Parwana Parwana komentáře u knih

Ruská panenka Ruská panenka Marina Palmer (p)

Po delší době velmi dobře napsaný a svižný thriller, i když některé věci nedávaly smysl a některé intriky nešly úplně rozkódovat. Elena byla skvělá záporačka, milovala jsem ji od první chvíle.

27.12.2022 5 z 5

Všechno se v dobré obrátí Všechno se v dobré obrátí Adam Suchý

(SPOILER) Humoristický román, který není ani trochu vtipný a jehož čtení místy drhne. Příběh mladého novináře na prahu nové éry samostatného českého státu, který se vydává na služební cestu do exotiky, mi dost připomínal účastníky zájezdu. Čekala jsem víc aférek, teda aspoň podle přebalu knihy, a uzavřenější konec, který mi přišel dost odbytý. Postavy se na konci rozutekly a je zřejmě na čtenáři, ať si sám domyslí, jak to skončilo.

19.12.2022 2 z 5

Mrazivá krutost Mrazivá krutost Caz Frear

Po delší době dobrá detektivka, navíc s vyšetřovatelkou, která má sama škraloup a vyděračského strejdu za zády. Těším se na pokračování.

20.11.2022 5 z 5

Kočičí oko Kočičí oko Margaret Atwood

Další klenot z pera oceňované autorky. Tato kniha však měla trochu tužší rozjezd; od pasáží, kde je hlavní hrdinka ve škole šikanována, už tam bylo víc děje a odsýpalo to lépe. Jakkoliv nedám dopustit na Příběh služebnice a Svědectví, s touto knihou jsem měla trochu problém, i když je to potrava pro mozek, musela jsem prokládat s jinými knihami. Hlavní hrdinka mi ale k srdci nijak zvlášť nepřirostla.

20.11.2022 4 z 5

Pod dohledem Pod dohledem Lisa Jewell

(SPOILER) Od knihy jsem čekala něco trošku jiného, ale i tak to bylo kvalitní, strhující čtení. Střídá se zde přítomnost a minulost, pomalu ale jistě se před námi vynořuje pravda, pěkně vrstva po vrstě, jako když loupete cibuli. Hlavní zloun nebyl postarší ředitel, ale jeho žena, bývalá krasavice, která zřejmě zabila nebohou Vivu. Z konce mě vyloženě zamrazilo.

22.10.2022 4 z 5

Poslední manželka Poslední manželka Karen Hamilton

(SPOILER) Víkendový thriller o mladé ženě, který byla věčně v koutě, v něčím stínu, a čekala na svou příležitost. Zde se naskytla, když umírající Nina své kamarádce Marii svěří tři úkoly, které má po její smrti splnit. Marie hodlá všeho využít a vybudovat si vlastní život, všem navzdory. Na knize mě zarazilo, že Marie přese všechno prochází dějem jako nůž máslem a jeden nepřítel za druhým je samovolně odklizen z cesty.

11.09.2022 3 z 5

Soužití k zabití Soužití k zabití Miroslav Plzák

Tato kniha mi kromě velkého čtenářského zážitku poskytla také pobavení a poučení, Dva odborníci na vztahy zde rozehrávají příběh dvou lidí, kteří se kdysi milovali a nyní žijí s novými partnery, jakž takž spokojení, a tom to celé je. Dopisují si a sdílejí své zkušenosti. Přečteno za den, rozhodně se k ní ještě někdy vrátím.

11.09.2022 5 z 5

Dámy z Tajného cirkusu Dámy z Tajného cirkusu Constance Sayers

Když mám knihu hodnotit, jsem v rozpacích. Ze začátku jsem se nemohla začíst, jakmile přišly na řadu pasáže z deníku Cecile, hned to bylo lepší, nicméně poté to zase za moc nestálo a hlavní záporačku jsem vytušila někdy v závěru pařížské kapitoly. Konec jsem nepochopila. Kniha je svým zaměřeným obtížně zařaditelná - sci-fi? fantasy? Ze začátku čtení má čtenář pocit, že se zabývá neuvěřitelnou slátaninou, čemuž nepomáhá ani styl, jakým je kniha psaná, věčné stylistické chyby, špatně volené výrazy a mizerný překlad (dort červený samet? to jako vážně?). Jsem ráda, že jsem se dobrala konce, jak a proč to celé vlastně bylo, ale znova už bych po knize nesáhla.

16.07.2022 3 z 5

Sídlo smutku Sídlo smutku Gail Godwin

S knihou jsem hodně dlouho bojovala a měla jsem dobrou vůli ji dočíst, ovšem bylo to nad mé síly. O hororu vůbec nemůže být řeč, spíš se jedná o příběh chlapce a jeho tety, který se potuluje ve strašidelném domě, když teta maluje. Prvních 150 stran se postavy babrají samy v sobě a život kolem nich pomalu plyne, sem tam se objeví nějaký duch. Dalších 150 stran podobného obsahu už bych nezvládla.

15.05.2022 odpad!

Já už budu hodná Já už budu hodná Clara Weiss

Po delší době thriller, který byl napínavý až do konce. Od poloviny knihy jsem začala tušit rozuzlení, v poslední třetině to do sebe začalo krásně zapadat. Skvělé čtení na víkend.

08.05.2022 5 z 5

Kdo rozváže pás Orionu Kdo rozváže pás Orionu Aleš Rozehnal

Měla jsem od knihy velká očekávání, bohužel jsem se zklamala. V prvních dvou kapitolách se víceméně nic neděje, autor popisuje stávající případ natolik atraktivně a svižně, jako kdyby kráčel v bažině. Natolik těžké čtení, že jsem odložila.

08.05.2022 odpad!

Prokletí rodu Auerspergů Prokletí rodu Auerspergů David Glockner

Chtěla jsem knihu dočíst, ale nešlo to. Spousta nepříliš zdařile vykreslených postav, přeskakování v místě a čase, kde se zrovna ocitáme, místy až parodický popis děje.

16.04.2022 odpad!

Juliette Society Juliette Society Sasha Grey

Když jsem si knihu vybírala, očekávala jsem temný příběh, thriller z říše mocných, úspěšných bohatých lidí, odkud sexuální napětí, vášeň a drama jenom kape. Toto překonalo i padesát odstínů trapnosti. Neuvěřitelná slátanina sepsaná někým, kdo má sice plná ústa sexu, ale neumí napsat ani jednoduchý příběh. Nepromyšlené, vulgární, bez absence invence a děje, místy velmi trapné. Čtenář si nutně musí položit otázku: Kdo toto mohl vydat???

17.03.2022 odpad!

Krásné a podezřelé Krásné a podezřelé Gina LaManna

Po delší době opět vydařený thriller, kde až do konce nevíme, co se vlastně stalo. Jen mě mrzí, že v knize chyběl popis opulentní svatby, nicméně do konceptu se to tak hodilo.

17.03.2022 4 z 5

Poslední vlak do Londýna Poslední vlak do Londýna Meg Waite Clayton

(SPOILER) Neuvěřitelně silný příběh, nechápu, proč má kniha tak nízké hodnocení. Ocitáme se ve Vídni a sledujeme příběh bohaté židovské rodiny, kterou po životě v luxusu a mezi vídeňskou smetánkou čeká pád na samé dno. Náročné chvíle prožívá i rodina novinářky, která o událostech na světové i domácí scéně píše bez příkras. Na pozadí počátku druhé světové lásky sledujeme rodící se milostný vztah mladého Stephana, knihomola a dramatika, a Marie Heleny, geniální matematičky. Do toho vstupuje Tante Truus, která neúnavně zachraňuje židovské děti, ač sama děti nemá, nemůže mít... Kniha hned na několika místech vhání slzy do očí. Od vniknutí fašistů do vily Neumannovy rodiny, umírající Ruchelle, která nemůže, než dát svým dětem šanci žít , smrt Stephanova otce a nezlomnou vůli přežít, osudu navzdory.

20.02.2022 4 z 5

Dětská hra Dětská hra Max Karpov

Průměrný špionážní román, thriller to nebyl ani náhodou. Poměrný dobrý vhled do ruské mentality. Moc to neodsýpalo, 60% hodnocení odpovídá.

14.02.2022 2 z 5

Proutkařka Proutkařka Bradford Morrow

Kniha vypadala lákavě, bohužel zklamala. Nebylo to napínavé, ani čtivé, neodkázala jsem se orientovat, v jakém čase se nacházíme, kdo je naživu, kdo už ne a co se vlatsně děje. Odložila jsem.

30.01.2022 odpad!

Dívka na neděli Dívka na neděli Pip Drysdale

Kniha vypadala slibně, nicméně byla tak špatně psaná, že jsem ji krátce po rozečtení odložila. Slabý odvar Života a lásky jedné ďáblice, ten byl nejen čtivý, ale i vtipný, toto byla tuctová porozchodová tragédie.

02.01.2022 odpad!

Žena obchodníka s příběhy Žena obchodníka s příběhy Steve Robinson

Záložka vypadala slibně, obsah už tolik ne. Kniha mi přišla psaná jednodušším způsobem, který mi nesedl, a ani děj mě nijak zvlášť nebavil; odložila jsem.

09.12.2021 odpad!

Zamilovaná hypnotizérka Zamilovaná hypnotizérka Liane Moriarty

(SPOILER) Ze začátku se kniha rozbíhala slibně. Klasický scénář, kdy bývalá přítelkyně pronásleduje svého ex-partnera a srovnává se s novou partnerkou, s kterou se vídá na terapiích. Když se ani na straně padesát nezačalo nic pořádného dít, odložila jsem. Po Manželově tajemství, které se četlo báječně, pro mě byla tato kniha zklamáním.

09.12.2021 odpad!