Sirečka Sirečka komentáře u knih

Prokletí rodu Usherů Prokletí rodu Usherů Robert R. McCammon

Dustojna pocta panu Poeovi! Uzasna kniha plna napeti, konec paradni! Zhltnuto za par dni!

06.07.2024 5 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Pro mne obrovske zklamani… jazykova a literarni uroven naprosto bidna! Zapletka zajimava, ale styl psani jak zaka treti tridy. Naproste utrpeni toto cist.

28.06.2024 odpad!

Pán much Pán much William Golding

Pro mou generaci uz zastarale, ani jsem to nedocetla…strasna nuda!

03.06.2024 1 z 5

Podivný případ se psem Podivný případ se psem Mark Haddon

Nechapu, jak to autor udelal, ale vypraveni z pohledu autisty bylo opravdu vystizne. Moc zajimava kniha, takovou jsem jeste necetla.

03.06.2024 4 z 5

Chladný měsíc nad Babylonem Chladný měsíc nad Babylonem Michael McDowell

Moc prijemna hororova jednohubka se zajimavymi zvraty. Doporucuju, budete se bat :)

03.06.2024 4 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Zas takový odpad to není, ale je to slabý. Americká limonáda v líbivém obalu druhé světové války. Kniha klouže po povrchu, postavy jak z pohádky, čtenář má pocit, že čte z čítanky pro děti. Styl psaní jen podtrhuje, že autorka prostě a jednoduše psát neumí. Jedna hvězda za téma, toto námořní/vojenské neštěstí bylo pro me novinka. Druhá hvězda za to, že se to četlo dobře a rychle.

31.07.2023 2 z 5

Šaman Šaman Martin Fendrych

Autor umí psát, umí vtáhnout do děje, má nádherný jazyk a vynikající vykreslení postav. ALE ta jeho repetitivnost strašně otráví čtení a vůbec celý dojem z knihy. Dokola na různých místech opakuje stejné myšlenky, až čtenář váhá, jestli autor nemá problémy s pamětí. Také mě trochu rušilo neustále přeskakování v čase, bylo toho moc. Sumasumárum, zklamání. Hvězdičku přidávám za pár pěkných nosných ezo myšlenek.

22.07.2023 2 z 5