_wejunkaa_ _wejunkaa_ komentáře u knih

Co by kdyby: Sněhurka nesnědla otrávené jablko Co by kdyby: Sněhurka nesnědla otrávené jablko Sarah Mlynowski

Mile a vtipně napsaná pohádka. Rozhodně to bylo moc fajn odpočinkové čtení. Popravdě, ze začátku jsem měla strach, jestli mě kniha bude vůbec bavit. Myslela jsem, že bude cílená primárně na děti a není tomu tak. Odnáší si 5 hvězdiček, jestli hledáte odpočinkové čtení na večer, tak ji mohu jedině doporučit.

24.09.2024 5 z 5

Ano, pane Božský Ano, pane Božský Lucie Srňánková

Tohle byla první kniha, kterou jsem od autorky četla. Na úvod bych chtěla říct, že jsem vůbec nevěděla, co od toho čekat. Příběh Evy je velmi zajímavý a to z důvodu, že je jako na horské dráze. Kniha se četla vesměs sama, její konec se mi velmi líbil. Byla to taková třešnička na dortu. Dílo si odnáší plných 5 hvězdiček.

21.09.2024 5 z 5

Aristokratka pod palbou lásky Aristokratka pod palbou lásky Evžen Boček

U tohoto dílu jsem se opět nasmála, humoru zde bylo až až. Sice se zde neděje nic extra nového, ale je velmi zajímavé sledovat situaci Marie. Konec knihy se mi velmi líbil. Už se nemohu dočkat, až vyjde poslední díl. Kniha si samozřejmě odnáší plný počet bodů, protože nemám co vytknout.

09.09.2024 5 z 5

Aristokratka u královského dvora Aristokratka u královského dvora Evžen Boček

Tak v tomhle díle opět nezklamala paní Tichá. Pomalu se začínáme přesouvat zpět na Kostku a situace Marie bude ještě velmi zajímavá. Opět jsme se něco málo dozvěděli o tetičce Noře, ale stále nemáme jistotu, jestli je opravdu aristokratka z Kostky. Rozhodně si kniha odnáší 5 hvězdiček a nemůžu se dočkat, co na nás čeká v dalším díle.

04.09.2024 5 z 5

Tento díl se nám odehrává mimo Kostku. Nebylo to špatné, ovšem pohled Marie mě baví o něco víc. Závěr knihy celkem pobavil a do mých oblíbených postav se přidává tetička Nora. Knize dávám 4 hvězdy. Převážně asi za to, že hlavní postava zde jenom vypráví, než prožívá.

30.08.2024 4 z 5

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

Další díl Aristokratky nebyl vůbec špatný. Objevuje se nám zde nová postava v roli tetičky, jsem zvědavá, jak se nám v další knize vybarví. Opět velmi příjemné oddechové čtení, těším se na pokračování. Kniha dostává samozřejmě 5 hvězd.

26.08.2024 5 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Jednoduché a velmi odpočinkové čtení, u kterého můžete vypnout. Rozhodně ani v tomto díle nechybí humor, u kterého jsem se několikrát upřímně zasmála. Nejvíc se mi zatím samozřejmě líbí samotná Marie a paní Tichá. Knize nemám absolutně co vytknout a proto si odnáší plných 5 hvězdiček. Neskutečně se těším na další díl a doufám, že se dočkám stejné úrovně, jako do teď.

22.08.2024 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Ke knize jsem se dostala úplnou náhodou, když se o ní zmínil přítel se slovy “to by se ti mohlo líbit, tudíž jsem neměla žádné očekávání. Samotný styl psaní pana Bočka se mi celkem dost líbí, i přesto, že deníky mě moc nikdy nebavily. Rozhodně jsem se u knihy ne zrovna jednou zasmála a velmi mě překvapilo, že se zde objevuje i vulgární výrazivo. Co si budeme povídat, moc často se to v knize nevidí. První díl si odnáší plných 5 hvězdiček a už se nemohu dočkat, co se kolem zámku Kostka bude dít dál.

18.08.2024 5 z 5

Prach a popel Prach a popel Jenny Han

Tak tahle série pro mě byla celkem zmatená, když jsem konečně začala mít pořádek v dějových linkách, objevilo se tu “nadpřirozeno. Ani nevím, co pořádně napsat. Mám tolik pocitů, že nevím, který mám vyjádřit jako první. Začneme asi tím, že přibližně první polovina knihy na mě byla dost pomalá a konec zase moc rychlý. Lilia a Reev si teda zažijou svoje, u Kat jsem to tak nějak očekávala. Rozhodně se mi velmi líbil Epilog. Série se četla takovým průměrným tempem a zakončení nebylo vůbec špatné. Kniha si odnese 4 z 5 hvězdiček. Jednou věcí jsem si ale jistá, k této sérii se pravděpodobně nikdy nevrátím. Špatné to nebylo, ale jak jsem psala.. pomalejší začátky a ukrutně rychlé konce mě opravdu nebavily.

15.08.2024 4 z 5

Oheň a plamen Oheň a plamen Jenny Han

Jako tomu bylo u prvního dílu, tak bohužel i tady máme velmi pomalý rozjezd příběhu. Chápu, že dějová linka musí mít i situace kolem, ale tady toho bylo až příliš. Lilia se mi v tomhle díle začala dost líbit, její pohled na situace byl napínavý, ovšem nejvíc mě dostala samotná Mary. Poslední čtvrtina knihy se podle mého přečetla sama, ani nevím, jak jsem se na konec dostala tak rychle. Myslím si, a hlavně v to i doufám, že poslední díl bude taková ta “třešnička na dortu, kdy konečný příběh holek bude velmi napínavý. Kniha si odnáší plných 5 hvězd a doufám, že závěrečná část bude pecka.

08.08.2024 5 z 5

Oko za oko Oko za oko Jenny Han

Jako první bych chtěla zmínit velmi pomalý rozjezd příběhu. Kniha pojednává především o pomstě tří holek, které si už něco zažily. Jako nejméně sympatická postava je pro mě Rennie, asi hlavně kvůli tomu, jakým stylem je nám popisována. Neměla jsem od knihy žádné očekávání, ale celkem mě to překvapilo. Jediné, co pro mě bylo na začátku trochu těžší bylo, že jsem si dost pletla postavy, postupem čtení se to ale srovnalo.Velmi zajímavé je také to, že se nám zde objevuje náznak magie, zajímá mě jak se to dál rozvine. Konec knihy byl velmi napínavý a také hodně otevřený, jsem zvědavá, jaké bude pokračování. Hodnocení dávám 4 z 5 a to hlavně kvůli již zmíněnému o pár řádku výš.

29.07.2024 4 z 5

Vše, čím pro mě jsi Vše, čím pro mě jsi Nora Welling

Naprosto dokonalý příběh… Když jsem se minulý rok dozvěděla, že bude vycházet pokračování, nemohla jsem se dočkat. Od knihy jsem čekala hodně, protože první díl byl pro z mého pohledu dokonalý a světe div se, ani tento nezklamal. Úžasné napojení na předešlé vyprávění. Nuria si moji náklonnost získala hned ze začátku. Nemám absolutně co vytknout, již dlouho se mi nestalo, že bych knihu dočetla se slzami v očích. Rozhodně bych knihu doporučila čtenářům, kteří nejsou na takovou tu přeslazenou romantiku. Dílo si odnáší plný počet hodnocení a velmi doufám, že se v nejbližší době dočkáme dalšího pokračování.

25.07.2024 5 z 5

Nechápej mě špatně Nechápej mě špatně Marianne Kavanagh

Hned na začátku bych chtěla zmínit, že tohle bylo opravdu špatné. Málokdy se mi stane, že bych se v příběhu ztratila, ale tato kniha je spíše jeden velký chaos než příběh o lásce. Nejhorší pro mě byl fakt, že pomalu každá postava v knize mi byla velmi nesympatická, o hlavní postavě Kim ani nemluvím. Po pravdě, nejraději bych knize dala pouze jeden bod, ovšem konec knihy to malinko zachránil. Přes to, nebo spíš díky tomu si kniha odnese pouze 2 body. Absolutně nepochopím, jak někdo může označit dílo vhodné fanoušků Jojo Moyes… ne,ne a ještě jednou velké NE! Bohužel, tohle se opravdu nepovedlo.

16.07.2024 2 z 5

Bestie je zvíře Bestie je zvíře Peternelle van Arsdale

Výborné čtení a zajímavý nápad na příběh. Kniha se četla vesměs sama. Na začátku jsem absolutně netušila, co očekávat a proto jsem byla velmi překvapená hned na prvních pár stranách. Příběh za mě byl velmi promyšlený a konec se mi tedy líbil opravdu hodně. Co je na knize také moc příjemné je, že postavy, ať už hlavní nebo vedlejší, jsou promyšlené velmi precizně. Vyprávění životní cesty vedlejších postav bylo také velmi příjemné zpestření čtení. Hlavní hrdinka Alys mi hned po první kapitole velmi přirostla k srdci a proto jsem její příběh naprosto hltala. Celý příběh je naprosto dokonalé Fantasy a velmi mne překvapilo, když se v průběhu objevil také menší náznak romantiky. Škoda jen, že tato část nebyla více rozvedena. Rozhodně si ale kniha odnáší zasloužených 5 hvězdiček.

11.07.2024 5 z 5

Cyklus vlkodlaka Cyklus vlkodlaka Stephen King

Rozhodně to bylo neobvyklé a rychlé čtení, knihu jsem přelouskala během pár hodin. Příběh je psaný spíše deníkovým stylem a nejedná se úplně o jednu dějovou linku, i přestože samotné části na sebe krásně navazují. Samotný konec se mi velmi líbil, nikde nebylo příliš mnoho omáčky a nějaký takový konec jsem si vlastně i představovala, nebo jsem po něm minimálně toužila. Tohle byla druhá kniha od Kinga a věřím, že si od něj mile ráda přečtu i další díla. Samotný styl psaní autora se mi velmi líbí. Co určitě stojí také za zmínku je, že vydání knihy co jsem měla má velmi hezké ilustrace. Nemám co vytknout, proto dávám knize plný počet hodnocení.

06.07.2024 5 z 5

Citlivá průvodkyně Citlivá průvodkyně Natalia de Barbaro

Popravdě řečeno, po knize jsem sáhla pro její krásnou obálku a vůbec jsem nevěděla, co od knihy čekat. Ovšem takové překvapení jsem opravdu nečekala. Rozhodně to byla kniha, která mi toho do života dost dala. Celý proces knihy bych popsala asi tak, že to bylo dílo seberozvojového čtení bez přílišného sklouzávání do vnucování autorky názoru. Některé řádky měly dost hloubku a zajistily mi, že jsem se nad nimi hodně zamyslela a zjistila, že autorka má vlastně pravdu. Popravdě řečeno, až do přečtení tohoto díla jsem si některé fakty vůbec neuvědomovala. Knihu bych určitě doporučila čtenářům, kteří se snaží porozumět svým emocím nebo myšlenkám. Nemám jednoduše co vytknout a odnáší si plný počet hodnocení.

06.07.2024 5 z 5

Půlnoční slunce Půlnoční slunce Stephenie Meyer

Tak tohle bylo teda něco. První polovina knihy se mi velmi líbila, ale postupem času mě to tak nějak začalo míjet. Rozhodně jako doplňkové čtení to bylo zajímavé, ale pro mě nijak extra zajímavé. Kniha popisuje pouze první díl Stmívání, což jsem netušila a bylo to trochu zklamání. Příběh celkově mi přijde hodně natahovaný a postupem času dost nudný. Kniha si odnáší 3 z 5 hvězd spíš pro to, že to nebylo nic extra, k čemu bych se chtěla po čase vrátit.

02.07.2024 3 z 5

Rozbřesk Rozbřesk Stephenie Meyer

Zakončení série je pro mě vždy napínavé hlavně z důvodu, že doufám ve “šťastný konec. Z dílu mi přišlo, že zde autorka celkem dospěla, nebo minimálně styl psaní na mě tak působil. Některé části příběhu mi teda přišly hodně natáhnuté a konec zase rychle ukončený. Velmi hezké ukončení bylo, když Bella svou mysl otevřela Edwardovi. I přesto, jak pro mě některé části byly zbytečně natáhnuté, jsem se ale rozhodla knize nechat plný počet hodnocení. Zážitek to byl zajímavý a věřím, že se třeba za pár let k sérii ještě vrátím.

27.06.2024 5 z 5

Rozhodně se mi tato novela velmi líbila. Příběh, který se zde odehrává, byl velmi oddechový. Jedním z velmi zajímavých částí této novely je bližší vztah mezi Bree a Diegem, díky jejich přátelství a postupné odhalování pravdy se příběh stává velmi napínavý. Na to, jak je kniha krátká, je samotný příběh napínavý od začátku do konce. Dokonce se i stalo, že mi jedna část vyhrkla slzy do očí. Popravdě řečeno novely skoro vůbec nečtu, ale tady u té jsem si řekla, že by to mohlo stát za to. Upřímně, vůbec nelituji, že jsem po ni sáhla. Velká škoda je, že nás Bree musela v hlavní dějové linii opustit, bohužel to tak někdy je a díky tomuto rozhodnutí jsme si mohli užít její samostatný příběh. Kniha si odnáší plných počet bodů, opravdu zde nemám co vytknout.

22.06.2024 5 z 5

Zatmění Zatmění Stephenie Meyer

Další díl z knižní série, který vyvolává trochu rozporuplné pocity.
Rozhodně se tady musí nechat to, že se konečně děje nějaká velká akce, která nám velmi významně zamíchá s kartami příběhu. Osobně se mi tenhle díl líbil zatím nejvíc a nemám absolutně co vytknout.
Styl psaní mě stále nepřestane překvapovat, protože na to, jak je dílo obsáhlé, se opět kniha četla sama. Velmi oceňuji také konec psaný pohledem Jacoba. Ten reaguje na situaci, která bude v dalším díle velmi zajímavá a rozhodně také napínavá.
Kniha si odnáší plných 5 z 5 hvězd.

12.06.2024 5 z 5