Ticiana Ticiana komentáře u knih

Její konec Její konec Shari Lapena

Kniha se cetla dobre, ale moc mne nezaujala. Nesympaticke postavy, par veci mi prislo, ze se vubec nevyresili, a pak ten konec se mi taky moc nezamlouval. Za mne je to kazdou knihou takovy na jedno brdo, tahle mi hodne pripominala V pasti lzi.

06.09.2021 3 z 5

Malorie Malorie Josh Malerman

Tak jako Bird Box i Malorie se čte jedním dechem. V příběhu uz není až tolik beznadeje, vyvíjí se k happy endu. Malorie je stále paranoidní, ale prave to, jim všem pomáhá přežít. Tom najde své poslání, ale ten mne docela stval. Libil se mi taky Dean, tam bych to jeste dotáhla, takhle je na čtenáři, co si představí. A Agáty je prvotřídní padouch… ale po přečtení jsem si rikala.. k čemu to vse, vždyť nakonec díky němu to dopadlo tak jak to dopadlo. Líbilo se mi to, ze nakonec ani nevíme, jak tvorové vypadají, a ze je naděje. Lidstvo se nikdy nevzdá. Za mne supr, i kdyz konec mohl byt delší.

22.08.2021 5 z 5

Zkouška neviny Zkouška neviny Agatha Christie

Hodně mne bavilo to pozorování postav a toho, co s nimi nové fakta udělají. Agatha je proste skvělá a ani tady jsem nevěděla, kdo presne to udělal a proc.

31.07.2021 4 z 5

Zkouška neviny Zkouška neviny Agatha Christie

31.07.2021 4 z 5

Skrytá těla Skrytá těla Caroline Kepnes

Za mne podstatně lepsi než první dil. Joe mi tady byl vic sympaticky. Love byla taky skvělá, hodila se do příběhu. Jsem zvedava jestli bude pokračování, ale spis doufam, ze nebude. Tenhle konec se mi docela zamlouvá.

27.07.2021 4 z 5

Všechno, úplně všechno Všechno, úplně všechno Nicola Yoon

Knihu jsem precetla za par hodin. Nemohla jsem se odtrhnout, jednoduchy styl psani a dej rychle ubihal. Hlavni zvrat jsem ale hodne rychle uhodla. I presto byla kniha velice mila, krasne zpracovana (trochu jako Akta Illuminae) a se skvelymi hrdinami. Urcite se kouknu i na film.

26.05.2021 4 z 5

Sittafordská záhada Sittafordská záhada Agatha Christie

Klasická Agatha. Schválně par kousku skladacek chybí a objeví se až na konci. Zas jsem na to nepřišla. Tady mi ale zdalo, ze těch postav bylo fakt hodně. Emily byla skvělá a taky Narracott. Skvělá Agatha. Uz se tesim na další.

19.04.2021 5 z 5

Člověk jménem Dave Člověk jménem Dave Dave Pelzer

Posledni kniha je nadeji, ze clovek svou vuli muze neco zmenit. Jsou to posledni kroky k promene Davida v Davea, ke kterym mu pomohla pritelkyne a pozdeji jeho zena. O otevreni se a o duvere, s kterou se kraci zivotem lip. A taky o odpusteni. Jsem rada, ze jsem si tyhle knihy precetla.

15.04.2021 5 z 5

Ztracený chlapec Ztracený chlapec Dave Pelzer

Stale zbyva hodne nezodpovedenych otazek. Kniha je ctiva, je velice znepokojujici, hlavne co se tyce zmysleni tyraneho ditete. Myslim, ze David mel hodne stesti s pestounama, verim, ze v ty dobe se na ne koukalo spis jako na vyvrheli. Jen dobre, ze casem lidi zacnou chapat, jak jsou tihle lide potrebni a jak tezke to maji. Doufam, ze posledni dil mi zodpovi vetsinu otazek.

12.04.2021 4 z 5

Podzimní případ Podzimní případ Anders de la Motte

Skvela obalka a jeste lepsi pribeh. Je pravda, ze nektere veci mi dosli mnohem driv, nez Anne. Knihu budete hltat a budete chtit vedet, co a proc se stalo. Musim rict, ze zaver mne docela dostal. Uz se tesim na Jarni obet.

24.02.2021 5 z 5

Navždy s láskou, Lara Jean Navždy s láskou, Lara Jean Jenny Han

Tahle serie je fakt kouzelna. Cte se to samo. V poslednim dile se toho stane tolik, ze by se to veslo do dvou filmu. Skvele zakonceni serie. Lara Jean a Peter usli dlouhou cestu, Kitty si jela sve a byla jsem rada, ze tam uz temer zadna Gen nebyla. Doporucuji pro romanticke duse.

11.01.2021 5 z 5

Zima čarodějnice Zima čarodějnice Katherine Arden

Jsem rada, ze jsem si pockala na všechny díly. Zakončení bylo pro mne moc krasne. Země čjortu, Půlnoci a všeho,coVasja dokázala spojit. Libil se mi i historicky kontext, který autorka na konci knihy popisuje. Určitě doporucuju tuhle krásnou i kdyz místenkou nesmírně temnou trilogii.

20.12.2020 5 z 5

Medvěd a Slavík Medvěd a Slavík Katherine Arden

Krásný pribeh. Hodně se mi libil konec kdyz se objevili nemrtví upíři. Bitva úplně skvělá. Hodně mne stvala Anna a Konstantin. Tesim se na další dil. Snad to bude gradovat.

10.12.2020 4 z 5

Převorství u pomerančovníku Převorství u pomerančovníku Samantha Shannon

Dej plyne zvolna, ale stejne cca tretinu knihy jsem listovala do slovniku a do prehledu postav. Mne se to libilo, melo to vse, kladne postavy, zaporaci, intriky, baje a draci. Trosku mi prislo, ze je kniha ladena feministicky, a taky ze je tam LGBT. Ale okey. Za mne kvuli konci to neni plny pocet bodu. Je to kniha co si plyne pozvolnym tempem, ale ten konec na mne prisel nevim nejak malo rozepsanej. Asi jsem cekala vetsi bitvu. Urcite si od autorky prectu i jine knihy.

11.11.2020 4 z 5

Černý úsvit Černý úsvit Rolf Börjlind

Třetí díl za mnou. V knize opět hodně postav a na konci par překvapeni. Četlo se to dobre, dej ubihal a byla jsem zvedava jak to skončí. Pro mne poměrně slušná série, ale nebude to muj top.

12.10.2020 4 z 5

Morfeův gen Morfeův gen Tibor Rode

Kniha je hodně svizna. Stále se něco děje a ma krátké kapitoly. O nespavcich se dozvídáme později. Hezky je tam zakomponována tabletka, aby čtenář hned nepřišel o co jde. Za mne skvele. Bodiky navíc ma dění v Praze a Krumlově.

26.08.2020 5 z 5

Co jsi to za matku? Co jsi to za matku? Paula Daly

Trochu jsem mela zmatek v postavach. A za mne je to spis prumerna detektivka. Neco jsem tusila, ale ne uplne. Oblibila jsem si Joa a policistku Joanne. Dam si i dalsi knihu, snad se bude libit vic.

12.08.2020 3 z 5

Cizinec Cizinec Arno Strobel

Tohle byla takova jednohubka. Mne se spis líbila první část, kde jsem fakt nevěděla co to ma znamenat. Druhá část mi prisla spis nerealni.

05.05.2020 4 z 5

Vražedná lhůta Vražedná lhůta Andreas Gruber

Normálně jsem se musela kouknout jestli existuje kniha o Jezipetrovi. A ona existuje. Ze začátku se mi trochu spletli postavy, ale pak se to srovnalo. Je jasné, kdo je vrah ale těžší ho chytit. Postavy mi přišli velice sympatické. Dokonce na par myšlenkových pochodech jsem se i zasmala. A ted druhy dil, který čeka na přečtení.

25.04.2020 4 z 5

Dům smrti Dům smrti Bernhard Aichner

Tak tenhle dil neměl nějaký extra dej. Přesto chcete vědět, co se Blumove stane a jak to bude pokračovat dal. Trochu minulosti rodiny, která nemá s Blumovou temer nic spolecnyho, jenom mrtvou sestru. Další rodina s velice šokujícím příběhem. A ted mne čeká zakončení trilogie.

19.04.2020 4 z 5