ninano ninano komentáře u knih

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Severská klasika s klasickými atributy. Nesbo píše dobře, ale připadá mi, že všichni severští autoři píší podle stejného mustru. Souhlasím s níže napsaným komentářem od Rawen616. Všichni vyšetřující musí mít nějakého toho kostlivce ve skříni, tedy i jinak celkem sympatický Harry Hole.

18.11.2023 3 z 5

Anonymita Anonymita Arno Strobel

Výborná kniha od zajímavě sestavené dvojice. Zvláštní, že se tito dva autoři spojili k napsání tohoto napínavého thrilleru.

16.11.2023 5 z 5

Vražda s vůní mandlí Vražda s vůní mandlí Camilla Läckberg

Skvělá detektivka ve stylu Agathy Christie od této severské autorky. Přiznám se, že nerozumím tomu nízkému hodnocení, které zde kniha má.

27.10.2023 5 z 5

Se džbánem pro vodu Se džbánem pro vodu Marie Horová

Celkem slušná tuzemská detektivka. Určitě zkusím i další od této autorky.

14.10.2023 4 z 5

Efektivně mrtvá žena Efektivně mrtvá žena Václav Erben

Celkem slušná detektivka od dnes již klasika tuzemského detektivního žánru.

18.09.2023 4 z 5

Kopírák Kopírák Sam Holland

Nejděsivější thriller roku? No mně to tak nepřišlo. Spíš mi přišlo, že autor měl svými podrobnými popisy surovostí a bestiality snahu takový thriller napsat. Bohužel ta snaha je tu příliš okatá, takže se ve finále míjí účinkem. Je to čtivé, ale neděsí.

11.09.2023 3 z 5

Spící panna Spící panna Jeffery Deaver

Solidní příběh od mistra oboru tentokrát s Kathryn Danceovou, jejímž oborem je kinezická analýza - řeč těla.

30.08.2023 4 z 5

Roseanna Roseanna Per Wahlöö

Výborná starší detektivka, stojí i dnes za přečtení.

07.08.2023 5 z 5

Polednice Polednice Jiří Březina

Zatím nejslabší z autorových knih, které jsem přečetla. Vyšetřování-nevyšetřování. Naivní příběh i chování mladých kriminalistů. Postavy vykresleny povrchně, dialogy jak z jiného světa vůbec neodpovídají realitě.

28.04.2023 1 z 5

Spravedlivá pistole Spravedlivá pistole Jaroslav Velinský

První moje kniha ze série s Augustinem Velikým. Nebylo to vyloženě špatné, přesto jsem trochu zklamaná. Knihy s Otou Finkem mě rozhodně bavily víc.

28.04.2023 4 z 5

Všichni lidé bratry jsou Všichni lidé bratry jsou Johannes Mario Simmel

Úžasná kniha. Velice poutavě napsaný barvitý příběh, který přečtete jedním dechem a ještě dlouho po přečtení ve vás doznívá atmosféra tohoto skvělého díla.

25.04.2023 5 z 5

Rozsudek smrti Rozsudek smrti Kristýna Trpková

Po přečtení Stvůry jsem sáhla po další autorčině knize a připadalo mi to, jako by to ani nenapsala stejná osoba. Zatímco Stvůra byla opravdová detektivka, toto mi přišlo spíš jako vztahový romantický román. Ale určitě zkusím ještě další autorčiny knihy.

15.03.2023 3 z 5

Vražedné léto Vražedné léto Sébastien Japrisot (p)

Super čtení a myslím, že jsem kdysi viděla i zdařilou filmovou verzi.

05.03.2023 5 z 5

Nevěrné ženy pijí sauvignon Nevěrné ženy pijí sauvignon Věra Fojtová

Klasická česká detektivka. Úplně neurazí, ale nenadchne. Dialogy jsou jen stěží uvěřitelné a působí dost naivně. Příběh je zdlouhavý a já se jen obtížně prokousávala k závěru. Hvězdičku navíc dávám za řádky týkající se vína.

07.02.2023 3 z 5

Hedvábná past Hedvábná past Markéta Harasimová

Vyloženě ženské čtení. Spíše než thriller bych to viděla jako erotický román s prvky červené knihovny. Přečíst se to dalo, ale nic to v člověku nezanechá.

07.02.2023 2 z 5

Čarodějnice Čarodějnice Camilla Läckberg

Zajímavá detektivka, i když první polovina je trochu rozvláčná.

01.01.2023 4 z 5

Temné lesy Temné lesy Harlan Coben

Čtivá, solidní detektivka, i když trochu překombinovaná a občas balancující na hraně uvěřitelnosti.

16.10.2022 4 z 5

Úkryt Úkryt Lisa Gardner

Huuuu, ještě teď mi běhá mráz po zádech. Velmi dobře napsaný thriller, čte se jedním dechem a patří ke knížkám, na které se celý den těšíte.

06.01.2022 5 z 5

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Největším kladem této knihy je čtivost. Kapitoly jsou krátké a rovněž styl je jasný a úsporný. Bohužel je v celém příběhu příliš nelogických prvků, což na jinak napínavý příběh vrhá světlo neuvěřitelnosti.

12.12.2021 2 z 5

Hospodyně Hospodyně Natalie Barelli

Čte se to hezky, přesto se nemohu ubránit dojmu, že podobné příběhy už jsem viděla v mnohých amerických TV filmech.

19.10.2021 4 z 5