Nermal Nermal komentáře u knih

Labyrintem Íránu Labyrintem Íránu Břetislav Tureček

Starobylá Persie, kolébka kultury, a proti tomu mediální masáž ze všech stran vůči Íránu. Islámská země, která se však vymezuje vůči souvěrcům. Chystám se tuto zemi navštívit, abych si udělal obrázek sám, i když jako turista do hloubky asi neproniknu. Všichni, kdo onu zemi navštívili, ji hodnotí velmi pochvalně. Dokumenty z ČT 2 o lidech, studentech taky nevypadají špatně.
A tak jsem si v rámci dostupných zdrojů přečetl i hodnocení zpravodaje pana Turečka, který zde strávil nějaký čas. A neudělal jsem chybu. Dozvěděl jsem se hodně z věcí, které mě zajímaly. Zajímavá byla i část pojednávající o volbách do tamějších politických orgánů a jakou roli v tom sehrává státní náboženství.
Pokud máte o Írán zájem, doporučuji k přečtení.

30.06.2022 4 z 5

Iva Hüttnerová Iva Hüttnerová Iva Hüttnerová

Pokud máte v oblibě obrázky Ivy Hüttnerové a kupujete si každoročně její nástěnné kalendáře, nepochybuji o tom, že tuto knihu máte dávno doma.

Žil jsem jako pedofil Žil jsem jako pedofil Janek Alexa

Myslím, že tuhle knihu by si měli přečíst jako doporučenou četbu všichni rodiče. Jednak aby se snažili pochopit nepochopitelné a jednak aby si uvědomili, že nebezpečí nečíhá jen na silnici, ale klidně i v rodině, třebaže tito lidé rozumí dětské duši lépe než kdokoli z obyčejných smrtelníků.

29.06.2022 3 z 5

Dětská encyklopedie Dětská encyklopedie Bohumil Říha

Někteří čtenáři zde nemají tu historickou zkušenost (a možná jsou tomu rádi), ale pro děti byla tato kniha plná obrázků vždycky ohromně zajímavá. A čerta starého se staraly o nějaké skryté ideologie. Jejich rodiče byli rádi, že jim mohou čas od času pořídit něco pěkného k vánocům.

29.06.2022 5 z 5

Cvalík, Alík, strýc letí moři vstříc Cvalík, Alík, strýc letí moři vstříc František Škoda

Knížka jako taková mě zas až tak nebavila, ale ty ilustrace! Nemohl jsem se vynadívat.

29.06.2022 4 z 5

Božský hráč Božský hráč Christina Lauren

Když tak čtu některé ty komentáře, říkám si, že některé čtenáře asi nebaví romantika. Jasně, Hanně všechno dochází strašně dlouho, ale někdo takový je v těchto knihách vždycky. Mně se příběh moc líbil, řadím jej spíš k těm lepším z této série a myslím, že poselství je jasné - láska odemyká srdce každému, někdy byste ani nevěřili, co se pak všechno začne dít. A je to roztomilé.

Struny lásky Struny lásky Samantha Young

Od téhle knížky jsem čekal podle anotace trochu víc. (Ne že by se nedala číst.) Ale ono se to zase vyrovnalo v prvním dílu série (Bez rozloučení), od kterého jsem moc nečekal a nakonec byl lepší než tahle sériová dvojka.
Tohle zkrátka není Dublin Street; chci říct, že Play On je trošku jiná.

28.06.2022 3 z 5

Takhle to dopadá, když se člověk nechá zblbnout a čte všecko, co mu nakladatelé či prodejci strčí pod nos. Zase jedna nafouknutá bublina, která splaskla.

28.06.2022 odpad!

Jarmareční písně Českotuzemské Jarmareční písně Českotuzemské Jiří Žáček

Ze všech Žáčkových sbírek se mi tato líbila nejvíc.

27.06.2022 5 z 5

Drzý kravaťák Drzý kravaťák Vi Keeland

Hmm! Mobil vytracený v metru, krásně exotické jméno sympatické Sorayi a přezíravý gigant jménem Graham, to samo o sobě vyvolává velká očekávání. Přesto byla tato stokrát omletá, ale kupodivu stále perfektně fungující zápletka zárukou skvělé zábavy. Nezapomenutelná byla scéna z recepce, kde si Soraya zjedná respekt mezi vším tím křovím pana Grahama, když mu nese zpět telefon - no prostě lahůdka!
Takže se nebojte číst už posté, a přesto pokaždé trochu jinak.

Drzý bastard Drzý bastard Vi Keeland

Budete-li pozorně číst i další knížky této autorské dvojice, může se vám stát, že na chlapa s kozou narazíte i jinde...

Scotland Street Scotland Street Samantha Young

Samantha myslela ve své sérii i na nejmladší generaci, a tak napsala příběh Colea z tetovacího salonu, který je velice zdařilý. Spousta jiskření mezi mladými i nevtíravé rady do života jejich okolí. Tento díl spolu s prvními dvěma považuju za nejlepší v celé sérii.

London Road London Road Samantha Young

Druhý díl série je podle mě nejlepší. Je tam méně sexu (i tak ho zbývá dost) a více příběhu a přemítání. Všechno se to krásně kloubí s láskou k partnerovi i dítěti a dobře se to čte.

Dublin Street Dublin Street Samantha Young

V erotickém románu se skoro vždycky jedna z postav chová oproti jiným žánrům nelogicky a nerozumně, jinak by nemohl erotický žár trvat tak dlouho, jak je potřeba. Tady je hezké sledovat, jak Joss odolává tomu, co si předsevzala, a jak se její plán krásně zvolna bortí pod Bradenovým vlivem. A tak je první část série plná fyzična, ale velmi osvěžujícího.

Bouřlivá noc Bouřlivá noc Elle Kennedy

Rozjezd první kapitoly tohoto příběhu, to byl teda fičák! Hned od začátku se mi postava Brett zdála úchvatná. Nic tomu nechybí, erotické napětí, vtipné dialogy, vzájemná chemie, žádné rušivé vedlejší linky. Super čtení na víkend.

Majoucta Majoucta Josef Hlinomaz

Nejsa Příbramákem, nemůžu si vyprávění pana Hlinomaze užít ještě víc, ale i tak si představuji místní kolorit lidiček, který ho v dětství ovlivňoval. Kniha obsahuje i jeho obrazy a na ty jsem byl taky dost zvědavý, takže jsem si knížku opatřil a zavzpomínal si při ní na tohoto svérázného muže, kterého jsem míval rád.

26.06.2022 4 z 5

Výpověď Výpověď Whitney G. (p)

Když jsem si přečetl anotaci, říkal jsem si, že to je zápletka jak přes kopírák, jeden autor vykrádá druhého. Nakonec mi to nedalo - schválně! - a nelitoval jsem. Co tropila Tara Prestonovi na počátku, vtipné a přidrzlé dialogy obou protagonistů, bylo to lepší, než jsem čekal.

26.06.2022

Švédsko Švédsko Ulf Johansson

Švédsko je příliš rozlehlá a našinci příliš neobjevená země, takže tento průvodce vám pomůže se zorientovat a podívat se třeba i na sever země.

Španělsko Španělsko kolektiv autorů

Španělsko, to není jen moře, ale spousta vnitrozemských oblastí, naprosto mezi sebou odlišných, zelená Galicie, severní pobřeží Atlantiku, vinice, pravěké jeskyně či královská města. Musíte jej navštívit několikrát, chcete-li vidět co nejvíce.

Řecké ostrovy Řecké ostrovy Marc Dubin

Přehledný průvodce věnovaný ostrovnímu Řecku. Zjistíte podle něj, co ten který řecký ostrov nabízí zajímavého k vidění.