PetraBery PetraBery komentáře u knih

Chobotem sem, chobotem tam Chobotem sem, chobotem tam Ivona Březinová

Krásné první čtení doplnění pracovním sešitem. Příběh dětí a jejich objevení mamutího mláděte, krátké, jednoduché věty i kapitoly, povedené ilustrace. Syn byl nadšený, nejvíc ho pobavilo překvapení v poslední kapitole.

30.03.2019 5 z 5

Mrtví promlouvají Mrtví promlouvají Linda Castillo

Další návrat do městečka, nad kterým bdí náčelnice Kate Burkholderová. Nový případ, který má kořeny ve vyvraždění rodiny amišů před téměř 35ti lety. Opět skvělé počtení, takhle série si mi vážně líbí.

30.03.2019 4 z 5

Dívčí orchestr Dívčí orchestr Fania Fénelon (p)

Další hrůzný příběh z koncentračního tábora, tentokrát vyprávění o zpěvačce z „ženského orchestru“, který bavil esesáky po jejich těžké „práci“. Francouzka Fania vypráví o přežití hrůzné doby v Březince, kdy malé „výhody“ členek orchestru jim možná zachránily život. Syrové, kruté a opravdu skvěle napsané dílo, které rozhodně doporučuji.

30.03.2019 5 z 5

Kniha hřbitova Kniha hřbitova Neil Gaiman

Nikdo Owens je kluk, který žije svůj život mezi zdmi hřbitova se všemi jeho obyvateli. Mimo hřbitov mu hrozí velké nebezpečí, vrah jeho rodiny mu jde po krku. Pěkně napsaný příběh, trochu duchařiny a nadpřirozených schopností, ale mě to prostě bavilo.

Pidilidi Pidilidi Mary Norton

Po shlédnutí filmu jsem se pustila do přečtení i knižní předlohy. Osudy rodiny Hodinových, přátelství malé pidiholky Arielky s lidských chlapcem je krásné vyprávění o životě pidilidí, kteří žijí v souladu s obyvateli domu, aniž by ti o tom vůbec věděli.

Rozbití andělé Rozbití andělé Graham Masterton

Komisařka Katie řeší případ brutálně zavražděných kněžích. Kdo tahá za nitky doopravdy a co hrůzného tito muži udělali, že si zasloužili takovou smrt? Čtivá, akční a brutální detektivka, stejně jako další případy ze série.

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Nejsem přesvědčená, že placka na obale je zasloužená, na druhou stranu jsou v této edici i horší knihy. Příběh o smrti mladé dívky, kdy po 30ti letech na povrch vyplují nové informace a zjištění. Celý příběh vypráví Eddie, který byl jedním z dětí, které mrtvou dívku nalezly. Minulost střídá přítomnost, vrah nepřekvapil tolik jako to, kde byla celou dobu část dívčina těla. Psáno je to čtivě, takže spokojenost.

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Vtipně popsané zážitky z pěší pouti mladíka z Čech. Kniha krásně ubíhá, postřehy autora jsou zajímavé, ve většině případu i pravdivé a doplněné povedenými ilustracemi. Pokud se mi do ruky dostane další z autorových knih, přečtení se bránit nebudu.

Miluj svůj život Miluj svůj život Louise L. Hay

Motivační kniha, která má co nabídnout. Čteno v mém případě možná ve špatném časovém období, proto není hodnocení vyšší, ale průměrné. Známé věci o pozitivním přístupu lze ověřit i ve skutečnosti, jen prostě někdy není ani nálada to zkoušet…

26.02.2019 3 z 5

Ke dnu Ke dnu Anna Bolavá (p)

Ponurý, temný příběh o osudech lidí žijících vedle sebe v městečku. Autorka si zaslouží pochvalu za skvělý popis okolí, úplně jsem cítila zatuchlost bažin, zápach z drůbežárny a viděla jsem před sebou mlhu, která se okolím vinula. Nejen zajímavý osud obyčejné matky samoživitelky Milady a její dcerky Aničky, také návrat Hany, která se do městečka vrátí po dlouhých letech a vylíčení dalších osudů. Dobře vykreslené vztahy mezi zúčastněnými. Za mě povedené, ač ne úplně pozitivní, čtení.

Galerie mrtvých Galerie mrtvých Chris Carter

Další parádní díl mojí oblíbené série, tentokrát detektivové spojili své síly s FBI. A jako pokaždé skvělé vyšetřování, nechyběly zohavené mrtvoly a sériový vrah. Poslední stránka dává možná trochu tušit, jakým směrem se bude ubírat další díl. A já se těším už teď.

26.02.2019 5 z 5

Tajný deník Adriana Molea Tajný deník Adriana Molea Sue Townsend

Tuto knihu měla dcera (12 let) v povinné četbě, tak abych nezůstala pozadu, tak jsem si ji také přečetla. A bylo to celkem dobré, humor, který pobaví, starosti, které mají i dnešní puberťáci – kamarádi, trapní rodiče, první lásky... A vlastně i vzpomínání, jaká byla doba, kdy jsem si tímto obdobím procházela já sama. Myslím, že i dnešním dospívajícím může něco nabídnout.

Potom Potom Morris Gleitzman

Stejně jako první díl, i tento je na plný počet hvězd. Pokračování osudu malého Felixe a jeho „nové“ rodiny Zeldy je výborným počinem, kdy nelze přestat číst. Strašně jsem chtěla vědět, jak kniha skončí a konec… No přečtěte si sami, doporučuju! A budu doufat, že bude vydáno i pokračování.

Kdysi Kdysi Morris Gleitzman

Anotace jasně vypovídá, o čem tato kniha určená hlavně pro děti je. Jen z ní není patrné, jak skvěle je napsaná a jak moc se nás může dotknout. Dojemný příběh devítiletého Felixe, polského židovského chlapce, popisuje nejen jeho cestu ze sirotčince a pobyt ve sklepě, ale hlavně hrůzu války v celém svém rozsahu viděnou očima dítěte. Postupné odhalování pravdy se táhne celou knihou, prozření ale pro Felixe není jednoduché. Ale je to také kniha o přátelství, odvaze a naději.

13.02.2019 5 z 5

Knihu jsem si chtěla přečíst již dlouho a i očekávání byla veliká… Ale, já nevím, nějak to nebylo úplně ono. Myšlenka i celé vyprávění bylo opravdu dobré, Jacobovo hledání pravdy o jeho dědečkovi taky, stejně jako vše o podivných dětech, včetně doplnění jejich fotografií. Jen to prostě podle mě není na plný počet. A možná i zvážím, zda číst další díly této série. Hodnocení na 3,5 hvězdy.

13.02.2019 3 z 5

V duhové kouli / Mořský svět - Hrací kniha V duhové kouli / Mořský svět - Hrací kniha Lenka Moravcová

Druhá kniha V duhové kouli (obě knihy Mořský svět i V duhové kouli jsou v jedné knize současně) je stejně propracovaná a zábavná jako Mořský svět. I zde se dítě rozhoduje, jak se bude jeho příběh vyvíjet. Šestiletý syn moc rád pomohl skřítkovi najít jeho přívěsek.

13.02.2019 5 z 5

Krásně zpracovaná dětská kniha, kde se čtenář sám stává hlavní postavou a podle svého rozhodnutí postupuje jeho cesta. Příběh z podmořského prostředí jsme si se synem (6 let) moc užili, opravdu spokojenost. Druhá kniha V duhové kouli je součástí této knihy, jedná se o knihu 2v1 :o).

Vlak naděje Vlak naděje Christina Baker Kline

Pěkný čtivý příběh o opuštěných dětech, putujících ve vlacích naděje, které je vezly vstříc lepší budoucnosti. Krásně popsaný osud děvčátka Niamh, která svůj životní příběh ve stáří vypráví dospívající Molly. Kniha o tom, že i stařenka dokáže najít společnou řeč s mladou dívkou.

13.02.2019 4 z 5

Denik Ostravaka 1 Denik Ostravaka 1 Ostravak Ostravski

Knížka byla mezi vrácenými kousky v knihovně, takže po přečtení názvu jsem si jí půjčila domů, že se hodí i do výzvy. A nelituju, oddechové, celkem i vtipné čtení deníkových zápisků jednoho chachara z Ostravy.

13.02.2019 3 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Linda Castillo

Pátý případ náčelnice Kate a stejně jako předchozí díly čtivá, povedená detektivka. Kdo stál za vraždou amiše a jeho dvou dětí bylo pro mne překvapení. Už teď se těším na další díl, opravdu pěkně psaná série.

13.02.2019 4 z 5