šneki šneki komentáře u knih

Kód horečky Kód horečky James Dashner

Na Kód horečky jsem byla mnohem více zvědavá než na Rozkaz zabít, ale výsledek mě tolik neohromil. V podstatě se dozvídáme detaily a tím pádem pro nás další díly ztrácí to svoje tajemno. Ke konci sice přišel nečekaný zvrat, ale ani ten Kód horečky nevytrhnul.

26.09.2017 3 z 5

Zakletá Zakletá Orson Scott Card

Knížka to byla neobvyklá, to se jí musí nechat, ale nezanechala ve mně nějaké obrovské pocity.

20.08.2017 3 z 5

Magnus Bane  - Zápisky veľkobosoráka Magnus Bane - Zápisky veľkobosoráka Cassandra Clare (p)

Proč mi ta knížka tam dlouho ležela na poličce? Nemůžu říct nic jiného, než že Magnus si mě znovu získal svým ostrovtipem a také že je Raphael mojí novou oblíbenou postavou (a hned za ním démon Elyas). Ačkoli některé příběhy mi přišly zbytečné a nicneříkajicí, cele hodnotím pozitivně.
*čteno v aj*

13.08.2017 4 z 5

Dopisy na konec světa Dopisy na konec světa Ava Dellaira

Dopisy na konec světa by se daly přirovnat k Dám ti slunce, obojí se zabývá problémy teenagerů a objevuje se zde téma zneužití, rozvod a smrt blízkého člověka. Bohužel Dopisy mě nezasáhly tak, jak jsem očekávala a proto 3*

25.07.2017 3 z 5

Lola a kluk od vedle Lola a kluk od vedle Stephanie Perkins

Kniha byla čtivá, což o to, ale prostě to nebylo to pravé ořechové, jako Polibek pro Annu. Tak snad se to s příštím dílem zlepší.

18.06.2017 3 z 5

První stříbrná kniha snů První stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Jak já jsem ráda, že se Liv narozdíl od Gwendolyn chová na svůj věk! To je ta hvězdička, která v mém případě chyběla Rudé jako rubín. Jsem zvědavá na další díly.

17.06.2017 4 z 5

Den co den Den co den David Levithan

Den co den v sobě má několik krásných myšlenek, ale asi polovinu knížky jsem nesnášela Rhiannon, že stále miluje Justina, takže 4*.

12.06.2017 4 z 5

Já jsem Malála:  Příběh dívky, jež bojovala za vzdělání a kterou postřelil Tálibán Já jsem Malála: Příběh dívky, jež bojovala za vzdělání a kterou postřelil Tálibán Christina Lamb

Já jsem Malála ukazuje život nám naprosto nepředstavitelný, kde i nejtriviálnější věci mají pro některé cenu zlata. Jediné co knize uškodilo, byla roztěkanost, tzn přeskakování z příběhu na historické fakty.

04.06.2017 4 z 5

Odpusť mi. Megan Odpusť mi. Megan Abbie Rushton

Když se budete chtít na touto knihou zamyslet, tak můžete, ale pokud hledáte prostě napínavou YA, také vás nezklame. A v tom je její výhoda, přizpůsobí se čtenáři a jeho touze.

01.04.2017 4 z 5

Illuminae Illuminae Amie Kaufman

Naprosto úžasné, jak jsem čekala. Přesně ta správná davka romace a akce.

25.02.2017 5 z 5

Pomsta & rozbřesk Pomsta & rozbřesk Renée Ahdieh

První část mě hodně bavila, ale pak to šlo z kopce. Části pohledu v podstatě kohokoli jiného než Šeherezády mi přišly nudné, ale zároveň zůstalo dost věcí nevysvětleno, ohledně akcí Šeherezádina otce a schopnostech obou dvou. Tak snad nabídne druh díl více odpovědí a hlavně pěkně uzavře tento příběh.

20.02.2017 4 z 5

Mechanický princ Mechanický princ Cassandra Clare (p)

3,5
V podstatě si vybíjím vztek na české nakladladatelství, kvůli kterémů vím, jak série skončí, a proto pro mě nebaví. Nemůžu se pořádně zamilovat do postav a mám pocit že ději chybí dynamika. Nebo to je možná tím obdobím. Fajn knížka, ale sérii dočítám tak spíše z donucení, protože na mě čekají The Bane Chronicles.

23.01.2017 4 z 5

Dědička ohně Dědička ohně Sarah J. Maas

Chtěla jsem dát 3 hvězdičky, protože knížka byla z pohledu Celeany většinou nudná, zachránily to kapitoly s Manon. Pro mě zatím nejslabší díl.

01.01.2017 4 z 5

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

Nebavila mě tolik jako první díl, ale stejně fajn. Nejdřív jsem byla team Dorian, ale teď jsem spíš tak team nikdo, protože Dorian tam vypadá tak trochu zbabělec a Chaol je prostě.... prostě Chaol :D

25.12.2016 4 z 5

Stránky světa Stránky světa Kai Meyer

Já jsem vážně chtěla dát 5 hvězdiček. Opravud moc! Ale prostě nemůžu. Celá knížka byla výborná, pohlazení pro mojí knihomoulskou duši. Možná jsem to prostě nepochopila, ale ten konec mi přišel nelogický!
Jinak moje oblíbená postava byla rozhodne Cat, prostě taková badass. Jo a možná mi tam chyběla nějaké trošku výraznější mužská postava. Přece jenom těch ženských hrdinek bylo dost.

26.11.2016 3 z 5

Spadla klec Spadla klec Sara Shepard

Fajn zakončení, slzička ukápla, ale opět nic světoborného... Moje podezření se utvrdilo, hold se autorka nemůže zavděčit všem.

13.10.2016 3 z 5

Poslední navěky Poslední navěky Soman Chainani

Vzhledem k tomu, že jsem se ke knížce dostala poměrně dost dlouho po přečtení druhého dílu, tak sem měla ze začátku takzvaný maglajz. I ke konci se mi stále nevybavovaly některé události, ale přesto dávám 5*.
Ač by se mohlo zdát, že knížka je určená pro mladší ročníky, najdete tam překvapivě pár sexy dvojsmyslů, které byly v pohádkovém světě k pokukání. Taky Agáta a Tedros, rozhádaní jak staří manželé, byly super. Jedinej, koho jsem chtěla profackovat byla Sofie, ani ne kvůli tomu, že si nemohla vybrat kluka (kdo by se jí divil, tolik hezounů na výběr;), ale spíše kvůli té přetrvávající otravnosti... Konec jsem se bála že bude moc klišoidní, ale Soman nezklamal a vybruslil z toho docela dobře.
P.S. Mini spoiler: chudák Hort :D

23.09.2016 5 z 5

Losing it Losing it Cora Carmack

Jedno velké romantické klišé. Většina knížky je Bliss o samotě s Garrickem, ale nic zajímavého to nebylo.

22.08.2016 2 z 5

Princezna Bojovnice Princezna Bojovnice Mitchell A. Larson

Tahle knížka se opravdu povedla. Evi je prostě taková holka, která se nebojí ušpinit :D moc se mi líbí také boření předsudků v podobě Bazila. Zkrátka už se nemůžu dočkat, co mi přinese další díl.

12.07.2016 4 z 5

Objetí Objetí Jessica Shirvington

Začátek, kdy se nic moc nedělo, byl pro mě kupodivu čtivějši. Ne že bych musela pořád číst dála nemohla se odtrhnout, ale prostě stránky ubíhaly. Když se ale začalo hlavní drama, už jsem byla znuděná a přeskakovala odstavce, ke konci se to trochu vylepšilo.
Chápu že autorka chtěla být originální s novým pojmutím svět Grigori a andělů, přesto to nějak nezafungovalo. Ze Svůdného zla, Sukuby a TMI už jsem si zvykla, ze poloandělé se jmenují nefil a podobně, název byla však věc která mi vadila méně. Ve všech ostatních knížkách to fungovalo, dokonce se to občas dalo skládat i logicky do sebe, ale z tohohle nového pojetí jsem byla prostě zmatená a nelíbilo se mi.
Knížku sk určitě přečtěte jako oddechovku, ale nečekejte moc zajímavou myšlenku, prostě takový průměr.

05.05.2016 3 z 5