Nermal Nermal komentáře u knih

Lásky hra ostudná Lásky hra ostudná Jiří Robert Pick

Takový typografický mrňousek, ale uvnitř skvostný.

19.07.2022 4 z 5

Honzíkova cesta Honzíkova cesta Bohumil Říha

Já jsem to s touto knížkou měl jinak než ostatní. Kniha mě nebavila, přestože jsem prožil nádherné prázdniny u tety na venkově. V době, kdy to měla být má povinná četba, jsem měl už dávno jiné čtenářské zájmy.

18.07.2022

Příběh opravdového člověka Příběh opravdového člověka Boris Polevoj

Byla to sice povinná četba, ale jako kluk jsem přečetl kde co a znal jsem i film, takže jsem si chtěl přečíst i knížku. Kupodivu mě to bavilo, bylo to i vcelku přijatelně napsané, ale dnes už na tyto knížky sedá prach. Pokud vůbec má kam sedat...

16.07.2022 3 z 5

Robin Robin Zdena Frýbová

V pražském metru visí nápis: NE KAŽDÝ SI OBLÍBÍ VAŠEHO ČTYŘNOHÉHO PŘÍTELE. Z tohoto úhlu pohledu hodnotím i tuto knihu. Chápu všechny pejskaře, že se jejich zkušenosti projektují do tohoto příběhu, ale mně se nějak extra vtipný nezdál. Mám rád jiný druh humoru.
Trochu mi to připomínalo vyprávění herců z divadla, kdy banální historky kolikrát připadají vtipné jen samotným aktérům.

08.07.2022 2 z 5

Dětská encyklopedie Dětská encyklopedie Bohumil Říha

Někteří čtenáři zde nemají tu historickou zkušenost (a možná jsou tomu rádi), ale pro děti byla tato kniha plná obrázků vždycky ohromně zajímavá. A čerta starého se staraly o nějaké skryté ideologie. Jejich rodiče byli rádi, že jim mohou čas od času pořídit něco pěkného k vánocům.

29.06.2022 5 z 5

Dublin Street Dublin Street Samantha Young

V erotickém románu se skoro vždycky jedna z postav chová oproti jiným žánrům nelogicky a nerozumně, jinak by nemohl erotický žár trvat tak dlouho, jak je potřeba. Tady je hezké sledovat, jak Joss odolává tomu, co si předsevzala, a jak se její plán krásně zvolna bortí pod Bradenovým vlivem. A tak je první část série plná fyzična, ale velmi osvěžujícího.

26.06.2022 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Hrůza! To je snad první moje kniha, kterou jsem nedočetl. Ochutnávka se nepovedla. Film je oproti knize ještě zlatý. Rychle mi podejte něco od Penelope Wardové na uklidněnou.

25.06.2022 odpad!

Justina aneb prokletí ctnosti - 100x markýz de Sade Justina aneb prokletí ctnosti - 100x markýz de Sade Donatien Alphonse François de Sade

Zmínku v komentáři zanechávám jen kvůli těm dobovým rytinám, které jsou velmi povedené.

20.09.2023 3 z 5

Motýli a housenky střední Evropy. IV., Denní motýli Motýli a housenky střední Evropy. IV., Denní motýli Jan Macek

Tento díl řady atlasů motýlů bude asi zajímat nejvíc čtenářů, hlavně z řad laiků a musím říct, že se vyplatí si ho pořídit. A zároveň se musím přimluvit za jeho dotisk, po kterém by se jen zaprášilo, protože je momentálně prakticky nedostupný. Není se co divit...

29.07.2022 5 z 5

Kašpárek a Spejbl v říši pimprlat Kašpárek a Spejbl v říši pimprlat Frank Wenig

Díky téhle knížce jsem se se Spejblem seznámil ještě dříve, než přišly gramodesky a večerníčky. Vlastně je tady (ještě bez Hurvínka) Spejbl v úplně jiné podobě, než jak ho známe dnes. Ale i tak to bylo humorné vyprávění, které asi ale nesedlo každému. Nám doma se Spejbl popleta zamlouval.

16.07.2022 3 z 5

Tampa Tampa Alissa Nutting

Tak tohle byla moje druhá kniha, kterou jsem se skoro styděl pronést přes pokladnu v obchodě. Ne, přeháním. Ale mám za to, že takové knihy je třeba číst, aby si člověk uvědomil, že svět není černobílý a lidé jsou různí. A hlavně si může zejména rodič udělat představu o tom, z jak nečekaného směru kolikrát může přijít problém. Lepší je si o tom jen přečíst, než to zažít.

15.07.2022 4 z 5

Muž, který se vypařil Muž, který se vypařil Per Wahlöö

Na sérii o Martinu Beckovi se mi líbila reálně popsaná policejní práce, jistá zasmušilost hlavního hrdiny (z neradostných případů) spolu s nepříliš vydařeným rodinným zázemím (práce u kriminálky rodině jistě neprospívá). Také si nelze nevšimnout lehké erotické linky (žena Lennarta Kollberga), která se táhne celou sérií a decentně přibližuje i soukromý život jednoho z kolegů.

15.07.2022 5 z 5

Nebýt sám Nebýt sám Magda Váňová

Kdo si přečte anotaci této knihy stejně nepořádně jako já, musí si po dvou větách říct, proč bych měl číst takovéhle bláboly? Nakonec mi to ale nedalo, abych se nezačetl, není vždycky dobré dát na komentáře jiných, nebo první dojem, a udělal jsem dobře. Kniha se mi četla velmi dobře, nechával jsem se unášet dějem a čekal jsem, co přijde dál.
Magdu Váňovou jsem si nakonec velmi oblíbil, objevil jsem v ní "svou" novou spisovatelku a sehnal si všechny její romány i povídky (snad kromě prvních detektivek).
Možná svou roli sehrála i obálka knihy, která vyzývala k přečtení.

07.07.2022 5 z 5

Drzý kravaťák Drzý kravaťák Vi Keeland

Hmm! Mobil vytracený v metru, krásně exotické jméno sympatické Sorayi a přezíravý gigant jménem Graham, to samo o sobě vyvolává velká očekávání. Přesto byla tato stokrát omletá, ale kupodivu stále perfektně fungující zápletka zárukou skvělé zábavy. Nezapomenutelná byla scéna z recepce, kde si Soraya zjedná respekt mezi vším tím křovím pana Grahama, když mu nese zpět telefon - no prostě lahůdka!
Takže se nebojte číst už posté, a přesto pokaždé trochu jinak.

26.06.2022 5 z 5

Drzý bastard Drzý bastard Vi Keeland

Budete-li pozorně číst i další knížky této autorské dvojice, může se vám stát, že na chlapa s kozou narazíte i jinde...

26.06.2022 4 z 5

Od agamy po žraloka. Velký ilustrovaný slovník zvířat Od agamy po žraloka. Velký ilustrovaný slovník zvířat kolektiv autorů

Souhlasím s ostatními, na svou dobu nepřekonatelná encyklopedie. Exotickou faunu bylo tehdy možné najít snad už jen v pátém dílu knihy Světem zvířat (Bezobratlí), která ale zdaleka nebyla tak pěkně graficky vypravena. Dozvěděli jsme se jako děti o spoustě zvířat, o nichž jsme neměli do té doby ani tušení.
Já jsem knihu dostal k vánocům, ale pamatuji si, že byla dlouho za výlohou našeho knihkupectví, protože byla tak drahá, že si ji málokdo koupil. Ale zároveň tak pěkná, že se nakonec přece jen vyprodala.

22.06.2022 5 z 5

Svědivá kunda aneb Už ani nejsem nasranej Svědivá kunda aneb Už ani nejsem nasranej Lucia Klein Svoboda

Koho zklamala Svědivá kunda, ať zkusí Moji frndu.

17.02.2024

Válečné hroby ve Francii Válečné hroby ve Francii Josef Fišera

Kniha obsahuje detailní jmenovité popisy hrobů včetně číslování, je opatřena plánky a mapkami, jak najít naše vojáky.

30.05.2023 4 z 5

Lovec očí Lovec očí Sebastian Fitzek

Knihu jsem ani nedočetl, stejně jako Sběratele. Nebavilo mě to.

18.09.2022 odpad!

Sběratel očí Sběratel očí Sebastian Fitzek

Tak tady jsem sáhnul úplně vedle. Sehnal jsem si Sběratele i Lovce očí, abych si přečetl to, po čem ostatní prahnou, ale kniha mi vůbec nesedla a ani jsem ji nedočetl.

18.09.2022 odpad!