Yorika Yorika komentáře u knih

Směšné lásky Směšné lásky Milan Kundera

Mé první setkání s Kunderou nedopadlo z mého pohledu příliš dobře.Nějak si nemohu zvyknout na autorův styl psaní a v podstatě mi po celou dobu louskání této knihy dělalo problémy se pořádně začíst.Snad si ji přečtu ještě jednou až budu mít více času.

12.03.2013 3 z 5

Komu zvoní hrana Komu zvoní hrana Ernest Hemingway

Výborná charakteristika postav,čtivost a atraktivní děj,to jsou hlavní důvody,proč je tato kniha tak vyjímečným dílem

12.03.2013 4 z 5

Oproti předchozím dílům,trochu pokles.Do čtení knihy jsem se musela někdy skoro až nutit,příběh už není tak strhující a neotřelý jako předtím.Hlavně mi vadilo zbytečné chození kolem horké kaše v podobě neustále se opakujících pasáží děje ,jako by autorovi docházel dech a snažil se stránky nějak ,,vycpat".Knihu jsem však dočetla a jsem ráda,že nakonec vím,jak to s Lisbeth a Mikaelem dopadlo.

12.03.2013

Perlička na dně / Ostře sledované vlaky Perlička na dně / Ostře sledované vlaky Bohumil Hrabal

Bohužel styl psaní pana Hrabala mě příliš nezaujal.Moc poetiky na můj vkus.

12.03.2013 3 z 5

Souostroví Gulag - 1. díl Souostroví Gulag - 1. díl Alexandr Isajevič Solženicyn

Těžké ale velmi poučné čtení.Člověk člověku největším nepřítelem.Smutná pravda.

12.03.2013 5 z 5

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

Ani nevím,proč jsem začala číst i druhý díl.Snad ve mně doutnala malá naděje,že pokračování bude záživnější než jeho první část.Nestalo se tak.Chabý děj,příšerný překlad (vždyť čeština je tak krásný a bohatý jazyk a zde se opakují neustále stejná slova či dokonce věty),nudný, stále stejný popis erotických scén,nerozvinutá charakteristika postav....Pro mě byla četba této knihy ztrátou času.

14.02.2013 odpad!

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Budu stručná.Řečeno slovy klasika: ,, Mnoho povyku pro nic "

14.02.2013 odpad!

Pod maskou ušlechtilosti Pod maskou ušlechtilosti Nancy MacLean

Kniha pojednává o historii a aktivitách rasistické organizace Ku-Klux-Klan,která ve své době řádila na Jihu Ameriky a ovlivňovlala tak životy mnoha lidí.Poučná kniha.

20.09.2012 2 z 5

Václav II.: Král český a polský Václav II.: Král český a polský Kateřina Charvátová

Příběh trochu opomíjeného krále,který vyrůstal ve stínu svého otce a proto důsledkem činů otcových jsou ty jeho pokládány za nevýznamné.Tato kniha však dokazuje,že tomu tak není.Václav II. byl především obratný diplomat a to co jeho otec Přemysl dokázal získat s mečem v ruce na bitevních polích,on získával cestou bez krveprolití ne však méně nebezpečnou- na poli politickém.

20.09.2012 5 z 5

Zloději ostatků Zloději ostatků Vlastimil Vondruška

Nejslabší kniha z celé série.Spousta autorské vaty a vycpávek ale nic co by mě jako čtenáře zaujalo.Popisy krajinek a událostí bez historické věrohodnosti a podložených faktů.Pokud se chcete dozvědět něco z naší historie,z této knihy to nevyčtete.

20.09.2012 3 z 5

Těžká hodina Těžká hodina Jiří Wolker

Velice smutné ale tak opravdové....

20.09.2012 3 z 5

Pravdivý příběh lži Pravdivý příběh lži Hana Lasicová

Kniha mě bohužel příliš nezaujala.I když se tomu autorka ze všech sil brání,z knihy ční klišé červené knihovny,jako z příběhů červených knížeček,které můžeme zahlédnout na každém novinovém stánku.

20.09.2012 2 z 5

Pod kupolí Pod kupolí Stephen King

Nejdříve jsem se zalekla obsáhlostí této bichle ale nakonec jsem se do ní tak začetla,že jsem nevnímala čas.Napínavý děj a dobrá psychologie postav totiž udrží čtenářův zájem až do konce.No ten konec....Přiznám se,že jsem z něj poněkud v rozpacích.Ale není to jediná kniha od pana Kinga,kde se mi závěr zdál poněkud rozporuplný.Ale díky kvalitě celé knihy jsem ochotná tuto malou vadu na kráse přehlédnout.

20.09.2012 4 z 5

Pražský hřbitov Pražský hřbitov Umberto Eco

Kniha se mi příliš nelíbila a dočetla jsem ji vlastně z pouhého zvyku dočíst každou knížku až do konce.Zpočátku zajímavé a čtivé téma se zhruba v polovině mění v nudnou historickou přednášku.

Královna havranů Královna havranů Anna Bauerová

Červená knihovna v historickém kabátě.Myslím,že další knížky této autorky už číst nepotřebuji.

Epos o Gilgamešovi Epos o Gilgamešovi neznámý - neuveden

Sice mě fascinuje stáří této knihy a její zachovalost ale příběh sám mě příliš nezaujal.Nemám ráda eposy.

19.09.2012 2 z 5

Revizor Revizor Nikolaj Vasiljevič Gogol

Gogol byl geniální! Vtipně napsaná divadelní hra s tématem vskutku nadčasovým.

19.09.2012 4 z 5

Sophiina volba Sophiina volba William Styron

Komlikovaný a dojemný román.Není zrovna jednoduché ho číst.Myslím si,že aby člověk dokázal dílo pně pochopit a strávit musí čtenářsky dozrát.Jinak vnímáte příběh Sophie v osmnácti letech a jinak třeba ve třiceti.Vyjímmečné dílo vyjímečného autora.

19.09.2012 4 z 5

Chladná vlast Chladná vlast Andreas Kossert

Jedna z mála knih,jenž se zabývá pro nás Čechy bolestným a tabutizovaným tématem-odsunem sudetských Němců.Autor se nesnaží moralizovat,neviní ani jednu či druhou stranu,spíše se snaží čtenářům přiblížit nelehký úděl těchto lidí,jejich problematické začlenění v ,,domácím" Německu,kde je místní starousedlíci nepřivítali vždy s nadšením.Je dobré podívat se na věci i z druhé strany...

Střet králů Střet králů George R. R. Martin

Možná o něco málo slabší než Hra o trůny.Stále však úchvatná četba,která mě strhla hned od prvních stránek.A to fantasy příliš neholduji.