WEIL WEIL komentáře u knih

Veronika Veronika Miloš Václav Kratochvíl

Další skvělá kniha a rovněž výtečný film od O. Vávry.

21.09.2011 4 z 5

Komediant Komediant Miloš Václav Kratochvíl

Mě velice sympatická kniha, pro svou pravdivost i mistrovské zacházení s psychologií postav.

21.09.2011 4 z 5

Vesnice Vesnice Jaroslav Kratochvíl

Zajímavý pohled do života obyvatel tehdejší vesnice.

21.09.2011

Romance nesentimentální Romance nesentimentální František Němec

Divák, zasypán velkým množstvím informací o postavách prý často utíkal z těchto divadelním představení.

Sentimentální romance Sentimentální romance František Němec

Charaktery postav, jak je autor zpracoval a jejich jednání, to už by dneska moc diváky asi nebralo.

Likajdovic tetička Likajdovic tetička František Němec

Možná že ještě někdy tenhle divadelní kus někdo nastuduje. Když ne v kamenném divadle, tak v nějakém rodinném.

20.09.2011

Soudničky aneb Loučení s Roškrtem Soudničky aneb Loučení s Roškrtem František Němec

Autor touhle knihou navazuje na příběhy zveřejněné v knize "Soudničky".

Člověk manželský Člověk manželský František Němec

Autor uměl pozorovat drobné hašteření sousedské, jejich konflikty a s gustem je popisoval.

Soudničky Soudničky František Němec

Nešlo o popis soudního jednání, nýbrž si ze skutečných případů autor vybíral jen tu anekdotickou část.

Alibi Alibi František Němec

Hodně postav, hodně konfliktů, hodně bojů o lepší život či pouhé přežití.

Holátko Max Holátko Max František Němec

Škoda, že tahle kniha nevyšla v dnešních časech.

Zelené demonstrace Zelené demonstrace František Němec

Němec se stal členem Devětsilu, členové se vzájemně ovlivňovali a někdy i záporně, jak jinak...Tato sbírka básní nebyla přijata tak kladně, jak ta první.

Sebe i vás Sebe i vás František Němec

Patronát nad prvotinou měl St.K.Neumann.

20.09.2011

Korespondence Zdeňka Nejedlého s českými historiky Korespondence Zdeňka Nejedlého s českými historiky Zdeněk Nejedlý

Z. Nejedlý musel konzultovat řadu záležitostí s historiky, a nejednou měl skrz to nelehké spaní.

20.09.2011

Listy F. X. Šaldy a Zdeňka Nejedlého Listy F. X. Šaldy a Zdeňka Nejedlého Zdeněk Nejedlý

Korespondence nepochybně ukazuje úplněji člověka, protože se jedná o svébytný druh projevu.

Má vlast Má vlast Zdeněk Nejedlý

U tak plodného autora to chce průřez jeho tvorbou, jinak čtenáře pohltí jeho dílo na dlouhou dobu.

Tereza Nováková Tereza Nováková Zdeněk Nejedlý

Moje maturitní otázka, český realismus 19. a počátku 20. století.

O výtvarnictví, hudbě a poezii O výtvarnictví, hudbě a poezii Zdeněk Nejedlý

Z. Nejedlý se pokoušel ukazovat co by měl socialistický realismus představovat, na co by se měl zaměřit, a naopak čemu by se věnovat moc neměl.

Tyl - Hálek - Jirásek Tyl - Hálek - Jirásek Zdeněk Nejedlý

Zajímavá kombinace tří různých literátů.

Z české literatury a kultury Z české literatury a kultury Zdeněk Nejedlý

Je pozoruhodné, i ve vyšším věku byl Z. Nejedlý nejenom plodným autorem, ale především jeho zajímavé postřehy z kultury a literatury mají přesah až do dnešních časů.