tereza1198 tereza1198 komentáře u knih

Idioti na plavbě kolem světa Idioti na plavbě kolem světa Ivan Orel

Ta cesta po moři byla úžasná. Chvíli bych s nimi na lodi strávila. Celou dobu ne. Exotické zážitky a tropické ostrovy byly vykoupené dřinou, zraněními, občasnou nevraživostí a stále stejnou dietou s rýže a fazolí. Na to jsem moc pohodlná. Ale měsíc, dva...to by bylo super.

26.04.2020 4 z 5

Zatím se mi ze série o tudorovských královnách líbila nejméně. Ale pořád je to nadprůměrná historická kniha. Čtivě a poutavě napsaná. Anna nás provází zase jiným kouskem dějin než tři předchozí manželky. Jen těch spekulací o milencích a dětech bylo až moc. Jsem zvědavá na knihu o Kateřině Howardové (hlavně kolik bude mít stránek) a jak bude vykreslena.

17.04.2020 4 z 5

Čtyři klíče: Velká vlaková loupež Čtyři klíče: Velká vlaková loupež Michael Crichton

Tohle byla paráda. Z toho zločineckého slangu jsem nemohla. Dát tohle dohromady muselo dát práci. Sice jsem měla před očima film, ale kniha byla více do detailů. Skvělý rozbor jedné slavné loupeže. A Pierce pořád vidím jako Seana Conneryho - to mu pak musí fandit každá ženská.

16.04.2020 4 z 5

Prezidentův klobouk Prezidentův klobouk Antoine Laurain

Na konci je SPOILER
Pohodová a milá kniha o životních rozhodnutích a kapce štěstí. Několik různorodých lidí si během knihy vyzkouší nosit klobouk prezidenta Mitteranda. A všem to změní život. Kniha hraje na jistou nostalgickou notu. Mluví se tu o walkmanech, filmech které můžete vidět v televizi už rok po premiéře a celý svět tam působí tak nějak pomaleji. Nejvíc se mi líbila část s vůní páleného dřeva a výrobou parfému. Poslední - politická část - mě bavila nejméně. Pokud něčemu nerozumím, tak je to politika a moderní umění. Jediné co mě opravdu naštvalo a celý příběh mi otrávilo bylo to SPOILER, že prezident Mitterand o tajemné moci klobouku věděl a sledoval ho. To mi přišlo k ničemu. Raději bych, kdyby klobouky osobnost svého původního majitele nasávaly a pak předávaly dál.

14.04.2020 4 z 5

Zlo pod sluncem Zlo pod sluncem Agatha Christie

Ani na slunné dovolené nemá Hercule Poirot klid. To se stává všem detektivům. Ze začátku jsem se trochu neorientovala ve jménech, osobách a vztazích. Ale to se brzy spravilo. Příběh jsem si lehce pamatovala ze seriálu, ale opět jsem byla překvapená, kdože je tím viníkem.

06.04.2020 4 z 5

Neandrtálka našla člověka Neandrtálka našla člověka Penny Reid

Knihu jsem si opravdu užila. Dočkali jsme se působivé žádosti o ruku, sexu v soukromém tryskáči, rodinných peripetií, Pařby ve Vegas IV - Pletací klub a nakonec i toho šťastného konce. Doufám, že vyjdou knihy i o ostatních členkách z pletacího klubu.

04.04.2020 5 z 5

Inspektor s velkým ptákem Inspektor s velkým ptákem František Niedl

Prévit je borec. Od prvního dílu se trochu posunul. Našel si přátele z lidské i zvířecí říše. Jinak ale dál šíří chaos a mrtvoly. Některé scénky se zvířaty byly dost přehnané, ale bavila jsem se. Těším se na další díl. Doufám, že se brzy nějaký objeví.

02.04.2020 4 z 5

Marie Antoinetta: Soumrak rozmařilosti Marie Antoinetta: Soumrak rozmařilosti Juliet Grey

Opět parádní historický výlet. Královna kupuje šaty, tupíruje vlasy do metrové výšky a nevnímá, jak se svět kolem pomalu rozpadá. A když později nachází rovnováhu, svě místo v životě a začne se chovat uvědoměle, tak už je na všechno pozdě. Vůbec se mi nechce do posledního dílu. Teď už přijde jen pád.

24.03.2020 4 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Za mě nuda a zklamání. Strašně se to vleklo. Dlouhé popisy, které měly evokovat režim a bezvýchodnou situaci. Chápu o co tam šlo, ale přišlo mi to bezbarvé, žádná akce, jen červenobílá nuda.

21.03.2020 2 z 5

Inspektor Prevít Inspektor Prevít František Niedl

Já čekala vážnou detektivku v noir stylu. S drsným hlavním hrdinou a nějakou tou krvavou historku. A musím uznat, že hrdina byla drsný dost a krve bylo taky plno. Hrdina má osobitý smysl pro humor a příšernou rodinu. Musím uznat, že jsem se občas smála nahlas. Hlavně u scény přepadení banky. Pořád nevím, co si o tom mám myslet. Jdu brzy na další díl. Chci vědět, jak to Prévit povede dál a jestli se vrátí ke středám.

16.03.2020 4 z 5

Marie Antoinetta: Raná léta ve Versailles Marie Antoinetta: Raná léta ve Versailles Juliet Grey

Nikdo neví, co nám budoucnost přinese. A to je dobře. Mladá a naivní Marie Antoinetta se snaží vyhovět matce, manželovi, své roli a království. Její manžel nemá schopnosti budoucího vládce, Versailles je zmijí hnízdo a celá Francie je pár let před výbuchem, který smete celý systém. Mladá dívka v knize působí věrohodně, sympaticky a bylo mi jí líto. Hned se vrhnu na další díl.

09.03.2020 4 z 5

Cartierova panteřice Cartierova panteřice Stephanie Des Horts

Knihu ubíjí sama Jeanne . Je nesympatická, namyšlená a vysloveně nepříjemná. Ona má nejlepší vkus, všechno jí jde, obdivuje ji každý, kdo ji potká. Bez ní by nikdy Cartier slávy nedosáhl. Všechny ostatní postavy v knize fungují jen jako figurky, které obdivují hlavní hrdinku a říkají jí pořád všichni dokola, že je v ní dravá šelma a má v sobě sílu panteřice. Ale často bývá, že obdivovaný génius je v soukromí labilní excentrik.Obdivuji její šperky a všechno čeho dosáhle. Tak za ni raději nechám mluvit její práci a ne tuhle knihu.

06.03.2020 2 z 5

Otazník je polovina srdce Otazník je polovina srdce Sofia Lundberg

Za mě poměrně nudná kniha, kde nikdo pořádně nemluví s nikým a každý si všechno vykládá po svém. A podle toho vztahy vypadají. Matka hlavní hrdinky byla děsná. Ten typ, co vymění děti za chlapa a jídlo za stírací los. V dětském domově by jim bylo lépe.

06.03.2020 3 z 5

Cinder Cinder Marissa Meyer

Hezky převyprávěný příběh o Popelce. Máme tu zlou macechu, dvě sestry a utlačovanou dívku v nesnázích. A celé je to v budoucnosti a největší hrozba je ošklivá choroba a zlá královna z Měsíce. Je pravda, že jsem příběh trochu přerostla jako Cinder svoji nohu, ale i tam jsem se dobře bavila. Hodně klišé, předvídatelnosti, ale o to přeci v pohádkách jde. Určitě se někdy mrknu na další díly, abych viděla, jestli bude šťastný konec.

06.03.2020 3 z 5

Poledne u Tiffanyho Poledne u Tiffanyho Echo Heron

Milá a umělecky talentovaná Clara se dostane do firmy Tiffany, kde dře a dře a dře a uznání nikde. Pan Tiffany je sebestředný vůl s vycházkovou holí, který nesnáší chudé, černochy a ženské hnutí. Zato má rád peníze a svým divným způsobem i Claru.
Kniha se mi líbila. Ano, některé pasáže byly nudné a opakovaly se určitá témata, ale je to kniha biografická a nikomu se nedějí v životě stále nové a atraktivní věci. Kniha se mi líbila, dopisy obzvlášť. Klidně bych si i nějakou tu lampu koupila, ale padl by na ni můj roční plat.

29.02.2020 4 z 5

Tajný spolek hladových žen Tajný spolek hladových žen Lara Williams

Při čtení této knihy jsem se musela pořádně kousnout, abych ji dočetla. Zuby mi úplně skřípaly. Já vůbec nepochopila o čem to bylo. Hlavní hrdinka byla dost labilní a její vnitřní pochody běsné. Případ pro psychiatra. Pořád si jen na něco hrála. Nevím co jsem čekala, ale tuhle slátaninu určitě ne.

16.02.2020 1 z 5

Lovci Lovci František Kotleta (p)

Kotleta jak ho známe. Akce, sex, krev. Ale tohle mi nesedlo. Upravení záporáci (jako ve Spidermanovi), budoucnost Prahy. Hrdinové mi přišli jako přes kopírák z jiných autorových knih, akorát nebyli tak vtipní a charismatičtí. Vlastně mi byli totálně ukradení. Pro mě totální propad, když to srovnám se Stalingradem. Já raději upíry.

12.02.2020 2 z 5

Vražda na faře Vražda na faře Agatha Christie

Jsem si jistá, že kdybych žila na anglickém venkově a měla podobně otravné sousedy, tak bych taky vraždila. Vraha jsem opět neodhadla a pátrání po něm se mi velmi líbilo. Zvlášť ten zástup anglických starých panen s vlastními teoriemi a pomluvami.

10.02.2020 4 z 5

Sí, vole! Sí, vole! Pavel Liška

Kniha na mě vypadla v knihovně a tak jsem si říkala, že si připomenu všechna ta krásná místa. Bylo to psané jako deníkové zápisky tří mužů a herců (znám jenom Pavla Lišku). Docela nuda, nic se člověk o zemích nedozví, ale dozví se hodně o nich. Kde spali, co pili, kdo koho štve, kdo si ukopl nohu, jak kdo chodí na záchod....Myslím, že se to dalo napsat líp a aby to nebylo tolik povrchní a sebestředné.Nejvíc sympatický mi byl Hynek. Ten pořad co natočili musí být určitě o hodně lepší, protože obrazově to musí mít tisíckrát větší sílu než jejich popis na papíře. Tak na ten se někde mrknu.

09.02.2020 3 z 5

Hora mezi námi Hora mezi námi Charles Martin

Už jsem četla Když zpívají cvrčci, takže jsem tušila do čeho jdu. A opět. Patos. Zase je zde ve vzpomínkách popsán vztah dvou lidí, kteří by za sebe dýchali, mají dokonalý vztah a navzájem si plní srdce až po okraj láskou. Takže vzpomínková část mě tolik nebrala, protože mi přišla hodně nereálná.
Ta část, kde Ben, Ashley a pes bojují o život v mrazivé divočině se mi líbila moc. Všichni byli extrémně mrazuvzdorní, vtipkující a úžasně optimističtí, ale nebuďme detailisté. Byl to dobře napsaný příběh a určitě stojí za přečtení.

06.02.2020 3 z 5