WEIL WEIL komentáře u knih

Vražda opilé tanečnice Vražda opilé tanečnice Magda Váňová

Opít se a vraždit, to se děje v naší krásné zemi každý týden.

S tváří beránka S tváří beránka Magda Váňová

Kdo se tváří jako beránek, od něho nic dobrého nekouká. Darebák má potřebu být slyšet, ale beránek jde tiše a nenápdně a dokáže vytunelovat i největší banky v ČR. Fuj.

Když ptáčka lapají Když ptáčka lapají Magda Váňová

Kde jsou ty časy, kdy muži si namlouvaly ženy. To už snad je jen v pohádkách.

Tereza Tereza Magda Váňová

Samota upřostřed davu, samota, která užírá duši. Jak rozetnout její kruhy? Láskou. Vhodnou.

Zapomeň na minulost Zapomeň na minulost Magda Váňová

Na minulost se zapomenout nedá. Je součást života každého jedince. Dá se ale překrýt zajímavější přítomností.

Vztahová níže Vztahová níže Eva Urbaníková

Martina není žádný nebojovník a umí si se s vým životem poradit tak, že je to záviděníhodné.

Príliš osobná známosť Príliš osobná známosť Eva Urbaníková

Až nápadné vlivy autorek z anglosaské literatury. Akorát, že většina z nich umí psát lépe.

Stalo sa mi všetko Stalo sa mi všetko Eva Urbaníková

Zní to pořádně nabubřele. Nikdo nemůže tvrdit, že všechno zná, že vše zažil, neb jsme jen lidští jedinci, nic víc.

13.08.2011

Tak už jsem tady s tím vápnem, pane Werichu Tak už jsem tady s tím vápnem, pane Werichu Vladimír Škutina

Koncem šedesátých let velice populární pořad. Škutina jako kladač otázek, Werich jako odpovídající. Tak proč to nešoupnout i do textu a udělat z toho knížku?

Spíše než o humor, jde zde o silné charisma, které Jan Werich měl a je radostné mu naslouchat z dokumentů co zbyly, či knížek, které napsal.

13.08.2011

Martina - Z Řevnic na Wimbledonský trůn Martina - Z Řevnic na Wimbledonský trůn Vladimír Škutina

Martina Navrátilová je tenisová legenda. Je chytrá, je radost naslouchat jak vnímá život, jaké zkušenosti v životě získala, a dělala dobré jméno ČSSR ve světě.

13.08.2011

Ztracená léta: Příběh hokejového zločinu Ztracená léta: Příběh hokejového zločinu Vladimír Škutina

Řada hokejistů o kterých se v knize píše skončila za dobré výkony v hokeji v base. Proč? Nehodili se do krámů tehdejšímu politickému kursu.

Kodešův mečbol Kodešův mečbol Antonín Bolardt

Kodeš vyhrál Wimbledon, což je vrchol pro tenisty, tuším 1973, ale dost mu pomohlo, že tam nehráli tehdy nejlepší hráči světa.

13.08.2011

Sebemilenec Sebemilenec Simona Monyová (p)

Tak hlavně když zažila pro ni neobyčejných 16. měsíců. Tak co si stěžuje?

13.08.2011

Střípky z ložnic Střípky z ložnic Simona Monyová (p)

Název navozuje něco, co by mělo každého přitahovat. ale dítě mění vše, a muž jde na druhou kolej, dítě u ženy na první. A to prověřuje vztahy.

13.08.2011

Poslední extáze Poslední extáze Simona Monyová (p)

Celý život člověk bojuje mezi samotou a láskou, jen někdy si to víc uvědomuje, jindy méně.

13.08.2011

Otcomilky Otcomilky Simona Monyová (p)

Otec a dcera, to je taky nekonečné téma. Ale tenhle humor mi nesedí. Je pro mě moc povrchní.

13.08.2011 1 z 5

Osud mě má rád Osud mě má rád Simona Monyová (p)

Dokud se daří, tak není důvod mít starosti, Ale není člověka, kterému by se dařilo stále, proto se říká, že život je boj.

13.08.2011

Opiju tě rohlíkem Opiju tě rohlíkem Simona Monyová (p)

Opít někoho rohlíkem, to je snadné, ale většinou následuje, že vztahy končí.

13.08.2011

Manželky na odpis Manželky na odpis Simona Monyová (p)

když se do vztahu nefouká, tak je to jako s ohněm, když se na něj nepřikládá. Vyhasnou, vyhasne.

13.08.2011

Konkurz na milence Konkurz na milence Simona Monyová (p)

Konkurz na milence? A co milenci? Chtějí se toho konkursu účastnit? mají vůbec o dotyčnou zájem? A na základě čeho by měli?