Ticiana Ticiana komentáře u knih

Sedm smrtí Evelyn Hardcastlové Sedm smrtí Evelyn Hardcastlové Stuart Turton

Nejde jinak nez dat 5*. Pribeh je hodne spletity a az do zaveru vlastne nevite o co presne jde. Skvela myslenka, prvni pulka je min drasticka, v druhe uz je vrazda za vrazdou. Moc se mi to libilo.

14.05.2020 5 z 5

Sucho Sucho Neal Shusterman

Jestli mate problém s pitnym rezimem, začnete číst sucho. Skvělá kniha plna zvratu a napeti. Čte se sama. Směsice mladých lidi, co se to snaží přežít a každý z nich je jiný. Líbilo se mi, ze to bylo z pohledu každého z nich.

05.05.2020 5 z 5

Červený vrch Červený vrch Jamie McGuire

Kniha z Levných knih. Bavila mne od právní až po poslední stránku. Některé scény mi přišli až hrozivé. Bavili mne i vztahy mezi nima. Autorka to napsala hodně ctive, napětí nechybělo a stupňovalo se. Konec mne dostal. Zombie apokalypsa supr.

04.04.2020 5 z 5

Až tady nebudu Až tady nebudu Linda Green

Musim dat 5*. Kniha me prekvapila. Hodne ctiva s nadechem mysticna protoze je fakt, ze do budoucnosti videt nemuzete. Hodne se mi libila zaverecni cast knihy. To jsem byla nahnevana a pak prekvapena a pak jsem se i pres slzicky zasmala. Moc hezky napsany.

26.03.2020 5 z 5

Nejsem jako vy Nejsem jako vy Jodi Picoult

Tuhle autorku mam rada. Vybírá si těžké společenské témata, které zpracovává detailně a citlivě a z pohledu různých stran. Jsou realistické, až se divím, jak to dokáže. U téhle knihy predpokladate, jak to skončí, ale je tam tolik detailu, ze si to budete užívat. Mne se konec libil a moc. Tak jeste přečíst druhou půlku knih od tyhle autorky.

05.03.2020 5 z 5

Odloučeni zjara Odloučeni zjara Mary Westmacott (p)

Pokroucene vidění vztahu a pak procitnuti. Kniha se mi moc líbila. Je možné, ze si člověk dokáže vybudovat kolem sebe a lidi takovou zeď a nevnimat vse okolo? Libil se mi i pohled Rodneyho, kam nás autorka zavedla v epilogu. Nejvíc mne ale dostali poslední věty. Teda doufala jsem v jiný konec ale ten autorcin dává větší smysl.

11.01.2020 5 z 5

Galerie mrtvých Galerie mrtvých Chris Carter

Tenhle dil se mi libil a moc. Docela jsem se bavila na Carlosovi a tentokrat zas mel hodne prostoru. Melo to rychly spad. A cetlo se mi to fakt dobre. Erika mne fakt stvala. A ten konec??? Jako potrebuju posledni dil. :D

27.11.2019 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Kniha je prijemna oddychovka. Jen nektere situace mi prisli trapne misto legracni. A u nekterych jsem se smala.

07.11.2019 4 z 5

Mama milovala Gabčíka Mama milovala Gabčíka Veronika Homolová Tóthová

Hodně smutná kniha. Čte se sama. Ale ty hrůzy byli na mne moc. Jak dokázali vsechno prekroutit. Smutné...

23.10.2019 5 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Chtěla jsem dat 4* ale nakonec jsem si to rozmyslela. Kniha hlavne teda první půlka plyne ale noc extra se tam neděje. Spis jsem měla sto chuti některým postavam hodně ublížit i kdyz to není možný. Druhá půlka je plna akce a kvůli ni dávám i tu poslední hvězdu. Jsem zvedava na další dil jelikoz filmy si moc nepamatuju.

24.09.2019 5 z 5

Tenhle dil mam rada. Konečně normální učitel na obranu proti černý magii. A ten Snape! Ach jo ja ho tak nemusím... a jako vždy pribeh ma zrychlujici tendenci až na konci je to fakt extra rychlík. A ted na další dil :-)

12.09.2019 5 z 5

Clona Clona Samuel Bjørk (p)

Clona mne bavila. Bylo tam hodně postav, které tam byli jen na jednu dvě kapitoly, ale dávalo to smysl. Mia byla zas skvělá. A Muncha mam taky rada. Jsem zvedava, jestli bude další pokračování. Za mne skvělý počteníčko.

27.07.2019 5 z 5

Zlomení andělé Zlomení andělé Gemma Liviero

Tři různé příběhy plné bolesti, ale hlavne naděje a odhodlání postavit se svému osudu. Dej ubíhá a ano některé pasáže jsou hodně drsné, ale bohužel to k válce patří. Za mne doporučení si přečíst.

23.07.2019 5 z 5

Není úniku Není úniku Taylor Adams

Mne se to líbilo. Bylo to hodně akční. Ale plný počet hvězd dat nemuzu. A stále přemýšlím, jak na sebe narazili. Coz vysvětleno nebylo. A Darby i Ashley mi přišli jako hodně nesmrtelní. Ale napsáno to bylo skvele až hororově. Určitě si prectu i druhou knihu.

26.05.2019 4 z 5

Mrchožrout Mrchožrout Jack Heath

Kniha plyne hodně rychle. Je sice ujeta ale je to něco, co se aspon nejak vymyká detektivkam. Líbilo se mi, jak autor zpracoval i Blakovu minulost bez toho, aby to bylo rušivé. Jsem zvedava na druhy dil.

14.05.2019 5 z 5

Dokonalé stopy Dokonalé stopy Helen Fields

Kniha se mi moc líbila. Dva případy a Luc a Ava. Jsem zvedava jak to s nimi dopadne. Knihu jsem nemohla odložit. Tesim se na druhej dil.

27.04.2019 5 z 5

PS: Miluju tě PS: Miluju tě Cecelia Ahern

Film si uz moc nepamatuju takze srovnávat nebudu. Ja jsem si u knihy oddechla. Pohodové, nenáročné čtení.

20.04.2019 5 z 5

Nebezpečná laskavost Nebezpečná laskavost Darcey Bell

Bohužel nemuzu jinak než 3 hvězdy. První třetina byla fakt nuda. Postavy nesympaticke, dej se dal docela dobre uhodnout. A ty otisky? To myslela autorka vážně? Dam šanci jeste filmu.

12.04.2019 3 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

Mam rada Keplera. Doteď to držal jeste jak tak uveritelny. Ale tohle uz bylo fakt moc. Nesmrtelny hlavni hrdinove... a v tomhle dile fakt hodne vrazd... Takze hvězdička dolu.

10.04.2019 4 z 5

My, utonulí My, utonulí Carsten Jensen

Tak tohle bylo úplně skvělý. Originální, dechberouci, úžasný a zároveň nahanejici hrůzu a plný naděje ale i zoufalství. Pro mne to byla kniha o namornicich a životě hlavne Alberta a Erika Knuda. Kniha je rozsáhlá ale dej i stránky Vám budou ubihat. A dnes jsem se docetla ze se chystá seriálová adaptace. Jupiii tohle skvostni dílo si ji zaslouží.

27.03.2019 5 z 5