playada playada komentáře u knih

Klejinčino tajemství Klejinčino tajemství Zdenka Hamerová

Pět a ještě jednou pět. Má první kniha od této autorky a milé překvapení. U posledních několika řádek ukápla i slzička. Líbilo a tleskám.

12.01.2016 5 z 5

Prostá pravda Prostá pravda Jodi Picoult

nepovedlo

19.12.2015

Příspěvek k dějinám radosti Příspěvek k dějinám radosti Radka Denemarková

Připadalo mi, že by stačil tak poloviční počet stran. Je to na čtení docela složité. Námět je perfektní, jestli je to podle skutečných událostí, tak super. Řekla bych, smysluplně využité ( asi židovské) peníze. Nápad s opeřenci originální. Asi bych si to musela přečíst víckrát, abych to vstřebala. Ale teď si od toho musím odpočinout.

13.12.2015 3 z 5

Marcelo ve skutečném světě Marcelo ve skutečném světě Francisco X. Stork

Ke konci trošku ukecané, ale jinak docela sranda.

09.12.2015 4 z 5

Den co den Den co den David Levithan

Čte se to rychle. Je to červená knihovna pro náctileté. Vidím tam prostor pro pokračování.

04.12.2015 3 z 5

Skoro Francouzka Skoro Francouzka Sarah Turnbull

Je to hezky psaný. Autorka se ani nijak nevyvyšuje, ani nijak nekritizuje, docela bych řekla, že to napsala mile.

04.12.2015 5 z 5

Marta v roce vetřelce Marta v roce vetřelce Petra Soukupová

Bylo to bezvadný. Jenom ten konec nějak nedořešenej...

23.11.2015 5 z 5

Andělina země Andělina země Frank McCourt

Tato knížka byla o píďu slabší, než první díl, tak dávám "jen" čtyři hvězdy. Ale jinak to celé bylo fajn počtení a fajn zjištění, že se inteligentnímu člověku podařilo přes nepřízeň osudu prosadit.

16.11.2015 4 z 5

Andělin popel Andělin popel Frank McCourt

Co k tomu ještě dodat. Vše už zde bylo řečeno. Bomba knížka, sympaťák autor, prostě pecka.

16.11.2015 5 z 5

Holčička, která nechtěla vyrůst: můj boj proti anorexii Holčička, která nechtěla vyrůst: můj boj proti anorexii Isabelle Caro

Blázinec na entou. Kupodivu nejnormálnější a nejstabilnější mi připadal tolik zatracovaný otčím.

14.11.2015 5 z 5

V moři jsou krokodýli V moři jsou krokodýli Fabio Geda

To je dobrý, přečíst si to nyní, v době migrační krize. Člověk to vidí také z té druhé strany, což není na závadu.

11.11.2015 5 z 5

Nepravidelný deník české rentiérky Nepravidelný deník české rentiérky Naďa Dubcová

Kniha mne mile překvapila. Povídání hezké, za dva dny jsem to měla přečtené.

09.11.2015 5 z 5

Třináct měsíců Třináct měsíců David Mitchell

Postavit se trýznitelům chce fakt odvahu. Smekám klobouk, že Jason to dokázal. Klobouk dolů. Nevím, jestli bych takovou odvahu v sobě našla...

07.11.2015 5 z 5

Květ pouště Květ pouště Waris Dirie

Je to výborně napsané, přestože autorka není žádná spisovatelka.

03.11.2015 5 z 5

Model Model Lars Saabye Christensen

Bohužel jsem to nepochopila. Peter dostal Samařiny oči? A proč mají děti v Estonsku rády zapálené svíčky? A co si Peter tedy nakonec zvolil? Umění, nebo rodinu? Příliš mnoho otazníků...

01.11.2015

Spáči Spáči Lorenzo Carcaterra

Přiznám se , že jsem knihu nečetla, ale viděla jsem film. Smutné.

05.10.2015

Ostrov Ostrov Robert Merle

Výborná záležitost, krásný doslov. Mnoho podnětů k přemýšlení, báječně zpracováno. Není co vytknout. Doporučuji ke čtení.

01.10.2015 5 z 5

Koně za plotem Koně za plotem Romana Beránková

to je síla. podaření sousedi...

11.09.2015 5 z 5

Navždy tvůj Navždy tvůj Daniel Glattauer

trošku thriler.

11.09.2015 5 z 5

Záliv orchidejí Záliv orchidejí Patricia Shaw

Souhlasím s ostatními čtenářkami, bylo to milé počtení, určitě si od autorky ještě něco přečtu, koukám, že toho napsala dost, takže člověk bude mít aspoň co číst, prima autorka, inteligentní paní.

10.08.2015 5 z 5