SilvieSisinka SilvieSisinka komentáře u knih

Severní blata Severní blata Arnaldur Indriðason

Zajímavá zamotaná zápletka.Nakonec se klubíčko rozmotalo.Jen jsem měla guláš ve jménech skoro všechno začínalo na E.

08.08.2022 4 z 5

Kořist Kořist Darcy Coates

Já osobně horory nečtu.Knihu jsem koupila v akci a vůbec nelituji za koupi a přečtení.....bavilo mě to velice.

02.08.2022 4 z 5

Kurátor Kurátor M. W. Craven

Třetí díl mě bavil nejvíce.Drsny a napínavý příběh.Musela jsem přečíst na jeden zátah.Tilly a Poe tvoří bezesporu jedno nezapomenutelné duo.

31.07.2022 5 z 5

Zmrazené zlato Zmrazené zlato Rolf Börjlind

Skvěle čtení,opět mě to velice bavilo.At napíši cokoliv mě to prostě očaruje.

25.07.2022 5 z 5

Minulosti neutečeš Minulosti neutečeš Anders Roslund

Skvěle vypracovaná zápletka.Od poloviny knihy jsem tušila kdo to všechno nastražil a trefila jsem se.I tak krásně napínavé čtení.

22.07.2022 4 z 5

Smrtící skalpel Smrtící skalpel Tess Gerritsen

Přečteno jedním dechem.Tess mě prostě baví.

16.07.2022 5 z 5

V moci zla V moci zla Linda Castillo

Jako vždy úžasné napínavě čtení.Zacatek trošku pomalý,ale konec rychlá jízda ......vůbec jsem takový konec nepředvídala.

13.07.2022 5 z 5

Amissa: Zmizelé Amissa: Zmizelé Frank Kodiak (p)

Mě tedy kniha velmi bavila.Byla napsaná napínavě,četlo se to dobře a samo.

05.07.2022 5 z 5

Muž s unavenýma očima Muž s unavenýma očima Martin Goffa

Napínavý příběh s kriminální zápletkou,který se odehrává v Praze.Vse začíná zmizením podnikatele,po jehož stopě se díky finanční odměně okamžitě vydává nejen policie.

30.06.2022 3 z 5

Křik k nebesům Křik k nebesům Mons Kallentoft

Drsná skvěle napsaná kniha.Opravdu nechala matka dítě v autě a nic si nepamatuje?Nebo to bylo všechno jinak?

29.06.2022 5 z 5

Spinkej sladce Spinkej sladce Anders Roslund

Drsné čtení.Pribeh temně napsán.Je to hrozné se dostat do tohoto pedofilního kruhu.Chudaci děti,kteří musí tohle zažít.Mit potom normální život asi nejde lehce a možná vůbec.

21.06.2022 5 z 5

Shledání v Barsaloi Shledání v Barsaloi Corinne Hofmann

Další díl Bílé Masajky mě moc nedal i tak jsem ráda že jsem knihu přečetla.Ze se paní spisovatelka opět vrátila do Afriky za svou starou rodinou.

16.06.2022 3 z 5

Zpátky z Afriky Zpátky z Afriky Corinne Hofmann

Po primitivním životě u Masaju čekají Corinnu v novém začátku problémy.S odvahou, vůlí a optimismem buduje své dceři a sobě novou existenci.
Díky dodnes trvající korespondenci s bývalou rodinou ožívají téměř zapomenuté události.
Stále své Masaje finančně podporuje.
Měla problém se rozvést.Najit práci,bydlení.Ted si našla nový vztah a daří se jí skvěle.

11.06.2022 odpad!

Bílá Masajka Bílá Masajka Corinne Hofmann

Neuvěřitelný příběh.Jet na dovolenou do Afriky s přítelem a nechat se ocarovat Masajem.Tak moc že se člověk vzdá pohodlí,rodiny a své rodné země.Pro mě nepochopitelné.To jak tam lidé žijí je hrozné.Nemaji vůbec nic.Lednici, toaletní papír,pro vodu musí chodit daleko.Nebezpeci číhá všude.Nebezpecna zvířata,různé nemoci, těhotenství a porod v hrozných podmínkách.Narodnost úplně jiná.Pani Hofmannová má můj velký obdiv že zde zvládla žít a nezbláznit se úplně.

05.06.2022 4 z 5

Dům na útesu Dům na útesu Rachel Abbott

Ujeta zvláštní kniha,člověk musel číst dál.Do konce nevěděl kdo je vrah.

28.05.2022 4 z 5

100 muzeí 100 muzeí Frank Van Ark

Úkol vybrat 100 muzeí a galerií musel být velice těžký.Muzea a galerie nám ukazuje vše,co člověk kdy vymyslel,co vzbuzovalo jeho zvědavost,co chtěl uchovat pro další generace.
Některá muzea jsou zároveň památníky např.Osvetim.Jina zase vzdávají počtu technickému rozvoji-Kennedyho vesmírné středisko.Dalsi jsou věnována starým kulturam-muzeum Akropole.
Tato kniha vás slovem i obrazy provede 100 muzeí a galerií celého světa.Urcenych k pobavení i naprosto seriózních.Ponekud potrhlych i opravdu poutavých.

18.05.2022 5 z 5

Krvavé jahody Krvavé jahody Jiří S. Kupka (p)

Drsně čtení, když člověk ví že se tohle opravdu stalo.
Krvavé jahody vypráví děsivé svědectví Věry Sosnarove,deportované ve 14 letech spolu s 9 sestrou Naďou a jejich ruskou matkou-petrohradskou emigrantkou Libuši Šímovou roz.Melkinovou-z Brna Aldo Sovětského srazu.
V nápravném pracovním táboře na Sibiři zažívají nekonečné hrůzy Stalinova teroru,které matka nepřežije.
Po propuštění putují jako sirotci bez dokladů na dálný východ.Kde pokračují v otrockých pracích v lese,na tichomořské obchodní lodi a posléze v sovětském vnitrozemí v dole,kolchoze, slévárně.
Do Československa se vrací až po 19 letech,za velmi nevýhodné smlouvy v jistém JZD musí odpracovat deset let jako levná pracovní síla.Obe děvčata vysvobodí ze spárů nelidského ponížení až láska a svatba.

18.05.2022 5 z 5

Konec hry Konec hry Daniel Cole

Pro mě poslední díl zklamání.Nemohla jsem se začíst,první dva díly jsem četla dávno....tedy trošku guláš v osobách, ději.

15.05.2022 3 z 5

Úplně jiný příběh Úplně jiný příběh Håkan Nesser

Originální zápletka.Na mě mnoho stran zbytečně i tak skvěle severské čtenícko.

08.05.2022 4 z 5

Pokoj pro hosty Pokoj pro hosty Dreda Say Mitchell

Kniha mě celkem bavila.Zacatek byl skvělý,potom to šlo hůř.Rozuzleni zvláštní,podle mě to měli řešit dřív.

27.04.2022 3 z 5