Tebby Tebby komentáře u knih

(SPOILER) Poslechnuto jako audio. Když jsem do knihy šla, měla jsem trošku jiná očekávání. Myslela jsem, že se víc rozepíše o své práci, nakonec ale byla většina knihy o jeho vnitřních démonech, což není špatně. To, že měl Matt problémy jsem věděla, každý milovník přátel si musel všimnout, jak se v průběhu let měnil... Jen jsem myslela, že získal problém až kvůli slávě a ne v tak mladém věku.
Hodně věcí se v knize opakovalo, protože se mu prostě střídala období závislosti a odvykání. Nevím, jak dlouho bych tuto výpověď, o tom, že peníze a sláva nejsou všechno, louskala, pokud bych ji četla v papírové verzi, přestože bylo fajn nahlédnout pod pokličku něčího života. Nechávám proto hodnocení neutrální.

20.07.2024 3 z 5

Láska na hraně Láska na hraně Penelope Douglas

(SPOILER) Láska na hraně? No, spíš láska daleko za hranou. Začátek se dost táhl, pak se děj trochu rozjel. Líbilo se mi nevšední téma i prostředí. Nicméně to bylo opravdu nerealistické. Panna co se najednou nemůže nabažit píchání a je jí jedno kdo to bude a 3 chlapi více méně smíření s tím, že mezi nimi prostě koluje. Některé situace byly vyhrocené zbytečně do extrému, aby se pak rychle zázračně vyřešily. Tieran mě chvilkama dost štvala. Nejradši jsem měla asi Noaha, i když i ten měl občas blbý kecy. Ke konci se kniha už strašně vlekla. Vůbec by nevadilo, pokud by byla o 100 stran kratší. A ten přeslazený konec byl ještě snad méně uvěřitelný, než zbytek knihy. Bohužel těmi posledními stránkami se můj pocit z knihy dost zkazil a tak dávám neutrální hodnocení za 3*.

13.04.2024 3 z 5

Říše bouří Říše bouří Sarah J. Maas

(SPOILER) Četla jsem v tandemu s Věží úsvitu, dle návodu, který někdo vytvořil. Dohromady mají oba díly 1352, ale já tím prolítla ani nevím jak. U tohoto dílu mi vadilo, že to bylo občas moc překombinované... Jakoby autorka dávala indicie po celou sérii, ale pak se jí toho sešlo prostě moc, že musela vymyslet něco dalšího, aby to nějak poslepovala dohromady. Taky mi přišlo nelogické, jaké intriky a trumfy měla Aelin v rukávu. Jako by byla tou nejbystřejší postavou z celé knihy, i přesto, že má po boku xset let starého partnera a o dalších spolubojovnících ani nemluvím. Asi by mi víc vyhovovalo, pokud by to popouštěla postupně a ne vždycky jako velkou pecku a odhalení. Lorcan a Elide mi k sobě nepasovali. Přišlo mi, jako by autorka potřebovala napárovat každého, kdo jí přijde pod ruku. Stejně tak Aedion s Lysandrou k sobě prostě nešli...
I tak ale měla kniha spád a bavilo mě to. 4,8*

07.09.2023 5 z 5

Dědička ohně Dědička ohně Sarah J. Maas

(SPOILER) Musím říct, že tento díl mě bavil ze všech zatím nejméně. I proto jsem ho rozečetla už před měsícem. Zjistila jsem, že největší záseky mám u Manon. Docela mi tam její příběh překážel, i když chápu, že byl potřeba skrz další díly. Moc jsem taky nepochopila tu Rowanovu proměnu. Navíc mi chyběla mezi těma dvěma jakákoliv chemie. Snad se tedy projeví časem. Hodně lidí psalo, že mají rádi vlky, tady mě ale bohužel jejich vystupování zklamalo. Jsem zvědavá, co přinesou další díly.
PS: Jeřáb co se mění na jestřába? Promiňte mi, ale nejraději bych si vyškrábala oči. Proč ho nenechali prostě jako Rowana? 4*

08.06.2023 4 z 5

Cesta pravého muže Cesta pravého muže David Deida

Očividně nejsem pravý muž. Do knihy jsem se pustila proto, že jsem si říkala, že by mi mohla vznést trochu světla do přítelova myšlení. Jen díky audio knize jsem se dostala až k 16. kapitole, ale i tak jsem si celou dobu říkala, co je to za snůšku blábolů. Tohle fakt nee.

07.04.2023 1 z 5

Vladař Vladař Niccolò Machiavelli

Tohle mi bohužel vůbec nesedlo. Knížku jsem si vybrala do výzvy, ale většinu času jsem u ní protrpěla. Myšlenky si často protiřečily, někdy dokonce v jedné větě. Zhruba po první třetině se věci také začaly hodně opakovat a nakonec to vyústilo v myšmaš úplně všeho. Škoda, asi to holt nedokážu ocenit.
Po delším čase, kdy se mi kniha rozležela, upravuji hodnocení na 1*.

24.02.2023 1 z 5

Levandulový pokoj Levandulový pokoj Nina George

Na knížku jsem narazila díky čtenářské výzvě. Podle anotace jsem předpokládala, že se bude odvíjet příběh úplně jiným směrem. Líbily se mi chvilky strávené na Literární lékárně, popis i vývoj postav. Místy mi některé pasáže nedávaly moc smysl, ale nakonec hezky zapadly do skládačky. Knížka hezky plynula, ale po celou dobu jsem měla pocit, že tomu něco chybí, nějaké završení té naservírované chuti. Takže nakonec dávám 4*. Rozhodně ale stojí za přečtení.

24.01.2023 4 z 5

Emma Emma Jane Austen

(SPOILER) Byť se Emma většinu knížky chovala panovačně, tak musím říct, že mě kniha po celou dobu bavila. Nedalo se to však srovnat s Pýchou a předsudkem, ale určitě považuji příběh za lepší než v Rozumu a citu.
Trochu mě provokoval pan Woodhouse s jeho nepřiměřenou starostlivostí, i když to myslel v dobrém. A paní Eltonová? Ta mi byla vyloženě proti srsti. Navíc se v knize nacházelo pár velice nelogických momentů. A taky mě trochu mrzelo, že se děj knihy odehrával pouze v jednom městě.
Dívala jsem se i na film Láska podle předlohy, kde tuto knihu hodnotí a Bernadet tam zmínila, že Knightley je její nejoblíbenější muž Austenové. Nevím ale proč, dle mého neměl v knize tolik prostoru, aby se do něj člověk mohl jako do postavy zamilovat.
Každopádně příjemné čtení. :) 4*

29.05.2022 4 z 5

Inspirace Baťa Inspirace Baťa Gabriela Culík Končitíková

Po přesně 2 měsících a 11 dnech se mi kniha podařila dočíst. Ze začátku mě nadchla, krátké kapitoly, svižné tempo, opravdu zajímavé myšlenky.
Bohužel když se překlopila polovina knihy, měla jsem problém se začíst. Myšlenky se začaly dost opakovat a nakonec jsem si říkala, proboha, proč je to roztažené do 99 kapitol, když by to šlo mnohem více zkrátit? Chápu, proč bylo zvoleno číslo 99, ale vzhledem k tomu, že jsem se nějakých 180 stran musela do knihy nutit, se mi celkový dojem bohužel dost srazil. 3,49*

17.04.2022 3 z 5

Kniha mi byla doporučována z různých stran jako něco, co by člověk neměl minout. Měla jsem od knihy určitá očekávání a ty se bohužel s realitou nepotkala. Na mé poměry tam bylo až moc ezoterična... Jiné knihy na podobné téma se mi líbily mnohem více. 3*

28.01.2022 3 z 5

Ferda cvičí mraveniště Ferda cvičí mraveniště Ondřej Sekora

Byla to kniha mého dětství. Ferdu jsem měla vždy ráda. Teď po letech, kdy jsem se k ní vrátila - skrz čtenářskou výzvu - se mi už tak nelíbila, ale už nejsem cílovka no. Hodnotím tedy neutrálně. 3*

16.01.2022 3 z 5

Tulák po hvězdách Tulák po hvězdách Jack London

Tak já nevím. Začátek se hezky rozběhl, je to psané fakt čtivě, ale čím dál jsem šla, tím víc jsem se musela nutit, až jsem se přistihla, že některé řádky úplně přeskakuji. Bohužel toto nebyl můj šálek kávy, tak 2,5 bodu.

27.10.2021 3 z 5

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

(SPOILER) No... tak to bylo něco! Musím říct, že jsem velice ráda, že jsem knihu konečně dočetla. Dlouho jsem se na ni těšila, ale musím bohužel říct, že mě velmi zklamala. Nepocítila jsem žádné napětí mezi Jane a Rochesterem. Nebýt to kniha do výzvy, tak to po pár stránkách vzdám. 2*

25.09.2021 2 z 5

Přítel z domova Přítel z domova Veronika Doskočilová

Krásný, ale velice smutný příběh o přátelství, lásce, smrti a štěstí. Ze začátku se mi kniha nečetla zrovna dobře, ale zhruba v půlce mě svým dějem tak vtáhla, že jsem zbytek přečetla jedním dechem. 4*

31.07.2021 4 z 5

Den, kdy jsem se naučil žít Den, kdy jsem se naučil žít Laurent Gounelle

Tak já nevím. Muž, který chtěl být šťastný je jedna z mých oblíbených knih. Bohužel u této se prostě nemohu rozhodnout. Čtivé to bylo, to nepopírám, ale prostě mi tam pořád něco nesedělo. Takže nechávám hodnocení 50/50. 3*

22.07.2021 3 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

No tak já nevím, po kouzelném prvním dílu, který jsem měla sfouknutý za pár dní mi tento trval 3 týdny. Louisa se chovala naprosto iracionálně a Lily bych nejradši zabila. Jsem zvědavá, jak se vyloupne poslední díl. Bohužel jsem během téměř celé knihy měla dojem tak na 2*.

09.07.2021 2 z 5

Mapa dní Mapa dní Ransom Riggs

Tento díl byl za mě jako na houpačce. Nudné scény střídaly ty akční. Mezi tímto dílem a Knihovnou duší mám mezeru 3 roky, takže mi dost souvislostí utíkalo. A i když jsou mé dojmy v průměru dost neutrální, mám v plánu pokračovat i dál, neboť chci vědět, jak to dopadne. Škoda jen, že byly fotografie zase násilně napasovány do děje. 3*

20.05.2021 3 z 5

Cukrárna v Paříži Cukrárna v Paříži Julie Caplin

Knihu jsem zvolila díky velkému počtu doporučení. Nezklamala. Sice od začátku víte, jak to skončí, i tak to ale bylo velice čtivé. Tedy od chvíle, kdy jste se dokázali prokousat přes nic moc neříkající začátek. 4*

23.03.2021 4 z 5

Grey Grey E. L. James (p)

V porovnání s padesáti odstíny z Aniny strany, mi tento pohled přišel mnohem zábavnější. 4*

31.01.2021 4 z 5

Dalajlamova kočka Dalajlamova kočka David Michie

Milý čtivý a velmi poučný příběh. Nenáročná četba, kterou mohu doporučit komukoliv.

18.01.2021 5 z 5