šneki šneki komentáře u knih

Červená, bílá a královsky modrá Červená, bílá a královsky modrá Casey McQuiston

Skvělá oddechovka, která zase není až tak úplně blbá, proto 4*. Většina knihy je sice romantika/erotika, ale prostředí je tak krásně idealistický, že vám nedá než zapřemýšlet, jak by bylo fajn žít v takovém světě.

25.10.2020 4 z 5

Křiváci Křiváci Maureen Johnson

Na můj vkus trochu moc instalove, ale prostředí pěkné, zápletka ucházející. 2,5*

30.09.2020 3 z 5

Podlý král Podlý král Holly Black

Skutečně povedené pokračování, nechybí zase intriky, nějaká romance a plot twisty na jedničku. Jediné co bych vytkla je, že druhá část je zajímavější, ale poměrně krátká. 4,5*

21.07.2020 5 z 5

Nespoutaní Nespoutaní Sophie Jordan

Po druhém přečtení už to není o tolik lepší než první díl, ale pořád pěkné čtení. Z 5* strhávám na 4*.

02.07.2020 4 z 5

Nevítaní Nevítaní Sophie Jordan

Po druhém přečtení stále 4*, navíc mi s odstupem času více docvakla celá hlavní myšlenka, která je vlastně velmi aktuální.

02.07.2020 4 z 5

Temné a osamělé prokletí Temné a osamělé prokletí Brigid Kemmerer

K této knížce ze skupiny "Kráska, zvíře a/nebo víly" jsem se dostala jako k poslední a možná proto se mi tolik nelíbila. Začátek vypadal slibně, ale pak už jsem se musela ke čtení nutit, skoro jsem přeskakovala. Konec byl trochu uspěchaný a připravený na další dík, který si ale přečíst nehodlám.

10.05.2020 2 z 5

Nádherná temnota Nádherná temnota Kami Garcia

Znovu jsem si potvrdila, jak je Liv skvělá postava, protože do celé knihy vnáší (na rozdíl od Linka) inteligentní humor, který hlavní postavy lehce postrádají. Jinak je tento díl ze série nejslabší, ale stále je to skvělé čtení.

29.03.2020 4 z 5

Zajímavá myšlenka, škoda, že nebyla větší část z pohledu doktora Jekylla.

28.02.2020 3 z 5

Zkrátka se zamilujte Zkrátka se zamilujte Ali Berg

Super oddechovka, nic jiného bych v tom nehledala. Samozřejmě pohladí duši všech knihomolů, ale neokouzlí epickým příběhem ani postavami či stylem.

12.12.2019 3 z 5

Vypálená nenávist Vypálená nenávist Angie Thomas

Knížky donutí člověka zamyslet nad životy černochů v Americe, které jsou opravdu velmi rozdílné od těch našich. Jinak mi postavy k srdci nijak nepřirostly, konec byl celkem fajn.

29.10.2019 3 z 5

Tisíc kousků tebe Tisíc kousků tebe Claudia Gray (p)

Celkem mě bavila, ale zase ne tolik abych si přečetla další díl.

07.09.2019 3 z 5

Hřích v barvě lilie Hřích v barvě lilie Julie Anne Long

Kupodivu docela čtivá a vtipná knížka. Čekala jsem přeslazenou červenou knihovnu, ale vyklubala se z toho příjemná prázdninová oddechovka s velmi sympatickými postavami a příběhem.

26.07.2019 4 z 5

Na půl cesty do hrobu Na půl cesty do hrobu Jeaniene Frost

Po druhém přečtení stále skvělá, ale romance by mohla být trochu rozvleklejší, vzhledem k počtu knížek.

01.07.2019 4 z 5

Modrá krev Modrá krev Thomas Brezina

Po druhém přečtení trochu slabší, ale stále zajímavá zápletka.

28.04.2019

Kletba vítězů Kletba vítězů Marie Rutkoski

Pár zajímavých chvilek by se tam možná našlo, ale jinak průměrná YA. 2,5*

25.03.2019 3 z 5

Kulti Kulti Mariana Zapata

Celkem průměrná romanťárna, docela často se autorka opakovala a nejvíce mi lezlo na nervy, jak Kulti vůbec nemluvil.... Ale dokopalo mě to zpět ke čtení, takže dávam 3*.

18.03.2019 3 z 5

Banka těl - Mladší Banka těl - Mladší Lissa Price

Velice zajímavý nápad, bohužel čtení mě začalo bavit až k konci. Zvraty jsem opravdu nečekala.

05.03.2019 3 z 5

Drakie Drakie Sophie Jordan

Po druhém přečtení už se mi nezdá tak skvělá, ale částečně to asi bude věkem. Jinak autorka píše poměrně čtivě a postavy jsou vcelku sympatické. Pomyslně strhávám ze 4 na 3.5*

13.02.2019 4 z 5

První život První život Gena Showalter

Ze začátku to vypadalo slibně, ale postupně jsem začínala být tak znuděná, že jsem skoro přeskakovala. Myslím, že jsem snad měla všechny postavy radši než Desítku, což take uškodilo.

13.02.2019 2 z 5

Kulička (3 povídky) Kulička (3 povídky) Guy de Maupassant

Krátký, ale smutný příběh o předsudcích.

03.02.2019 4 z 5