pohledu zpět mě tato kniha, ani televizní zpracování nijak neoslovuje a nepřišel jsem na to, čím to je.

17.02.2024 1 z 5

Návštěvníci z Mlčící planety Návštěvníci z Mlčící planety C. S. Lewis (p)

Filozofická konfrontace dvou civilizací, pozemské a marťanské, nastavuje zrcadlo pozemské rozpínavosti a nadřazenosti oproti mírumilovné filozofii marťanské. Napsáno 1938 a vede minimálně k zamyšlení.

06.10.2023 3 z 5

Kráska a zvíře – Nejkrásnější příběh Kráska a zvíře – Nejkrásnější příběh Walt Disney

Tak tato kniha je typickým produktem komerční doby. Nehodnotím příběh, ale formu. Bombastické desky, vydání opatřeno fotkami Emmy Watson a dalších, slibované fotky z filmu velmi nekvalitní.
Prostě je potřeba to hlavně umět prodat.
Mám z knihy rozporuplné pocity.

20.09.2023 2 z 5

Deník se sl. Inivkou Deník se sl. Inivkou Péter Esterházy

Svým způsobem zajímavý nápad na deník, trochu morbidní, pravda. Občas na mne působil poněkud chaoticky. Navíc, když toho člověka neznám osobně, některé jeho myšlenky nepobírám a skutečný obsah mi uniká.

16.08.2023 3 z 5

Uherský Brod očima dobových fotografů 1865-1945 Uherský Brod očima dobových fotografů 1865-1945 Radek Tomeček

Velmi pěkně zpracovaná publikace určená hlavně uherskobrodským rodákům. Na dobových fotografiích počínaje rokem 1865 se můžete pokusit rozpoznat jednotlivé části města v dobovém hávu, ještě než si přečtete, na co se to vlastně díváte. Může se vám stát, že dávno zmizelá zákoutí už vás míjejí.

31.07.2023 5 z 5

Dušemrdi Dušemrdi Natascha

Otřesná kniha o otřesných věcech napsaná otřesným způsobem.

12.08.2022 2 z 5

Láska a jiná slova Láska a jiná slova Christina Lauren

Tak tohle bylo moc milé čtení o první velké lásce a jejím postupném probouzení. Především musíte zapomenout na všechny předešlé silně erotické série. Tohle je naopak velmi křehký příběh dívky, která žije bez maminky a musí se s dospíváním vyrovnávat sama, jen s tátou. Naštěstí narazí na velmi citlivého kluka, se kterým si rozumí. Vůbec mi nevadilo, že děj postupuje pozvolna, bylo to velice pěkně napsáno. Byl jsem mile překvapen, že autorky umí psát i takhle.

31.07.2022 4 z 5

Prvních dvanáct příběhů Čtyřlístku: 1969-1970 Prvních dvanáct příběhů Čtyřlístku: 1969-1970 Ljuba Štíplová

Měl jsem to štěstí, že jsem ještě zažil, když vycházel Čtyřlístek nepravidelně jako paperback, ani nebyl ještě celobarevný, ale dvoubarevný. Ty nejstarší příběhy se nám zdály nejlepší, s krásnou obálkou. Když pak začala vycházet Knihovnička Čtyřlístku, už to bylo takové unifikované a doplněné i dalšími příběhy, např. profesora Semtamťuka.
Každopádně určitě spousta čtenářů ocenila, že se po letech dostali prostřednictvím tohoto souborného vydání i k příběhům, které v mládí nestihli přečíst.

11.07.2022 4 z 5

London Road London Road Samantha Young

Druhý díl série je podle mě nejlepší. Je tam méně sexu (i tak ho zbývá dost) a více příběhu a přemítání. Všechno se to krásně kloubí s láskou k partnerovi i dítěti a dobře se to čte.

26.06.2022 5 z 5

Aforizmy, bonmoty, maximy Aforizmy, bonmoty, maximy Štefan Luby

Kniha plná aforismů, rozdělených do kapitol. Je dobré občas náhodně zalistovat a pár si jich přečíst.

"Na Slovensku sa dá vybaviť čokoľvek. Keď to nebude možné, bude u nás lepšie."

24.06.2024 4 z 5

Anna na krku a jiné povídky Anna na krku a jiné povídky Anton Pavlovič Čechov

Lesk a bída ruského venkova, bezútěšnost života jeho obyvatel i marná snaha vymanit se či něco změnit. To vše okořeněno hořkým humorem.

02.09.2022 4 z 5

Poutnický deník Poutnický deník Jiří Bouda

Je škoda, že autor nevyrazil na cesty tak o dvacet let dříve, jeho zážitky by byly asi popsány ještě užitečněji pro čtenáře jeho deníku. Chápu ale, že původně jejich vydání knižně asi neplánoval.
Milovníci jeho ilustrací si přijdou na své, ale nehledejte tady cestopis - spíš inspiraci pro své cesty.
A způsob zpracování knihy po typografické stránce je také velmi zajímavý.

23.08.2022 3 z 5

Itálie Itálie Linda Fairstein

Ne každý to chce mít jen v mobilu, i dnes je to užitečný turistický průvodce. V roce 1990, kdy se otevřely hranice, jsme si o takovém průvodci mohli nechat zdát, o mobilech ani nemluvě.

13.09.2023 5 z 5

Chilli - průvodce světem pálivého jídla Chilli - průvodce světem pálivého jídla Dominika Wittenberg Gašparová

Kniha je vlastně takovou encyklopedií všeho pálivého koření a přísad, které se dají použít při přípravě pokrmů.

19.05.2023 4 z 5

Holubinky Holubinky Jiří Baier

Vše podstatné už bylo napsáno, moc pěkný atlas, spolu s Hřibovitými houbami jedny z nejpovedenějších.

28.04.2023 5 z 5

Jedenáct – Neobyčejný deník obyčejné holky Jedenáct – Neobyčejný deník obyčejné holky Lauren Myracle

Moc pěkně napsaná série pro mladší dívky. Jak Viki roste, postupně jí přibývají čím dál větší starosti. :-)

13.09.2022 3 z 5

Kravaťák Kravaťák B.B. Easton

Pokud se podle anotace necítíte na to, přečíst si celou sérii 44 kapitol, můžete zkusit závěrečný díl série - Kravaťáka.
Čte se velmi dobře a asi nejvíc ze všech pěti knih bude vyhovovat romanticky založeným duším. Hlavní hrdinka už tady totiž "zmoudřela", takže dostanete příběh boje Brooke o muže svých snů - Kena, který zcela změní její priority.

03.09.2022 3 z 5

Dvakrát za uherský rok Dvakrát za uherský rok Christina Lauren

Této knížce chybí podle mě šmrnc a humor, na který jsme z předešlých knih zvyklí. Příběh je docela silný, ale těžko se mi hodnotí. Možná jsem nebyl při čtení ve správném rozpoložení. Takže si ho budete muset přečíst a zjistit sami, jestli vás osloví, nebo ne.

04.08.2022 3 z 5