vlkodlaq vlkodlaq komentáře u knih

Přežij! - Průvodce dobrodruha Přežij! - Průvodce dobrodruha neznámý - neuveden

Docela zábavné a pěkně udělané, i když ve skutečnosti nepříliš použitelné. Pokud jste survival nadšenci, toto je jen zábava, skutečnou příručku přežití hledejte jinde, třeba od Stilwella.

15.08.2014 3 z 5

Hrdinství pro začátečníky Hrdinství pro začátečníky John Moore

Neurazí, nepřekvapí, přesto pobaví a dá spočinout pocuchaným nervům. Klasická fantasy osnova víceméně dodržena, rozuzlení logické, i když předvídatelné.

08.08.2014 4 z 5

O olši, která nikdy nic nevzdala O olši, která nikdy nic nevzdala Miroslav Žamboch

Pustil jsem se do toho s vervou, kterou věnuji jen Kulhánkovi, Žambochovi a jen několika podobným, a byl jsem odměněn pohádkou pro nejmenší. Naštěstí vcelku příjemnou, oddechovou a krátkou.

01.08.2014 3 z 5

V přírodě se nenudím V přírodě se nenudím Karel Patočka

Získal jsem ji náhodou při výprodeji starých knih z městské knihovny. Poněkud staršího data výroby, přesto velmi kvalitní zdroj informací a v mé knihovně má své čestné místo.

30.07.2014 4 z 5

O nožích nejen loveckých O nožích nejen loveckých Josef Pajl

Jsem velký nožomil a nožíř a tak jakákoli kniha o nožích je pro mě biblí. Knih o nožích (včetně všeobecného kovářství) vlastním 7 a byť nemají velký čtenářský zájem, postupně je sem vložím všechny.

28.07.2014 5 z 5

Čaroděj Zeměmoří Čaroděj Zeměmoří Ursula K. Le Guin

Kniha se dobře četla, byla příjemně relaxační, jen bohužel poněkud upadá do průměru fantasy knih, přesně kopíruje běžnou osnovu a nenabízí skoro nic navíc.

28.07.2014 3 z 5

Město červeného prachu Město červeného prachu Ben Okri

Snažím se ke knihám nebýt subjektivně kritický, ale do dočtení této jsem se musel vyloženě nutit a vlastně o ničem nebyla. Pokud dočtete dobrou knihu, ještě Vám chvíli doznívá. Tato "nezní" ani při čtení. Přečtení a času do knihy vloženého spíše lituji.

28.07.2014 1 z 5

Hra o trůny 2 Hra o trůny 2 George R. R. Martin

První kniha ze série byla velmi čtivá, na děj i zvraty bohatá, bohužel s další knihou nadměrně roste počet dějových linií i brutalita, proto jsem přečetl jen první dvě a další odložil na neurčito. Pak jsem začal sledovat seriál hry o trůny a podobně jsem byl nadšen z prvních dílů a pak mě zkrátka další přestaly zajímat, takže jsem je také odložil na neurčito.

28.07.2014 3 z 5

Hra o trůny 1 Hra o trůny 1 George R. R. Martin

28.07.2014 4 z 5

Robot Robot Adam Wiśniewski-Snerg

Nelze autorovi upřít velkou fantazii, jen mu cosi ještě chybí ze spisovatelského umu (spisovatelský um?). Kniha je hůře čitelná, popisy jsou často zmatečné a zavádějící, polovina nedává příliš smysl a zdánlivě nezapadá do děje, bohužel ani se závěrem nepřichází vysvětlení mnoha částí.

28.07.2014 2 z 5

Nádraží Perdido Nádraží Perdido China Miéville

Vynikající atmosféra, bohaté prostředí, jen chvílemi poněkud upadající spád a některé zvraty jsou řekněme nelíbivé.

25.07.2014 3 z 5

Když bohové spali Když bohové spali Allan Cole

Fantasy jak bič. Skoro předpisové dodržení fantasy osnovy (v dobrém slova smyslu), které jen zkvalitňuje počteníčko :-)

15.07.2014 4 z 5

Dobrák Dobrák Jiří Kulhánek

Přečetl jsem vše od Kulhánka a nechce se mi psát koment ke každé knize zvlášť, tím spíš, že by byl veskrze stejný: nejen vynikající čitelnost a spád, ale i zajímavý děj, nečekané zvraty a sranda. Ve srovnání s jinými autory nemůžu jinak, než všem jeho knihám, povídkám i fejetonům dát plný počet, není z jeho tvorby nic, co by si zasloužilo o hvězdu méně. Jen by snad mohl tvořit více a častěji umožnit přetisky a dotisky, některé jeho knihy už čtu potřetí.

15.07.2014 5 z 5

Cynik Cynik Jiří Kulhánek

15.07.2014 5 z 5

Astrologický slabikář Astrologický slabikář Rostislav Kocmel

Je fascinující, kolik lidí skutečně věří, že existuje pevně daná souvislost mezi datem narození a povahou, nebo dokonce snad osudem. S kamarádem, který se narodil ve stejný den, jako já, jsme si z toho vždycky dělali legraci. Když pominu nesmyslnost celého tohohle pavědeckého odvětví, tak jsme oba naprosto odlišní snad ve všech povahových rysech.

19.09.2024 odpad!

Povídkový Pel-mel Povídkový Pel-mel Rostislav Kocmel

Kniha (spíš takový sešitek) mého studentského života. Po dvaceti pěti letech se mi ji podařilo opět získat, což vzhledem k nákladu pouhých 1000 kusů v roce 97 nebylo nic jednoduchého.

19.09.2024 5 z 5

Kurz zázraků (úplné vydání) Kurz zázraků (úplné vydání) Jakob Thor

Kniha Kurz zázraků by mohla být i dobrá kniha, pokud by nebyla celá postavená na křesťanské doktríně a základních náboženských bludech o posmrtném životě a vyšší, všeřídící a všeobsahující stvořitelské bytosti. Kniha Vás po celou dobu tak jemně a téměř nenásilně manipuluje do kolektivní iluze, že pouze lidé opravdu schopni kritického myšlení se nenechají oblbnout.
Autorům nelze upřít talent na čtivý text a velmi jemnou, přesto dlouhodobou a o to hlubší manipulaci. Je skutečně možné, že přečtení knihy mnoho čtenářů změní, jenže jestli je to k lepšímu, se odvažuji silně pochybovat.

Je to spíše důkladné vymytí mozku.

Máte-li psychické problémy, traumata nebo jiné, jak se říká jizvy na duši (jako každý druhý), toto dílo Vás pohltí, protože Vám nabídne pseudořešení všech Vašich problémů, ale ve skutečnosti je to jen záplata a náhražka problému iluzí vyřešeného problému. Nahradí problém úpornou fixací na bludy.

10.07.2024 odpad!

Bible pro děti Bible pro děti Bridget Hadaway

Napadá mě citát Charlese Bukowského: "Vyvarujte se těch, kdo neustále hledají dav, neboť sami nejsou nic."
Přemýšlejte sami za sebe a nebojte se kritického myšlení, je to správný způsob, jak se nenechat zmanipulovat kdejakým naleštěným blábolem.

10.07.2024 odpad!

Jen 68 procent?? Četli jsme všichni stejnou knihu?

17.04.2024 5 z 5

Poselství rudého muže Poselství rudého muže Ernest Thompson Seton

Nejsem nakloněn žádné víře ani víře v jedno jaké bohy, ale tohle je Seton a indiáni! Víra, která uctívá z větší části přírodu a přírodní zákony, rovnováhu v ní a její zachování je mi přece jen mnohem bližší a mnohem snáz přijatelná a pochopitelná. To ta 'moderní' náboženství jsou naprosto zvrácená a jediným jejich cílem je ovládat prostého člověka. Indiáni (zjednodušeně řečeno a trochu vytrženo z kontextu) uctívali přírodu, co může být moudřejšího? Moderní člověk přírodou spíš pohrdá a jeho nejbližší spojení s ní je dokument na HBO, při čemž pojídá chipsy z plastového sáčku a popíjí colu z plastové láhve.

01.08.2020