sabca sabca komentáře u knih

Motýlí ostrov Motýlí ostrov Corina Bomann

Kniha je velmi zajímavá. Prostředí Indie, Cejlon, pěstování čaje a hlavně příběh rozdělený jedna kapitola rok 1887 a jedna současnost. Hlavně příběh Grace a Vikramy. Knihu jsem nedokázala odložit dokud jsem se nedozvěděla rodinné tajemství a proto jsem jí odkládala až dnes k ránu. Těším se i na druhou knihu této spisovatelky. Všem co mají rády romantiku a exotické prostředí doporučuji.

24.04.2016 5 z 5

Čekání na nekonečno Čekání na nekonečno František Niedl

Kniha probíhá ve dvou rovinách. Současné, kdy se Tomáš dozvídá o své nemoci - rakovině v době, kdy byla ještě větší hrozbou než je teď a ve vzpomínkách na vojnu. Velmi citlivě napsaný román stojí za přečtení.

19.04.2016 4 z 5

Zásah osudu Zásah osudu Danielle Steel

Bylo smutné, že se nedokázal manžel vyrovnat s vážnou chorobou manželky, přesto že šlo o spokojené manželství. Úplně se od ní odvrátil a nechal jí ve všem samotnou, bez jakékoliv podpory. Alex si sáhla až na samé dno a odrazit se jí by se nepodařilo, kdyby neměla podporu několika přátel. Knížka stojí za přečtení. Posledních 100 stránek jsem musela dočíst bez odložení knihy.

18.04.2016 4 z 5

Osudná třináctka Osudná třináctka James Patterson

Tak u mně tak trochu zklamání. Jak jsem všechny ostatní díly této série hodnotila 5 hvězdičkami tady jsem váhala mezi 3 nebo 4. Ještě mi chybí přečíst Dvanácté zlo, tak možná, že jsem udělala chybu, že jsem to přehodila. Možná že bych knihu lépe pochopila. Tak až Dvanácté zlo přečtu, uvidím.

12.04.2016 3 z 5

Jako můry za světlem Jako můry za světlem Viktorie Veselá

Kniha mě zklamala. Přesně jak Livana jsem chtěla knihu odložit. Jelikož jsem byla zvědavá na konec, knihu jsem dočetla, ale kdybych jí odložila hned, vůbec nic by se nestalo.

10.04.2016 3 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Nádherná kniha. Anna, která již jako starší leží na pokoji po vážné operaci a vzpomíná na dobu, kdy jako 17ti letá přišla v roce 1946 jako sirotek do Čech. Ve vzpomínkách se jí promítá jako film život, který prožila v hospodě v Heřmánkově údolí. Bez elektřiny, s vodou pouze ze studně zvládne se postarat o domácnost, menší hospodářství i o děti, kterých stále přibývá. Je to smutný příběh. Stojí za přečtení a pro mě jedna z nejlepších knih od této autorky.

05.04.2016 5 z 5

Řekni lituji Řekni lituji Michael Robotham

Zajímavý děj a hlavně rozuzlení. Kniha napínavá a dobře čtivá už od samého začátku. Těžko se odkládala a každou chvíli jsem se k ní musela vracet. Do samého závěru jsem nevěděla kdo je pachatel. Posledních 100 stránek jsem musela přečíst najednou. Kdo má rád napětí by si měl knihu přečíst.

02.04.2016 5 z 5

Setkání v Opeře Setkání v Opeře Hana Marie Körnerová (p)

Knížka přečtena za 2 odpoledne, nenáročná. Na několika stránkách namíchaná láska, nenávist i napětí. Opravdu trochu nádech červené knihovny, ale mě to nevadilo. Občas je potřeba si přečíst pohádku pro dospělé.

29.03.2016 4 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Knížka se mi četla moc pěkně. Ať to byla minulost, první světová válka nebo současnost a netrpělivě jsem čekala jak to dopadne. Ke konci jsem uronila i nějakou tu slzu. Doporučuji

27.03.2016 5 z 5

Kouzelník z Pekingu Kouzelník z Pekingu Markéta Hejkalová

Nejdříve jsem měla problémy se do knihy začíst. Ale děj byl velmi zajímavý. Když jsem se seznámila s postavami, které v knize vystupují, tak se mi to líbilo. Bylo zajímavé jak se protagonisté knihy vzájemně propojili.

20.03.2016 3 z 5

Země nikoho Země nikoho Radka Zadinová

Souhlasím s komentářem pode mnou. Moc pěkně napsaná kniha. Bylo tu názorně ukázáno, že nezáleží na vzhledu, ale na tom jaký je to člověk a jaké má srdce. Přesto, že si Klára myslí že je sama, není to pravda. Určitě nepatří do Země nikoho. Doporučuji

17.03.2016 5 z 5

Není všem dnům konec Není všem dnům konec Věra Řeháčková

Kniha ukazuje problém, se kterými se některé matky musejí potýkat. Na tak slabou knihu tam bylo dost děje i napětí.

13.03.2016 4 z 5

Tajná láska Tajná láska Zuzana Francková

Stejné jako v životě. Šéf, který si doma se ženou nerozumí a naivní podřízená. Ale dalo se to přečíst.

10.03.2016 3 z 5

S láskou Rosie S láskou Rosie Cecelia Ahern

Knížku jsem zatím nečetla, ale zjistila jsem že už vyšla pod názvem Kde končí duha a tu mám doma. Mělo by to být napsáno, aby si jí někdo omylem nekoupil. Protože jsem jí ještě nečetla, tak se mi to klidně mohlo stát.

10.03.2016

Posvátná přísaha Posvátná přísaha Laura Walden

Kniha opravdu čtivá asi stejně jako Ohnivá laguna. Děj se odehrával střídavě v 19 nebo 20 století na Novém Zéladě. Je o tom jak jsou propleteny kořeny mezi Maury a bílými obyvateli. Kniha se mi těžko odkládala, protože jsem byla zvědavá jak vše dopadne. Ke konci jsem si i poplakala. Kdo má rád příběhy ze života Maurů doporučuji si knihu přečíst.

07.03.2016 5 z 5

Pod hvězdou bláznů Pod hvězdou bláznů Jarmila Pospíšilová

Po knížce jsem zase sáhla jako plnění čtenářské výzvy - kniha vydaná v roce 2016 a nebyla jsem zklamaná. Četla se dobře. Je o dvou sestrách, které na sebe už od dětství žárlili a moc se nemuseli. Těm kdo mají rádi knihy českých autorů, doporučuji.

02.03.2016 4 z 5

Povídej, co vidíš Povídej, co vidíš Joy Fielding

Je tu velice rozdílné hodnocení této knihy. Já se musím přiklonit k tomu horšímu. Protože se jedná o spisovatelku, kterou mám moc ráda a četla jsem všechny její knihy dostupné u nás v knihovně, tady mě zklamala. Měla jsem problém knihu dočíst. Až konec byl celkem zajímavý. Doufám, že další kniha, kterou napíše bude lepší.

28.02.2016 3 z 5

Útěk na druhý břeh Útěk na druhý břeh Jana Abrahamová

Knížka se četla moc dobře. Za 2 dny jsem jí měla přečtenou. Je to moje první kniha od této spisovatelky tak jsem nevěděla co od ní čekat. Je složena z tolika lidských příběhů, že by se z toho dali napsat i 4 knihy. Je tam kriminální zápletka, život bezdomovců na pokraji společnosti. Myslím že každý si tam něco pro sebe vybere.

22.02.2016 5 z 5

Ohnivý ostrov Ohnivý ostrov Kimberley Freeman

Kniha se mi moc dobře četla. Příběh, který se odehrál před sto lety byl pro mě velmi zajímavý. Současnost je tam jenom okrajově. Místy byla kniha napínavá, že mě to stále nutilo se k ní vracet. Milovníkům exotiky, romantiky a napětí doporučuji.

21.02.2016 4 z 5

Chybíš mi Chybíš mi Harlan Coben

Tak pro mě stejně jako Šest let kniha která mě vtáhla do děje od samého začátku a napustila až na konec. Kniha, kterou jsem dočítala až ráno, protože jsem byla zvědavá na její konec. Hlavní hrdinka Kat mi byla sympatická. Přesně jak bylo napsáno v komentáři SelenaDemi, když skončila jedna kapitola musela se číst další a další. Všem milovníkům napínavým thrilleru doporučuji

17.02.2016 5 z 5