robin9739 robin9739 komentáře u knih

Občanská válka Občanská válka Mark Millar

Dva z Avengers, dva vůdci a jejich tábory, dva různé pohledy na věc, jeden zákon.

Tento komiks je vlastně pohledem na situaci, s kterou se setkáváme dennodenně. Jak jednoduše se dokáže rozdělit společnost na dva nebo více táborů, kvůli rozdílnému názoru. Jak dokážou být na sebe zlí a nevraživý, a dokonce si i ubližovat. Zde to je převedeno do úžasného komiksu, jenž nemá slabé místo. Akce střídá akci, neustále se něco děje. Každá ze stran má své argumenty, každá ze stran má svou pravdu. Všechny jsou více méně dobré, nikdo to zde nedělá ze špatnými úmysly. Bohužel všem to přeroste přes hlavu a vznikne občanská válka, ze které není úniku. Bojují zde proti sobě přátelé, kolegové, dokonce i příbuzní a vše to může vést k velkému neštěstí...

Kniha zaujme už svou pevnou vazbou a větším formátem, samotný přebal už napovídá o kvalitě kreseb uvnitř komiksu. Kresba je velmi líbivá a je moderní, barevná a dokáže dokonalé zachytit dění, jenž se nachází na stránkách kvalitně zpracovaného komiksu. Postavy zde působí živě a uvěřitelně. Máme zde obrovské množství hrdinů a pro kreslíře, to určitě byla výzva, se kterou si poradil na jedničku. Všechny postavy byli moc hezky zpracované a emoce správně zachycené. Za mě se jedná o jeden z nejlepších komiksů z dílny Marvel, hlavně kvůli reálnému příběhu a propracovanosti postav. Většina z nich má svůj názor a svou motivaci, jenž je k tomu vede a nejsou tam jenom do počtu. Dojde k bojí dobrá proti dobru a není jednoduché si vybrat stranu. Toto dílo je povinnosti pro každého fandů komiksů, Marvelu a superhrdinů.

17.05.2021 5 z 5

Spolčení ničemů Spolčení ničemů Maxime Chattam (p)

Francii zasáhne vlna brutálních a nevídaných vražd. Je nalezeno několik těl, jenž nesou známky sadistického mučení a znásilňování. Některá z nich vypadají, jako kdyby je napadlo velice podivné zvíře. Na tělech objeti se našli nejen zvláštní zranění ale i cejch, jenž zdobí každou oběť. Značka nebo-li podpis se nenacházela jen na mrtvých ale i v okolí, značka - *e . Vypadá to, že zde řadí sériový vrah. Jednotka francouzských četníků pověřena vyšetřováním těchto vražd, zjistí, že vraždy probíhají ve zvláštní časové souhře po celé Evropě, nejen ve Francii. Vrahů musí být několik, spojuje je zřejmě více než jen značka na tělech obětí.
Dokáže vyšetřovací tým v čele s Alexisem Timee a Ludivine Vanckerovou odhalit, kdo stojí za spolčením masových vrahů a šílených deviantů?

Musím říct, že dobrých thrilleru je hodně, ale tento je vynikající a svou zápletkou velmi jedinečný. Autor zde rozehrál hru, která svými rozměry přesahuje nejen stát ale dokonce i kontinent. Využívá v ní moderní technologie i neomezené možnosti internetu, také strašlivou sílu nacistické minulosti. V tomto příběhu ti dobří povětšinou tahají za kratší konec a sami se stávají oběťmi promyšleného spolčení ničemů, bláznů a různých psychopatů. Děj hezky plyne, vtáhne vás a nechce pustit, po celou dobu čekáte, co dalšího se o této sektě dozvíte. Nejsou zde, žádná hluchá místa, na to jak obsáhlá tato kniha je. Někdy sem si říkal, že spisovatel si snad libuje v extrémně brutálních popisů vražd a místa činů. Je to povětšinou velmi explicitní popis a určitě tuto knihu nedoporučují slabším povahám. Za mě to je velké překvapení a jeden z nejlepších thriller co jsem kdy četl. Velmi rád bych tuto knihu viděl ve filmové podobě, třeba by se konečně někdo vyrovnal filmu ,,Sedm", toto dílo minimálně příběhem a atmosférou na to má!

12.05.2021 5 z 5

Lvářka Lvářka Tereza Janišová

Kniha vypráví příběh o dvou osobách, jenž rozděluje více než 400 let a to není zrovna ideální věkový rozdíl pro vztah... Architekt Josef, který žije ve 21. století a v 16.století žijící bylinkářka Vavřinka. Tyto dvě osoby spolu prožívají příběh ve dvou časech na jednom místě, a v jednom městě. Přesto to jsou dva rozdílné příběhy, které spojuji dvě věci, Petřín a oheň v srdci jenž rozdmýchává plameny lásky. Dokážou tyhle duše odolat všem nepřátelům a smrti v plamenech? Je láska silnější než všechno zlo světa?

Jedná se o příjemný příběh odehrávající se v překrásné Praze, kterou zde poznáváme ve dvou dobách v té dnešní a za Rudolfa II.
Autorka používá pěknou češtinu, krásně se to čte a příběh se pousová dál a dál, tak jako láska mezí hlavními protagonisty. V knize se setkáváme s trochou mytologie a sní spojených několik bájných osob, známých převážně ze dvora Císaře Rudolfa II. Příběh je okořeněné o sci-fi prvek cestování v čase, jinak se jedná o příjemný román, za mě až o pohádku. Velmi rád bych se na to každý rok díval o Vánocích v televizi. Určitě by se jednalo o můj oblíbený každoroční rituál.
K dokonalosti chybí už jen pár drobností, a to více dobrodružství a méně vavřínkování, ale to k charakteru hlavní postava patří. Vavřinka je srdečná a všem hned nápomocná, možná až moc, ale to bude pro každého čtenáře individuální. Kniha jako celek působí dobře. Jako další bych vypíchnul krásný přebal a ilustrace tahle kniha bude okrasou každé knihovny.

07.02.2021 4 z 5

Poslední strážci Poslední strážci Kazu Kibuishi

"Poslední strážci" přímo navazují na Výpravu v oblacích. Kresba je opět úchvatná, město Cielis je impozantní a vypadá ještě lépe než jsem si ho představoval. Tenhle nádherný magický svět mě stále překvapuje a neustále odkrývá nová krásná místa. A Kazu Kibuishi jim svými ilustracemi vdechuje život.

Naši hrdinové našli ztracené město Cielis, a nejen ho ale i radu Pánů Kamene a nového přítele Maxe, který je také nositelem kamene jako Emily naše hlavní hrdinka. Ta má ovšem zvláštní pocit, že tu není něco v pořádku. V tomto magickém městě je totiž spousta věcí jinak.

Emily je ze svojí rodinou oddělena od zbytků družiny, kde zůstal i věrný rádce a přítel Leon Rudovous a jejich elfí přátelé byli dokonce zatčení. Leonovy se zdá, že ve městě Cielis je něco špatně, je tu temnota v pozadí, která drží město a jeho obyvatele ve strachu.

Po nemilém střetu z městskou stráží se Leon a přátelé vydávají nejít elfy a vysvobodít je z vězení. Poté s jejich pomocí vypátrat Emily a pomoct ji.

Emily je mezitím v akademii Pánů kamene a čeká na první zkoušku. Ale ne všechno je tak jak se zdá a zlo co drží město ve strachu, má své kořeny v nejvyšších místech. Dokáže si Emily poradit s nástrahami, i s falešným přátelstvím. Najde Leon cestu jak pomoci nejen Emily ale i městu samotnému? Navíc se tu objevuje nový přítel bývalý Pán kamene.

Komiks je od začátku do konce akční a napínavý a stále drží vaší pozornost dokud neotočíte na poslední stránku.

Tam ale příběh nekončí...

Tak doufám, že se někdy vrátíme k Sérii Amulet abychom se dozvěděli jak cesta Emily a jejich přátel k osvobození Alledie bude pokračovat. Přejeme si, aby další díly vyšli co nejdříve, je to krásny svět nejen pro mladší ale pro celou rodinu.
DOPORUČUJEME!! ????

08.12.2020 5 z 5

Dračí Hlídka: Příručka pro hráče Dračí Hlídka: Příručka pro hráče Pavel Ondrusz

Zatím naprostá spokojenost. Budoucí Legenda a velmi kvalitní nástupce DRD.... Později přidám plnohodnotnou recenzí ale zatím hrajeme a hrajeme a nemůžeme přestat.....

03.10.2020 5 z 5

Čtyři strany mince Čtyři strany mince Lukáš Záleský

Co dokáže pouhopouhá tma a neznámé prostředí? Začíná v nás hlodat strach… ze tmy. Z toho, že se v ní něco ukrývá, něco neznámého. Máme strach z toho, že nevíme, kam jdeme. Díky tomu miluji hororové knížky. U kterých nejvíce funguje má představivost a fantazie.
Tato kniha s velmi povedenou obálkou, obsahuje 4 krátké povídky, od začínajícího spisovatele. Sice se jedna spíše o psychologické příběhy s kapkou hororové atmosféry, ale to vůbec nevadí. Knihu jsme přečetl za dva dny, díky tomu, že každá povídka má úplně jiný příběh a to vás nutí jí přečíst až do konce.
Povídky mně bavili, byli velmi přirozené. Autor má velice zajímavý druh psaní, není to sice žádná světová literatura, ale k jeho příběhům se tento druh psaní hodí. Moc se mi líbilo, že postavy v jeho povídkách nejsou jak z bulváru nebo dokonalého amerického sitkomu. Mají své problémy a vnitřní démony. Jejich myšlenky, které nejsou zrovna dvakrát normální a někdy až zvrácené.
Všechny 4 povídky – „Šedé sako“, „Vítejte v Brownviille“, „Děvčátko“ byli kvalitativně na stejné úrovni, akorát bych vypíchl „Doktora“. Tam je psychologie hlavní postavy dokonalá a zasloužila by si vlastní knihu o 300 stránkách.
Jsem rád, že jsem poznal dalšího nadaného českého spisovatelé. V budoucnu bych si rád ještě něco od něho přečetl. Knížka je super jednohubka před spaním, ale je škoda, že povídky jsou krátké. Každopádně na navázání atmosféry strachu třeba někde pod stanem je to zajímavé.

14.09.2020 4 z 5

Deníky Deníky Leonardo Da Vinci

Velice zajímavá knížka plná, velice zajímavých myšlenek jednoho neuvěřitelného génia.....

03.05.2017 4 z 5

Rytíř Sedmi království Rytíř Sedmi království George R. R. Martin

Rytíř sedmi království ze kterým jsme sedm království neprocestovaly.Přesto všechno sem si ho i Egga oblíbil a chtělo by to další příběhy z jejich putování po krásnem světě G.R.R. Martina . A dozvědět se víc o dobách Targeryenu a jejich horké dračí krvi.

09.03.2016 4 z 5

Sériový vrah se směje mezi kapkami deště 2 Sériový vrah se směje mezi kapkami deště 2 Rjósuke Tomoe

Kresba v druhém dílu je stejně působivá jako v prvním, a retrospektivy dodávají příběhu hloubku. Mrazení v zátylku budete cítit i tentokrát. Jedná se o mangu s nezapomenutelnou atmosféru a originálním stylem.
Jedinou výtku mám k délce sešitu. Ten byl docela krátký a aby nebyla manga příliš úzká nalezneme na konci ještě krátký příběh, který nemá s hlavním příběhem nic společného. Celkově je toto pokračování kvalitním thrillerem, který si udržuje napětí a dramatické okamžiky. Těším se na finále této série, které slibuje uspokojivé završení.

06.08.2024 5 z 5

Sériový vrah se směje mezi kapkami deště 3 Sériový vrah se směje mezi kapkami deště 3 Rjósuke Tomoe

CMuzeum: Sériový vrah se směje mezi kapkami deště 3 je kvalitním zakončením série. Rjósuke Tomoe nás provedl temnými uličkami, kde se smích a vraždy prolínají. Bohužel za mě byl první díl excelentní a druhý i třetí měli horší kvalitu, hlavně kvůli své délce.
Tento příběh doporučuji všem, kteří mají rádi napínavé a temné thrillerové příběhy s vynikající atmosférou a kvalitními hlavními postavami.

Hodnocení 4/5

Deadpool: Samuraj Deadpool: Samuraj Sanshirou Kasama

Celkově Deadpool: Samurai nabízí zábavný pohled na kultovního hrdinu v novém prostředí, v novém rozměrů s úžasnou manga kresbou a šíleným příběhem…
Deadpool: Samuraj je výborné dílo, které doporučuji všem fanouškům komiksu a mang.

06.08.2024 5 z 5

Vykoupení 1: Ztracená lidskost Vykoupení 1: Ztracená lidskost Julien Blondel

Dark Souls – Vykoupení 1: Ztracená lidskost je pro fanoušky série skvělým doplňkem a zajímavým začátkem nové série. Mě přinesl nový pohled na svět, který znám z her, a nabídl zajímavé postavy a tajemství. Nejedná se o vrchol manga tvorby, ale mám velmi rád temné a neokoukané fantasy příběhy, takže se těším na druhý díl.

Pouť Pouť Jan Hlubek

Autor Jan Hlubek vytvořil příběh plný napětí a strachu. Jeho popisy jsou sugestivní a čtenáře vtahují do děje. Pouť je kniha, která mě bavila až do poslední stránky. Jedná se o horor pro mladší, takže to vidím jako takovou přípravu pro budoucí milovníky hororu. I když pár scén mi přišlo na hraně s věkem 12+

06.08.2024 4 z 5

Pád temnoty Pád temnoty Radek Sterakdary Starý (p)

Celkově je Arila: Pád temnoty zajímavým pokračováním série. Pokud jste fanoušci fantasy, určitě si tuto knihu přečtěte. Nevím, jestli je to poslední díl série anebo má autor ještě něco v rukávu, každopádně pokud ano doufám, že budeme s hlavní hrdinkou více prozkoumávat tento zajímavý svět a jeho zajímavé hrdiny a míň bojovat proti nekončícímu zlu.

06.08.2024 3 z 5

Northrend Northrend Alex Acks

„World of WarCraft: Putování Azerothem – Northrend“ je must-have pro každého fanouška World of WarCraft. Kombinace hlubokých historických informací, nádherných ilustrací a čtivého textu činí tuto knihu skvělým průvodcem světem Northrendu. Ať už jste veterán hry/světa nebo nováček, tato kniha vám nabídne bohatý a fascinující pohled na jeden z nejikoničtějších kontinentů ve světě World of WarCraft. Bohužel to nebude zřejmě kniha pro absolutní neznalce světa Warcraft. Já tento svět zbožňuji od svých dětských let, a proto jsem byl takto nádhernou knihu úplně pohlcen.

Nadace a Říše Nadace a Říše Isaac Asimov

Závěrem Jedná se právem o kultovní dílo, je to druhá kniha ze tří, takže je spíše vyplňující ale velmi zábavná, napínavá s nečekaným a překvapivým koncem. Jestliže máte rádi akční či military sci-fi nebude Nadace a Říše šálkem vaší kávy.Je to originální dílo, které se musí brát jinak. Je to politické Space opera s vytříbeným jazykem a úchvatnými dialogy.

15.05.2023 4 z 5

Stíny Citadely Stíny Citadely Radek Sterakdary Starý (p)

Třetí Arila pokračuje ve šlépějích svých předchůdců a přináší nám barvitý a pěkně propracovaný svět plný nevšedních bytostí a bojů proti zlu. Poznáváme nové tváře i utužujeme vztahy se starou partou. Kniha se čte lehce a není nikterak čtenářský náročná. Arila: Stíny citadely je povedená fantasy kniha, která prohlubuje a rozšiřuje svět Aldolonu.

04.03.2023 4 z 5

Warhammer 40,000: Sestry bitvy Warhammer 40,000: Sestry bitvy Torunn Grønbekk

Sestry bitvy jsou výborným komiksem z universa Warhammer. Jsou novou sérii a etapou Marvelu a Warhammeru. Musím vyzdvihnout kvalitně propracovanou akci a bojové scény. Komiks je akční jednohubka, která je součástí výborného a originálního vesmíru.

04.03.2023 4 z 5

Do skonání věků Do skonání věků Žaneta Neužilová

Do skonání věku je zábavná fantasy jednohubka, která bohužel nemá tu správnou atmosféru a chybí jí například pořádný záporák nebo větší budování světa. Ústřední dvojice má potenciál a věřím, že by se s nimi dalo pracovat pro další příběhy. Bohužel, já jako těžký fantasák očekávám od knih, kde si autor/ka může dovolit takřka vše, něco nového, něco jiného a něco neznámého. Zde jsme dostali průměrnou zábavnou knihu plnou nadpřirozených bytosti a magie, která nenudí ale nijak neohromí.

26.12.2022 3 z 5

Prebudená mágia Prebudená mágia Natali Fox

Jedná o klasické kouzelné fantasy, kterých bohužel je spousta. Příběh je dobrý, má spád a odehrává se v něm spousta menších osobních příběhů, které tvoří povedený celek. Nechybí samozřejmě ani romantika, ta je zde povedená a trochu jinak pojata, dost tajemně a přirozeně. Bojové a akční scény jsou dobře popsány. Celkově knihu hodnotím pozitivně, mám sice radši rozvětvenější a temnější fantasy ale to je můj osobní pohled. Tato kniha si určitě najde své čtenáře, a to převážně u těch co mají rádi YA literaturu.

22.08.2022 4 z 5