Nuttelka Online Nuttelka komentáře u knih

Nahý džentlmen Nahý džentlmen Sally MacKenzie

tak prozatím nejslabší knížka ze série :-( občas bych Meg profackovala :-))))

23.04.2013 4 z 5

Karty na stole Karty na stole Agatha Christie

Super knížka, četla se úplně parádně a samozřejmě rozluštění opět velmi překvapivé :-) Jdu si pustit film :-)

21.03.2013 5 z 5

Extáze: Extáze / Spoutaný a odhodlaný / Temné touhy / Dámská rozkoš Extáze: Extáze / Spoutaný a odhodlaný / Temné touhy / Dámská rozkoš Susan Johnson

Small, Johnson a Schone se dalo, ale té Devine pořád nějak nemůžu přijít na chuť :-(

05.03.2013 4 z 5

Zítra začnu nový život! Zítra začnu nový život! Gilles Legardinier

chvíli mi trvalo, než jsem se pořádně začetla, ale jinak to bylo good :-)

12.02.2013 4 z 5

Upír, můj pán Upír, můj pán Alexandra Ivy

Příjemné čtení... Těším se na další díl...

10.01.2013 5 z 5

Poslední objednávky Poslední objednávky Caimh McDonnell

Závěrečný díl je jednoznačně nejpovedenější, opět plný humoru, nečekaných zvratů a skvěle vykreslených postav. Skvělé zakončení série, které mě drželo napjatou a zvědavou skoro až do poslední minuty. Pořád se něco děje, vesměs je to taková horská dráha a je adrenalin se na této dráze udržet :-)) A po takovém závěru bych vlastně brala i nějaké pokračování, jelikož agentuře BPB se rozhodně nikdo a nic nevyrovná :-))

01.09.2024 4 z 5

Muž, který zemřel dvakrát Muž, který zemřel dvakrát Richard Osman

Další díl s touto povedenou partičkou opět nabízí příjemný mix humoru a napětí, který vás zaručeně pobaví. Naši dobří známí staříci se znovu zapletou do detektivního případu, kde hlavní roli hrají diamanty a bývalý manžel Elisabeth. Díky skvěle načteným postavám (duu Švormová a Vlasák opět tleskám) a svižnému tempu je audiokniha ideální volbou pro ty, kdo hledají oddychovou, ale přitom i přiměřeně napínavou záležitost. Ačkoli i tento případ může místy působit předvídatelně, humor a šarm to bohatě vyváží. Moc jsem se bavila u vtipných dialogů, příhody s novodobou technikou a sociálními sítěmi :-))

17.08.2024 4 z 5

Nives, co to povídáš? Nives, co to povídáš? Sacha Naspini

(SPOILER) Tož toto dílko, to je teda docela psycho :-)) Všechno začíná "uhranutou" slepicí, kdy jsem si říkala, že tohle snad ani není možné.. Nives je jedna velká pohroma, co všechno může s člověkem způsobit nenaplněná láska a její důsledky.. hází jednu bombu za druhou.. Loriana mi bylo opravdu líto.. Skvělá ukázka toho, jak se ženy perou se svou zahořklostí a během chvíle dokážou "ničit" životy druhých.. Na druhou stranu, každý má nějakou tu svou "Rosu"..

11.08.2024 4 z 5

O lidech a psech O lidech a psech * antologie

První půlka mě bavila hodně, druhá už moc ne.. proto dávám takový lepší průměr 3,5* Povídky jsou to opět různorodé, emoce se střídají a každý autor má svůj určitý pohled na dané téma.. Jako malá jsem se psů bála a stále k nim mám trošku odstup a respekt.. Takže mě asi tyto povídky úplně nezasáhly tak, jak by se očekávalo..

09.08.2024 3 z 5

Úděsné dny Adély H. Úděsné dny Adély H. Aleš Novotný

Knihy od Aleše kupuji automaticky, aniž bych předem věděla, o čem kniha bude :-) Ale asi si budu muset už dávat majzla.. Jeho "detektivky" jsou skvělé, "Rty s příchutí vína" byla také pohodová, ale tato.. no, na tuto knihu jsem už evidentně stará :-))) Adéla mě rozčilovala snad od první věty, její postoj k rodičům, jak o nich smýšlela, a hlavně její celkové chování. Úplně jsem se vrátila do svého věku dospívání, přesně tento typ holek jsem fakt nesnášela, ale i na druhou stranu jsem je svým způsobem obdivovala :-) Ale Adély chování bylo už opravdu přes čáru, ani její "zpověď" na závěr to vůbec nevyžehlila. Děvčata, prosím, neberte si z ní příklad :-)))
Ale co musím opravdu pochválit jsou ilustrace, ty se mi moc líbily a bavily mě :-)

15.07.2024 3 z 5

Smrt ve vánici Smrt ve vánici Matthew J. Costello

I když tato série není žádné terno, ráda se k ní vracím.. Obálky jsou stále velmi povedené a je to taková nenáročná odpočinková četba s detektivní zápletkou..

08.07.2024 3 z 5

Útěky někam jinam Útěky někam jinam * antologie

Celkově tato edice povídek je už taková jakože sázka na jistotu.. Audio zpracování je výborné, všichni interpreti povídky skvěle "podají", že úplně cítím tu atmosféru a pocity, jaké nám chtějí autoři předat.. Každá povídka má něco do sebe, i když něco zaujme více a něco zase méně, je to taková všehochuť :-)

04.07.2024 4 z 5

4 povídky 4 povídky * antologie

4 povídky.. jednohubka na cestu autobusem.. krásná obálka a povedené povídky, které se mi opravdu líbily.. každá povídka je úplně jiná, ale utváří skvělý celek.. doporučuji!

22.06.2024 4 z 5

Vysněný cíl Vysněný cíl Kate Stewart

No, co k tomuto dílu dodat, co už nebylo řečeno.. autorka určitě měla zůstat u dvou dílů, nebo z tohoto dílu úplně Cecílii vynechat a věnovat tento díl jen Tobiášovi a klukům.. Trošku mi to zkazilo nadšení z předchozích dílů, kdy jsem dala plný počet.. Cecílie mi tu opravdu vadila, i když v poslední čtvrtině knihy, kdy se konečně něco dělo, jakože "pochopíme" proč byla celou dobu taková.. A i já zastávám názor, že si ani jednoho z nich nezasloužila, prostě ne.. Takže jedna hvězda na Tobiáše, druhá za Doma se Seanem a třetí hvězda za poslední čtvrtinu knihy..

22.06.2024 3 z 5

Uzdravení Rose Gold Wattsové Uzdravení Rose Gold Wattsové Stephanie Wrobel

(SPOILER) Tohle teda bylo psycho! Interpretace na výbornou, ale teda obě postavy něco strašného.. nikdy někoho takového nechci potkat, natož poznat.. Ani se nedivím, že se k Rose otec nakonec takto zachoval, také bych vzala nohy na ramena a všechno utnula.. o to víc je to mrazivé, že je to inspirováno skutečným případem, brrrr...

08.05.2024 3 z 5

Dokonalost Dokonalost Lydia Strong

(SPOILER) Dokonale nedokonalí.. Cedric.. Joah.. Knihy od Lydie mám opravdu moc ráda, jelikož ve mně dokáže vyvolat spoustu emocí a pocitů. Cedric se opravdu choval na svůj věk, až mi občas trošku lezl na nervy :-))) Ale i srdce mi pro něj pukalo, když musel zažívat tak hroznou šikanu :-( První lásky jsou vždy hodně silné, i bolavé.. Joahovo obrat byl skvělý, užívala jsem si jeho starostlivost i žárlení.. jeho péče o Cedrica byla dojemná.. kniha se mi líbila, i když je tu opět dost překlepů a hrubek, ale to už jsem u těchto knih asi zvyklá..

05.05.2024 4 z 5

Zrádné loviště Zrádné loviště Dana Stabenow

Po skvělém předchozím dílu "Mrazivé tání" jsem z toho dílu zase docela zklamaná.. Většina knihy je věnována lovu lososů.. ano, vím, jakým stylem autorka píše, ale mě to sáhodlouhé popisování prostě nebaví.. vražda byla spíš jen takovým zpestřením, aby se aspoň něco dělo, nic napínavého.. jak už jsem několikrát zmiňovala, s touto sérií je to jako na houpačce :-))

28.04.2024 3 z 5

Hříšně bohatý Hříšně bohatý Meghan March

Novodobí Romeo s Julií :-)) Riscoffové X Gableové.. Opět čtivá jednohubka a věřím, že se to nese ve stejném duchu po celou sérii, stejně jako předchozí série od autorky.. Líbí se mi prolínání současnosti s minulostí a že se postupně dozvídáme, co se stalo a můžeme tak odhadovat, co se stane dál :-) Tož hurá do druhého dílu..

15.04.2024 4 z 5

Neřízená střela Neřízená střela Mark Greaney

Kolik těch životů Court Gentry má?! :-)) Ať už jsou některé situace opravdu přehnané či ne, nevadí! Já Gentrymu fandím a jeho akce mě fakt baví! Je to zase jízda od začátku do konce. Jsem ráda, že jsme poznali Gentryho i z trošku jiného pohledu, není to jen šílená - neřízená střela, co jde do všeho po hlavě, ale že má i city jako každý jiný.. Jeho tělo musí už být tak "zhuntované", že se divím, že normálně funguje :-) Ale což, neřeším a užívám si každou minutu poslechu, jelikož Martin Stránský je jako Court Gentry opravdu nepřekonatelný.. už aby byl další díl :-)

29.03.2024 5 z 5

Co tě nezabije Co tě nezabije Anna Geislerová

Překvapivě povedená sbírka povídek, výběr interpretů také sedl.. hodně ze života, ani jedna povídka mě nenudila a to je co říct :-)

24.03.2024 4 z 5