TerryDee TerryDee komentáře u knih

Zaslíbená Zaslíbená Kiera Cass

Tak tohle byl průser a velký. Doufala jsem, že když série Selekce od téže autorky byla fakt dobrá, že se tato ponese ve stejném duchu a ono bohužel ne. Hlavní postava Hollis je nevýrazná a rozhodně vám k srdci nepřiroste, neboť má lhostejný postoj k určitým věcem a v hlavě to nemá srovnané. Celkově všechny postavy jsou svým způsobem ploché a nevýrazné. Nelze říct, že bychom je nějak poznali a chápali jejich pohnutky a činy.
Nicméně knize nemůžu ubrat to, že se dobře četla. Jen mi přišlo, že konec byl tak trochu uspěchaný a svým způsobem zvláštní - jako kdyby autorka nevěděla, kam příběh nasměrovat.

26.12.2021 2 z 5

Kudy ke hvězdám Kudy ke hvězdám Jenn Bennett

Jedno velké překvapení a jedna z nejmilejších knížek, které jsem letos četla.
Můžu říct, že mě to neskutečně bavilo a čtení jsem si užívala společně s našimi hrdiny. Skoro všechny postavy mi byly sympatické (až na Reagan) a především Lennon, u kterého mě bavil jeho černý humor a celkový pohled na svět. S ním by mi vůbec nevadilo zůstat v lesích a kempovat. Zorie jsem si též oblíbila. I když to byla taková plánovačka, tak mě bavilo sledovat, jak se zachová v neplánovaných situacích. Proto mi bedekalo žádný problém téhle dvojici od začátku fandit, neboť jejich společné chvíle jsem si užívala.

Jeho banán Jeho banán Penelope Bloom

Původně jsem se do Jeho banánu nechtěla pouštět, ale když se mi naskytla možnost eknihy, tak jsem si řekla - proč ne.
A musím se přiznat, že jsem rada, že jsem do toho šla, protože u žádné knihy jsem se takhle dlouho nezasmála. Je to taková blbůstka, ale dvojsmysly, kancelářské prostřední a ústřední dvojice skvělé do sebe zapadly a vytvořily vtipný příběh.
Jsem zvědavá, jaké budou Její třešničky.

26.12.2021 4 z 5

Její třešničky Její třešničky Penelope Bloom

Její třešničky na sebe nenechaly dlouho čekat, až jsem se do nich pustila. A nebyly vůbec špatné, opět jsem se nasmála u vtipných pasážích, o kterých tu nebylo nouze. Nejvíc mě pobavila Hailey a její létající koláč. To nemělo chybu. Nicméně víc jsem si užila Jeho banán. Z obou bratrů mi totiž víc sedl Bruce a jeho poklidná povaha, protože William byl na můj vkus tak trochu šílený.
Teď bude na řadě Jeho zákusek a jsem zvědavá, jaký bude.

26.12.2021 3 z 5

Dneska jsem vyšla z domu! Dneska jsem vyšla z domu! Cassandra Calin

Myslím si, že tvrzením, že Vám tento komiks vykouzlí úsměv na tváři, nebudu daleko od pravdy.
Můžu říct, že v některých situacích jsem se doslova našla (např. zejména ohledně problémů s vlasama ). A myslím si, že nebudu jediná.

Pár stránek navíc Pár stránek navíc Lin Rina

Líbilo se mi to, že jsme díky této knize mohli poznat zajímavosti ze zákulisí, a to, jak vznikl název, jak se utvářely postavy, ale i další kapitoly z pohledu Thomasem, Elizy či Rachel. Za mě milé vrácení do Anglie za Animant a Thomasem.
Pro fanoušky románu nutnost!

Neopouštěj mě Neopouštěj mě Laura Kneidl

Tam, kde skončila jednička, tak pokračuje dvojka a já jsem se od děje nemohla odtrhnout a musela jsem číst a číst. Což nebyl problém, neboť tohle se četlo samo.
Od začátku jsem si oblíbila Lucu, protože tohle je ten typ kluka kterého si nejde nezamilovat. Takových hrdinů víc, prosím. Sage je zase kapitola sama pro sebe. Nechci zlechčovat to, co se jí přihodilo, to bylo opravdu hrozné a nikomu bych to nepřála. Ale říkala jsem si, že by něco mohla řešit jinak.
Pokud hledáte romantiku se silným příběhem, tak tohle je série přímí pro Vás. Za sebe rozhodně doporučuji všemi deseti.

Na jedné vlně Na jedné vlně Jenn Bennett

Jenn Bennett to umí. O tom žádná. Její knížky jsou něčím, co vás pohladí po duši. Neskutečně jsem si ji oblíbila, a proto jsem byla zvědavá, jaká bude její další knížka. A jsem ráda, že se má očekávání naplnila a já dostala úžasnou knihu s letním nádechem (slunné západní pobřeží, pláže, surfování a mořský svět - to je to pravé).
Jak mi sedlo prostředí, tak mi sedli i oba hlavní hrdinové. Bailey byla skvělá a působila jako fajn holka, která je jednoduše svá. Líbil se mi její styl i koníček (i já mám ráda staré filmy ). Porter si mě získal hned jak svým chováním, tak vystupováním. Tohle je prototyp kluka, kterého chcete. Z toho důvodu se mi líbila ta jiskřivá atmosféra, kterou mezi sebou měli. Oba spolu mě bavili. Tvořili dokonalý pár, kterému musíte fandit.
Když to shrnu, tak jsem dostala přesně to, co jsem chtěla (romantiku, skvělé postavy, neskutečné prostředí a humor).

Někdo nový Někdo nový Laura Kneidl

Tohle bylo něco neuvěřitelného a nezapomenutelného. Dlouho se mi nestalo, aby mě nějaká kniha takovým způsobem dostala. Laura Kneidl opět dokázala, že umí psát. A s čistým srdcem můžu říct, že tahle kniha se pro mě stává tou nejlepší, kterou jsem letos četla.

Kniha má necelých 500 stránek. Nicméně díky čtivosti to vůbec nevadí, neboť vám stránky ubíhají před očima a nutí vás to číst.

Mikey byla skvělá hlavní hrdinka. Jen mi občas přišlo, že přespříliš tlačila napilu. Chtělo to trochu zmírnit. Ale i tak to byla milá a chápající osoba. A jak by se lidově řeklo, holka se srdcem na správném místě.
A Julian!? Toho si hned zamilujete. Slibuji! I když má kolem sebe postavené zdi obestřené tajemstvím a vás zajímá, co za tím stojí. A víc už neprozradím. Protože tímhle bych vás ráda lákala k jejímu přečtení, neboť tahle kniha za to stojí.

Prokletý rok Prokletý rok Kim Liggett

SPOILER - komentář obsahuje informace, které prozrazují část děje.

Ze všech stran jsem na tuhle knížku slyšela velmi pozitivní reakce. Takže když jsem ji od přítele dostala, bylo rozhodnuto, že si ji musím přečíst.
Po hodně dlouhé době jsem si přečetla něco jiného než fantasy či historický román. Jedná se stand-alone román s dystopickými prvky v young adult.
Ženy v této knize to nemají vůbec snadné a ačkoliv jich je víc než můžu, tak nemají žádná práva. Mohou pouze studovat 1. stupeň základní školy, další studium už povolené nemají. Výběr manžela není na nich, neboť muž si volí, kterou ženu si vezme (většinou je to domluva mezi mužskými členy jednotlivých rodin). Z toho vyplývá, že muži mají zcela silnou vládnoucí pozici a ženy se tomu musí podřídit. Tím pádem si musí každá dívka ve věku šestnácti let projít prokletým rokem, o kterém se však nemluví a to, co se o něm proslýchá, tak dívkám nahání hrůzu. Netuší, co je tam čeká a zda se té údajné "magie" zbaví.
Vykreslení společnosti je neskutečné až mrazivé. A musím říct, že mě při čtení toho, co se odehrávalo v táboře dívek, celkem děsilo. Protože to, co dokázaly udělat sami sobě, bylo fakt šílené. Chvíli jsem si říkala proboha proč!? Proč se nespojí a nějak spolu nespolupracují. Proto si mě dokázala získat hlavní hrdinka Thiery. Přála jsem ji jen to nejlepší a jednoduše jsem ji fandila, aby ten šílený svět, ve kterém žila porazila.
Jsem ráda, že se mi tahle kniha dostala do rukou. Protože na mě hodně zapůsobila a věřím, že se mi do paměti vryla na hodně dlouho dobu.

23.03.2020 5 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Možný SPOILER

Je zajímavé, že před seriálem z produkce Netflixu, jsem se o Zaklínače moc nezajímala. Věděla jsem, že tu byly knížky (o přesném počtu jsem neměla ani tucha, přiznávám), seriál (ten jsem neviděla, i když si vzpomínám, že ho na ČT určitě dávaly) a hry (bohužel nejsem herní typ, takže asi tak). Nicméně se musím přiznat, že mě nový seriálový Zaklínač opravdu chytl. Z toho vyplývá, že se mi to až tak líbilo, až mě to dokopalo k přečtení knížek. Zatím jsem teda zvládla jen první díl, ale na zbytku se začne pracovat. Rozhodně chci knížky dočíst, než přijde 2. série.
Kniha se skládá z několika povídek a každá z nich má něco do sebe a člověka úplně vtáhnou do děje. Zaklínač začíná povídku "Cesta, z níž není návratu " a pojednává o Geraltově matce Visseně a otci Korinovi. Dále obsahuje: "Zaklínač", "Zrnko pravdy", "Menší zlo", "Otázka ceny", "Konec světa" a "Poslední přání". Mezi jednotlivými povídkami se nachází "Hlas rozumu", který líčí léčení Geralta po střetu se strigou. Na závěr můžu říct, že jsem ráda, že jsem se k Zaklínači dostala, protože teď chápu ten boom kolem. Kniha je úžasná, skvělé se čte a příběhově vás dostane (svět, nadpřirozené síly, magie, postavy).

23.03.2020 5 z 5

Jediná maličkost Jediná maličkost Erin Watt

Na knihu jsem narazila zcela náhodou, když jsem pročítala různé recenze na knížky. A právě u Dopisů ztraceným jsem se dočetla, že jim to v něčem připomíná knihu Jediná maličkost od Erin Watt. A tak jsem neváhala a pustila jsem se do toho, abych se sama přesvědčila. Kniha se mi líbila, neboť měla zajímavé téma, i když ne zrovna veselé. Zaujala mě především myšlenka, že i jediná maličkost může změnit náš život, ať už k dobrému či zlému. Proto je dobré vážit si toho co máme a jít vždy kupředu. Jediné, co mě ubíjelo, bylo nelogické chování některých postav. Z toho jsem občas šílela. I když upřímně nevím, jak by se v dané situaci člověk choval.
Když to vezmu kolem a kolem, tak se mi Dopisy ztraceným líbily o trochu víc, než Jediná maličkost. Nicméně jsem ráda, že jsem si knihu přečetla.

23.03.2020 4 z 5

Po tvém boku Po tvém boku Kasie West

Na Kasie West jsem četla celkem pozitivní reakce, a tak jsem si řekla, že si od této autorky také něco přečtu, ať nejsem zas tak pozadu. A musím uznat, že jsem udělala dobře, neboť její knihy se čtou skoro samy. A jednoduše mě bavily.
Jako první knihu jsem si zvolila Po tvém boku. Bylo to především z toho důvodu, že hlavní hrdinka má uvíznout v knihovně s jedním bad boyem. Což mi přišlo zajímavé. Je pravda, že ta část, kdy jsou naši hrdinové zamčení v knihovně, se mi líbila podstatně víc, než ta po knihovně.

30.01.2020 4 z 5

Láska a jiné úkoly Láska a jiné úkoly Kasie West

V této knize se mi líbila myšlenka "srdečního seznamu". Protože občas není naškodu udělat něco mimo náš zaběhnutý život. Díky novým věcem a zážitkům se totiž člověk sebepoznává a rozšiřuje si tak obzory. Což není úplně k zahození. Varuji příspěvek obsahuje menší SPOILERY.
Takže z knihy si vezmu to, že když občas odbočím ze své komfortní zóny, může to vést k různým výsledkům, které nás nějak ovlivní. Právě o tohle se snažila hlavní hrdinka Abby - být lepším člověkem a rozšířit si obzory. A můžu konstatovat, že Abby se to povedlo. Kdo mi úplně nesedl, byl Cooper. Nevím proč, ale něco mi na něm vadilo. Asi to bylo tím, že to byl ten typ kluka, kterého všichni musí milovat a zajímat se především o něho, takže vše se točí kolem něj. Nejvíc mě zasáhla ta Abbyina výstava, která vůbec nedopadla tak jak měla. V tu chvíli jsem chtěla Coopera zadupat do země.
Takže konečnému rozuzlení jsem tolik nevěřila a možná by mi nevadilo, kdyby se ti dva nedali dohromady. Protože si myslím, že Abby by to časem překonala a možná by našla někoho lepšího.

30.01.2020 3 z 5

Věž úsvitu Věž úsvitu Sarah J. Maas

Možná se budu opakovat, ale já tu ženskou miluji. To, co dokáže Sarah J. Maas, je neskutečné a obdivuhodné.
Chaola jsem v prvních dílech zbožňovala a nedala jsem na něho dopustit. Nicméně v dalších dílech se to postupně začalo měnit a on mě začal spíš vytáčet. Mohla za to především jeho změna v chování a jednání v některých situacích.
A proto jsem k této knize přistupovala s rozpaky a nejistotou. Nicméně všechny moje obavy se začaly ihned v začátcích knížky bortit a já jsem nemohla přestat číst. A přiznám se i bez mučení - Chaola jsem si nanovo zamilovala.
Autorka nás v této knize přenesla na jiný kontinent a tím pádem i do nového prostředí, které musíme postupem času poznávat. Stejně tak jako jeho obyvatelstvo a nové postavy, které tu utvářely náš příběh.
Závěrem bych chtěla říct, že to bylo úžasné a Sarah J. Maas dokazuje, že je mistryní ve svém oboru. Nejen, že dokázala změnit můj názor na Chaola, tak mě zase přiměla milovat tento svět a nechtít ho opustit.

03.11.2019 5 z 5

Falešný polibek Falešný polibek Mary E. Pearson

Jedním slovem PECKA. Z této knížky jsem opravdu, ale opravdu nadšená. Už se těším na další díly.
Rozdělení knihy na vyprávění ze strany princezny Lii, Rafea, Kadena, prince a vraha se mi líbilo. Bylo celkem zajímavé postupným čtením zjišťovat, kdo je ve skutečnosti princ a kdo vrah. A jsem ráda, že jsem to odhadla, tak jak to bylo, protože tak jsem to od začátku chtěla. Takže za mě spokojenost. Jednoznačně team Rafe.

01.09.2018 5 z 5

Na lovu Na lovu Meagan Spooner

Sarah J. Maas nechám ještě chvíli na pokoji, a tak se můžu vrhnout na tuto krásku. Jako ta obálka!? Prostě bomba. Upřímně jsem zvědavá, jaká bude knížka samotná. Četla jsem různé názory: buď se klání, jako že dobrý a nebo jako že špatný. Tak uvidíme, kam budu zapadat já.

Po přečtení této knihy mohu konstatovat, že patřím k těm, kterým se kniha Na lovu doopravdy líbila.
Příběhově to bylo velmi milé a čtivé. Líbilo se mi, jaké vztahy mezi sebou měly sestry. Po dlouhé době to totiž byly vztahy kladné. Co se mi na tom hodně zamlouvalo, byly kapitoly z pohledu Zvířete. A poučení - i z nenávisti může vykvést láska.
Závěrem: asi všichni ve skrytu duše hledáme svého ptáka ohniváka.

03.07.2018 5 z 5

Zkáza a naděje Zkáza a naděje Leigh Bardugo

Názor na knihu obsahuje spoiler.

I tento díl nebyl špatný. Celkem se mi to líbilo. I když to nedopadlo, tak jak jsem chtěla. Nicméně dalo se to očekávat. Jediný, kdo může být spokojený, je Mal, který dostal to, co chtěl. Tentokrát nás čekala cesta za ptákem ohnivákem, který měl být naším třetím umocňovačem.
Škoda, že tu bylo méně prostoru pro Nikolaje. Čím dál tím víc mě totiž baví. Ale naštěstí je nám slíbena duologie, která bude věnována právě Nikolajovi.
Nejvíce jsem si užívala scény s Temnyjem. Ano, trochu nám tam nadělal paseku a pozabíjel pár postav. Ale když si to tak vezmeme, tak chtěl, aby Ravka byla místem, kde by grišové měli své místo. V podstatě to byl stejný záměr, jako měla Alina. Jen to vzali za jiný konec provazu.

25.06.2018 4 z 5

Prohnilé město Prohnilé město Leigh Bardugo

Dočteno! Celkem mě mrzí, že už to skončilo. Stále dokola totiž křičím, že chci další a další. Za mě to byla parádní jízda, která brala každou stránkou na síle. Zvrat střídal další zvrat, až jsem občas nedýchala a ceklaz, jak to dopadne.
Jak Šest vran, tak i Prohnilé město jsou skvělé knížky, které prostě musíte přečíst.
Kaze Brekera si zamilujete okamžitě, v mém případě to tak bylo. Nicméně i ostatní postavy se od minulého dílu posunuly. Dvojka Jasper a Wylan mě opravdu bavila. Jen mě mrzí, jak skončil příběh Niny a Mathiase, protože ti dva byli tak roztomilý páreček. Jsem zvědavá, jak se bude příběh Niny dále rozvíjet a zda opravdu změní názor druskelů na griši.

28.05.2018 5 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Opravdu velmi čtivé a poutavé. Líbilo se mi, jak Sarah J. Maas zcela posunula příběh. Abych řekla pravdu, tak jsem to po prvním díle nečekala. Myslela jsem si, že se bude držet toho, co náčrtla, ale ona to jedním tahem změnila (za co jsem opravdu ráda). Rhysanda jsem si oblíbila už na konci jedničky, takže jsem čekala jak se jeho postava v tomto díle vyvine. A jsem ráda, jaký směrem to bylo. Musím uznat, že mě to nadchlo. A jsem natěšená na další díl, který mám akorát před sebou.

29.04.2018 5 z 5