Pajulk Pajulk komentáře u knih

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Kniha na zamyšlení. Koho zajímá posmrtný život, je to knížka pro něj. Krásný příběh, který je čtivý. Lehce jsem se orientovala a těšila se jaký bude další paralelní vesmír.

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Dobře se kniha četla. Byla napínavá a chtěla jsem vědět víc a víc. Téma bylo (řekla bych) citlivě pojaté. Trochu mě zklamal konec, ale ne vždy vás konec dokáže uspokojit.

14.05.2024 3 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Měla jsem za sebou již pár knih od Hooverové, tak jsem čekala stejný styl.
Omyl!
Tohle bylo super!
Nemohla jsem jí odložit Byla jsem jak na trní co bude dál. Napínavé, zajímavé, temné a chci vědet zda to byla pravda nebo lež!

21.02.2024 5 z 5

Pan Mercedes Pan Mercedes Stephen King

Stephena Kinga jsem hodně četla když jsem byla v pubertě. A pak pauza. Horory a nadpřirozeno mě pak netáhlo. Vyšla nová kniha Holly a když jsem si přečetla o čem je tak mě zaujala. Ale jelikož navazuje na X knížek, tak to bych nebyla já, abych nezačala od první. Dala jsem mu další šanci a tahle mě zas dostala a zase King je v mém srdci a knihovně.
Řekla bych i trošku netypický příběh na něj. Žádné nadpřirozeno ani horor. Jen detektivka a thriller a super. Moc se mi líbila a hltala jsem jí.

16.08.2024 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Knihu jsem četla víckrát. Má svoje moudra životní a je to milý příběh. Ale nějak nechápu ten boom kolem knihy. Není to můj šálek kávy. Mě neoslovila.

14.05.2024 2 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

První kniha od Hoover a popravdě jsem slyšela všude chválu, ale přitom ze začátku se mi do ní nechtělo. Nakonec jsem jí propadla. Hned objednávala další a to díky této knize.
Silné téma, které si všichni přejeme, aby nás nepotkalo v životě. Krásně, mile psané a vysvětlené. Vždy je světlo na konci tunelu.

Vinice ve Francii Vinice ve Francii Julie Caplin

Máte taky jako já, že se tam chcete vydat? Já hned!
Zas krásný příběh.
Osobně mi přijde, že se jedná o nejslabší příběh z celé série. Ale je pravda, že laťku má hodně vysoko :-)

To To Stephen King

TO zná asi každý. Je to ikona a není moc co k tomu dodat. Možná jen -> NESNÁŠÍM KLAUNY!

14.05.2024 5 z 5

Námi to začíná Námi to začíná Colleen Hoover

Hoover prostě neodložíte :D Super jako vždy

14.05.2024 5 z 5

Sedm manželů Evelyn Hugo Sedm manželů Evelyn Hugo Taylor Jenkins Reid

Příběh Evelyn byl zajímavý. Ukázka, že jak se prezentujeme světu, nemusí být vůbec pravda.
Konec mě zklamal. Bylo toho už moc. Moc překombinované. Osobně by mi stačilo, kdyby to ukončili po Evelyným vyprávění.

Konec hry Konec hry Daniel Cole

Sérii Hadrového panáka jsem milovala. Propadla jsem stylu psaní autora. Pouze v poslední díle, jsem se trochu motala. Kde, co, kdy. Vše vlastně až vysvětlil a rozmotal konec.

Vzpomínky na něj Vzpomínky na něj Colleen Hoover

POZOR! Tahle knížka není na čtení na veřejnosti. Zatahovat slzy v metru byl oříšek, protože konec byl velmi emotivní.
Líbí se mi na Hooverové, že otevírá témata, která jsou stále "tabu". Asi díky tomu si mě získala.

Vila v Itálii Vila v Itálii Julie Caplin

Kdo po tomto příběhu nechce odjet do Positana. Já hned. Bookuji letenky! Krásný, milý příběh, který jako vždy pohladí duši.

Doporučuju všemi deseti!

23.06.2024 5 z 5

Vztahy a mýty Vztahy a mýty Jan Vojtko

Moc hezká kniha. Vím, že se k ní budu vracet. Nebudu lhát, nějaká slzička ukápla. A myslím, že by si jí měl přečíst každý, kdo chce pracovat na vztazích.

14.05.2024 4 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Knihu jsem měla dloooho v knihovně a ne a ne se k ní dostat. Trochu jsem se jí i bála, protože film jsem musela vypnout po 15 minutách, kdy jsem si říkala jen to ne prosím. Nakonec velmi kladně překvapila. Napínavé a hezky vysvětlené. Žádné moc dotazy nevyvstaly a jsem spoko.

14.05.2024 3 z 5

Paříž pro jednoho a jiné povídky Paříž pro jednoho a jiné povídky Jojo Moyes

Za mě velké zklamání. Dvě povídky byly super, ale nic vlastně mi nepřišlo dokončené. Přišlo mi to jako takové náměty. Než člověk vlastně se zorientoval, tak byl konec. Autorku miluji, ale víc se mi líbí jeden příběh propracovaný než tento styl.

22.02.2024 2 z 5

Konec hlídky Konec hlídky Stephen King

Trilogii s Billem Hodges mám fakt ráda. Bavilo mě to. Bylo to napínavé a vše kolem. Nadpřirozeno a telekineze se mi líbilo. Pouze jediná asi ,,vada" na kráse bylo to, že Brady byl tak chytrý a mimořádný, ale nakonec ho vždy všichni prásknou a je snadné ho vystopovat. Ale kdyby to nebylo snadné asi bychom nikdy neměli konce.

06.09.2024 5 z 5

Možná jednou Možná jednou Colleen Hoover

Patří mezi mé oblíbené od CH. Dostalo mě, jak je k tomu album (spotify)! To je tak úžasný! To dostalo úplně jinou úroveň. Už chci každou knížku s hudebním doprovodem.
Jak CH má vždy v každém příběhu téma, které rozebírá/dotýká, tak v této knize bylo to jedno z lehkých. A díky tomu, byla i kniha lehká a ideální na letní večery/dovolenou.
Zase to zvládla.

20.07.2024 5 z 5

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

Kniha byla velmi čtivá. Začína jako romance a pak bum. To jsem vůbec nečekala. Konec mi, ale přišel až moc přeplácaný a přitažený za vlasy. Tak či tak, zase otevřela téma, které není lehké.

18.05.2024 3 z 5

Loutkář Loutkář Daniel Cole

Někdy jsem trochu byla zmatená, ale bavila mě.

14.05.2024