PetraBery PetraBery komentáře u knih

Pocit hanby Pocit hanby Linda Castillo

Zavražděná amišská starší žena a unesená malá holčička, to je další z případů, které musí vyřešit náčelnice Kate a její spolupracovníci. Stejně jako ostatní případy je i tohle jedna velká rychlá jízda, která nenechá čtenáře vydechnout.

12.07.2022 4 z 5

Tři sestry Tři sestry Heather Morris

Židovské sestry Cibi,Magda a Livi nás nechají nahlédnout do jejich pohnutého osudu, přežití válečných let i let po válce, v zemi, kde začali další etapu svých životů. Souhlasím s některými komentáři, dívky měly i velkou dávku štěstí, ale to nesnižuje zvěrstva, která se za války stala.

05.07.2022 4 z 5

Jsi na řadě Jsi na řadě Holly Seddon

Příběh mi nepřišel tak dobrý jako další dvě autorčiny knihy. Hodně osob a zamotaný děj způsobily, že jsem ke knize neutíkala každou volnou chvilku. Přečíst se to dalo, ale znovu bych nečetla.

29.06.2022 3 z 5

První krev První krev Angela Marsons

Ráda jsem se vrátila do doby, kdy inspektorka Kim dostala svůj tým, který jí provází celou sérií. Zajímavý případ a postupné odhalování vraha je stejně čtivé jako další díly.

29.06.2022 4 z 5

Malibu v plamenech Malibu v plamenech Taylor Jenkins Reid

Od autorky mám přečtenou všechnu u nás vydanou tvorbu a ani tato kniha nezklamala. Příběh jednoho dne, který rozhodne o dalším osudu čtyř sourozenců, proložený minulostí jejich rodičů. Čtivé stejně jako ostatní knihy autorky.

16.06.2022 4 z 5

Písek Písek Hugh Howey

Písek byl dle mého názoru slabší než trilogie Silo. Přesto autor dokázal výborně popsat pocity potápěčů při hledání starého světa. Celkově dobré, přečtení nelituji.

16.06.2022 3 z 5

Střídání beletristických úryvků a doložených historických skutečností této knize sedí. Nejde o román, ale obraz (po) zapomenuté tragédie v Životicích. A kniha nám v tomto ohledu předá všechny podstatné informace.

16.06.2022 5 z 5

Odhalený milenec Odhalený milenec J. R. Ward (p)

S dalším dílem opět v Caldwellu, tentokrát se "zatraceným" bratrem Sahvagem. Jeho setkání s Mae změní jeho dosavadní život. Chemie mezi nimi není za mě taková jako v dřívějších knihách autorky. Ale nové zlo otvírá nové možnosti a já si stejně další přečtu.

16.06.2022 3 z 5

Tchyně Tchyně Sally Hepworth

Od této autorky moje první přečtená kniha a nezůstane poslední. Vztah mezi tchýní a snachou není téměř nikdy jednoduchý, v tomto příběhu se postupně odhaluje celá minulost a tajemství všech zúčastněných. Obě aktérky nám ukazují svůj pohled a to byla za mě dobrá volba.

24.05.2022 4 z 5

Soběstačný Soběstačný Zuzana Dostálová

Od knihy jsem moc nečekala, ale bylo to opravdu výborné. Štěpánovi rodiče se rozejdou, táta si založí novou rodinu, máma řeší nedostatek peněz a svoji nemoc. Štěpán tráví nejvíc času u dědy a musí sakra rychle dospět. A popere se se všemi nástrahami života nad očekávání.

24.05.2022 4 z 5

Jen 27 dnů Jen 27 dnů Alison Gervais

Studentka střední školy Hadley má možnost vrátit se v čase zpět a zkusit zachránit studenta Archera, který spáchal sebevraždu. Povede se jí za 27 dní odvrátit jeho rozhodnutí? Čtivá oddechovka s kapkou nadpřirozena určená hlavně pro mládež.

17.05.2022 4 z 5

Cilčina cesta Cilčina cesta Heather Morris

Knihu jsem neměla v plánu číst, Tatér mě neoslovil tolik, jak jsem očekávala. Ale kniha si ke mně našla cestu, takže jsem přečtení neodolala. Kniha o Cilce mi přijde lepší než zmíněný Tatér, koho zajímá další Cilky osud, nebude zklamaný.

17.05.2022 4 z 5

Slušní lidé Slušní lidé J. P. Delaney (p)

Atraktivní téma záměny dětí zpracované velmi dobrý způsobem. Dvoje rodiče, každý s jiným finančním zázemím a s jinými úmysly. Konec překvapil, měla jsem v hlavě jiné rozuzlení.

09.05.2022 4 z 5

Tiché dítě Tiché dítě Sarah A. Denzil

Zmizelé a nalezené dítě - námět, který je zpracován ve více knihách. A v této to není úplně marné, bavilo mě postupné odhalování pachatele i lidí okolo. Kdo Aidena unesl jsem začala tipovat v době, kdy se osoba v knize objevila. Ale celkově dobré čtení.

09.05.2022 3 z 5

Nebe po bouři Nebe po bouři Sabaa Tahir

Závěr série čtený po třech letech od předposledního dílu. Chvilku mi trvalo, než jsem se naladila na svět, který autorka vytvořila, ale pak už to běželo jak po másle. Skvělé zakončení osudů hlavních postav, ráda jsem s Laiou, Eliasem i Helenou strávila několik večerů. A obálky všech dílů jsou nádherné.

01.05.2022 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Tak i já jsem si konečně přečetla první romantický útěk. V Kodani jsem byla a působila na mě přesně tak, jak ji autorka ve své knize popsala. Sympatická hlavní dvojice, Katie a Ben, vtipné momenty a pohodové čtení.

24.04.2022 4 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

O knihu projevil zájem můj manžel nečtenář, takže jsem ráda využila možnosti pořídit nové knihy domů, protože čekací doba v knihovně byla opravdu dlouhá. A stálo to tedy za koupi. Obecné povědomí o životě v KLDR mám, ale čtení syrové skutečnosti bylo až neuvěřitelné... Jsem vděčná za to, že můžeme žít ve svobodné zemi.

24.04.2022 5 z 5

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

Kdo od autora již něco četl, nebude překvapen. Další oddechovka, která vypráví o životních strastech a radostech hlavního hrdiny kadeřníka Aleše. Nenáročná literatura, která splnila svůj účel.

17.04.2022 4 z 5

Jizva Jizva Danuta Chlupová

Fiktivní postavy na pozadí historicky doložených událostí. Útlá kniha se silným smutným příběhem vypráví příběh obyvatel Životic, kterým se dne 6. srpna 1944 díky velké tragédii obrátil celý život. Opravdu skvělý debut.

15.04.2022 4 z 5

Eleanor a Grey Eleanor a Grey Brittainy C. Cherry

Ellie a Grey, první láska z mládí, kdy se po letech znovu setkávají. Oba zažili bolestnou ztrátu, kdy je těžký se smířit s tím, že milovaný člověk již není. Hezký příběh, nejen o ztrátě, ale hlavně lásce, rodině a naději, že budou zase i lepší dny.

15.04.2022 4 z 5