Nermal Nermal komentáře u knih

Rakousko Rakousko Joanna Egert-Romanowska

Tento průvodce vám podá přehled rakouských pamětihodností a turistických cílů podle jednotlivých oblastí, abyste nic důležitého nevynechali.

26.06.2022 5 z 5

Polsko Polsko Malgorzata Omilanowska

Není jenom pobřeží Středozemí, když spoustu zajímavých míst mají i naši severní sousedé. Tento průvodce vás nasměruje, na co určitě nemáte zapomenout.

26.06.2022

Norsko Norsko Snorre Evensberget

Tento průvodce vám umožní objevit celé Norsko opravdu důkladně a hlavně na nic důležitého nezapomenout.

26.06.2022

Maďarsko Maďarsko Craig Turp

Prozkoumejte Maďarsko důkladně s přispěním tohoto průvodce. Nejen Budapešť, Balaton a maďarské lázně, tato země nabízí ještě spoustu dalších překvapení.

26.06.2022 5 z 5

Božský bastard Božský bastard Christina Lauren

Myslím, že žádný chlap se nezklidní, dokud si nenajde svoji Chloe Millsovou, která ho zkrotí a omotá si ho kolem prstu.

25.06.2022 5 z 5

Parní symfonie Parní symfonie kolektiv autorů

Obrazová publikace mapující fotografiemi parní provoz na našem území. Není špatná, fanoušky páry jistě potěší.

25.06.2022 4 z 5

Život a dílo Život a dílo Jiří Bouda

Pro fanoušky železnice a ilustrací Jiřího Boudy skoro povinnost si přečíst. Monografie bohatě vypravená ilustracemi, ex libris a grafikami všeho druhu. Výborná!

Železnice ve fotografii Železnice ve fotografii Jan Kaplický

Obrazová publikace, která se ale kromě železnice hodně věnuje i lidské práci (při vší úctě), takže byste se mohli snadno ušpinit.

25.06.2022 3 z 5

Pod značkou ČKD - Devadesát let výroby lokomotiv Pod značkou ČKD - Devadesát let výroby lokomotiv Bohumil Skála

Jedna z nejlepších obrazových publikací, jaká kdy k parnímu provozu u nás do roku 1990 vyšla. Množství fotografií.

Chráníme naši přírodu Chráníme naši přírodu Jarmila Kubíková

Podle této knížky jsem si kdysi vybíral výletní turistické cíle do nejzajímavějších lokalit území ČR. Dobře zpracováno.

Škůdce Škůdce Kelly Parsons

Tak nevím, asi jsem četl jinou knížku. Rozjezd ještě ušel, ale pak tomu nějak spadl řemen. Celkově velmi slabé.

25.06.2022 2 z 5

Roseanna Roseanna Per Wahlöö

Doporučuji si přečíst znalcům severské detektivky, aby poznali, jak vypadala severská detektivka sedmdesátých let dvacátého století. V době bezmobilní a bezinternetové. Všech deset příběhů je spojeno postavami Martina Becka a jeho kolegů.
Podle knih natočili Švédové skvělý cyklus detektivek, které byly k vidění na německých televizních okruzích. Škoda že je ČST nekoupila.

Ptáci a jiné ryby Ptáci a jiné ryby Jiří Robert Pick

Bajky trochu jinak, než jak je známe dneska. A sice s nádechem padesátých let.

Bez ubrousku Bez ubrousku Jiří Robert Pick

Malá exkurze do padesátých let.

Svět na kolejích Svět na kolejích Miloslav Hlavatý

V dětství to byla moje skoro bible a každá cesta vlakem velký zážitek. Dodnes je to knižní poklad - zkuste ji někde koupit!

25.06.2022 5 z 5

Na bařinách života a jiné příběhy ze soudní síně Na bařinách života a jiné příběhy ze soudní síně František Šimeček

Prostřednictvím soudniček poznáváme nejrůznější figurky té doby a celkový společenský kolorit.

Šprýmař Pieter Šprýmař Pieter Gerhard W. Menzel

Kniha se mi dost těžko četla, nevím proč. Čekal jsem asi něco jiného. Ale jinak jsem nijak nelitoval, že jsem si ji přečetl.

Na první pohled Na první pohled Grégoire Delacourt

Myslím, že byla chyba včlenit do příběhu osobu Scarlett Johanssonové, která na mnoho lidí působí jako červený hadr na býka, takže se lehko může stát, že po přečtení anotace ztratíte o knihu zájem.
Kdo ale už něco od pana Delacourta přečetl, ale i všichni ostatní, co se nenechali odradit, dostanou příběh hodný zamyšlení. Neříkám, že to je čtení světových parametrů, ale myšlenka má něco do sebe.
A taky se mi zdá, že trošku jinak budou hodnotit muži než ženy.
(A vkrádá se mi opatrné srovnání s Notting Hillem.)

25.06.2022 3 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Hrůza! To je snad první moje kniha, kterou jsem nedočetl. Ochutnávka se nepovedla. Film je oproti knize ještě zlatý. Rychle mi podejte něco od Penelope Wardové na uklidněnou.

25.06.2022 odpad!

Horské dráhy světa Horské dráhy světa Josef Hons

Málo dostupné fotografie skvěle nahradil Jiří Bouda, a když jsem se po revoluci na všechna ta popisovaná místa dostal osobně, teprve jsem měl možnost ocenit, jak skvěle napsaná ta knížka byla.