šneki šneki komentáře u knih

Selekce Selekce Kiera Cass

Naprosto chápu kladné i záporné ohlasy. Do této knihy se totiž musíte pustit s tím, že nejde famózní dílo desetiletí, ale o odpočinkovou a nenáročnou knihu. Což bylo přesně to, co jsem potřebovala. Šla jsem do toho s chutí a nedělalo mi problém představovat si život na zámku a lehce nereálné události.

04.10.2017 4 z 5

Smršť Smršť Johan Theorin

Konec knihy byl opravdu napínavý a rozuzlení nečekané.

21.09.2017 4 z 5

S láskou Rosie S láskou Rosie Cecelia Ahern

Jeden z mála případů, kdy se mi více líbil film... Knížka se mi zdála moc natahovaná a k postavám jsem si nemohla udělat žádné citové pouto, kvůli způsobu psaní.

18.09.2017 2 z 5

Dopisy z ostrova Skye Dopisy z ostrova Skye Jessica Brockmole

Popichování mezi postavami bylo na této knize to nejlepší, jinak to byla pro mě průměrná romantická knížka, která ve mě bohužel nevzbudila silné emoce, až na frustraci z jejich rozhodnutí ke konci knížky.

13.07.2017 3 z 5

Mechanická princezna Mechanická princezna Cassandra Clare (p)

Co říct? Do této série jsem pustila s tím, že se mi nebude líbit, protože jsme věděla, jak skončí a tahle nedůvěřivost se se mnou táhla 2 díly. Ale Mechanická princezna byla něco překrásného. Willův smysl pro humor a příběhy dalších postav si mě nakonec získaly. Jen prostě moje OTP bude navždy Wessa.

30.06.2017 5 z 5

Pátá vlna Pátá vlna Rick Yancey

Čekala jsem od Páté vlny víc. K žádné z postav jsem si neudělala citové pouto, ačkoli jsem chtěla. Ještě nevím, jestli se pustím do dalších dílů, ale spíše ne.

13.05.2017 3 z 5

Všichni jsme hleděli vzhůru Všichni jsme hleděli vzhůru Tommy Wallach

Tahle knížka měl dost velký potenciál, bohužel ho podle mě nevyužila. Ano nějaké pěkné myšlenky se tam objevily, ale jinak to bylo prostě čtení o teenagerech, co se zamilovávají a vyrážejí si z kopýtka. Postavy samy o sobě neměla nijakou hloubku, paradoxně nejzajímavější mi přišel Andy, který by se mi v reálu hnusil. O polibku Elizy a Peter hned na začátku ani nemluvím, protože ten byl jak z mexicke telenovely. Nejsvětlejší momenty tedy pro mě byly bombardování pana ředitele vším co bylo po ruce a jeden citát, který skončí v mém zápisníku: Je podle vás lepší selhat v něčem, co skutečne stojí za to, nebo uspět v něčem, co nemá žadný smysl?

29.04.2017 2 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Chápu, že Poslední aristokratka má být hlavně oddechovou knížkou pro pobavení, ale to bych nebyla já, kdybych tam nechtěla najít něco hlubšího. A tím myslím charakter naší vypravěčky Marie. Člověk by si řekl, že v USA byla totální sociopat (abych pravdu řekla, po příjezdu se toho moc nezměnilo), protože jí naprosto nevadí opustit svůj starý život a neudržovat žádný kontakt s případnými kamarády (nebo až na výjimku navazovat kontakty nové). Jediné, co zjistíme o jejích zájmech je, že hrála tenis. Ona vůbec jediná paní hraběnka asi měla kamrády. Ano, knížka pobavila, ale kvůli výše popsaným důvodům jí prostě plné hodnocení dát nemůžu.

14.04.2017 3 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Knížku bych rozdělila do dvou částí. Část, kdy nenávidíte Rachel a část kdy nenávidíte úplně všechny. Celou dobu jsem chtělá dát 3 hvězdičky, ale konec nebyl zas tolik očekávaný a docela se i povedl. Rachel ale dostává cenu za nejnesympatičtější hlavní postavu.

14.12.2016 4 z 5

Návrat z temnoty Návrat z temnoty Liz Coley

Opravdu silná knížka. Ani ke konci neztrácela napětí, přestože hlavní zápletku jsem se dozvěděla poměrně brzo. Knížku si určitě vychutnají jak lidi mého věku, tak i starší.

16.11.2016 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Musím se přiznat, že knížka mě zklamala. Vyprávění z minulosti mě prostě nedokázalo tak citově zasáhnout a chvílemi mě mnohem víc zajímaly Saginy milostné eskapády. Konec byl... vskutku nečekaný, ale celá knížka pro mě byla průměr a neplánuji se k ní už vracet.

18.08.2016 3 z 5

Aristoteles a Dante.
Nevěděla jsem, co mám od nich čekat.
Není to knížka, od které se nemůžete odtrhnout, protože chcete vědět, co bude dál. Není to knížka, která má strhující konec.
Jsou to pocity, které si každý nosí hluboko uvnitř, vržené na papír přesně v takové formě, v jaké nám běhají v hlavě. Je to krásné.

24.04.2016 4 z 5

První setkání První setkání Orson Scott Card

Povídky se mi líbily, hlavně ty 2 s Enderovým otcem. Moc jsem nepochopila smysl třetí povídky Enderova hra, sice jsem knížku Enderova hra četla před dlouhou dobou, ale měla jsem pocit že tohle byla snad jen vybraná pasáž z knížky O.o

02.04.2016 4 z 5

Fangirl Fangirl Rainbow Rowell

SPOILERY!
Byla jsem na tuto knihu velmi natěšená, ale bohužel nedostála mých očekávání.Trvalo mi přes 100 stránek, než jsem přestala nutit do úryvků Simona Snowa. Celý vztah s Levim mi nějak neseděl, na můj vkus to byl ten typ až nepříjemného džentlemana. Trochu to zachránil konec knihy, kdy se Cath konečně trochu rozhoupala a bylo vidět, že to pomohlo i Levimu. Ale jednu věc jsem vážně nepochopila a to překlad slova fanfikce. Občas tam normálně mluví o fanfikcích (jakože to slovo normálně říkají) a pak se tam najednou objeví fanovská povídka... Kdyby alespoň fandovská nebo fanouškovská, ale FANOVÁ?

24.01.2016 3 z 5

Dárce Dárce Lois Lowry

Knížka s výborným nápadem, avšak film ho převyprávěl lépe.

16.11.2015 3 z 5

Zuby nehty (19 povídek) Zuby nehty (19 povídek) Ivona Březinová

Užasná hororovka zvláště Živý plot

24.08.2011 4 z 5

Poslední stanice Poslední stanice Casey McQuiston

Opět skvělý útěk směrem k úžasně rozmanitému a tolerantnímu světu, o kterém si většina queer lidí může nechat jen zdát. Příběh sám o sobě krapet horší než RWRB, ale chemie tam určitě byla a zajímavé vedlejší postavy taky není nouze. Konec je takový očekávatelný vzhledem k charakteru knížky, ale nevadí.

11.02.2023 4 z 5

Okouzlená Okouzlená Gita Trelease

Nečekaně zajímavá kniha, jakožto člověk políbený francouzštinou hodnotím její výskyt kladně a taky mě moc bavilo spojení reálné historie a vymyšleného příběhu. Konec mi možná přišel trochu slabší, ale ráda zde ty 3,5 hvězdy zaokrouhlím nahoru.

03.01.2023 4 z 5

Papírová princezna Papírová princezna Erin Watt

Nenáročné čtení, které rychle ubíhá, ale nic speciálního. Slovní přestřelky tomu hodně pomáhají.

10.09.2022 3 z 5

Kouzla rodu Thornů Kouzla rodu Thornů Margaret Rogerson

Ideální jednodílná fantasy, když se nechcete pouštět do rozsáhlé série.

10.09.2022 4 z 5