Petra00 Petra00 komentáře u knih

Slušní lidé Slušní lidé J. P. Delaney (p)

Po přečtení knížky Věř mi jsem chtěla vyzkoušet něco dalšího z tvorby tohoto autora. Kniha Slušní lidé měla velmi pozitivní hodnocení a tak jsem se rozhodla pro ni. A dostala jsem to, co jsem chtěla. Čtivost, napětí, krátké kapitoly, zajímavé osudy hlavních hrdinů. Téma o záměně děti mě chytlo. Konec jsem tak trochu odhadla a nebyl pro mě tolik překvapivý, čekala jsem asi něco víc šokujícího. I tak ale skvělá knížka a těším se na další tvorbu autora!

21.08.2023 4 z 5

Jestli to řekneš... Jestli to řekneš... Gregg Olsen

Tohle byl mazec. Zpočátku jsem se nemohla začíst a měla trochu zmatek ve jménech, ale to se brzy změnilo. Nevěděla jsem, že se jedná o knihu sepsanou na základě skutečné události. Až podle stylu psaní mi to přišlo zvláštní, tak jsem si to vyhledala a nestačila se divit... Knížka je velmi čtivá, drsná, šokující. Opravdu jsem jen zírala s otevřenou pusou. Ke konci mi přišlo že už se opakuje pořád totéž dokola a kniha ztrácí tempo, ale vzhledem k tomu, že se jedná právě o příběh podle skutečnosti, nelze to autorovi nijak vytýkat a zároveň to ani negativně hodnotit nechci, vzhledem k tomu, co musely sestry ve svém životě vytrpět. Je to opravdu hrůza. Zároveň je zajímavé sledovat pouto mezi matkou a dcerou, co všechno dokáže překonat. Doporučuji, ale věřím, že někomu knížka nemusí dělat dobře.

14.08.2023 4 z 5

Kdo o tom ví? Kdo o tom ví? Lesley Kara

Takový průměr. Četlo se to fajn, ale po celou dobu se nic závratného nedělo. Nějaké zvraty a napětí proběhlo až na posledních cca 80 stranách.
Velice mě ale zaujalo prostředí a téma alkoholismu. Celou dobu jsem hlavní hrdince držela pěsti, aby se nenapila.
Ještě mám od autorky Fámu, tak jsem zvědavá, jaká bude.

02.06.2023 3 z 5

Balíček Balíček Sebastian Fitzek

Tak tohle byla extrémně čtivá knížka! Četla se úplně sama a nešla odložit.
Co se týče děje, bylo to možná trochu moc překombinované, chvílemi už jsem se hodně ztrácela, ale možná i to byl autorův záměr.
Konec byl fajn, možná jsem čekala, že bude trochu více šokující a wow, vzhledem k tomu, jak zamotaná a drsná celá knížka byla.
Nemohla jsem se ale odtrhnout, což je pro mně u knížek asi nejdůležitější, takže doporučuji.
A ten jedinečný a originální obal je taky super.

11.12.2022 4 z 5

Jáma Jáma C. J. Tudor

(SPOILER) Prvních 200 stran mě absolutně nebavilo, myslela jsem že knížku budu muset odložit. Hlavní hrdina mi nebyl vůbec sympatický a prostředí dolů mě také zrovna nezaujalo. Posledních cca 100 stran mě ale fakt bavilo a chytlo, nemohla jsem knížku odložit. Ale i tak jsem byla nakonec zklamaná. Nejvíc mě asi bavila linka o sestře hlavního hrdiny. Po celou dobu mě zajímalo, co se ji tedy vlastně stalo. To ale nebylo vůbec objasněno. Stejně tak vražda, která se stala na začátku knížky. Možná mi něco uniklo, ale čekala jsem teda lepší závěr a hlavně že se dozvím podrobnosti o věcech, které mě celou dobu vlastně nutily číst.

13.11.2022 2 z 5

Seznam hostů Seznam hostů Lucy Foley

Knížka je napsaná stejným stylem jako autorčina kniha Štvanice - několik postav na opuštěném "uzavřeném" místě, kde se něco stane a jeden z nich je viníkem. Postavy jsou tady bohužel stejně arogantní a nesympatické jako ve Štvanici. Celkově se mi ale Seznam hostů líbil o něco více. Možná to bylo tím prostředím. Sledovat svatební den bylo fajn. Jinak to ale není nijak napínavé, spíše sledujeme tajemství každého hosta a až na posledních stranách se pořádně něco děje a hned se to vlastně vyřeší. Co mě docela šokovalo a překvapilo bylo zjištění o Olivii a následně o hře Přežití a uneseném chlapci.
Takže průměr. Neurazí, ale nenadchne. Do dalších knížek autorky už se nejspíš nepustím.

05.10.2022 3 z 5

Matky Matky Brit Bennett

Knížka má nádhernou obálku, která je bohužel asi to nejlepší na celé knize. Možná jsem ji úplně nepochopila, nebo mi nesedla do nálady... Ale vlastně ani nevím, o čem to celé mělo být. Některé úseky jsem vůbec nechápala. No čekala jsem zkrátka mnohem víc, takže velké zklamání.

29.08.2022 2 z 5

Sběratelka sirotků Sběratelka sirotků Ellen Marie Wiseman

Skvělá knížka, sice velmi smutná, ale rozhodně mohu doporučit. Hvězdu strhávám za poněkud pomalejší rozjezd, prvních 100 stran jsem se nemohla moc zacist. A také mi nějaké události přišly až moc velká náhoda a trochu nereálné. Plus dávám za originální námět i období, který jsem ještě v žádné knize neviděla.

05.08.2022 4 z 5

Přitažlivost planety Krypton Přitažlivost planety Krypton Jiří Mádl

Neskutečně zvláštní knížka. Bavily mě životy a cesta obou hlavních postav. Objevují se tu zajímavá a silná témata, jako mateřství, úzkosti, rodinné vztahy. Byl to silný příběh, který se neskutečně dobře četl a na konci se vše tak krásně propojilo. Oceňuji i to, že konec není prvoplanove šťastný, vlastně je trochu smutný, ale na druhou stranu krásný a dojemný. Určitě doporučuji.

21.07.2022 5 z 5

Vzdělaná Vzdělaná Tara Westover

Toto byl opravdu silný příběh. Vždy když jsem si uvědomila, že je pravdivý, tak se pro mně stal ještě silnějším.
Jak zde někdo píše, že pokulhává zpracování... Možná jsem si také chvílemi řekla, že by to mohlo být napsáno lépe, ale ten příběh samotný ve mně vyvolal takové emoce, že nelze hodnotit jinak než plným počtem hvězd. Několikrát se mi chtělo brečet, bylo mi až fyzicky špatně, jindy jsem měla z autorky radost a držela jí po celou dobu pěsti. Může být pyšná na to, co dokázala.
Nacházíme zde spoustu zajímavých témat, jako je náboženství, týrání a násilí, vzdělání, psychické problémy.
Hlavní myšlenkou, kterou si z knížky odnáším je, že člověk dokáže všechno, pokud si půjde za svým cílem.
Opravdu velice silná knížka, která mi myslím v hlavě utkví hodně dlouho.

19.07.2022 5 z 5

Poupátka Poupátka Hana Lehečková

Možná trošičku zklamání, čekala jsem asi více. Úplně mi nesedl styl psaní a vyprávění dítětem. Také mi vadilo dost sprostých slov právě v kombinaci s dětmi. Jinak je to ale velmi zajímavý příběh, který se bohužel může snadno dít aniž by o tom někdo věděl. Velmi mě bavila linka s rodiči hlavní postavy, mohla být klidně více rozpracovaná.

06.06.2022 3 z 5

Dívka beze jména Dívka beze jména Lisa Regan

Trochu slabší než první díl. Hlavně z toho důvodu, že se tam toho děje možná až zbytečně moc. Místy jsem musela přemýšlet, co a proč se stalo, s čím to vubec souvisí, jaké postavy jsou spolu propojené a tak dále. To mi trochu kazilo zážitek ze čtení. Jinak ale dobrá knížka, zajímavá zápletka a život Josie mě moc baví.

06.06.2022 4 z 5

Malé sladké lži Malé sladké lži Caz Frear

Tak toto bohužel ne. Žádné napětí, akce, zkrátka jedním slovem nuda. Knížka je dlouhá a musela jsem se přemáhat, abych ji vůbec dočetla.

06.06.2022 2 z 5

Druhá tvář Druhá tvář Ashley Audrain

Kniha je psaná velmi zvláštním způsobem, stejně tak i děj mi přišel poměrně zvláštní a chvílemi dost děsivý. Nemohla jsem se do knížky začíst, postupem času se to zlepšilo, ale i tak se jedná spíše o průměrnou knížku a kdybych ji nečetla, nejspíš by mi to vubec nevadilo. Trochu mi připomínala knihu Dětské zoubky nebo Andílek.

06.06.2022 3 z 5

Severka Severka Nina Špitálníková

Tahle knížka ve mně vyvolala mnoho pocitů, ať už obsahem, tak i formou. Ze začátku jsem se nemohla vůbec začíst, nějak mi neseděl styl psaní ani zpracování...Po nějaké době jsem si nejspíš zvykla a bylo to lepší. Co se týče obsahu, tak nějak jsem předem tušila, jelikož už jsem od autorky četla Svědectví o životě v KLDR. Nebyl to pro mně tudíž takový šok, ale samozřejmě je to velice smutné, děsivé. Vzhledem k tomu, že se ale jedná o beletrii, hodnotím to i z hlediska příběhu jako takového, a tam mi zkrátka něco chybělo, nedokážu však říct co. Z knížky jsem tedy trochu rozpačitá, ale ve finále jako celek mě to bavilo a bylo to zase něco jiného, než běžně čtu.

30.08.2024 3 z 5

Číslo 20 Číslo 20 Sam Holland

Nebráním se srovnání s Kopirakem, který se mi líbil více. Do první poloviny Čísla 20 jsem se nemohla moc začíst, druhá půlka a zejména konec byl super, takže ve finále musím říct že mě to bavilo, promyšlené.

14.08.2024 4 z 5

Život na míru Život na míru Nikki Erlick

Opravdu skvělý námět, originální, dovede člověka k zamyšlení nad svým životem...každopádně jsem čekala maličko více, některé pasáže byly nudnejsi, druhá polovina super a konec mě dojal.

12.06.2024 4 z 5

Ex na koštěti Ex na koštěti Erin Sterling (p)

Do poloviny nic moc, nějak mě to nechytlo, ale poté už se to četlo fajn. Romantický příběh z čarodějnického prostředí. Kouzla mě bavily, ale další díl si nejspíš už nepřečtu...

21.04.2024 3 z 5

Srpny Srpny Jakub Stanjura

Silný příběh plný emocí. Přečteno jedním dechem.

24.03.2024 5 z 5

Anatomie: Příběh lásky Anatomie: Příběh lásky Dana Schwartz

Bylo to moc fajn, bavila mě jak doba, prostředí, tak lékařská tématika i romantická linka, která nebyla nijak výrazná. Bylo to napsané jednoduše, četlo se to rychle...Bohužel mě ale zklamal konec. Vůbec se mi to nehodilo do příběhu a dle mého názoru to mohlo být zakončeno milionkrát lépe. Pokud u nás vyjde další díl, tak si ho ale nejspíš přečtu:-)

16.01.2024 3 z 5