tulipa komentáře u knih
Krásné ilustrace Ivony Knechtlové, které jsou bohužel milionkrát hezčí než text. Myšlenka příběhu úžasná, ale tomu textu něco chybí. Kniha je avizovaná jako publikace pro čtenáře od 12 let. Pro děti to ale čtení není.
Tato kniha mě dohnala k slzám. Každý z nás by neměl zapomenout na růži pro Algernon. K titulu jsem se dostala v rámci čtenářské výzvy pro rok 2024. Jsem za to ráda.
Od Roberta Bryndzy jsem četla pouze Dívku v ledu a ráda jsem dala šanci i jeho další knize, i když z jiné série. Velice čtivé, děj asi trochu předvídatelný, ale kdoví, co se v knize nakonec semele. Přečteno za jeden den, kniha mě prostě nepustila.
Dvě rozervané duše, které se hledaly, aby se mohly společně postavit nesvobodě. Trošku je mi líto, že ta jejich cesta nepokračuje na více stránkách, ale rozumím tomu. Ztratila by se tím ta tajemnost, neurčitost, duch knihy.
Tato kniha je podle mého názoru pro někoho, kdo chce tvořit, ale zároveň pro někoho, kdo je schopen využívat internet jako hlavní komunikační kanál. Mě se moc líbila. Vidím za ní spoustu kvalitně odvedené práce. Navíc je plná citátů a zajímavě graficky zpracovaná.
Neuvěřitelný vhled do tehdejší doby. Při čtení máte pocit, jako by jste v té době žili. Je vidět, že autorka se této problematice věnuje dlouhodobě a je velmi znalá. Hrdě ji zařadím mezi autorky jako Alena Mornštajnová, Kateřina Tučková či Hana Kornerová. Dobré dílo se musí ocenit. Děkuji
Úžasná kniha psaná formou deníkových zápisků. Člověk se nemůže od knihy odtrhnout. Až úplně na konci knihy jsem si říkala, jestli ta jejich cesta nebyla spíše velkým bláznovstvím s příměsí obrovského hazardu než velkým dobrodružstvím. Určitě ale kniha zaujme místo v mé knihovně a někdy si ji přečtu s chutí zase.
Četla jsem to na třikrát. Nějak mi tahle kniha od Browna přišla nejhorší, ale i tak je to dobrá kniha. Také mi trošku nesedl konec, pořád jsem čekala, že ještě něco přijde. To se ale nestalo.
Moje první knížka od Ladislava Zibury a musím říct, že je to velmi čtivé a plné humoru. Autor píše řízně, s perfektním humorem (někdy pro mě bylo těžké pochopit, co je sarkasmus a co už ne) a je velmi pohotový. Četbou této knihy u mě navodil pocit vzít baťůžek na záda a vyrazit za svobodou.
Moje první kniha se soukromým vyšetřovatelem Rakerem. A hned je z toho závislost. Napínavé a chytré. Moc se mi líbila ústřední myšlenka filmového průmyslu.
Líbily se mi krátké kapitoly, které velmi často nechávaly nedokončený příběh, který se často dořešil až v kapitolách dalších. Tím to bylo zajímavé. Zároveň se mi velmi líbil pohled na porodnictví v poválečném Londýně. Přijde mi zajímavé, jak se vše mění a jak je porodnictví v dnešní době zase o něčem jiném.
Po dlouhé době kniha, která mi svými pasážemi ježila chlupy na rukou, místy mě rozplakala a několikrát rozesmála. Myslím, že kniha má v sobě spoustu moudra. O to více,že hlavni postavou je skoro osmiletá Elsa, která ve mně vzbutovala obrovské pocity smutku, zároveň jsem jí ale celou dobu fandila, aby se necítila tak jiná a aby v sobě našla superhrdinu. Protože svět potřebuje superhrdiny.
Nejlepší na knize byl podle mě spád, neustálé napětí, to se autorovi opravdu povedlo. Hlavní vyšetřovatel mi byl sympatický, i když chvilkami jsem si říkala, že je dost nešikovný a že se dost často bojí, jak malé dítě, ale pořád tam bylo více sympatií než antipatií. Jak plus určitě hodnotím psychiatrickou léčebnu a sněhem uzavřeného údolí a hory, které dodávali knize pochmurnou náladu. A za co jsem velmi ráda, že jsem se celou knihu snažila přijít s teoriemi, kdo byl vrah, a nepodařilo se mi to. V knize sice bylo pár věcí, které mi neseděli, ale věřím, že autor se vypracuje v dalších sériích. Jediné, co mi opravdu vadilo, a to není chyba autora, je blbý formát knihy. Trošku nechápu.. Proč? Proč jsou stránky tlusté, mezery mezi řádky velké a kniha je tak nepraktická, že se nedá strčit do tašky ani pořádně udržet v rukou?
Neotřelé, surové, ale je to příběh, který Vás od začátku zaujme. Stále Vám pak v hlavě budou vířit myšlenky o Namim, jezeře, třech červených trojúhelníčkách a cestě. Cestě jednoho chlapce.
Občas mi vadilo, že se hodně přeskakovala z různých kapitol. Jinak to je napínavé, čtivé. Určitě si přečtu další díl.
Nemohla jsem se rozhodnout zda dát tři nebo čtyři hvězdičky. Vraha jsem odhadla hned v první třetině knihy. Linie, která měla od vraha odvádět pozornost mi přišla příliš nápadná. Hlavní postava šéfinspektor Forestová mi přišla zajímavá, což vidím jako plus. Ale.. Občas se v knize vyskytla určitá věta, která mi prostě přišla, že tam nepatří, až jsem si ťukala na hlavu. To mi kazilo dojem z knihy. Pro mě to nebyl ten tip detektivky, který mám ráda. ZCELA SOUHLASÍM S KOMENTÁŘEM VILAS 1979! To je přesné.
Knížka má v sobě ukryto mnoho síly. Myšlenky z ní jsou úžasné a vztah indiánů k přírodě je inspirující. Doufám,že knihu brzy dotisknou,abych si ji mohla koupit a stala se součástí mé knihovny.
O reinkarnaci jsem už pár knížek přečetla, například Život před životem od Moodyho či Mnoho život, mnoho mistrů od Briana Weisse. Možná proto mi knížka přišla chvílemi nezajímavá a některé pasáže jsem opravdu jenom očima přelétla, jelikož mě nudily. Samotný příběh Noeho byl zajímavý a moc se mi líbil, ostatní postavy v knize už mi tak zajímavé nepřišly. Věřím ale, že si kniha najde své čtenáře.
Nebylo to špatné. Hlavní norský vyšetřovatel Odd a americká kriminalistka mi prišli sympatičtí a jejich osobní život na tolik zajímavý, že by určitě stálo za to, aby autor napsal jejich pokračování. Pět hvězd nedávám pouze proto, že chvílemi se mi děj zdál až moc překombinovaný. Také mi trošku vadila ta brutálnost vražd. Prišlo mi to už trošku přes čáru.