Paja.92 Paja.92 komentáře u knih

Nelítostný princ Nelítostný princ Sophie Lark

Tohle byl můj „mafiánský“ debut. Nikdy mě tohle prostředí nelákalo, ale rozhodla jsem se, že vybočím ze své komfortní zóny.

A udělala jsem dobře.

Ačkoliv „mafiánství“ bylo v knize pouze okrajově, bylo z příběhu cítit, že rodina pro ně znamená vše, takže mi díky tomu postavy více přirostly k srdci. Chemie mezi hlavními postavami byla velmi dobře popsaná a díky stylu psaní, se to četlo samo. Líbilo se mi, že vztah mezi Aidou A Callumem se vyvíjel postupně, takže to celé působilo více uvěřitelně.

Děj byl sice předvídatelný, ale vůbec mi to nevadilo, protože kniha byla plná akce- což mě mile překvapilo. Trochu jsem se obávala, že budou pouze zalezlý v posteli.

Zkrátka a jednoduše. Doporučuji. Myslím, že to bude jedna z knih, ke které se klidně později vrátím.

28.09.2023 5 z 5

Smlouva na lásku Smlouva na lásku Cassie Connor

Přiznám se, že zpočátku jsem byla v rozpacích. Mohla za to hlavní postava Rebecca, která mi byla nesympatická nemám ráda workoholické myšlení a celkově upjaté kancelářské prostředí (každý to ale máme jinak). Naštěstí situaci zachránil vtipný Hudson, který byl jejím pravým opakem.

Díky jejich rozdílnosti byla kniha prodchnuta humorem a četla se sama. Autorce se zároveň podařilo zachytit chemii mezi hlavními postavami, takže kromě vtipných situací jsem se dočkala i pořádné dávky jiskření.

Líbila se mi postupná změny Rebecky, která si začala uvědomovat, že práce není vše. Jediné, co mě trochu zklamalo, byl rychlý konec. Myslím si, že několik stránek navíc by ději dodalo na uvěřitelnosti.

Od této knihy jsem očekávala humornou romanci a té se mi taky dostalo, takže jsem spokojená. Doporučuji všem, kteří hledají nějakou oddechovku.

14.09.2023 4 z 5

Osudové pouto Osudové pouto Elizabeth Briggs

Nikdy jsem nebyla skalní fanynka vlkodlaků, ale po přečtení prvního dílu znamení zvěrokruhu, jsem nedočkavě vyhlížela další díl a těšila se, jak se bude příběh našich hrdinů vyvíjet.

A čekání se vyplatilo.

Osudové pouto si stejně jako předchozí díl udržel příjemný styl vyprávění, takže jsem knihu doslova vdechla za dva večery a vůbec mi nevadil pomalý rozjezd. Naopak si myslím, že díky němu čtenář více nahlédl do duše hlavních postav a vytvořil si k nim tak pouto.

Druhá půlka knihy byla plná nejen zvratů a odhalení ale i erotiky, která děj příjemně okořenila. Co oceňuji nejvíc, je vkusný popis sexuálních scén. Moc děkuji autorce (případně redaktorům a překladatelům), že nás ušetřily všech mušliček, lasturek, jeskyněk, pipinek a dalších názvů, po kterých mám sto chutí si vyškrábat oči.

Jediné, co mě ke konci trochu mrzelo, byl svižný děj, kvůli kterému nezbylo moc prostoru pro psychologii postav každý máme ale rádi něco jiného a věřím, že naopak hodně čtenářů ocení, když tam nebude mít tolik emoční omáčky.

Zkrátka a jednoduše.

Tuhle sérii doporučuji všem, kteří mají rádi oddechové fantasy s romantickou linkou.

@knihozroutka_eleanor corvin

03.09.2023 4 z 5

Volání mrtvých Volání mrtvých Rebecca Netley

Tohle byl moc pěkný horůrek, který se hodí na bouřlivé letní dny.

Autorce se podařila vystihnout pochmurná atmosféra a duchařská zápletka byla taky podařená i když v tomhle žánru předvídatelná. Nevadilo mi to. Očekávala jsem oddechový horor a toho se mi taky dostalo.

Kniha se četla dobře, ale ocenila bych, kdyby v ní bylo více dialogů, které by dodávaly ději dynamiku. Zdlouhavé popisné pasáže mě občas nudily a musela jsem se nutit do čtení. Každý to ale máme jinak a některým třeba tento styl psaní sedne víc.

Celkově hodnotím knihu 3,5* a už se těším na další knihy této autorky.

08.08.2023 4 z 5

Touha Touha Tracy Wolff

Obvykle jsou young adult knihy psané tak, že se na ně dokáže naladit i třicátník ale tady mi přišlo, že je kniha doopravdy určena pro svoji věkovou skupinu cca 16-17 let.
***
Přiznám se, že do půlky knihy jsem byla mírně vyděšená.
Mohl za to styl psaní, který byl sice čtivý, ale z každé další stránky jsem cítila, že to není má věková kategorie. Zejména, když přišlo na vtipy a psaní SMS zpráv.

Naštěstí druhá půlka knihy vynahradila tu první a posledních několik stránek bylo natolik strhujících, že jsem se od knihy nemohla odtrhnout.
Slyšela jsem, že ten první díl je nejslabší tak uvidíme, co přinese pokračování.

Tahle kniha je guilty pleasure v pravém slova smyslu.

18.07.2023 3 z 5

Jak zkrotit svůdníka Jak zkrotit svůdníka Evie Dunmore

Tohle byla sázka na jistotu.  Autorka opět ukázala, že umí navodit atmosféru a vytvořit chemii mezi hlavními postavami. Stále zastávám názor, že tahle série je lepší než Bridgertonovi, kteří mají oproti rebelkám plytký děj.

Ačkoliv je to primárně romantická kniha, zároveň se dovídáme něco o době, ve které se příběh odehrává a lépe se tak dokážeme vcítit do situace hlavních hrdinů.

Jediné, co bych knize vytkla je její délka. Neškodilo by to o pár stránek zkrátit. Některé pasáže o ženských právech mi přišly už zbytečně natahované a ubíralo to knize na čtivosti.

Doporučuji všem, kteří mají rádi historické romance.

18.07.2023 4 z 5

Skryté obrázky Skryté obrázky Jason Rekulak

Ačkoliv je kniha zařazena do thrilleru, na mě působila spíš dojmem mysteriózního hororu.
Příběh byl psán velmi čtivě a stránky rychle ubíhaly pod rukama. Moc se mi líbily i ilustrace, které dodávaly knize tajemný nádech.

Celkově se ale nedá říci, že by mě kniha nějak nadchla nebo šokovala. Bylo to takové milé čtení plné duchařiny a myslím, že je to kniha vhodná pro čtenáře, kteří mají rádi Darcy Coast- zkrátka a jednoduše je to takový oddechový horor.

Co se mi na knize líbilo, byly popisy- nebyly nijak zdlouhavé, ale přesto jste se dokázali vžít do postav a prostředí.
Doporučuji všem, kteří mají rádi duchařinu- za mě lepší než Darcy.

Pokud jste ale rozmlsaní, co se týče hororů, budete nejspíš zklamaní.

25.06.2023 4 z 5

Twisted Love: Láska na ostří nože Twisted Love: Láska na ostří nože Ana Huang

(SPOILER) Řeknu to takhle. Kniha se čte velmi dobře. Charaktery postav jsou dobře popsané, takže se do každého dokážete vcítit a chemie mezi Alexem a Avou je velmi pěkně vystižená a teď přichází to ale.

Ale musíte se smířit s tím, že životní příběhy hlavních hrdinů jsou přitažené za vlasy. Což mi ani tak nevadí. Koneckonců tuhle literaturu nečteme proto, abychom s hlavními hrdiny prožili poklidný vztah bez zádrhelů.

To, co mi ale úplně zničilo dojem z knihy je vlastně blbost, ale iritovalo mě to natolik, že teď když vidím v anotaci jméno Alex Volkov, musím se ušklíbnout.

A co to bylo?

Pokusím se to popsat, aniž bych vypustila nějaký velký spoiler.

Šlo o to, že například do stránky tři sta je doposud Alex popisován jako chladný a odhodlaný a neštítí se zabíjet. Prostě grázl. Byl by schopný pro své účely pomalu vystřílet půlku města a o deset stránek dál je to najednou beránek, který si vylije své srdce před publikem.

Ten ostrý kontrast mě rozladil do takové míry, že mi to zkazilo celkový dojem z knížky. Nemám ráda kýčovité vyznávání lásky To už je ale můj problém Každý má něco co ho irituje.

Kniha se každopádně čte sama a pokud hledáte něco, u čeho vypnete, nenechte si ji ujít :)

08.06.2023 4 z 5

Korunní princezny Korunní princezny Catherine Doyle

3,5*

Z této knihy mám dost rozporuplné pocity. Mé rozčarování je zřejmě způsobeno tím, že to byl Humbook tip. Sice jsem očekávala, že to bude spíš feel-good kniha, ale i tak to na mě působilo průměrně. Přitom to nebylo špatně napsané. Četlo se to dobře, ale prostě tomu něco chybělo. Nevtáhlo mě to děje a pořád jsem čekala, kdy přijde ten okamžik, kdy nebudu moct pustit knihu z ruky

Možná to bylo způsobeno tím, že to nebylo psáno v ich formě. Myslím, že kdyby byl příběh vyprávěn přímo z pohledu sester, mělo by to větší říz a i chemie mezi hlavními postavami by byla lépe zachycená. Takhle mě romantická linka Rose a Shena nechala de facto chladnou. Lépe byla zpracovaná chemie mezi Torem a Wren, kde jsem skutečně měla pocit, že to mezi nimi jiskří.

Co se týče děje, tak ten je sice předvídatelný, ale to tak většinou u prvních dílů bývá uvidíme, jak se bude vyvíjet pokračování.

Každý to ale máme jinak, takže věřím, že hodně čtenářů bude z příběhu dvou princezen nadšených. :)

24.05.2023 3 z 5

Píseň sirény Píseň sirény Alexandra Christo

Nechala jsem se zlákat podmanivou písní sirén. A víte co? Vůbec toho nelituji. :)

Píseň sirény je neotřelou young adult knihou, ve které sledujeme příběh sirény Liry a prince Eliana, jejichž cesty se zkřížily a dávají tušit, že nepůjde o poklidný střet.
Příběh nás zavede jak do moře Diábolos, které vás okouzlí svojí atmosférou a vtáhne do krutého světa sirén, tak na souš, kde se nachází rozmanitá království, která jsou inspirována pověstmi antického Řecka. Můžete tak například zavítat do království ze zlata a setkat se s králem Midasu, Elianovým otcem.

Kombinace mýtů a barvité vykreslení prostředí vytvořilo originální svět, který mě vtáhl od prvních stránek, a díky svižnému ději jsem knihu přečetla skoro na jeden zátah.

Velmi se mi líbilo, že kniha byla zároveň pojata i jako retelling na jednu z pohádek, která bývá opomíjena, což knížce dodávalo pohádkový nádech, který zjemňoval občasné krutější popisy.

Autorka si dokázala krásně pohrát i s postavami, jejichž vývoj je nenásilný a tím pádem jsem se do nich dokázala lehce vžít. Dobře byla zejména popsaná změna u Liry, která se na svět nad hladinou začala dívat úplně jinýma očima. Navíc hmatatelná chemie mezi Lirou a Elianem tomu dodávala náboj, ale zároveň romantická linka neutlačovala děj, jak tomu bývá v mnohým young adult knihách.

Jediné, co mě občas rozptylovalo, bylo postavení některých vět, které působily krkolomně a hůř se mi četly poskládala bych je trochu jinak, ale to už můj subjektivní pocit.
Ačkoliv se mi líbil pohádkový konec, ocenila bych, kdyby kniha měla klidně o tři kapitoly více, aby dostaly více prostoru i ostatní postavy, ke kterým jsem si taky našla cestu.

Zkrátka a jednoduše.

Pokud hledáte originální young adult knížku, neváhejte a nechte se zlákat písní sirén.

07.05.2023 5 z 5

Zvrhlý král Zvrhlý král Rina Kent

Víte, co je na této knize pro mě fascinující?

Štvalo mě tam chování postav a ruku na srdce nedá se říct, že by to plné zvratů, ale knihu jsem prostě nedokázala odložit. Bylo to tak ujeté a čtivé, že jsem ji zhltla na jeden zátah.

Popravdě řečeno této knize jsem se vyhýbala ze dvou důvodů. Prvním důvodem je obálka a druhým, že se to odehrává na střední škole. Ale pak jsem si přečetla varování autorky v úvodu knihy a to ve mně vzbudilo zvědavost.

Nevěřila jsem autorce, že hlavní postavy budou tak deviantní, jak psala. Většinou v těchto knihách jsou zvrácené věci rychle vystřídány jednorožci a duhou, jakmile se do sebe dvě hlavní postavy zamilují, ale tady?
Páni.
Doopravdy je to toxické od začátku až dokonce.

Zároveň však musíte knihu brát s velkým nadhledem, protože chování náctiletých hrdinů a jejich myšlenkové pochody jsou dost fantaskní. Mně to ale nevadilo. Naopak jsem to očekávala, takže mi nedělalo problém přivřít oči.

Jediné, co mě iritovalo, bylo napínání ohledně Elsiny minulosti. Chápu, že autorka chce čtenáře napínat, ale když se během čtení de facto nic nedozvíte, tak to spíš nas*re.

Knihu bych doporučila těm, kteří si chtějí oddechnout od sladkých romanťáren a hledají něco u čeho vypnou.

27.04.2023 5 z 5

Třinácté znamení Třinácté znamení Elizabeth Briggs

Popravdě jsem nikdy moc vlkodlaky nemusela, takže jsem od knihy neočekávala, že by mě chytla ukázalo se, že mě nejen chytla, ale drapla mě do svých spárů a nepustila, dokud jsem nebyla na konci.

Z velké části za to mohl způsob vyprávění. Příběh byl psán lehce a svižně, takže i když to nebyla kniha plná zvratů a napětí, četlo se to samo. Prostředí bylo pěkně vykresleno, ale zároveň to nebylo zdlouhavé, jak v jiných knížkách. Stejně tak byla dobře popsaná chemie mezi hlavními postavami.

Na konec se mi líbil i nápad se znameními zvěrokruhu, i když jsem zpočátku z toho byla na rozpacích.

Třinácté znamení je pěkná oddechová urban fantasy vhodná pro ty, kteří si chtějí přečíst něco, u čeho si odpočinou a vypnou. Pokud, ale hledáte akční fantasy, knize se raději vyhněte.

18.04.2023 5 z 5

Nezvěstná blondýna Nezvěstná blondýna Petra Nachtmanová

Další jednohubka od Petry Nachtmanové, kterou přečtete za dva večery.
Přiznám se, že mi chvíli trvalo, než jsem si zvykla na autorčin styl psaní, který je složen spíše z dialogů a skoupý na popisy.
Díky dialogům ale stránky ubíhají pod rukama a než se nadějete, budete na konci knihy.
Ačkoliv je to psáno čtivě, kvůli absenci popisů jsem si nedokázala vytvořit vztah k žádné z postav a tím pádem mě události v knize moc nezasáhly, i když se v knize děly drastické věci- znásilňování, smrt apod.

Celkově knihu hodnotím jako pěkný oddechový thriller se zajímavou detektivní zápletkou ale pokud jste nároční čtenáři a očekáváte od thrilleru atmosféru, z které běhá mráz po zádech a nějakou větší hloubku, raději sáhnete po nějaká jiné knize.

Určitě si od autorky přečtu ještě nějakou jinou knihu. Její knihy jsou krátké (spíše takové novely, takže do kufru ideál) a čtou se lehce.

03.04.2023 3 z 5

Vojvoda a ja Vojvoda a ja Julia Quinn

V posledním roce jsem měla smůlu na hodně propagované knihy. Většina knih, na které jede velká reklama, mě zklamala a nechápala jsem, proč je kolem nich takové haló. Tudíž jsem byla krajně skeptická, když se mi pod ruce dostal první díl Bridgertonových: Vévoda a já.
A pozor.
Stal se zázrak.
Kniha mě velmi mile překvapila. Vzhledem k tomu, že jsem viděla seriál, tak jsem očekávala více sexuálním scén, ale kupodivu jich tam nebylo tolik jako v seriálu, takže už jenom tím na mě udělala kniha dobrý dojem. Nemám ráda, když je tam příliš sexu a ubíjí to děj (dobře no, tak v romantických knížkách většinou moc děje není, ale víte jako to myslím).
Celkově vyprávění pěkně plynulo a v průběhu čtení jsem se dozvěděla něco o jednotlivých postavách, takže se těším už na další díly.

30.03.2023

Nestoudná zvědavost Nestoudná zvědavost Lynn Messina

Tohle byla velmi milá oddechovka, která mi trochu připomněla knihy od A. Christie, kde se hledá vrah v uzavřeném kolektivu a všichni jsou podezřelý.

Líbila se mi povaha hlavní postavy a taktéž lehce naznačená romantická linka, která byla příjemným zpestřením- velmi jsem ocenila, že jejich románek neskončil tak, jak se dá u podobných romantických linek očekávat.

Od knihy ale neočekávejte žádnou napínavou detektivku plnou zvratů a krve. Je to spíše taková oddechovka s detektivní zápletkou. Vzhledem k tomu, že přesně to jsem od knihy očekávala, nebyla jsem zklamaná. Pokud tedy patříte mezi náročnější čtenáře detektivek, budete zklamaní.

30.03.2023 4 z 5

Rudý vlk Rudý vlk Rachel Vincent

Taky vám připadalo, že stojíte během čtení bokem a nemůžete se do postav vžít?

Přiznám se, že jsem z knihy trochu rozčarovaná. Ačkoliv to bylo napsáno dobře a svět byl promyšlený, nějak jsem se do toho nedokázala vžít a vztah mezi Redou a Vlkem mi přišel zpočátku velmi strojený a prostě jsem jim ho nevěřila.

Celkově bych knihu hodnotila jako průměrnou fantasy, která nenadchne ale ani neurazí. Určitě mě zajímá jak příběh Redy a její sestry skončí, ale že bych se nemohla dočkat, až vyjde druhý díl, to se říci nedá.

30.03.2023 4 z 5

Zvrácená pouta Zvrácená pouta Lexi Ryan

Po dlouhé době kniha, která mě vtáhla do děje hned na začátku a nemohla jsem se odtrhnout!

Ačkoliv se mi první díl líbil, druhého jsem se trochu obávala, protože ruku na srdce. Děj v YA fantasy má většinou takovou tendenci gradovat až do šílených rozměrů, kdy je všechno překombinované a všichni jsou tak dokonalý, talentovaní, krásní a úžasní, až se mi z toho kazí zuby.

A tady mě čekalo příjemné překvapení.

V knize se sice neustálo něco dělo, ale nenabralo to šílených apokalyptických rozměrů, jak je tomu třeba u knih od S.J.Maas. Všechno se hezky vyřešilo a zbytečně se nenatahovalo do dalších X dílů. Chemie mezi hlavními postavami byla moc pěkně popsaná a stejně tak prostředí.
Za mě spokojenost.
Pěkná fantasy oddechovka s romantickou linkou.
Doporučuji!

30.03.2023 5 z 5

Pomýlené srdce Pomýlené srdce Samantha Young

Youngová opět dokázala, že dokáže napsat příběh, který je plný emocí. Tentokrát byla kniha více prodchnuta sexem, než jak tomu bývá u jejích knih. Možná to bylo tím, že se v knížce setkáváme s hlavními postavami v 17 letech, kdy jsou ještě sexuálně nevybouření. V druhé půlce knihy jsou ale už dospělí a sexuální scény ustupují víc do pozadí.

Ačkoliv byla kniha plná chemie mezi hlavními postavami, i tak dokázala Youngová vykreslit jejich charaktery a do všech jsem se dokázala vcítit- a to dělalo příběh uvěřitelnější.

02.02.2023 4 z 5

Tunel kostí Tunel kostí Victoria Schwab

Tentokrát se s Cassidy podíváme do Paříže, kde navštívíme pověstné katakomby, ve kterých nejsou pouze duchové, ale taky poltergeist, který dá Cassidy pěkně zabrat.
Jde vidět, že je příběh pro mladší čtenáře, takže od knihy neočekávejte nějaké zdlouhavé popisy prostředí a myšlenkových pochodů postav. Díky tomu se ale kniha čte jedním dechem a za dva večery ji máte přelouskanou.
Ačkoliv byl příběh opět prodchnut temnou atmosférou, první díl se mi líbil o něco víc – přeci jen prostředí Skotska má své kouzlo.
Knihu bych doporučila všem, kteří mají rádi oddechovou duchařinu.

02.02.2023 5 z 5

Obřad Obřad Carmen Mola

Na případ inspektorky Eleny Blancové jsem se moc těšila. Anotace slibovala napínavou detektivku a po přečtení prvních kapitol jsem byla nadšená, protože přesně toho se mi dostalo. Už jenom způsob vraždění mi přišel zajímavý a prostředí Madridu dodalo knize tu správnou atmosféru.

Začátek knihy byl velmi čtivý a plný akce, ale někde v půlce se to zlomilo a občas jsem se musela do čtení nutit. Naštěstí tahle krize trvala pouze chvíli a druhá půlka příběhu byla opět zajímavá a nemohla jsem se od knihy odtrhnout.

Četla jsem, že některým připadaly popisy příliš drsné, ale já se řadím mezi ty čtenáře, kterým to přišlo popsané tak akorát a nic vyloženě drastického jsem v tom neviděla.

Jediné, co mi trochu kazilo požitek ze čtení, byly hlavní postavy, kterým se podle mě nedalo moc prostoru. Dozvídáme se pouze něco o inspektorce, ale o ostatních členech týmu toho moc nevíme, a kvůli tomu jsem se nedokázala do vyšetřování pořádně ponořit. Každopádně to beru tak, že je to teprve první díl a o ostatních se toho více dozvíme v pokračování.

Celkově na mě kniha působila jako lepší průměr v tomto žánru. Určitě sáhnu i po dalším díle, ale nemyslím si, že se tahle série zařadí do mých TOP knih v detektivkách/thrillerech.

02.02.2023 4 z 5