RenataP RenataP komentáře u knih

Vykládací karty archanděla Gabriela Vykládací karty archanděla Gabriela Doreen Virtue

Skvělé karty pro situace, kdy potřebujete překonávat překážky a hledat směry, jakými řešit životní situace. Souhlasím s autorkou, že pro tyhle potřeby, jsou tyto kartičky, na první pohled nenápadné, opravdu ideální.

23.05.2018

Strážci světla Strážci světla Kyle Gray

Co tu najdete? Přehlídka představitelů duchovních božstev, uctívaných symbolik a archetypů v celé kráse! Docela se mi to líbí. Kyle Gray vytvořil karty, kde těmto osobnostem věnoval kousek času a z jejich odkazu a symboliky stvořil karty, které s vámi mohou promlouvat. Jak tvrdí autor, vyplatí se s nimi dobře skamarádit. Můžete pak od nich dostat podporu přesně na míru. Jsou tak zvláštní a svérázné, snad i díky tomu zvolenému tématu, že si jsem jista tím, že autor má pravdu, když tvrdí, že až prací s nimi si postupně vytvoříte ten pravý, úzký a souznějící vztah.

21.05.2018

Andělské vykládací karty Andělské vykládací karty Debbie Malone

Krásné obrázky, symbolické, realistické, čisté...
Sdělení jsou jasná a stručná.
Hodí se pro samostatné výklady i jako inspirace nebo doplněk k tarotům.
Nemají chybu, jsou průhledné a bez kompromisů.

21.05.2018

Stravou proti zánětu Stravou proti zánětu David Frej

Že brambory zvyšují hladinu krevního cukru a působí na tělo podobně jako třeba bílý chleba, jsem nevěděla. Když si pročtete knihy Davida Freje, většinou velmi rychle pochopíte, jak strava dokáže tělo devastovat, stejně jako mu pomáhat k vitalitě. U téhle publikace jsem vděčná za její praktičnost, jídelníčky, vzory, recepty a…. hurá do toho! Je to vlastně tak jednoduché!

01.05.2018

Tajemství bohyní na Žítkové Tajemství bohyní na Žítkové Vlastimil Hela

Mě tato kniha přišla jako maximálně možně pojatý nadhled v tomto tématu. Kniha Josefa Hofera, i jeho názory, život - to je prostě poplatné té době - už jen z toho hlediska to má obrovskou cenu, vidíte a cítíte, jak tehdy lidé žili. Autor se k tomu vyjadřuje citlivě, bere v potaz tehdejší dobu.
Ano, přímo bohyním je tu věnováno možná méně než jsem čekala, ale já si myslím, že spoustu si toho lze najít i mezi řádky a hlavně - je mi líto, že mizí v propadlišti dějin, protože toho mohly i v dnešní době hodně nabídnout.

01.05.2018

Poselství Bohyní Poselství Bohyní Doreen Virtue

Karty vyšly znovu v roce 2018 a je to super, protože patří k úžasné klasice od Doreen Virtue, navíc jsou neuvěřitelně jemné, přesné, ženské, nádherné... klasika se vším všudy.

12.04.2018

Andělské modlitby Andělské modlitby Kyle Gray

Překvapivě přesné, jdoucí do hloubky otázky, na kterou se ptáte. Překvapily mne ráznými texty pod obrázky na každé kartě, které jsou přesně tím, co jsem potřebovala. Bezpočet výkladů a stoprocentní úspěch.

12.04.2018

Uvnitř spí kouzelná myš Uvnitř spí kouzelná myš Benno Pludra

Ach to je taková nostalgie!!!!

26.03.2018

Ami 3: Vnitřní civilizace Ami 3: Vnitřní civilizace Enrique Barrios

. Kniha podle mě odlišná od té první, a trochu i od druhé. Všechno je tu větší, akčnější a dospělejší. A knížka je také o něco tlustší než ostatní díly. Spojuje se tu již v předchozích dílech řečené do mnohem pohyblivějšího příběhu. Pro děti mnohem lepší příběh – já se třeba raději vrátím ke komornějšímu prvnímu dílu. Ale extrovertovo srdce zajásá!

19.03.2018 5 z 5

Marie, královna andělů (Kniha a 44 karet) Marie, královna andělů (Kniha a 44 karet) Doreen Virtue

Marie, královna andělů. Karty, které budou snad věčné. Nádherně jemné, andělské a pro někoho také způsobem, jak pochopit pečující lásku, která není pokřivena dogmaty o Panně Marii. Skoro mi tam ta symbolika někdy vadí, ale je to spíše tím, co mám sama vryto v podvědomí. Karty samotné a sama Marie, jsou o něčem úplně jiném, než jsme se učili…. A je to fascinující.

05.03.2018

Karty vědomé duše Karty vědomé duše Kim Dreyer

Karty vědomé duše jsem si oblíbila, protože jsou nejen nádherně ilustrované, ale jejich významy jako by mi šly pod kůži! Jedny z nejkrásnějších karet, u kterých působí i barevné ladění, naprosto jednoznačné texty na kartě a když se začnou spojovat jednotlivé kartičky do sebe – ach, nádhera!

04.03.2018

Andělské karty pro děti Andělské karty pro děti Doreen Virtue

Tak příjemné a hebké. Ach. Ale nehledejte tu mnoho nějakých duchovních hlubokých mouder, i když ve chvíli, kdy se nad těmi buclatými dětičkami, andělíčky a zvířátky zamyslíte, zjistíte, že se napůl touláte ve své dětské duši. A ta je moudrá svou naivitou, vírou a láskou. Vlastně mi nakonec došlo, že v té jednoduchosti je právě ta hluboká moudrost.

04.03.2018

Karty pravé lásky Karty pravé lásky Belinda Grace

Nádherné pastelkové obrázky a text, nad kterým jihne duše, přitom je ale plný opravdu obyčejné lidské moudrosti. Za mne jedny z těch, které mají šanci se stát nejoblíbenější.

16.02.2018

Hygge - Cesta ke štěstí Hygge - Cesta ke štěstí Marie Tourell Soderberg

Hřejivá knížečka, a krásné obrázky. A nádherný obal, který díky plastičnosti sedí v ruce a nechte ho pustit!

16.02.2018

A Bůh pravil: Musíme si promluvit! A Bůh pravil: Musíme si promluvit! Hans Rath

Svěží, čtivý a stejně tak vtipný, jako protkaný hlubokou moudrostí, která se vám vryje pod kůži snad právě tím, že je aplikována do vtipných situací a všednodenností. Hans Rath je v tomhle osvědčený autor, o kterém se nebojím říct, že má snad i svůj typický rozeznatelný rukopis v němž exceluje svižný děj a chytlavé dialogy.

06.02.2018

Pohřbívání svobody Pohřbívání svobody Benjamin Kuras

Souhlasím s Metrouškem. A doporučuju všechny další knihy.
Autor otvírá svá oblíbená témata, politika, média, lidstvo jako takové v souvislostech, které máme možná denně na očích, ale nejsme schopni je nějak výrazněji vidět z nadhledu. Proč tomu tak je a jak se udržujeme v těch stavech všednodennosti a jak lidstvo funguje a kam směřuje… skvělá kniha, ze které se nesluší prozrazovat víc, protože média pracují tak jak si myslí, že by pracovat měla, zemědělství i průmysl je čirý zisk pro pár vyvolených a to ostatní? U téhle knihy se i zasmějete. Sice trochu hořce, ale… Stojí to za to. Je to nesmírně čtivá kniha.

01.02.2018

Domácí nápoje pro zdraví - Léčivé limonády, ovoce, byliny, plody, jedlé květy Domácí nápoje pro zdraví - Léčivé limonády, ovoce, byliny, plody, jedlé květy Radmila Zrůstková

Přesně takový, jaký je obrázek na titulní straně, takový je i pocit z těchto receptů. Křišťálově čisté a voňavé po všem tom, co necháte ve vodě macerovat, co voda přijme za své. Velice chytrý způsob, jak se naučit milovat vychlazenou vodu.

01.02.2018

Thovt - projekt lidstvo Thovt - projekt lidstvo Kerstin Simoné

Souhlasím s tím, že jsme tedy zajati v labyrintu podivných polopravd, lží a realit, které nás nutí pracovat na nesmyslných záležitostech a vlastně jen přežívat, ale na druhou stranu, co by se stalo, kdyby se všichni najednou „probudili“? No… a to je snad nejvtíravější myšlenka, která mne při čtení této knihy napadala…. V každém případě je to inspirující čtení, u kterého nechce být člověk rušen, protože to je přece jen těžší na pochopení.

22.01.2018

Ko-aktivní koučink Ko-aktivní koučink Henry Kimsey-House

Naučila jsem se s touto knihou třeba jen oslavovat neúspěch. Protože i ten je informací, součástí úspěchu. A velkou učební lekcí. Jedničku s hvězdičkou této knize, protože opravdu pokládá základy toho, abyste si sami ujasnili, jakým způsobem funguje cesta za úspěchem, za překročením hranic, problémů a snad i pro zlepšení vztahů mezi lidmi jak doma, v rodině, nebo v pracovní oblasti.

21.01.2018

Léčivé dotyky – čtyři terapie pro každý den Léčivé dotyky – čtyři terapie pro každý den Josef Schrötter

Znovu správná knižní trefa. Naučíte se tu rozumět tělu, poslouchat ho, naslouchat mu a pomoci ještě v té energetické rovině, přes kterou vlastně většina nemocí vzniká. Stručná, jasná kniha s nákresy a grafy.

20.01.2018