Ticiana Ticiana komentáře u knih

Člověk jménem Dave Člověk jménem Dave Dave Pelzer

Posledni kniha je nadeji, ze clovek svou vuli muze neco zmenit. Jsou to posledni kroky k promene Davida v Davea, ke kterym mu pomohla pritelkyne a pozdeji jeho zena. O otevreni se a o duvere, s kterou se kraci zivotem lip. A taky o odpusteni. Jsem rada, ze jsem si tyhle knihy precetla.

15.04.2021 5 z 5

Ztracený chlapec Ztracený chlapec Dave Pelzer

Stale zbyva hodne nezodpovedenych otazek. Kniha je ctiva, je velice znepokojujici, hlavne co se tyce zmysleni tyraneho ditete. Myslim, ze David mel hodne stesti s pestounama, verim, ze v ty dobe se na ne koukalo spis jako na vyvrheli. Jen dobre, ze casem lidi zacnou chapat, jak jsou tihle lide potrebni a jak tezke to maji. Doufam, ze posledni dil mi zodpovi vetsinu otazek.

12.04.2021 4 z 5

Navždy s láskou, Lara Jean Navždy s láskou, Lara Jean Jenny Han

Tahle serie je fakt kouzelna. Cte se to samo. V poslednim dile se toho stane tolik, ze by se to veslo do dvou filmu. Skvele zakonceni serie. Lara Jean a Peter usli dlouhou cestu, Kitty si jela sve a byla jsem rada, ze tam uz temer zadna Gen nebyla. Doporucuji pro romanticke duse.

11.01.2021 5 z 5

Zima čarodějnice Zima čarodějnice Katherine Arden

Jsem rada, ze jsem si pockala na všechny díly. Zakončení bylo pro mne moc krasne. Země čjortu, Půlnoci a všeho,coVasja dokázala spojit. Libil se mi i historicky kontext, který autorka na konci knihy popisuje. Určitě doporucuju tuhle krásnou i kdyz místenkou nesmírně temnou trilogii.

20.12.2020 5 z 5

Medvěd a Slavík Medvěd a Slavík Katherine Arden

Krásný pribeh. Hodně se mi libil konec kdyz se objevili nemrtví upíři. Bitva úplně skvělá. Hodně mne stvala Anna a Konstantin. Tesim se na další dil. Snad to bude gradovat.

10.12.2020 4 z 5

Převorství u pomerančovníku Převorství u pomerančovníku Samantha Shannon

Dej plyne zvolna, ale stejne cca tretinu knihy jsem listovala do slovniku a do prehledu postav. Mne se to libilo, melo to vse, kladne postavy, zaporaci, intriky, baje a draci. Trosku mi prislo, ze je kniha ladena feministicky, a taky ze je tam LGBT. Ale okey. Za mne kvuli konci to neni plny pocet bodu. Je to kniha co si plyne pozvolnym tempem, ale ten konec na mne prisel nevim nejak malo rozepsanej. Asi jsem cekala vetsi bitvu. Urcite si od autorky prectu i jine knihy.

11.11.2020 4 z 5

Černý úsvit Černý úsvit Rolf Börjlind

Třetí díl za mnou. V knize opět hodně postav a na konci par překvapeni. Četlo se to dobre, dej ubihal a byla jsem zvedava jak to skončí. Pro mne poměrně slušná série, ale nebude to muj top.

12.10.2020 4 z 5

Morfeův gen Morfeův gen Tibor Rode

Kniha je hodně svizna. Stále se něco děje a ma krátké kapitoly. O nespavcich se dozvídáme později. Hezky je tam zakomponována tabletka, aby čtenář hned nepřišel o co jde. Za mne skvele. Bodiky navíc ma dění v Praze a Krumlově.

26.08.2020 5 z 5

Co jsi to za matku? Co jsi to za matku? Paula Daly

Trochu jsem mela zmatek v postavach. A za mne je to spis prumerna detektivka. Neco jsem tusila, ale ne uplne. Oblibila jsem si Joa a policistku Joanne. Dam si i dalsi knihu, snad se bude libit vic.

12.08.2020 3 z 5

Cizinec Cizinec Arno Strobel

Tohle byla takova jednohubka. Mne se spis líbila první část, kde jsem fakt nevěděla co to ma znamenat. Druhá část mi prisla spis nerealni.

05.05.2020 4 z 5

Vražedná lhůta Vražedná lhůta Andreas Gruber

Normálně jsem se musela kouknout jestli existuje kniha o Jezipetrovi. A ona existuje. Ze začátku se mi trochu spletli postavy, ale pak se to srovnalo. Je jasné, kdo je vrah ale těžší ho chytit. Postavy mi přišli velice sympatické. Dokonce na par myšlenkových pochodech jsem se i zasmala. A ted druhy dil, který čeka na přečtení.

25.04.2020 4 z 5

Dům smrti Dům smrti Bernhard Aichner

Tak tenhle dil neměl nějaký extra dej. Přesto chcete vědět, co se Blumove stane a jak to bude pokračovat dal. Trochu minulosti rodiny, která nemá s Blumovou temer nic spolecnyho, jenom mrtvou sestru. Další rodina s velice šokujícím příběhem. A ted mne čeká zakončení trilogie.

19.04.2020 4 z 5

Je to napsany jako pohadka, coz podle mne i je. Dobrodruzny pribeh hobita a trpasliku. Pro mne velkej oddych. Napsane velice ctive a pisnicky se mi taky libili. Bilbo Pytlik je skvely.

23.03.2020 5 z 5

Lovci hlav Lovci hlav Jo Nesbø

Za mne hodne prekombinovane, rozhodovala jsem se mezi 3 a 4, nakomec 4 protoze stred knihy mi prisel hodne fajn a hodne akce i kdyz to bylo prehnane. No asi zustanu u Harryho.

31.01.2020 4 z 5

Spálená obloha Spálená obloha Gilly Macmillan

Pokud čekáte hodně akce tak se nedockate. Kniha je sondou do duší lidi a jejich pocitu z pohledu “oběti” a vyšetřovatele. Trochu mne mrzi, ze par veci zůstalo nedoresenych co se tyče případu. A ted na Vyvrhela, abych zjistila co Clemo a Emma.

22.01.2020 4 z 5

No ja uplne nevim, jak tohle ohodnotit. Pro mne poezie neni neco, co ma 3 radky, nebo nekdy ani jedno slovo. Nevim proste jsem si to predstavovala jinak. Kdyz se mi kniha dostala do ruky, tak jsem si rekla, ze je to skoda papiru. Asi nic pro mne, spis zkusim klasiku jako je Kytice.

14.01.2020 3 z 5

Případ Amelia Případ Amelia Kimberly McCreight

Kniha se mi moc líbila. Asi od poloviny jsem začala řešit kdo a co. A kdyz uz jsem myslela ze to mam, tak se tam objevil další kousek skládačky. A chtěla jsem vědět co dal. Tema je hodně aktuální, postavy mi přišli uvěřitelné. Muzu jen doporučit.

03.01.2020 5 z 5

Parker Pyne zasahuje Parker Pyne zasahuje Agatha Christie

Čtení bylo u některých povídek obtížnější jelikoz se mi pletli postavy. U některých jsem věděla “padoucha”.

01.01.2020 4 z 5

Ze života knihomolky Ze života knihomolky Debbie Tung (p)

Skvělý komiks i kdyz některé pasáže byli pro mne prohnane ale některé zas úplně seděli.

01.01.2020 4 z 5

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Je to jiné jako série s Erikou. Kate mi prisla vic reálná i kdyz konec tyhle knihy spis ne. Ale i tak se to četlo hodně dobre. Mělo to spad a kniha mne v žádný fázi nenudila. Mne se libi i to, ze tady nejde o klasickou policistku ale o bývalou policistku. Další dil si určitě s radosti přidám do sbírky.

05.12.2019 5 z 5