Radimka Radimka komentáře u knih

Domů do Itálie Domů do Itálie Peter Pezzelli

Dvě třetiny byly moc milý. Nic se sice nedělo, ale tak to příjemně hladilo. Konec to ale úplně pokazil. Vztah protivný ženský s o 20 let starším chlapíkem jsem jim vůbec nevěřila.

03.07.2023 3 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Nejdřív jsem viděla film a nic jsem si z něj nepamatovala. Teď jsem poslouchala audioknihu a super.

03.07.2023 4 z 5

Dánská dívka Dánská dívka David Ebershoff

Pro mne velký překvapení. Moc se mi do ní nechtělo, asi ta blbá obálka. Ale bylo to kultivovaný čtení. Moc sice nechápu bezvýhradně chápavý přístup manželky, když se jí manžel měnil na slečnu, ale každej jsme nějakej.

03.07.2023 5 z 5

Dvě ženy Dvě ženy Beate Hellmann

Jedna z mých nejstarších knih.Tehdy to na mne opravdu zapůsobilo. Téma neveselé, ale bez patosu.
Jsem ráda, že jsem si ji teď dala znovu. Je to úžasná kniha o úžasný bojovnici. Vtipný, chytrý, pohled na vážné nemoci z přímého přenosu.

03.07.2023 5 z 5

Domek na pláži Domek na pláži Jane Green

Byla to taková pohádka pro dospělé, ale záviděla jsem domečky na Nantucketu.

02.07.2023 2 z 5

Dokud jsme naživu Dokud jsme naživu Maruja Torres

Docela překvapení. O dvou ženských, které se tváří jako andělé, ale jedna se snaží využít druhou, a o kostlivcích ve skříni. Dobře se to četlo.

02.07.2023 4 z 5

Dobré zprávy pro špatné dny Dobré zprávy pro špatné dny Paul Keenan

Milá laskavá knížečka. Hodně mi pomohla.

02.07.2023 5 z 5

Dlouhá cesta dolů Dlouhá cesta dolů Nick Hornby

Čekala jsem, že to bude hodně blbý, ale nebylo. Začátek mě hodně bavil, konec už skoro vůbec. Děj nebyl špatnej, ale ke konci mě hodně otravovalo sebezpytování hlavních hrdinů a takový jejich nezáživný bláboly.

02.07.2023 3 z 5

Dnes večer jsem se rozloučila Dnes večer jsem se rozloučila Michael Koryta

No nevím, kvalitně napsáno, ale mne to strašně nudilo, snad až na posledních 30 stran. Klasická detektivka, nic výjímečnýho.

02.07.2023 3 z 5

Do tmy Do tmy Anna Bolavá (p)

Posloucháno na ČR - Bolavá má neskutečný dar k vystižení hnusný hutný atmosféry. Při četbě jejích knih cítím i vůně. Témata jsou těžká, trochu je mi z toho vždycky blbě. Tady to bylo stejný, i když šlo o bylinky. Mrzí mě, že jsem nevěděla, že se v této sérii budou objevovat stejné postavy. Nedala jsem si to nejdřív dohromady.

02.07.2023 4 z 5

Chceš si mě vzít? Chceš si mě vzít? John Updike

Četla jsem už hooodně dávno a nic si nevybavuju, ani to, že se jedná o povídky. Což o mnohém vypovídá. Kromě toho Updikovy knihy se mi obecně dobře nečtou.

24.06.2023 2 z 5

Čas lásky, čas pomsty Čas lásky, čas pomsty Jakub Roland

Dočetla jsem, ale žádný velký nadšení. Příběh o charakteru a svědomí několika mladých lidí, kteří se setkají při sjíždění vody. Docela plytký příběh.

24.06.2023 1 z 5

Cit slečny Smilly pro sníh Cit slečny Smilly pro sníh Peter Høeg

Čekala jsem něco nadpozemskýho a dočkala se divný slátaniny. Nevím, kde ostatní našly ty úžasný myšlenky. Já četla podrůměrný thriller. Film taky nic moc.

Cesta sněžných ptáků Cesta sněžných ptáků Robert Lyndon

Ze začátku čtení mě kniha moc bavila, určitě má výbornou atmosféru, zjišťovala jsem si spoustu zeměpisných informací. Ale nečetla jsem ji v kuse a najednou jsem se nějak ztratila. Nicméně hlavní hrdinové sympatičtí chlapíci a knížka je hodně zajímavá napínavá historická road movie.

24.06.2023 5 z 5

Chléb na vodách Chléb na vodách Irwin Shaw

Líbí se mi, jak Shaw píše. Knížku jsem četla tak pře 30 lety /!/, a tehdy fajn, ale jak bych se na to koukala dneska, nevím.

24.06.2023 4 z 5

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

Skvělý, nádheŕný příběh. Daleko lepší než film. Příběh o černošských chůvách, které mohou vychovávat děti bělochů, ale o stejných právech si mohou nechat jen zdát.

24.06.2023

Cesta u řeky Cesta u řeky Amanda Quick (p)

Před spaním dobrý, ale jinak žádná pecka. Vlastně to nebylo ničím zajímavý. Víc detektivka než romantická knížka, ale ani jedno nebylo nic moc.

Chyť mě Chyť mě Lisa Gardner

Za mne zajímavá psychologická detektivka. Hlavní hrdinka poznamenaná šílenou matkou čeká a připravuje se na den své vraždy. Byla mi sympatická asi hlavně tím, že se starala o toulavou fenku :-)

24.06.2023 5 z 5

Číňan Číňan Henning Mankell

(SPOILER) Tak nevím - líbilo nelíbilo? Začátek vypadal jako dost zajímavá detektivka, ale ve finále o vraždu ani moc nešlo. Spíš o zločin z pomsty. Na konci se stejně dost nejasností nevyřešilo, to bylo trochu divný. Spousta vložených informací o Číně, její ekonomice a kultuře.

Čtvrtá strana trojúhelníku Čtvrtá strana trojúhelníku Ellery Queen

Klasická detektivka o pár aktérech. Docela se dobře četla, ale vadil mi nalajnovanej koncept vyšetřování. Čtení mi zkazila pipka z DB, která v nyní už smazaném komentáři napsala, kdo je vrah! A nakonec to ještě ke všemu byl někdo jinej