tami1 tami1 komentáře u knih

Uteč! Uteč! Dagmar Česká

Skvělé překvapení!

Mistrně napsaný společenský román. Struktura příběhu má mnoho vrstev a když je člověk vrstvu po vrstvě olupuje, nestačí se divit. Je až s podivem, jak jsme všichni ochotni dát na první dojem a posuzovat ostatní podle vzhledu. Nadchly mě Mezihry.

21.11.2021 5 z 5

Z krve a popela Z krve a popela Jennifer L. Armentrout

Zpočátku mě celkem rozčilovaly opakující se myšlenky a slova. Měla jsem pocit, že se Poppy stále motá v kruhu a její cesta nikam nevede, ale to je jen začátek. Tempo se postupně zvyšuje a rozhodně není nouze o překvapivé zvraty.
Kniha má v sobě vše, co od tohoto žánru čekám. Nový zajímavý svět, napětí, vraždy a samozřejmě lásku. Propracovaná hradba lží a ucelený systém života vnucovaný přes víru a božstva je skvěle vymyšlený.

21.11.2021 5 z 5

Štvanice Štvanice Lucy Foley

Takové nemastné, neslané.
Chtělo by to ubrat stránek anebo přidat akce. Občas jsem se musela nutit do čtení. Přitom nápad a prostředí výborné. Závěr to docela zachránil.

09.11.2021 3 z 5

Devátý hrob Devátý hrob Stefan Ahnhem

Páni, tak tohle byla jízda. Obě dějové linky jsou napínavé, ale asi by jim prospěla samostatná kniha. Myslím si, že autor se do nich solidně zamotal. Mé pocity kolísaly od naprostého nadšení, zhnusení, nudy až po rozčarování a vztek.
Dokážu překousnout přeplácaný děj, do kterého se autor snaží narvat co nejvíce mrtvol, spoustu brutality, moře krve a postav. Přimhouřím oko nad některými nesrovnalostmi a dějovými linkami, které pak nikam nevedou. Ale strašně mě štvali vyšetřovatelé. Ti byli na jednu stranu schopni vyvěštit stopy z "čajových lístků" a na druhou stranu nedokázali vystřelit na pachatele i když jím míří na hlavu. Jejich neschopnost, stupidita a naprostá ztráta intuice mě iritovala nejvíc.

09.11.2021 3 z 5

Tchyně Tchyně Sally Hepworth

TCHÝNĚ
- to je slovo, které dokáže téměř v každém z nás zvednout vlnu emocí.

A táto kniha je emocí plná. Postavy se občas chovají jak urvané z řetězu. Nehledí na přání a pocity okolí, ale vše posuzují jen ze svého pohledu. A jdou doslova přes mrtvoly. Nemluví spolu, nediskutují a tají co se dá. Prostě se ani nedivíte, že dojde k vraždě.

29.10.2021 4 z 5

Růže bílá, černý les Růže bílá, černý les Eoin Dempsey

Silný příběh prezentuje jiný pohled na Němce a celou válečnou mašinérii. Ne všichni ji slepě podporovali.
Naše hrdinka Franka je zdravotní sestra, kterou právě propustili z vězení. Kvůli ztrátám, které utrpěla, je rozhodnutá zemřít. Osud jí ale nachystal jinou výzvu.

Kniha mě zasáhla svou strohostí, syrovostí a skvělou gradací napětí, jen ten konec to trochu zkazil. Moc se mi líbila krásná spisovná čeština, máme tak bohatý jazyk.

29.10.2021 5 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Pro mě příjemné překvapení.
Dívku ve vlaku jsem nebyla schopná dočíst a tak jsem ke knize přistupovala přece jenom s určitými obavami. Ale tento zamotaný příběh mi kupodivu sedl.

Problémem je zpočátku trochu nepřehledná spousta postav, ale časem jsem se zorientovala. Líbila se mi různorodost charakterů a skvělá ponurost městečka.

27.10.2021 4 z 5

Pánský klub Pánský klub Erica Katz

Proč THRILLER proboha!

Pánský klub je jízda od začátku do konce.
Sledovat postupnou proměnu osobnosti Alex, je docela síla. Moc, prachy, drogy, únava, chlast a sex jsou hnacím motorem těchto změn. Alex bude muset napnou všechny síly, aby se sama sobě úplně neztratila.

22.10.2021 4 z 5

Mladičká a naivní princezna Kateřina Aragonská je vržena do dramat dvorského života téměř bez přípravy. Bojuje s láskou, protokolem cizí země, jazykem a intrikami. Její osoba je mnohdy jen figurkou v strategii mocných mužů. Ale i Kateřina má svou hlavu, díky nepřízni osudu se její osobnost vyvinula v hrdou a zbožnou ženu, která není ochotná ustoupit ani o krůček ze svých zásad.

17.10.2021 4 z 5

Velká samota Velká samota Kristin Hannah

Autorka nám naservírovala naprosto strhující příběh.
Nádherná, nebezpečná Aljaška, snaha o prostý životní styl, touha po svobodě, láska a vášeň jsou namíchány způsobem, který mě uchvátil.

07.10.2021 5 z 5

Svatba naoko Svatba naoko Jo Watson

Vtipně napsaná letní romantika.
Od začátku jsem fandila Annie a jejím kamarádům. Chris je také velký sympaťák. Ale na vyšší level tu vtipnost a zábavnost podle mě posouvá až přítomnost hlavních zloduchů: Trevva a Tess.
Bavila jsem se.

07.10.2021 4 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Tak a je hotovo!
Právě jsem si vypěstovala solidní závislost na knihách dvojice Lars Kepler. Čtivě napsaná severská krimi se mi okamžitě zadřela pod kůži. Téměř bez dechu jsem byla nucena číst dál a dál.

05.10.2021 5 z 5

Jak jsem vyhrál válku Jak jsem vyhrál válku Patrick Ryan

Poručík Ernest Goodbody je ukázkovým blbcem s pověřením. Tento "kazišuk" svou natvrdlostí dohání všechny k šílenství.
Na to jak je knížka útlá, se mi asi od poloviny začala solidně zajídat. Připadá mi, že autor moc tlačil na pilu a chtěl být za každou cenu vtipný.

28.09.2021 3 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Prokletý kraj má skvělou atmosféru, člověk úplně cítí mlhu, která se valí z kopců přes les a pozvolna se rozpouští mezi chalupami.
Paní Klevisová zasadila svůj čtivý příběh do málo osídleného českého pohraničí. Tajemné hluboké lesy obklopují vísku Jelení Hora a ukrývají nejedno temné tajemství. Moc se mi líbily pasáže o slovenských Rumunech, jejích zvycích a pověrách.

28.09.2021 5 z 5

Alicina síť Alicina síť Kate Quinn

Dokonalá směs historických faktů a fantazie povyšuje tuto knihu na dechberoucí dílo. Ženy v autorčiných příbězích nás inspirují svou silou a hrdinstvím. Zároveň se dozvídáme mnoho mrazivých informací z obou válek.
Nejvíce mě zasáhly informace o masakru Oradour-sur-Glene. Z toho mrazí i po tolika letech.

"Žádám, aby byla s Boží pomocí vykonána spravedlnost.
Vyvázla jsem živá z pece krematoria: jsem svatý svědek z kostela.
Jsem matka, která ztratila vše."

Madame Rouffancheová (soud 1953)

14.09.2021 5 z 5

Cizinec Cizinec Harlan Coben

Jsem nadšená!

Originální téma, které autor zpracoval s naprostým mistrovstvím. Napětí, tajemství, vraždy a překvapivé rozuzlení jsou podány tak poutavě a čtivě, že se nebudete moct odtrhnout.

09.09.2021 5 z 5

Trujkunt Trujkunt Petr Sagitarius

Milé překvapení. Nadšená jsem především z přímé řeči postav, někdo mluví polsky, někdo po naszymu a všichni, když je potřeba, přecházejí do češtiny. Kniha díky tomu získala na autentičnosti, protože přesně takhle se u nás mluví.
Detektivní zápletky nebyly špatné, postavy uvěřitelné. Skvěle popsané prostředí a rázovité obyvatelstvo dotváří pestrou mozaiku zdejšího kraje. Tedy až na majora Sarana. Ten je přece jen trochu mimo. "Milostné scény" bych vynechala, ty se moc nepovedly. Jinak moc sympatický civilní styl. Bavilo mě to.

03.09.2021 4 z 5

Poslední migrace Poslední migrace Charlotte McConaghy

Jsem zklamaná.

Čekala jsem eco-román, který bude zaměřený na masívní vymírání druhů a místo toho jsem dostala nemastný, neslaný příběh jedné ztracené duše. Kniha na mě působí rozpolceně, jako by ji napsali dva různí autoři. Některé části mají kouzelnou, poetickou hloubku a jiné jsou zcela předvídatelné, plytké a nudné.

24.08.2021 3 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

I přes velké nadšení všech známých knihomolů mě zatím většina severských thrillerů a detektivek tak nějak nelákala. Má první kniha od dua Lars Kepler mě přesvědčila o tom, že se mýlím. Měla jsem obavy z přehnané brutality, potoků krve.

A přesně takový je Lovec králíků.
Brutální, krvavý a nemilosrdný - prostě bomba! Nenudila jsem se ani chvilku.

22.08.2021 5 z 5

Jirkův tajný klíč k vesmíru Jirkův tajný klíč k vesmíru Stephen William Hawking

Skvělá kniha pro děti.
Příběh je plný dobrodružství, humoru a informací o vesmíru. Hezky se v něm propojuje astronomie s fyzikou a ekologií.

19.08.2021 5 z 5