tami1 tami1 komentáře u knih

Náledí Náledí Carin Gerhardsen

Skvěle jsem se bavila!

Tento příběh je takovým pomyslným loupáním cibule. Vrstvu po vrstvě se před námi objevují důkazy, domněnky a motivy, které nás zavedou k událostem jednoho mrazivého, lednového dne. Autorce se povedlo složit barvitý příběh ze střípků osudů nesourodých osobností do povedené mozaiky.

14.08.2021 5 z 5

Když zpívají cvrčci Když zpívají cvrčci Charles Martin

Rozvláčný a celkem předvídatelný děj mi tentokrát vyloženě sedl. Příběh mě hned pohltil a nakonec jsem byla ráda i za ten pohádkový konec.

11.08.2021 5 z 5

Tři lásky Tři lásky Pierre de Ronsard

Pierre de Ronsard je jedním z nejznámějších renesančních básníků. Opěvuje krásu a mládí svých lásek (Kasandry, Marie a Heleny) a milostnými verši se je snaží svést. Je teatrální. Vyznává se ze svého soužení, touhy, strachu ze stárnutí a smrti, ale také ze silného milostného citu, který není opětován. Skvělý překlad.
Moc krásné básně!

Víc než má jaro květů v háji
a podzim hroznů, které zrají,
víc než má léto parných dnů
a zima jíní po ránu,
víc než má moře ryb a raků
a širé nebe chmur a mraků,
víc než má Bretaň kamenů
a Auvergne čistých pramenů,
víc než má půlnoc hvězd a svící
a prales větví ševelících,
mám já, má paní, kvůli vám
hluboko v srdci běd a ran.

11.08.2021 5 z 5

Moře vzpomínek Moře vzpomínek Fiona Valpy

"Tančila s ním na moří vzpomínek."

Nádherná kniha, která vás dojme k slzám!

02.08.2021 5 z 5

Nezapomeň na mě Nezapomeň na mě Lesley Pearse

Nádherná historická kniha.

Těžký život trestanců, kteří jsou deportování do nových kolonií v Austrálii je popsán barvitě a bez příkras. Je neuvěřitelné, co všechno dokáží lidé přežít. Příběh je založen na skutečných událostech a o to je děsivější.

Doporučuji

30.07.2021 5 z 5

Nedotýkej se mě Nedotýkej se mě Laura Kneidl

Tak asi půjdu proti proudu, ale moc nadšená nejsem.
Sage mi lezla od začátku strašně na nervy. Nechovala se vůbec logicky. Vzhledem k jejímu divnému chování nechápu proč by jí měl Luca milovat. Nuda.

29.07.2021 2 z 5

Vyměnit vodu květinám Vyměnit vodu květinám Valérie Perrin

Nevšední příběh o životě, lásce, touhách, chtíči a smrti.

Tato kniha je jako mozaika poskládaná z osudů lidí, kteří prošli životem Violett Dušičkové.

Violett je správkyní hřbitova.
Známí i cizinci v ní potkávají vrbu, která je vždy vyslechne.
Laskavou přítelkyní, která si na každého udělá čas.
Nadanou zahradnicí, která se ráda podělí o plody své práce.
Silnou ženu, která přežila nejedno hoře.
...

16.07.2021 5 z 5

Úkryt Úkryt Nora Roberts

Skvělé odpočinkové čtení!
Nora Roberts v nejlepší formě. Dokáže člověka zaujmout a vtáhnout do děje hned od začátku. Moc se mi líbily vztahy v rodině Sullivanů, tyhle její rozvětvené klany mě vždy hodně baví. A samozřejmě nechybí zajímavé prostředí, láska a zločin. Bavila jsem se.

12.07.2021 5 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Proč mám pocit, že každá ta ženská je pernamentně nešťastná a ještě si v tom libuje. Copak autorka nezná jedinou ženu, která by byla někdy v životě šťastná anebo spokojená? Ty postavy se téměř neliší, jsou jako přes kopírák.

Spousta postav, takže v nich máte za chvíli naprostý zmatek. Díky všem těmto věcem působí kniha ploše a depresivně.

11.07.2021 3 z 5

Naděje a osud Naděje a osud Ulrike Schweikert

Skvěle napsaná kniha! Doporučuji!

Vyvážená směs faktů a fantazie posouvá tuto historickou story o level výše. Jsem nadšená z trojlístku silných žen, které stojí po boku schopných mužů. Je zde osudová láska, politikaření, ale i krutý osud. Život v roce 1830 se opravdu s nikým nemazlil.

08.07.2021 5 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Kniha, která ve mě zanechala hlubokou stopu smutku.

Otřesný příběh zneužívání a lhostejnosti. Křehká dětská duše byla pošlapána tím nejhorším způsobem a hlavně těmi, kteří, se měli vždy starat o dobro a bezpečí dítěte. Příběh má i přes vážné téma lehkost a určitou poetičnost. Moc jsem si užila nekonečné houbařské procházky se Sisi.

08.07.2021 5 z 5

Meursault, přešetření Meursault, přešetření Kámel Daúd

Jak dokáže jedna nešťastná událost zničit i pramalou šanci na obyčejný, normální život.
Vypravěč je vláčen událostmi, které nemohl ovlivnit a vlastně ani neví jak se udály. Jeho matka staví svého mrtvého syna na piedestal a vymýšlí si pro něj lepší, alternativní životopisy. Svého druhého syna nevidí, používá jej jen jako nástroj nesmyslné pomsty.

A nakonec jediné co oba chtějí je JMÉNO, identita, na kterou by mohli být hrdí.

07.07.2021 4 z 5

Dům na samotě Dům na samotě Michaela Klevisová

Na knihách paní Klevisové mě vždy nadchne propracovanost charakterů a až puntičkářská znalost prostředí. Velmi sympaticky působí celý policejní tým soustředěný kolem lehce nabručeného a respekt budícího českého Barnabyho. Ten se autorce opravdu povedl. Naprosto logické a lidsky obyčejné rozuzlení případů je osvěžující.

30.06.2021 4 z 5

Když se vosy vyrojí Když se vosy vyrojí Marie Rejfová

Letní, bláznivý příběh z hlubokých brdských lesů.

Bavila mě pestrá skvadra osob, které se spolu s Josefínou ocitly na samotě pod hradem. Každého z nich trápí nějaké tajemství a tak není divu, že je brzy jeden z nich v pánu. Zpočátku mi trochu chyběla Miroslava se svým flegmatickým manželem, ale zdatně ji nahradila Tvrdíkova dcera Lída. Její střety s Josefínou mají skvělou energii.

"Když už to vypadalo, že stráví s drahým papá tejden na horách, nějakej dement z Mníšku se rozhodl zamordovat polovinu příbuzenstva, a kriminálka na pětce se z toho mohla pojevit."

21.06.2021 5 z 5

Důvodné pochybnosti Důvodné pochybnosti Whitney G. (p)

Kniha si nehraje na žádné literární veledílo. Prostě dostanete přesně to, co od erotického románu čekáte. Žhavou jízdu nabitou jiskřením a sexem.
Moc se mi líbily prostřihy do minulosti a nápadité názvy kapitol spojené s právničinou.
Skvěle jsem se bavila.

19.06.2021 5 z 5

Poslední Laponec Poslední Laponec Olivier Truc

Taková trochu staromódní detektivka, ve které netečou potoky krve a není plná akčních scén. Přesto se mi líbila. Nadchlo mě prostředí Laponska a historie a zvyky Sámů. Je to svérázný kus země, který své obyvatele nijak nehýčká a kde přežijí jen ti nejodolnější.

Nedovedu si představit, že bych čtyřicet dní neviděla slunce. A ty teploty! Brr - ještě teď je mi zima.

16.06.2021 4 z 5

Ostrov s vůní čerstvého chleba Ostrov s vůní čerstvého chleba Jenny Colgan

Nenáročná, sympatická oddechovka.

Příběh nás zavede na jeden záplavový ostrůvek a spolu s Polly se budeme snažit zapadnout mezi místní starousedlíky. Cesta to není zrovna lehká, ale jako téměř vše, se dá zdolat dobrou náladou a ještě lepším jídlem. Při čtení jsem úplně cítila vůní moře, ryb a čerstvého chleba.

15.06.2021 4 z 5

Kruh Kruh Rona Halsall

Vlastně jsem vůbec netušila co mám od knihy čekat. Na první pohled mě zaujala obálka, je nádherná a skvěle koresponduje s dějem a atmosférou knihy.
Neotřelý příběh plný překvapivých zvratů je kaleidoskopem manipulace, přetvářky a chladnokrevné vypočítavosti.

Hvězdičku ubírám za pomalejší rozjezd a moc pohádkový konec.

09.06.2021 4 z 5

Pro tebe, má lásko Pro tebe, má lásko Jacques Prévert

Prévert je právem nazýván "nejpopulárnějším básníkem století". Je dítětem pařížské ulice, je pozorovatelem, je posměváčkem cinickým i něžným. Prostě bystré a sentimentální pařížské kvítko. Některé jeho verše doslova zlidověly, ale hlavně v sobě mají lásku, svobodu a vášeň.

Zahrada

Ani tisíce a tisíce let
nestačí
vypovědět
vteřinku věčnosti
kdy jsi mě políbila
kdy jsem tě políbil
jednoho rána ve svítivé zimě
v parku Montsouris v Paříži
v Paříži
na zemi
na zemi která je hvězdou.

08.06.2021 5 z 5

Mrtví promlouvají Mrtví promlouvají Linda Castillo

VENDETA,
která překročí všechny meze a nakonec je stejně zvrácená a zlá, jako zločin za který se mstí.

Doporučuji

03.06.2021 5 z 5