TessieB TessieB komentáře u knih

Bouře a vzdor Bouře a vzdor Leigh Bardugo

Jsem už moc zaujatá a miluju úplně všechno, co Bardugo napíše. Příběh jsem hltala od začátku do konce, i když měl své mouchy. Některé věci bych klidně vyškrtala, ale celkový zážitek ze čtení mi spíš kazily překlepy v překladu, než zbytečné "natahování" děje. Na závěrečný díl se moc těším a jestli tohle byl nejslabší díl série, tak se těším dvojnásob :)

28.05.2024 4 z 5

Trnitá řeč Trnitá řeč Leigh Bardugo

Nádherně zpracovaná kniha a moc povedené "pohádky". Některé byly trošku slabší, na některé myslím i po několika dnech od přečtení. Moji favoriti Čarodějnice z Duvy (závěr jsem naprosto nečekala, mazec!), Příliš chytrý lišák (i když tady jsem tušila, že to nebude tak, jak se na první pohled zdálo) a Když voda zpívá oheň (smutné, poučné, skvělé). Stal se ze mě totální fanoušek Bardugo, takže se moc těším, co si na nás vymyslí dalšího.

23.05.2024 4 z 5

Znamenitá mrtvola Znamenitá mrtvola Agustina Bazterrica

Uf, tak co k téhle knize napsat... dala jsem jí za dva dny a to asi hlavně proto, abych to čtení měla už za sebou. Jsem docela otrlý čtenář, ale tohle byl masakr. Doslova. Asi nemůžu říct, že by se mi to líbilo, protože nejsem masochista, zároveň si myslím, že kniha splnila svůj účel - šokovat. Byla jsem znechucená skoro po celou dobu čtení, často jsem se přistihla, že neovládám svůj obličej a do knihy se šklebím. Bude ze mě vegetarián? Minimálně na pár dnů až týdnů ano, protože při pomyšlení na to, že bych měla teď něco s masem připravovat, se mi zvedá žaludek. Jsem ráda, že už mám čtení za sebou a těším se, až knížku hezky pěkně vrátím do knihovny a už jí v životě neuvidím.

27.04.2024 3 z 5

Kopretiny pro zámeckou paní Kopretiny pro zámeckou paní Stanislav Rudolf

Rudolfa jsem v dětství/pubertě moc nečetla, ale vím, že nějaké jeho knihy se u nás doma vyskytovaly. Tenhle příběh byl takový mile naivní, hluboké myšlenky žádné, spíš to bylo takové celé úsměvné. Těžko říct, jak bych hodnotila, kdybych byla cílovka :)

20.04.2024 3 z 5

Kdyby ze světa zmizely kočky Kdyby ze světa zmizely kočky Genki Kawamura

Vadil mi styl psaní, přišlo mi to trošku jako středoškolská slohovka. Některé myšlenky byly ale zajímavé, možná kdyby byly více rozvinuté, dala bych lepší hodnocení. Samozřejmě jakožto milovník koček jsem zamáčkla slzu u některých pasáží, ale jinak to bylo takové slabší...

20.04.2024 3 z 5

Podivuhodný případ Benjamina Buttona Podivuhodný případ Benjamina Buttona Francis Scott Fitzgerald

Odpolední jednohubka s velmi zajímavým námětem. Škoda, že to byla jen povídka. Film si ráda pustím, třeba mi zodpoví některé otázky, které na 40 stránkách nebyly zodpovězeny.

08.02.2024 4 z 5

Poprava Poprava Alexander Gordon Smith

Hodnotím celou sérii na 4 hvězdy (třetí až pátý díl čten v angličtině). Nejlepší díl pořád zůstává ten první, mělo to spád, pro mě to bylo úplně něco jiného a nového. Čtvrtý díl byl nejslabší, naštěstí ten poslední to zase napravil. Celkově jsem byla že čtení nadšená a určitě ráda doporučím dál. Sáhnu asi i po prequelu, tak snad nezklame :)

19.01.2024 5 z 5

Katovo poslední přání Katovo poslední přání Jevhenija Kononenko

Pochmurná kniha z pochmurné doby. Souhlasím snad se všemi komentáři níže. V průběhu knihy jsem ji musela často odkládat, abych přišla na jiné myšlenky. Ale i tak ve mě zanechala smutnou náladu z toho všeho, co se dělo, a co se v knize zmiňovalo. Velmi zajímavý náhled na dobu 20. století na Ukrajině.

17.01.2024 3 z 5

Daisy Jones & The Six Daisy Jones & The Six Taylor Jenkins Reid

Neměla jsem od knihy žádné očekávání a mile mě překvapila. Děj měl spád od začátku do konce, nebyly snad žádné pasáže, které by byly nudné nebo zdlouhavé. Bavilo mě, jak na stejnou situaci jednotliví členové kapely nahlíželi odlišně. Eddie mě tedy docela štval, ke konci mě štval trošku i Billy, ale jinak mě kniha opravdu bavila. Úplně jsem měla chuť si všechny písničky poslechnout :)

08.10.2023

Léto mezi řádky Léto mezi řádky Alena Štraubová

Tento typ knih nijak nevyhledávam, takže jsem si Léto mezi řádky pořídila hlavně z důvodu, že Alču znám z vysoké. Musím uznat, že mě příběh velmi mile překvapil a jsem ráda, že jsem se rozhodla knihu přečíst :) sice jsem se v první třetině nemohla pořádně začíst, zbylé dvě třetiny jsem ale naopak musela vzít na jeden zátah. Příběh byl moc milý, místy smutný, ale hlavně měl v sobě plno krásných myšlenek. Myslím, že jako prvotina je to naprosto skvělé a držím moc palce s další tvorbou!

01.08.2023 5 z 5

Oni nevědí, co činí Oni nevědí, co činí Jussi Valtonen

S odstupem času ve mně kniha stále svým způsobem rezonuje. Příběh vnímám jako volání o pomoc před přílišným užíváním technologií a sociálních sítí. Také je jakýmsi připomenutím, že není nic na první pohled takové, jaké se zdá. Náhled do odlišných mentalit Američanů a Finů byl velmi zajímavý. Kniha se nečetla snadno, ale pohltila mě. Za mě spokojenost.

15.10.2022 4 z 5

Samotka Samotka Alexander Gordon Smith

Objednávám další díly v angličtině, protože čekání na překlad by mě asi zabilo :)) druhý díl trošičku pokulhává za prvním, ale je to především tím, že Lockdown nasadil laťku hodně vysoko. Konec Samotky byl mazec, takže věřím, že třetí díl bude slušná nálož. Jsem děsně zvědavá, jak to všechno dopadne a taky jsem fakt ráda, že jsem na tuhle sérii narazila.

10.08.2022 4 z 5

Lockdown Lockdown Alexander Gordon Smith

Super kniha, vtáhla mě do děje a během dvou večerů přečteno. Zápletka má slušně našlápnuto, tak doufám, že to bude pokračovat ve stejném duchu. Už jsem si rezervovala v knihovně druhý díl, protože se teda nemůžu dočkat, co bude dál :) doufám, že brzy budou překlady i dalších pokračování.

02.08.2022 5 z 5

Zajícův rok Zajícův rok Arto Paasilinna

Místy mi to připomínalo Saturnina, snad i proto, že jsem ho četla pár dnů před tímto dílem. Bylo to takové laskavé a milé, od p. Paasilinny si určitě přečtu i něco dalšího - na konci knihy byla ukázka ze "Stará dáma vaří jed", což mě také zaujalo, takže se těším na další seznamování s tímto finským spisovatelem :)

11.07.2022 4 z 5

Pán ohně Pán ohně Peter May

Moje první setkání s autorem, takže nejsem namlsaná všude vychvalovanou Ostrovní trilogií. Začátek této knihy byl slibný, příběh zajímavý a prostředí se mi také líbilo. Co mi ale lezlo trochu na nervy, byla ta "vedlejší" milostná zápletka. Kdyby o tomto bylo v knize zmínek tak o půlku míň, bylo by to akorát. Konec mě trošku zklamal, přišel mi takový useknutý, nedokončený. V celkovém součtu za mě takový průměr - neurazí, ale nijak zvlášť ani nenadchne. Sérii ale předpokládám dočtu a budu doufat, že se to celé bude zlepšovat (dle hodnocení ostatních dílů to vypadá slibně) a jsem docela zvědavá na tu již zmiňovanou trilogii z ostrova Lewis.

09.03.2022 3 z 5

Dobře se dívej Dobře se dívej James Carol

Kniha má rychlý spád, což mají na svědomí krátké kapitoly. To oceňuji. Ale jinak to bylo takové nijaké, napětí bylo zhruba na 10 stránkách (a to až ke konci). Závěr mi přišel hodně překombinovaný a něco ve stylu "Původně to mělo být takhle, ale to určitě už někdo tušil, tak to potvrdím a rychle to vyvrátím něčím ŠOKUJÍCÍM!" Za mě velký průměr oproti prvnímu dílu.

07.02.2019 3 z 5

Ohnivý muž Ohnivý muž Joe Hill (p)

Jelikož to nebyla první kniha od tohoto autora, dávám 4*, protože mám srovnání (Podle mého názoru je prostě Vánoční říše top). Námět a příběh super, četla jsem, že si hodně lidí stěžuje na "omáčku okolo" a "moc se vykecává", ale přijde mi, že to k němu docela patří. Příběhu to dodalo napětí, očekávání, co bude na další stránce. Konec mi přišel možná naopak trošku utnutý v tom nejlepším. A do posledního řádku jsem doufala, že se ještě něco stane. Každopádně Ohnivý muž nezklamal a místo v mojí knihovně si našel :)

02.10.2017 4 z 5

Podsvětí Podsvětí Michal Šefara

Když čtete knihu v metru a zrovna se ocitnete na stanici, o které se v knize právě píše, je to trošku adrenalin. Nápad skvělý, cesty v metru dostaly trošku jiný nádech, ale to je asi tak vše. Trochu jsem doufala v jiný konec, ale ten byl předvídatelnější než jaký zvolil autor. Za mne takový průměr, příjemná oddychovka

06.07.2017 3 z 5

Maková válka Maková válka R. F. Kuang (p)

Poslední třetina knihy mě přesvědčila o tom, že v sérii budu pokračovat. Začátek byl pozvolný, ale pro mě velmi zajímavý a čtivý. Prostřední část se hodně táhla a moc mě to nebavilo, až jsem přemýšlela, jestli to nebude snad první série, kterou vůbec nedočtu. Závěr byl ale super a jsem zvědavá na pokračování.

08.09.2024 4 z 5

Vláda vlků Vláda vlků Leigh Bardugo

Příběh se rozjede od prvních stran a než se nadějete, je konec. Velmi povedené pokračování i zakončení, objevení postav z jiných knih dávalo naprosto smysl a bylo to celé prostě super. Hodně mě překvapil závěr Niny a jsem zvědavá, jestli se třeba dočkáme dalšího pokračování jejího příběhu. A obecně doufám, že se do Grishaverse ještě vrátíme, těch otevřených dveří je tam spousta :)

12.08.2024 5 z 5