veronika0382 veronika0382 komentáře u knih

Nesnáším tě Nesnáším tě Vi Keeland

Báječně jsem se bavila od začátku do konce a čtení si moc užila. Nesnáším tě je zkrátka love story o odložených srdcích a druhých šancích, u které přijdete na jiné myšlenky a užijete si každou řádku, za to vám ručím! Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

01.05.2020 5 z 5

Pláž v Chorvatsku Pláž v Chorvatsku Julie Caplin

Pokud vás láká romantická plavba zalitá sluncem a letní pohodou, určitě si knihu pořiďte, budete nadšení… Mně se líbila ze všech dílů nejvíc. :-) Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

30.07.2020 5 z 5

Hrad ve Skotsku Hrad ve Skotsku Julie Caplin

Julie Caplin je pro mě sázka na jistotu. Její romány se čtou jedním dechem, jsou návykové a hlavně jsou takové laskavé pohlazení po duši. Hrad ve Skotsku není výjimkou, dokonce bych řekla, že dle mého, je jedním z nejlepších dílů série Romantické útěky. Více v mojí recenzi zde v záložkách- Veru, Knihy na cestách :)

03.04.2023 5 z 5

Až uvidíš moře Až uvidíš moře Scarlett Wilková

Nádherná rodinná sága, založená na skutečných událostech řecké občanské války a Řeků žijících v tehdejším Československu, vezme za srdce snad každého Za mě nejlepší kniha roku 2022 . Více v mojí recenzi v záložkách - Veru, Knihy na cestách :)

20.03.2023 5 z 5

Černobyl: Historie jaderné katastrofy Černobyl: Historie jaderné katastrofy Serhii Plokhy

Na jedné straně byla úžasná obětavost obyčejných lidí, hasičů, vojáků, kteří dali poté všanc svůj život, aby zachránili zbytek planety, a lhostejnost, nedbalost a nezodpovědnost ze strany vlády, která brala vše na lehkou váhu a příliš si nedělala hlavu s následky či životy svých obyvatel. Strašné, šokující, hrůzu nahánějící! I přesto, že je kniha hodně psaná jako dokument, mě velmi zaujala. Dozvěděla jsem se mnoho nových informací, které v seriálu, ani jiných knihách nebyly. Rozhodně stojí za přečtení. Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

05.08.2019 4 z 5

Ztracené dívky z Willowbrooku Ztracené dívky z Willowbrooku Ellen Marie Wiseman

Páni, tohle bylo opravdu velmi silné čtení. Po přečtení pár stránek jsem si hned musela googlit Willowbrook a informace o něm. Shlédla jsem i pár videí na youtube a dokonce přímo to video, které se odehrává v ději knihy, když do sanatoria vtrhl Geraldo Rivera a zveřejnil světu první reportáž a žalostné podmínky, v nichž místní rezidenti žijí. Tuto událost autorka zakomponovala do děje a je její důležitou součástí. Díky reportáži se začalo konečně něco dít, v roce 1972 podali rodiče pěti tisíc obyvatel žalobu na stát New York, poté se zúžil počet pacientů na 250 a v roce 1981 se zařízení konečně zavřelo úplně.
Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

15.12.2023 5 z 5

Moře vzpomínek Moře vzpomínek Fiona Valpy

Ach. Tohle byla opravdová nádhera. Tolik moudra a krásných vět. Fiona Valpy prostě psát umí. Přečetla jsem komplet její knihy a všechny jsou dokonalé! Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

26.05.2020 5 z 5

Rebelský dědic Rebelský dědic Vi Keeland

První díl série Rush Duet mě pohltil od prvních řádků. Autorky Penelope Ward a Vi Keeland jsou pro mě vždy sázka na jistotu a ani tentokráte nezklamaly… Výborně napsaný new adult román! Více v mojí recenzi - Veru, Knihy na cestách

21.09.2019 5 z 5

Milá Bridget, chci tě Milá Bridget, chci tě Vi Keeland

Milá Bridget, chci tě má totiž všechno. U čtení vám budou hořet tváře z té vášně, sexu a chtíče, zároveň se budete smát při všech těch hláškách a průpovídkách, ale budete také plakat, pokud vás vše zasáhne, tak jako mě. Zápletek a důležitých životních zvratů je zde hned několik a moje emoce byly jako na houpačce. Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

13.03.2019 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Krásná. Takové pohlazení na duši. :-) A rozhodně si musím pořídit i jiné hygge knihy, kterým jsem se doposud vyhýbala. :-) Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

08.02.2019 5 z 5

Dopis Dopis Kathryn Hughes

Dopis je zkrátka výborný román. Je dojemný, obsahuje staré tajemství a záhadný dopis. Tohle prostě miluju. Já jsem opravdu četla se zatajeným dechem, moc se mi román líbil a vřele ho doporučuji. Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

15.11.2018 5 z 5

Autismus & Chardonnay Autismus & Chardonnay Martin Selner

Autismus a Chardonnay nám přináší určité poselství. Jedno z nich je například to, že se s předsudky nerodíme, ale jsou nám předány… A na to bychom neměli zapomínat… Doporučuji!

06.04.2018 5 z 5

Ty chladné oči Ty chladné oči Scarlett Wilková

První autorčinu knihu Až uvidíš moře, jsem označila jako nejlepší roku 2022, a tak nějak jsem už tušila, že pro mě bude Scarlett Wilková oblíbenou autorkou. S touto knihou ji opravdu řadím mezi tři své nejoblíbenější spisovatelky. Tahle kniha je také výborná a závěr mi vzal dech. Po přečtení jsem měla tolik otázek, slzy se mi kutálely po tvářích, hodně jsem o knize přemýšlela a říkala si, co by kdyby. Výborné! Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách :)

06.06.2023 5 z 5

Prokletí Salemu Prokletí Salemu Stephen King

Moje první Kingovka. V mnoha recenzích jsem si přečetla, jak Stephen King píše rozvláčně, zdlouhavě a popisuje vše okolo. Ano, to je pravda. Ze začátku mi skutečně trvalo se začíst. V každé kapitole popisuje život jiné osoby městečka Salem´s Lot, a je jich opravdu moc. Což znamená hodně jmen, ve kterých jsem se místy ztrácela. Ale zhruba v polovině nabral děj více na akčnosti a získal takový spád, že jsem hltala každou stránku. Svými popisy později dokázal King vykouzlit tu správnou napjatou, ponurou atmosféru, při které jsem měla husí kůži, bála se, ale zároveň toužila vědět víc a četla dál a dál. Navíc na to, jak na nás jde autor v prvních kapitolách pomalu, tak později přidává na intenzitě a děj má více a více grády, až je to doslova masakr. Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

23.08.2019 4 z 5

Ještě to nebalím, vzkazuje babička Ještě to nebalím, vzkazuje babička Judy Leigh

Ještě to nebalím, vzkazuje babička je báječný román, který vás zahřeje u srdce i na duši. Vykouzlí vám úsměv na tváři, překypuje laskavostí, láskou, chutí žít. Příběh je plný emocí, je vtipný, sálá z něj obrovský klid a pohoda. Rozhodně vás ujistí, že život zdaleka nekončí v sedmdesáti. Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

07.01.2019 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Krásný a velice silný příběh mladé Hany, která prošla peklem koncentračního tábora a přežila. I když si mnohokrát říkala, že by byla raději už dávno mrtvá… Nádherný, bolestný, srdce rvoucí, pravdivý román, který vezme za srdce snad každého z nás. Hana je jeden z nejkrásnějších příběhů, co jsem kdy četla.

28.02.2018 5 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Úžasná kniha... Jojo řadím mezi mé nejoblíbenější spisovatelky. Více v mojí recenzi zde.

10.08.2016 5 z 5

Vánoce na skotském hradě Vánoce na skotském hradě Donna Ashcroft

Tohle bylo tak krásné čtení, opravdu! Knihu jsem četla hned po Vánocích a jakoby mi je prodloužila. Měla jsem vánoční náladu ještě v lednu a byla jsem velmi mile překvapená, jak mě román vtáhl do sebe. Četla jsem a četla a u toho jsem se několikrát přistihla, že se usmívám. Více v recenzi v záložkách- Veru, Knihy na cestách

29.01.2024 5 z 5

Pohlednice bez podpisu Pohlednice bez podpisu Imogen Clark

Tento příběh, kde se prolíná minulost s přítomností, se krásně čte. Tak nějak plyne a vy ani nepostřehnete, a budete na konci. Vyprávění Annie okolo roku 1980 je smutné a trhalo mi srdce. Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

10.02.2021 5 z 5

O psaní: Memoáry o řemesle O psaní: Memoáry o řemesle Stephen King

Jsem ráda, že se mi kniha dostala do rukou, protože jsem se dozvěděla spousty věcí o autorově životě. Takže pokud máte rádi Stephena Kinga nebo se chcete stát spisovatelem, a hledáte nějakou knihu o psaní, určitě zkuste O psaní. Najdete v ní mnoho zajímavostí, které byste rozhodně nečekali.
Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

29.05.2020 4 z 5