Nuttelka Nuttelka komentáře u knih

Útočiště Útočiště Jérôme Loubry

Můj mozek se zavařil... takové knihy pro mě nejsou. Hodně věcí mi vadilo a vlastně se mi to ve finále ani nelíbilo. Pointa asi jako dobrá, naše mysl a mozek dokáží neuvěřitelné věci, ale tohle bylo na mě moc překombinované.

22.07.2022 3 z 5

Zamilovaný duch Zamilovaný duch Barbara Cartland

(Audiokniha)
Při těchto knihách - poslechu můžete naprosto vypnout a maximálně si odpočinete, jelikož u toho nemusíte vůbec přemýšlet :-) Já u toho udělala i spoustu jiných věcí :-)
Opět nenáročný děj, který vyústí v nehynoucí lásku. Poslední kapitola mi až kroutila prsty u nohou, jak moc sladké řečičky mezi sebou hlavní postavy vedly :-)))

06.07.2022 3 z 5

Toxická láska Toxická láska Saskia Noort

Teda, s knihou jsem se hodně natrápila a dočetla jen silou vůle. Vůbec mi nesedl styl psaní a samotný děj mě vesměs dost rozčiloval. Škoda.

11.06.2022 2 z 5

Pirát jménem Šampaňský Pirát jménem Šampaňský Petra Štarková

(Audiokniha)
Dětská fantazie je úžasná a nekonečná, a tak čistá... Kluci mě svými dobrodružstvími bavili, i když už jsem dávno dospělá, pohádky budu mít ráda pořád.

03.06.2022 5 z 5

Mechanický pomeranč Mechanický pomeranč Anthony Burgess

(Audiokniha)
Kde začít :-))) Vlastně ani nevím, zda mám ke knize co dodat. Audioknihu jsem si pořídila ze zvědavosti, trvalo mi, než jsem "týnštinu" pochopila a pak se jen smála, jak je to vlastně napsané. Interpretace Davida Novotnýho je výborná, i díky němu jsem u poslechu vydržela. Ale přiznám se, že se k tomuto dílu asi už nikdy nevrátím :-)))

23.05.2022 4 z 5

Třetí hlas Třetí hlas Rolf Börjlind

(Audiokniha)
I tento díl je velmi povedený, pustila jsem si ho hned po prvním dílu, takže jsem se nemotala mezi postavami a věděla jsem kdo je kdo, proč, s kým, atd. :-) Akorát tedy, když jsem začala tuto sérii jako poslech, budu si muset počkat na další díly, až vyjdou v audio podobě.
Musím uznat, že všechny postavy mě baví, každý je úplně jiný a každý do této série skvěle zapadá...

16.05.2022 5 z 5

Skočný příliv Skočný příliv Rolf Börjlind

(Audiokniha)
Závěr byl pro mě docela překvapivý, takže dávám plný počet. Jelikož audioknihu načetl můj velký oblíbenec Martin Stránský společně s Anitou Krausovou, zvolila jsem tento formát "četby" a interpretaci opravdu nemám co vytknout. Oba dva mě udržovali ve střehu a děj - případ je velmi povedený, napínavý. Za sebe určitě doporučuji...

10.05.2022 5 z 5

Nebezpečná touha Nebezpečná touha Marcy Jell

Když opominu tu "rádoby" akční zápletku, bavilo mi to. Také mi zarazilo, že to jsou jakože 2 knihy - povídky, i když na sebe rovnou navázaly. Víc mě bavila dvojka Cameron a El. A vlastně jsem ani z toho odhalení překvapená nebyla, nějak jsem měla podezření celou dobu a je to vlastně i zaobalené vyřešení, jak se zbavit těch, kteří překáží, aby dané dvojice mohly být spolu :-)))

04.05.2022 4 z 5

Můj policista Můj policista Bethan Roberts

Knihu jsem si přečetla díky velkému doporučení Knižního klubu a vůbec jsem nevěděla do čeho jdu... Velmi hořkosladký příběh, kde nevíte, zda hlavní postavy milovat nebo litovat. Jsem ráda, že žiju v dnešní době, kdy se nemusí nic tajit a není to "protizákonné"... Na film jsem hodně zvědavá, hlavně, jak celý příběh pojmou a snad nebudu zklamaná...

26.03.2022 4 z 5

Skutečná Skutečná Petra Nesvačilová

(Audiokniha)
Abych pravdu řekla, vůbec jsem nevěděla, co můžu od této knihy očekávat a o to víc jsem mile překvapena.
Petra je pro mě krásná sympatická a talentovaná žena s velmi charismatickým hlasem a tato její kniha v sobě schovává vše... vtip, radost, smutek, dojetí, smích... jednoduše shrnuto "ze života" :-)
Doporučuji na jedno pohodové odpoledne.

18.02.2022 4 z 5

Italské trojhubky Italské trojhubky Marta Kučíková

(Audiokniha)
Paní Marta to prostě umí a Lucie Juřičková zase skvěle podat, opět jsem se moc bavila :-)
Opravdu doporučuji, když se chcete odreagovat... Musím najít díl "Show Jana Krause", kde paní Marta byla. Tomuto zážitku je i věnována jedna kapitola, jsem zvědavá :-)

03.02.2022 4 z 5

Zrcadlo Zrcadlo Lydia Strong

Na novou knihu od Lydie jsem se moc těšila, její knihy mě vážně baví... Ale tady mi to jaksi drhlo, což mě moc mrzí. "Slon" si mě prostě nezískal, vadilo mi jeho chování. Více se mi líbil Calvin... A co se Bastiena týče, ten mě za srdce chytil a nejvíc jsem se dojala u jeho rozmluvy s tátou, to mě moc zahřálo.

31.01.2022 3 z 5

Komu to prospívá Komu to prospívá Pavel Hrdlička

(Audiokniha)
Tento žánr je pro mě zatím neprobádané území a trošku jsem se bála, aby mě to vlastně i bavilo. A kupodivu jsem velmi překvapená. Příjemný a zajímavý úvod do celé série a časem si budu dávkovat další díly.
Vasil Fridrich má také moc příjemný hlas a skvěle se poslouchá.

24.01.2022 4 z 5

Nejkrásnější dárek Nejkrásnější dárek * antologie

Nejdřív jsem si myslela, že si povídky přečtu, ale nakonec jsem zvolila audioverzi a udělala jsem dobře. Musím říct, že Klára Suchá se poslouchá opravdu moc hezky, moc příjemný a procítěný hlas, vřele doporučuji.
A jak už u povídek zmiňuji, jsou různorodé... úsměvné, nostalgické, smutné, srdcervoucí... Každá povídka má něco do sebe, ale ani od této sbírky (až na pár výjimek - Theo Addair a Radek Blažek) nečekejte moc optimismu. Hodně mě to vzalo za srdce a úplně nejvíc mě dostala (rozbrečela) povídka od Martiny Mátlové - Bratrské pouto, na tu budu myslet ještě hodně dlouho, jelikož mi zlomila srdce...

30.12.2021 5 z 5

Drahá Lauro Drahá Lauro Nina Rainhardová

Asi ani nevím, zda toto chci komentovat :-) Vůbec nevím, co si o tom mám myslet. Přijde mi, že teď se vydává snad všechno a ani se neví, zda to má nějakou cílovou skupinu. I když, možná jen takové zvědavce jako já, které se nechají nalákat na anotaci a pak si jen nadávají, jak se nachytali :-)))

07.12.2021 2 z 5

Cizí žena v mém domě Cizí žena v mém domě Sara O'Leary

Tak toto se opravdu nepovedlo, čekala jsem úplně něco jiného a tohle byla snad zatím největší kravina, co jsem kdy četla, až se divím, že jsem to vůbec dočetla...

24.10.2021 1 z 5

Dcery Dračího pána Dcery Dračího pána Bertrice Small

Po dlouhé době jsem opět sáhla do starých zásob nepřečtených knih a vybrala si opět jednu z mých srdcovek. Opět klasická nezaměnitelná Bertrice, příběhy dcer jsou na svou dobu opět velmi surové. Naštěstí mají milujícího otce, který chce, i přes to všechno, jen jejich štěstí. Nejvíc mě zasáhl osud nejmladší dcery Junii, Bertrice se s ní opravdu nemazlila.
Epilog je velmi hezký, krátký ale výstižný :-)

22.10.2021 4 z 5

Selský baroko Selský baroko Jiří Hájíček

Mé první seznámení s autorem a asi ještě na tento žánr nejsem "zralá", děj mě nenadchl, ale ani neurazil. Interpretace Martina Písaříka byla výborná, dokázal mě udržet u poslechu, abych teda věděla, jak to všechno dopadne...

07.10.2021 3 z 5

Skok do tmy Skok do tmy Lubomír Kirman

Ano, knihu bych doporučila všem, kteří chtějí zásadně změnit svůj život. Tibor mi byl moc sympatický a moc jsem mu držela palce. Jeho změna je velmi motivující, ale i velmi rychlá a věřím, že v reálném životě to takto moc rychle nechodí. Bohužel, dost mi tam vadila Kristýna, i když má velký podíl na změně Tibora, tak mi přišla, že spolkla všechnu moudrost světa. Konec byl pro mě dost useknutý.
Jinak je v knize dost myšlenek, nad kterými se určitě pozastavíte, zamyslíte a něco ve vás zanechají...

18.08.2021 4 z 5

Vladimír Ráž - příběh prvního milovníka Vladimír Ráž - příběh prvního milovníka Jan Brdička

Vladimír Ráž je můj oblíbený PAN herec a jeho hlas je nezaměnitelný.
V této knize jsou fakta jeho života a moc mě mrzí, že už nedošlo na jeho vlastní sepsání vzpomínkové knihy.
Tuto knihu jsem si vybrala v rámci Čtenářské výzvy a působila na mě spíš jako sepsaná "slohovka" ve škole :-)

28.07.2021 3 z 5