TaLu TaLu komentáře u knih

Tentokrát naposledy Tentokrát naposledy Mary Higgins Clark

Jeden z nejlepších autorčiných příběhů. Příběh má spád, stále se něco děje, napětí až do poslední stránky. Hlavní hrdinka byla v dětství tajným svědkem události, která ji mnohem později ohrozí. Kdo si přeje pohřbít dávná tajemství a to i za cenu vraždy? Známe ty, kteří jsou vedle nás nejblíže opravdu dobře? Může Kay věřit svému milovanému manželovi, nebo je její láska jen klam? Odpočinkové, milé čtení.

08.02.2024 5 z 5

Nezdolná Nezdolná Karen Lynch

Bez jediného zaváhání nejvyšší hodnocení! Příběh nadupaný akcí, uvěřitelný fantazy prvek, přátelství, příšerky i příšery, prostě pro milovníky žánru úžasné čtení. Sára vždy věděla, že je jiná, střežila si svá tajemství, ale najednou zjišťuje, že podobná tajemství střeží i její blízcí. Hrdinům stále někdo ukládá o život, upíři jsou v tomto příběhu opravdu hnusné bestie, a na romantiku není čas. Jsem moc ráda, že se mohu těšit na další díl. A zároveň se obávám, aby v dalším příběhu hrdinové přežili a kvalita nešla dolů. To je ta potíž i radost se sériemi. Výborné čtení, měla jsem to štěstí, že byl prostor číst a číst. 420 stran uteklo jako nic.

08.02.2024 5 z 5

Tajemství domu Thornů Tajemství domu Thornů Margaret Rogerson

Pokud si po dočtení oblíbené knihy říkáte, tak jako já, co asi bylo dál, pak je tato kniha splněným snem.
Knižní hrdinové nejsou skuteční, ale často se jejich boje, emoce, touhy a lásky zapíšou do našeho opravdového života. Kyslík dusných dnů, světlo ve dnech pošmourného podzimu. Radostná chvilka v neradostném období. To jsou pro mne knihy. Příběhy, fantazie stvořená pomocí slov. Co všechno na těch písmenkových pěšinkách lze najít. Jak zajímavé rozhovory probíhají u nás v knihovně po dočtení.
Autorka rozhodně tohle vše zná a tak nás odměnila touto novelou. Návratem tam ,kde knihy dýchají....
Elisabeth, Nathaniel a Silas v celé své kráse. Moc děkuji !
A klidně bych se do světa Thornů vypravila zase, pár vedlejších hrdinů by si zasloužilo vlastní dobrodružství!!

13.11.2023 5 z 5

Divoká říše Divoká říše Stacey Marie Brown

Velmi zajímavě vytvořený příběh. Strhnutá opona mezi světy umožnila do světa jak ho známe, vpustit magické bytosti. Nejen vládnoucí víly, ale i mnohé další. Civilizace zmítaná válkou a vlnou magie se rozdělila. Kdo se nepřipojil, zůstal stranou a v podstatě živoří a rozpadá se. Příběh Brexley se odehrává v Budapešti. Vyrostla v bohatství, ale uvnitř si nosí spousty bolesti, která ji strhává do nebezpečných vod.
Samotný svět se mi moc líbil, bojové scény by chtěly méně slov o adrenalinu- podle mě nejsou ani nadledvinky schopné vytvořit takovou hladinu a čtenář klopýtá a přemýšlí nad uvěřitelností, kolik toho hubená dívka vydrží. Nakládačka, aréna, nakládačka....
U romantických scén platí ohledně uvěřitelnosti to samé. Ten, onen, tak kdo vlastně?
Ale na druhý díl se těším, svět plný chaosu, kříženců, totalitních vládců, manipulace a bestií má určitě co nabídnout.

30.10.2023 4 z 5

Hugo a jeho velký objev Hugo a jeho velký objev Brian Selznick

Ilustrace přímo vyprávějí příběh spolu s textem. Nejsou jen na doplnění. To dělá z knihy jedinečné dílo s úžasnou atmosférou. Něžný příběh opuštěného kluka, který se snaží přežít mezi milovanými mechanickými hračkami a hodinami. Celé se to odvíjí jako starý film, o kterých se toho čtenář dozví opravdu hodně.
Opět mě udivilo, kam se za těch "pár" let technika dostala, možná nám ale v současné překotné době chybí atmosféra starých biografů a pomalých procházek po nádražích.
Pamatuji si, že mě kdysi začátek filmu nenaladil na koukání, zřejmě to někdy pod dojmem z knihy, napravím.

24.10.2023 5 z 5

Případ mrtvé novicky Případ mrtvé novicky Jaromír Jindra

Další z vražedných případů nás zavedou až do ženského kláštera, jak ostatně prozrazuje sám název knihy. Zlo má hluboké kořeny a často škodí dlouho po odstranění. V tom všem, co se děje, poněkud zanikají osobní těžkosti kata Franciho. Velmi příjemné čtení. Samotné zápisky jsou hodně zajímavé, a jak autor píše v doslovu, opírají se o skutečnost. Jsem moc ráda, že jsem tuto sérii objevila.

01.10.2023 5 z 5

Kouzelná třída - Čtvrtý rok Kouzelná třída - Čtvrtý rok Zuzana Pospíšilová

Další dobrodružství kouzelné třídy. O prázdninách se někam ztratily kouzelné předměty. Jak se bude třída bez nich učit, a jak se dostanou za vílou Jasmínou bez kouzelného provázku? To a ještě mnohé další věci se malí čtenáři dozvědí z této knihy.
Osobně mám trošku dojem, že to kouzlení o vyučování zavání podvodem, ale které dítě by si podobné pomůcky nepřálo?

18.09.2023 4 z 5

Iko sama sebou Iko sama sebou Marissa Meyer

V dalším dílu série se dozvídáme i něco z minulosti IKO. Vzpomínání na Pivoňku bylo lidské a něžné. Přátelé stojí opět před výzvami a jsou si oporou v nebezpečích. IKO stále více uvažuje o tom, co je to lidskost a musí se vypořádat i se svou smrtelností. Ilustrace v prvním díle mi vyhovovaly více, tady mi přišlo, že jsou postavy výrazně starší, než by měly být. Ale celková atmosféra je srovnatelná s prvním dílem. Na to, že grafické romány téměř nečtu, jsem tyto dva díly četla každou volnou chvilku.

25.08.2023 4 z 5

Zrádci krve Zrádci krve Lynette Noni

Dobrodružství pokračuje. Jsem moc ráda, že třetí díl jsem už měla doma a po strhujícím závěru mohla číst dál. Opět vězení, krutý vládce, výprava za prsteny, které by mohly zachránit svět. Tak velké úkoly, tak vysoké cíle a přesto uprostřed toho všeho bolí nenaplněné osobní naděje. Je třeba tolik obětovat, pak je to ve vteřině vše pryč. Je třeba myslet na všechny, je možné myslet uprostřed toho všeho i na sebe ? Na maličký kousek osobního štěstí, na úsměv těch, kteří jsou skrze dar přátelství nejblíž? Musím se přiznat, že jsem stále četla a obávala se konce. Čtěte a uvidíte. Pro autorku ( její doslovy stojí za to !) muselo být těžké opustit postavy, kterým dala život, i pro čtenáře je to těžké. Útěchou nám může být, že je opustila ve chvíli, kdy mohou jít dál samostatně. Myslím že každý čtenář bude rád, až k němu doputují.

24.07.2023 5 z 5

Cinder Cinder Marissa Meyer

Kniha rozhodně není pro milovníky tradičního příběhu o Popelce, přesto právě toto propojení mě zaujalo nejvíce.
Napínavé, svěží, zábavné i dramatické. Výborný začátek série, doufám, že všechny ty klady vydrží.
Cinder jsem přála nějaké světlo na konci tunelu, dostala toho naloženo opravdu hodně.
Ano, předvídatelné to bylo, ale mě to nevadilo, vždyť Popelku známe jako své "střevíčky" a přesto se s chutí vždy podíváme na novou zfilmovanou verzi.
Fantazy a sci-fi žánr v současnosti přináší záplavu titulů. Tento příběh patří určitě k těm velmi dobrým. Vhodné i pro ty, kteří teprve s tímto typem knih začínají. Doporučím klidně i mladším ročníkům, protože princ je především gentleman .o)

13.07.2023 5 z 5

Bez duše Bez duše Martin Stručovský

Styl vyprávění mi nějak nepřirostl k srdci, zrovna tak hlavní postava. Zvláštní chování - stále někam leze, aby dostal na budku. Kriminální zápletka zajímavá, jen mi přijde nepravděpodobné, že by si vyšetřovatelé nechali tak zasahovat do případu.

22.05.2023 3 z 5

Gregor a zlověstné proroctví Gregor a zlověstné proroctví Suzanne Collins

Velmi ráda jsem se s hrdiny vypravila na nové dobrodružství do Podzemě.
Musím se přiznat, že Alence jsem nikdy na chuť nepřišla, ale Gregor si mě získal hned.
Ano, jsou rodiny, kde ještě starší sourozenci musí pomáhat s hlídáním. I když moc bezpečně to dobrodružství neprobíhá.
Opět se mi to celé předivo příběhu velmi líbilo.
Doufám, že nám vydavatelé dopřejí další díly !
Budu se těšit.
Kde jinde potkám tolik úžasných netopýrů, švábů, pavouků a potkanů pohromadě?

20.03.2023 5 z 5

Kniholap Kniholap Helen Docherty

Ilustrace něžné a krásné. Nápad se "zlodějem knih" je povedený a neokoukaný. Malým i velkým určitě tato kniha připraví jedinečné zážitky. Jediné s čím jsem se nesrovnala je veršovaný text. Netuším jak vyznívá v originálu, ale překladu by výrazně prospělo, pokud by se svěřil někomu s citem pro poezii. Takto zajímavá myšlenka zaniká v krkolomném veršování, které místy velmi drhne. Kde jsou ty doby, kdy poezii překládali básníci. U této jinak velmi povedené knihy to mrzí dvojnásob.
Doplnění po druhém přečtení a nahlas. Už se mi to zdá mnohem lepší :o)
Ještě desetkrát s dětmi přečtu nahlas, a nedám na knihu dopustit :o))

22.03.2022 4 z 5

Strom věčnosti Strom věčnosti Marie Lu

Výborné završení všech zbíhajících se linek. Napínavé, strhující, vysvětlující. Jen jsem přemýšlela, zda po odeznění účinků žluče došlo k přerušení vazby a zvířata své pány opustila. Možná záleželo na jednotlivých vytvořených poutech. Rozuzlení pomocí stromu věčnosti bylo dojemné a uvěřitelné. Myslím, že jsem nebyla zdaleka jediná, kdo se obával konce. Celou sérii opravdu doporučuji !

27.07.2021 5 z 5

Lední medvídku, kam pluješ? Lední medvídku, kam pluješ? Hans de Beer

Tuto knihu jsem přečetla kdysi dávno a zařídila, abychom ji "zapomněli" v knihovně vrátit do putovního souboru, dokud jsme pracně nesehnali knihu svou. Tak byla oblíbená. A stále je oblíbená, protože další a další malé děti se seznamují s malým ledním medvídkem, který ani trochu nestárne. Kouzelné ilustrace a krátký text a zřejmě i trochu toho kouzla, které nás na okamžik znovu promění v dítě.

01.12.2020 5 z 5

Minehava Minehava Eduard Štorch

Minehava patří ke knihám Eduarda Štorcha s krásnými ilustracemi Zdeňka Buriana, které jsem v dětství měla moc ráda. Dobrodružství a napětí, konkrétně v této knize i romantická linka. Příběhy, kde hlavní hrdina byl Havranpírko nebo Kopčem jsem měla raději, ale to bude tím, že mi tatínek říkával, že jsem poloviční kluk. Spisovatel vedl velmi naplněný život, který věnoval dětem jako pedagog.

11.03.2020 4 z 5

Návrat z pekla Návrat z pekla Jan Vavřík

Hodnotím autora za odvahu zpracovat příběh podle vyprávění babičky, která ho vychovala. Je dobře, že nedávné dějiny Evropy i naší republiky stále někdo "oprašuje" nebo "vytahuje ze stínu zpět na světlo" , protože nebezpečí totalitních a diktátorských režimů čelí svět neustále. Lidé toužící po svobodě, bojují a umírají, aby svobodně mohly žít i jejich děti. Příběh se odehrává v dlouhém časovém úseku, vykresluje tragické okamžiky rodiny za druhé světové války i po ní. Myslím, že mladším čtenářům by tato kniha mohla zprostředkovat domu, kterou oni, Bohu díky, prožívat nemuseli. Když si připomenu jak zastaralé jsou doporučené knihy k maturitám ( velmi podobné seznamy, které byly již v době mého studia!), mohla by právě tato kniha, nebo knihy paní Mornštajnové zapůsobit mnohem lépe !

21.02.2020 4 z 5

Temná tajemství Temná tajemství Hans Rosenfeldt (p)

Nové setkání s novým týmem a musím říci, že setkání dopadlo velmi dobře. Tým jsem si oblíbila, přes všechny nedostatky. Sebastian je opravdu rozporuplný, ale vzhledem k tomu, co má za sebou, kdo by se divil. Případ je dostatečně zamotaný, vyšetřování zajímavé, zvraty překvapující. Co víc si přát, než sehnat co nejdříve další díl ?
Sice je to pouze knižní setkání, ale vždy si říkám, jak se vyvine....co bude s nimi všemi dál. Autor, který dokáže přivést své hrdiny až do našich domovů je dobrým autorem. V tomto případě jde o autory dva. Mé první setkání s jejich tvorbou určitě nebude poslední. Zajímalo by mě jak spolupracují, není znát žádné krkolomné zvraty v příběhu, vše je plynulé.

27.09.2019 5 z 5

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

Oddělení Q, které bylo vytvořeno "na oko", si již vybudovává pozici. Ostatní s nimi budou muset počítat, ať chtějí nebo ne. Do dvoučlenného týmu přibyla posila v osobě hubaté, ale výkonné kancelářské síly, Rose.
Carl si mě získal již v prvním díle. Chlap jak má být s intuicí vyšetřovatele a se slabostmi, pro které si ho čtenář oblíbí ještě víc. Jeho panika z létání byla velmi přesvědčivá a vtipná.
Postavy zločinců známe , jen se v průběhu knihy odkrývají další a další souvislosti, které ukazují, že není jen černá a bílá.
Kritika společnosti byla tentokráte možná až moc rozpracovaná a samotný závěr naopak uběhl ve strhujícím tempu moc rychle.
Bum a je to ? To jsem nečekala. Díky za scénu s hyenou, ta nějakou dobu trvala.
Ale série se mi líbí. Doporučuji.

27.05.2018 4 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Seriálové i filmové zpracování je pro mne pohlazením po těžkém dnu. Často si pouštím alespoň kousek, aby mi bylo lépe. Myslím, že i autorce by se líbilo, že její překrásná slova neutrpěla převedením na filmové plátno. Ona uměla svými slovy vytvářet obrazy, my již i to zobrazení můžeme vidět. Přesto při čtení jejích knih vidím dívky té doby, které potichu a často tajně čtou o hrdinkách, které uměly vzít rozum do hrsti a ovlivnit svůj život. A tyto silné hrdinky v silně zpracovaných příbězích podle mne dokázaly dodat odvahu a pozvednout hlavu čtenářkám tehdy i teď. Vždyť i v současné přetechnizované době chceme věřit, že na nás někde čeká pan Darcy.....

11.05.2017 5 z 5