Valentine Valentine komentáře u knih

Mrazivé ticho Mrazivé ticho Wulf Dorn

Napínavé dílo které se nedalo přečíst jinak než jedním dechem. Prostředí příběhu bylo dechberoucí, stejně jako závěrečné vyvrcholení, které jsem absolutně nečekala. Výtečné až do poslední stránky. Můžu jen doporučit.

26.07.2013 5 z 5

Maryša Maryša Vilém Mrštík

Četla se strašně. Vytáhnout si jí u maturity byl horor. Díky bohu za její jednoduchý děj a Kaisera s Lábusem ;)

24.07.2013 3 z 5

Chrám Matky Boží v Paříži Chrám Matky Boží v Paříži Victor Hugo

Nádherný, silný a dechberoucí příběh, kde jsou postavy dokonale popsané, atmosféra dýchá přímo z listů a pocity jsou tak hmatatelné a čisté, že ani není možné obalit je slovy. Dojmy z této knihy mi v srdci zůstanou snad navždy.

24.07.2013

Strakonický dudák Strakonický dudák Josef Kajetán Tyl

Po přečtení jsem okamžitě zapomněla o čem to bylo, ač se to četlo pěkně.

24.07.2013 2 z 5

Slavík a růže Slavík a růže Oscar Wilde

Úžasný, dojemný a velice silný příběh, který by měl být rozhodně v povinné četbě. Moudrost obsažená v téhle pohádce by se měla nechat vepsat do nebe.

24.07.2013 5 z 5

Afterdark Afterdark Haruki Murakami

Hodně originální knížka, moje první od Murakamiho, která mě donutila chtít si jich od něj přečíst co nejvíc. Prostě člověka nepustí - pořád si u ní tak přemýšlíte a přemýšlíte až se vám ani nechce přestat...

24.07.2013 4 z 5

Lakomec Lakomec Molière (p)

K maturitě jasná volba - přečteno za chviličku, vtipné, čtivé, jednoduché.

24.07.2013 4 z 5

Ostře sledované vlaky Ostře sledované vlaky Bohumil Hrabal

Výborně napsané, čtivé a kraťoučké - co by si mohl člověk od povinné četby přát víc? Jsem ráda že z povinnosti se změnila na příjemnout jednodenní nutnost. Perfektně hořkosladké od začátku až do konce.

29.03.2013 5 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Dokonalé. Stejně jako celá série Zaklínač. Nejskvělejší dílo, které jsem kdy měla tu čest číst.

29.03.2013 5 z 5

Černá krabice Černá krabice Joe Hill (p)

Trcohu mě to zklamalo, ale je asi pravda, že bych neměla srovnávat otce se synem, ačkoli jablko nepadá daleko od stromu. Našla jsem chvilky kdy jsem se třásla strachem, ale nebylo jich zdaleka mnoho. Jinak děj byl docela chaotický, nějak jsem občas nechápala co kdo a proč dělá a konec mě tak nějak...zklamal. Nemám ráda happyendy v hororech.

24.03.2013 2 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Na Kinga mi přijde celkem slabší. Je skvělá, čtivá a děsivá, ale tak nějak předvídatelná.

24.03.2013 3 z 5

Angelologie Angelologie Danielle Trussoni

Trvalo mi dva roky a celkem čtyři "začínání znovu" než jsem se knihou prokousala. Avšak nyní nelituju. Je skvělá, za polovinou se báječně rozjede a nečekaně překvapí. Jen doufám, že se co nejdříve dočkáme nějakého pokračování - na konci je to useknutné až hanba!

24.03.2013 4 z 5

Inheritance Inheritance Christopher Paolini

(SPOILER) Když to vezmu jako celek, je Inheritance skvělým "koncem" Odkazu dračích jezdců. Konec píšu v uvozovkách, protože to rozhodně jako konec nezní (Eragonovi se stále na konci dílu otevírá obrovská budoucnost). Když vezmu Inheritance samostatně, líbila se mi ze všech čtyř dílů téměř nejvíc. V mých dětských očích ale nic nemá na první díl - Eragon, který jsem četla ve 12 letech a který mi do srdce vtiskl nesmazatelnou stopu. Inheritance mnou pohla, pohltila mě, donutila mě přemýšlet, usmívat se, mračit, plakat. Stejně jako všechny předchozí díly. Je to velkolepý závěr velkolepého díla, a mně nezbývá než čekat, jak to všechno, jednou, možná, bude dál.

27.10.2012 4 z 5

Popel a prach Popel a prach Jarosław Grzędowicz

Skvělá kniha, skvěle napsaná. Děsivá i humorná, morbidní ale pořád uchopitelná. Co dodat? Cenu Janusze Zajdela si stoprocentně zaslouží!

17.10.2012 5 z 5

Povídky Povídky Donatien Alphonse François de Sade

Jako čtení do autobusu, vlaku či čekárny skvělé. Krátké, nenáročné, rozverné anekdoty, perfektní pro pobavení a odreagování :)

17.10.2012 3 z 5

Město snících knih Město snících knih Walter Moers

Sladce kouzelné, napínavě legrační, syrově dojemné. Orginální, geniální a především srdečné dílo překypující fantazií, psané s obrovskou láskou ke knihám. Waltra Moerse mám hodně ráda a všechna jeho díla můžu stoprocentně doporučit. Ale návštěva Města snících knih byla pro mě, jakožto latentní knihovnici, doslova srdeční záležitostí.

21.02.2021 5 z 5

Provinilé slasti Provinilé slasti Laurell K. Hamilton

Knížka mě docela bavila, byla čtivá a příjemně napsaná, ale další díly už k životu nepotřebuju. V podstatě nic mi to nedalo :)

05.10.2015 3 z 5

A hroši se uvařili ve svých nádržích A hroši se uvařili ve svých nádržích William Seward Burroughs

Základní dílo beatniků. Kniha vypráví o zločinu, lidech a době, které stojí u vzniku samotné beat generation. Spojení Burroughse a Kerouaca, problémů života ve stylu Verlain - Rimbaud a Ameriky na sklonku 2. světové války se velice lehce čte a jistě by se mělo zařadit do povinné četby. Všech.

01.07.2015 5 z 5

Moudrosti zvířat Moudrosti zvířat Zdeňka Jordánová

Kouzelná knížečka s další kupou souvislostí pro události každého dne pro ty, kteří je hledají a jsou ochotní je vidět.

12.02.2015 4 z 5

Upíři, vlkodlaci a jiné strašidelné příběhy Upíři, vlkodlaci a jiné strašidelné příběhy * antologie

Je pěkné si ozkoušet několik autorů, s nimiž nemáte žádné zkušenosti, formou vašemu srdci nejbližší - hororem. Díky této knize zjistíte, které z nich opravdu stojí za to číst.

31.08.2014 3 z 5