Palorizek85 Palorizek85 komentáře u knih

Star Wars omnibus: Letopisy rytířů Jedi. Kniha první Star Wars omnibus: Letopisy rytířů Jedi. Kniha první Kevin J. Anderson

Hezké ilustrace a příběhy ze staré republiky.

13.04.2016 4 z 5

Kladivo Boží Kladivo Boží Arthur Charles Clarke

Clarke nezklamal. Jeho scifi pojetí, které by se jednoho dne mohlo stát skutečností, je podané zajímavým způsobem z pohledu života jednoho člověka. Nejspíše i díky Lee Gentry byl schopen do toho přimýchat psychologické prvký. 80%.

13.04.2016 4 z 5

Nadace Nadace Isaac Asimov

Výborná kniha. Tak trochu i sonda do mysli dnešní generace, která si myslí, že vše funguje tak má, anebo, že konec není tak daleko. Smutné, jak se příběh podobá skutečnosti.

10.04.2016 5 z 5

Invaze Invaze Stanisław Lem

Scifi povídky. Celkem to ušlo, ikdyž úplně výborných jich bylo jen pár.

03.04.2016 3 z 5

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

Výborné scifi z Moskevského prostředí. Originální nápad, výborná, místy až děsivá atmosféra.

27.03.2016 5 z 5

Metro 2034 Metro 2034 Dmitry Glukhovsky

Druhý díl se mi líbil o něco méně než první. Zřejmě ta originalita a atmosféra zachycená v prvním díle ve druhém již vyprchala.

26.03.2016 3 z 5

Zkazky z planety Země Zkazky z planety Země Arthur Charles Clarke

Dobře čtivé povídky. Některé jsou tak na 90% jiné tak na 65%. Celkově cca 75%.

24.03.2016 4 z 5

Desátý stupeň Desátý stupeň Arthur Charles Clarke

Jedno z prvních scifi, které jsem vůbec četl. Knížka je fantastická - nicméně film na základě této knihy již nestál za nic.

20.03.2016 5 z 5

Extrémní science fiction Extrémní science fiction * antologie

Scifi mám rád, ale tato kniha mě nějak neoslovila. Líbila se mi tak 1/3 povídek, ale více se bavím při čtení A.C.Clarka nebo Asimova.

15.03.2016 2 z 5

Zóna pandemie Zóna pandemie Jeff Carlson

Takový průměr. Vzhledem k tomu, že jsem od toho moc nečekal, nebyl jsem ani zklamaný, ale ani nadšený.

12.03.2016 3 z 5

Návrat Jediho Návrat Jediho James Kahn

Hezké čtení.

07.03.2016 5 z 5

Eskadra Rogue Eskadra Rogue Michael A. Stackpole

Mám rád Star Wars a kniha, která by tak barvitě popisovala bitvy i bitevní simulace vždy chyběla. Příběh je napínavý od začátku do konce.

06.03.2016 5 z 5

Povídky Povídky Edgar Allan Poe

Tuto knihu bych dal povinně jako četbu do všech škol. Mistrné vyjadřování autora, popis děje, včleňování cizích slov a frází do textu, bohatý a vytříbený jazyk - vše co je třeba ke správnému sestavení slohových prací. Doporučuji.

06.03.2016 4 z 5

Impérium vrací úder Impérium vrací úder Donald F. Glut

Jak film, tak i knížka jsou výborné. Oproti filmu je zde pár věcí navíc a myslím si, že to čtení dodává hezčí nádech.

03.03.2016 5 z 5

Vyhnanství trpaslíků Vyhnanství trpaslíků Frank Rehfeld

Skvělé pokračování první knihy. Až na trochu zrychlený konec to byla opět výpravná fantasy se vším všudy.

19.09.2024 4 z 5

Čest kapitánů Čest kapitánů David Dvorkin

(SPOILER) Upřímně jsem trochu rozpolcen. Už samotná zápletka mi přijde hodně nedotažená. Chápu, že představa Římské říše, která přežila a plně se rozvinula na jiné planetě je zajímavá, ale to, že by tam byli stejní lidé a stejné dějiny jako na zemi až do nějakého bodu, je zkrátka naprostý nesmysl. I kdybychom připustili, že se taková civilizace bude někde podobně vyvíjet, tak představa, že se vyvíjí naprosto totožně spíše zavání alternativní verzí vesmíru, než civilizací v jednom a tom stejném vesmíru. Toto autor trochu nezvládl a pletl si pojmy a dojmy.

24.08.2024 3 z 5

Masky Masky John Vornholt

Za mě suprové spojení scifi a fantasy. Nebýt toho, že to bylo ze série ST, řekl bych, že to je "dračák"

15.08.2024 5 z 5

Noc v Bombaji Noc v Bombaji Louis Bromfield

Zajímavý příběh s jedním velkým ALE a to je opravdu "příšerná" posedlost autora popisovat naprosto nezajímavé věci naprosto nezajímavým způsobem. Prvních 50 stránek jsem měl pozornost vůbec udržet pozornost a nějakou linku. Poté se to lepší a kniha obsahuje o něco více děje ale i tak jsem přeskakoval občas zdlouhavé popisy. Závěr byl zase na můj vkus trochu uspěchaný, jako kdyby autorovi už docházel čas a potřeboval rychle knihu dokončit. Takže takových 55%.

04.08.2024 3 z 5

Kosmické proudy Kosmické proudy Isaac Asimov

Za mě určitě dobrá kniha, ale něco tomu chybělo. Děj byl napínavý, zajímavý, ale závěr mi přišel takový trochu uspěchaný. I tak to pořád stálo za to.

10.07.2024 4 z 5

Prokletí trpaslíků Prokletí trpaslíků Frank Rehfeld

Kvalitně propracované fantasy s odkazem na Heitzovi Trpaslíky a Alfy. Autorovi se podařilo zachytit dobrou a temnou atomosféru prostředí. Už se těším na další díl.

13.06.2024 5 z 5