Pechule Pechule komentáře u knih

Mlýn Mlýn Michal Vaněček

Jedním slovem úžasná!!! Mě její čtení neskutečně chytlo, bavilo. A to jsem poslední dobu měla problém do knih se začíst. Kdybych mohla, dám těch * deset.

18.10.2021 5 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Určitě je to pro někoho slabý odvar, ale mě, která po thrilleru sáhnu jen občas, zaujala a četla se mi velmi dobře.

01.04.2019 4 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Nenáročná, pohodová, humorná... a dobře napsaná, pěkně se čte.

06.09.2018 4 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Nejsem zrovna příznivcem detektivek, ale když jsem se už přihlásila do Čtenářské výzvy, tak jsem si řekla, proč nezkusit přečíst něco od A. Christie a vyplatilo se - poutavé čtení se zajímavým koncem, prostě jsem si zalezla a četla a četla a nenechala se vyrušit, protože mě zajímalo, jak to dopadne :-)

18.01.2016 4 z 5

Není úniku Není úniku Taylor Adams

Strašidelné, brutální, hororové, čtivé... kniha, nad kterou jsem po pár stránkách neusnula, pořád jsem musela číst dál a dál, zvědavá, jak hlavní postava zvládne celkem neřešitelnou situaci, jak vše dopadne. Páni, já to tedy prožívala... díky knize jsem spala asi 3 hodiny, ale o.k. stálo to za to :)

13.04.2022 5 z 5

Jak ráda jsem se obrazně podívala na Arktidu. Obdiv ženě, která se tam ve třicátých letech minulého století vydá sama za manželem a obdiv, jak se s tamními podmínkami pobytu vypořádala. Zajímavé čtení.

30.08.2021 4 z 5

Mama milovala Gabčíka Mama milovala Gabčíka Veronika Homolová Tóthová

Poklona autorce! Skutečně vydařená kniha, která ve mně bude ještě hodně dlouho doznívat.

11.08.2020 5 z 5

Za sny Za sny Karin Krajčo Babinská

Po přečtení komentářů jsem se do knihy začetla ze zvědavosti, jestli je fakt tak děsná a s tím, že se mi hodí do čtenářské výzvy - no, do výzvy ji nakonec nedám, ale kniha mě mile překvapila. Četla jsem ji takřka jedním dechem a příběh se mi líbil. Asi jsem něco "kýčovitého" přečíst potřebovala, prostě mi tato kniha v tuto dobu sedla. A co je vlastně v literatuře kýč?

23.05.2019 5 z 5

Když v ráji pršelo Když v ráji pršelo Jan Otčenášek

Na základě komentářů a zvědavosti jsem si knihu půjčila z knihovny k přečtení. Přistupovala jsem k ní trochu s despektem, co stará kniha může nabídnout a byla jsem příjemně překvapená. Musím souhlasit - opravdu milá a čtivá. Děkuji za její objevení.

21.03.2018 4 z 5

Nabarvené ptáče Nabarvené ptáče Jerzy Kosiński

Tak o téhle knize se hodnocení píše těžko... četla se mi dobře po stránce formy, co do obsahu těžce, musela jsem ji po pár kapitolách odkládat a vydýchat. Také nevěřím, že by tak malý chlapec přežil všechna zranění a týrání, ale dejme tomu. Ale věřím tomu, že byl v těch vesnicích na obtíž, tudíž se k němu všichni chovali bezohledně, žili v době války, kdy nacisti tvrdě trestali ukrývání "snědých". A myslím, že nikdo z nás by v té době chlapce na svém prahu nevítal s otevřenou náručí. Vlastní rodinu si ceníme nejvíce. A nikdo nevěděl, kdy ho soused udá. A věřím i tomu, že ti vesničani byli tak primitivní, jak je popisováno... Výstižné hodnocení má: SSTknihy.

01.03.2021 4 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Kniha, která mě zaujala, chvíli trochu nudila, vzápětí zase pohltila, že jsem ji nemohla odložit. A na konci mi bylo líto, že je konec, takže jdu shánět Prvoka....

18.07.2016 4 z 5

Vzplanutí Vzplanutí Jiří Březina

Nečetla jsem, ale poslouchala ve skvěle zpracované audio verzi na ČR 2. Detektivka mě zaujala, bavila a ráda si přečtu nebo poslechnu od autora další jeho knihu.

22.05.2024 4 z 5

Losos v kaluži Losos v kaluži Markéta Lukášková

Zkrátka skvělá!! Četla jsem ji už podruhé a určitě ne naposledy, protože Bára se svým životním postojem je mi hodně blízká a sympatická a popsaný život v nebi je prostě sen ;)

21.07.2023 4 z 5

Světlonoška Světlonoška Terezie Theimerová

Jedním slovem kouzelná! Měla jsem ji dlouho v kategorii - chci číst, ale vždycky jsem vybrala jinou. Až prostě přišel její čas a čtení jsem si užila. Když jsem se vracela k některým řádkům, tak ne proto, že bych nevěděla, o čem čtu, ale protože jsem si ji "vychutnávala". Kniha je jedna z mála, které mi nestačí si půjčit, přečíst a vrátit, ale mám potřebu ji vlastnit a vracet se k ní.

09.04.2023 5 z 5

Stvůra Stvůra Kristýna Trpková

Čtivá, promyšlená, trochu překombinovaná. Na prvotinu za mě super!

23.11.2021 3 z 5

Dobré a ještě lepší jitro Dobré a ještě lepší jitro František Nepil

Krásné, milé fejetony. Jsem ráda, že se mi tato kniha dostala do ruky.

05.05.2021 4 z 5

Anežka Anežka Viktorie Hanišová

Opět, kdybych mohla, dám 3 a 1/2 hvězdy, na 4 to v mém osobním hodnocení není. Trochu jsem se v ději ztrácela, než jsem si zvykla na styl psaní. A nevím, není to úplně můj šálek kávy. Ještě ale další knihu této autorky vyzkouším :-)

07.09.2020 3 z 5

Tak toto byla dobrá volba do Čtenářské výzvy, pobavila jsem se, čtení odsýpalo a občas jsem se v příběhu našla :-)

07.09.2020 4 z 5

Mezi dvěma ohni Mezi dvěma ohni Martin Goffa

Moje první setkání s autorem a super, skvělá, čtivá detektivka.

01.04.2020 4 z 5

Motýlí ostrov Motýlí ostrov Corina Bomann

Kniha mě nalákala svým krásným obalem, zhruba dvě třetiny knihy jsem se jí spíše prokousávala a neodložila ji, protože to zkrátka nedělám a taky jsem byla zvědavá na záhadnou minulost hlavní hrdinky. Poslední třetinu už jsem zhltla a hodně se mi líbila dějová linie z minulosti rodiny Tremaynů. Knihu nehodnotím jako špatnou, jen to chce vydržet a neodložit ji.

10.05.2017 3 z 5