Ophelie Ophelie komentáře u knih

Hodná a zlobivá holka Hodná a zlobivá holka Michael Robotham

Super napínavé krimi, začtete se hned od první stránky a prostě musí číst dál a dál. Postava Evie coby tajemné dívky bez minulosti, která pozná, zda někdo mluví pravdu nebo lže přidává knize na originalitě. Cyrus mi byl velmi sympatický (i tím, že je psycholog). Rozuzlení na konci nečekané. Šup sem s dalším dílem :-)

11.05.2022 5 z 5

Nymfomanka Nymfomanka Sonia Rosa

Kniha se četla dobře, prolíná se vyprávění minulosti a současnosti ze života Anity, ženy závislé na sexu, je jím doslova posedlá a ani jeden den bez něj nedokáže fungovat. Nymfomanie jí doslova zničila život, nemluvě o ohrožení jejího zdraví (pohlavní nemoci). Je to zajímavé nahlédnutí do života osoby posedlé touto závislostí. Sexu je v knize požehnaně, ale není hlavní složkou vyprávění. Závěr je otevřený, snad s nadějnou vyhlídkou do budoucna…

08.05.2022 3 z 5

V kleci V kleci Ellison Cooper

Jeden z opravdu těch lepších krimi thrillerů. Kniha se četla dobře, nechybí napětí ani (pro mě tedy rozhodně) překvapivé rozuzlení. Sayer mi byla sympatická, některé věci však zůstaly neobjasněné, ale počítám, že to bude v dalších dílech série. Knihu rozhodně lze doporučit.

06.05.2022 4 z 5

V zahradě zášti V zahradě zášti Camilla Bruce

Románové zpracování života a děsivých činů vražedkyně Belle Gunnesové. Kniha je opravdu velmi čtivá, na závěr autorka upřesňuje, co je založeno na skutečnosti a co je fikce. Ačkoli při čtení kolikrát opravdu mrazí (šílené, co vše byla schopná jedna žena spáchat), knihu rozhodně doporučuji k přečtení, stojí to za to, já se tedy nenudila ani chvilku.

02.05.2022 5 z 5

Zmizím ve tmě Zmizím ve tmě Michelle McNamara

Kniha věnující se velmi podrobně násilníkovi a vrahovi známém pod přezdívkou Golden State Killer, spíše tedy jeho ohavným činům. Novinářka Michelle McNamarová má můj obdiv za její čas a energii věnované pátrání po vrahovi. Škoda, že během psaní knihy tragicky zemřela a nedožila se jeho dopadení. Knihu rozhodně doporučuji k přečtení.

28.04.2022 5 z 5

Případ Kláry P. Případ Kláry P. Jan Vavřík

Kniha se četla sama, kdybych měla na čtení více času, byla by dočtená už dříve. Vyprávění Terezy a Kláry mě zcela pohltilo. Je to opravdu silný a smutný příběh, leč ke konci s kapkou naděje snad na lepší zítřky. Hrůza, jak drogy ničí životy… O to intenzivněji na mě příběh při čtení působil, když si člověk uvědomí, že byl autor při psání knihy inspirován skutečností…brrrr. Pět hvězd za mě bez debat.

17.04.2022 5 z 5

Víc už se nedozvíme Víc už se nedozvíme Donal Ryan

Ačkoli se jedná o útlou knížku, obsahově za mě na pět hvězdiček. Za neobvyklý příběh a zpracování, i po stránce lingvistické. Kolikrát to bylo až takové mírně depresivní čtení (jak se Melody snažila “vyrovnávat” se svým činem, životem i těhotenstvím), závěr nebyl sice úplný happy end, ale končil jistou nadějí… Kniha určitě stojí za přečtení.

10.04.2022 5 z 5

Jestli to řekneš... Jestli to řekneš... Gregg Olsen

Tak to tedy bylo místy opravdu psycho. Nechápu, jak se takhle dokáže chovat vlastní matka ke svým dcerám. Moc jsem nerozuměla tomu, proč Kathy ani Ron prostě včas nevzali roha a už od začátku si to vše nechali líbit, byli přeci dospělí a měli, narozdíl od tří sester a Shana, kam jít. Kniha se četla dobře, až tedy na ten hrůzný obsah, každopádně za mě určitě stojí za přečtení.

07.04.2022 4 z 5

Pro tvoje dobro Pro tvoje dobro Ellen Marie Wiseman

Tak to byl opravdu hodně silný, smutný a emocemi nabitý příběh. Prolínání vyprávění Julie a Lilly přidávalo celému příběhu jisté napětí (jak to tedy celé bylo?) a grády. Mnohdy to pro mě bylo těžké čtení, které vyvolávalo nepěkné pocity - jak se jen může matka takhle chovat k vlastní dceři!? A to utrpení nevinných zvířat… Ale i přes to knihu řadím mezi své “oblíbené”. Je to opravdu silný příběh, který se vám zaryje pod kůži a jen tak na něj nezapomenete.

01.04.2022 5 z 5

Sedm smrtí Evelyn Hardcastlové Sedm smrtí Evelyn Hardcastlové Stuart Turton

Nedivím se, že autor na knize pracoval tři roky. Opravdu bravurně zpracováno, tak, aby do sebe vše zapadlo, když se Aiden probouzí vždy v kůži jiného hostitele. Sem tam byla taková méně zajímavá místa, chybělo mi tam napětí, které se ale zase v poslední cca třetině knihy navrací. Znovu po knize už nesáhnu, ale za přečtení stojí.

01.04.2022 3 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Kniha se četla dobře a oceňuji originální myšlenku Půlnoční knihovny a paralelních životů, ale něco mi při čtení chybělo. Každopádně kniha stojí za přečtení i zamyšlení.

20.03.2022 3 z 5

Hodně silný příběh. Bavilo mě pozorovat, jak se z mladičké nevyzrálé dívky Lindy stává vyzrálá žena. Hanka byla kamarádka opravdu k nezaplacení - bych jí hnala. Ale zase na druhou stranu - těžko soudit. Nejen Linda, ale i Vojtěch s Aničkou to měli hodně těžké. Téma mateřské lásky, ale i svobody zpracováno opravdu bravurně, kniha ihned vtáhne do děje. Za mě překvapení a objev tohoto roku (a to je teprv březen ;-)). Rozhodně doporučuji.

15.03.2022 5 z 5

Upálené Upálené C. J. Tudor

Tak to byla jízda! Od první stránky jsem byla pohlcena příběhem a musela číst dál a dál, protože jsem zatraceně potřebovala vědět, jak to tedy vše bylo. Je to jeden z těch opravdu lepších thrillerů. Nechybí zde napětí, gradace děje, zajímavá zápletka, i trocha tajemna a strašidelné atmosféry. Hvězdičku ubírám za maličko překombinovaný závěr a rozuzlení, ale i tak je to bravurní kniha.

21.02.2022 4 z 5

Mám tě ráda, nemám tě ráda Mám tě ráda, nemám tě ráda Jo Watson

Dlouho se mi nestalo, že bych se u knihy takhle nasmála. Je to jednoduchá, vtipná, čtivá oddechovka na odreagování (ideální jako četba někam k vodě ;-)). Rozhodně můžu doporučit, nudit se při čtení nebudete.

19.02.2022 4 z 5

Když se dáma rozběhne... ani v padesáti není pozdě Když se dáma rozběhne... ani v padesáti není pozdě Zuzana Součková

Kniha přečtená za jedno odpoledne, čtenář se při čtení i zasměje, vše je podané s humorem, jistou nadsázkou, člověk má chuť se po přečtení knihy venku proběhnout ;-) Smekám před autorkou, je pro mě vzorem a důkazem, že nikdy není pozdě na to plnit si své sny, takže třeba i v padesáti člověk může začít s běháním a uběhnout maraton. Knihu lze rozhodně doporučit nejen pravidelným běžcům/běžkyním.

13.02.2022 4 z 5

Průvodce spokojeným dětským spánkem Průvodce spokojeným dětským spánkem Stephanie Modell

Kniha je plná užitečných a zajímavých informací, nicméně si myslím, že je potřeba brát některé rady a tipy autorky s rezervou - např. krmení před koupáním, zákaz spaní miminka v posteli s rodiči - ano, ne vždy, aby se to nestalo pravidlem, ale občas podle mě proč ne? Dozvěděla jsem se zajímavé informace ohledně spánkových cyklů miminek, jak rozvrhnout časově režim dítěti, aby se mu dobře spinkalo, význam spánkové rutiny (i když většinu věcí člověk dělá tak nějak intuitivně). Kniha stojí za přečtení, ale podle mě je důležité řídit se i svou rodičovskou intuicí ;-)

13.02.2022 3 z 5

Máma není služka, máma je dáma Máma není služka, máma je dáma Marek Herman

Moje první kniha od pana Hermana a jistě ne poslední. Sbírka fejetonů se četla téměř sama. Vyhovovala mi délka kapitol a úsměvné i trefné názvy. Se spoustou myšlenek a úvah autora souhlasím, při čtení některých kapitol jsem s autorem doslova souzněla - mluvil mi přímo z duše. Tuto knihu nelze než doporučit. Ráda si ji zase někdy znovu přečtu.

10.02.2022 5 z 5

Co oči nevidí Co oči nevidí Betsy Reavley

Kniha nebyla úplně špatná, ale při čtení mi chybělo napětí, gradace děje. Knihu jsem klidně mohla odložit a číst paralelně s jinými knihami a zase se k ní pak vrátit. Ale četla se celkem dobře, jen hlavní postava Dee mi nesedla, taková nesympatická ženská. Hvězdičku navíc dávám za ten konec, poslední kapitola je teda něco.

27.01.2022 3 z 5

Cizinky ve vlaku Cizinky ve vlaku Lisa Unger

Knize nechybělo jisté napětí, čtení hezky plynulo, krátké kapitoly jsou plus. Ze začátku je to trošku zmatek ve jménech, těch postav je tam více, ale čtenáři je jasné, kdo zrovna příběh vypráví a postupně se i jednotlivé osoby a jejich osudy propojí. Takový příjemný psychologický thriller s detektivní zápletkou. Stojí za přečtení, ale na trhu jsou v tomto žánru určitě o krapet lepší díla.

22.01.2022 3 z 5

Druhá tvář Druhá tvář Ashley Audrain

(SPOILER) Tak tohle bylo opravdu psycho-čtení, obzvlášť pro matky. Do knihy jsem se začetla již od prvních stránek a musela ji, navzdory pozdním hodinám, prostě dočíst, tak moc mě pohltilo vyprávění Blythe. Violet byla bezesporu psychopatické dítě, otázkou je, nakolik to již měla v genech, či zda ji takto ovlivnilo Blythino chování vůči ní už od miminka (nulová pozornost, žádný zájem, ani cit, láska). A zároveň jsem přemýšlela, zda by Sam žil, pokud by se Violet pomohlo včas nějakou odbornou péčí (smutné, že Fox coby otec Violet, ji takto “neprokoukl” a nikdy Blythe ohledně Violet nevěřil). Kniha mi trochu při čtení připomínala Musíme si promluvit o Kevinovi, Andílka i Dětské zoubky.
Za mě opravdu vydařené psycho-drama, které asi více osloví/zasáhne čtenářky matky.

20.01.2022 5 z 5