Zemlja Online Zemlja komentáře u knih

Pozoruhodně bystrá stvoření Pozoruhodně bystrá stvoření Shelby Van Pelt

Milé! Protnutí osudů postav předvídatelné, ale to nevadilo. Příběh pěkně plynul. Zajímavé postavy. Kdyby bylo více chobotnice... Zase, uvězněné "zachráněné" zvíře. Proč jim to děláme?

12.05.2024 3 z 5

Ze života rodiny Horáčkovy Ze života rodiny Horáčkovy Marie Kšajtová

Moc se mi nelíbila, je trochu praštěná. S postavami se moc nejde kamarádit. Maminka to přehání s vitamíny, tatínek se nechová moc mužně, potměšilý skřítek. Holčičky je vám spíš líto.

29.04.2024 2 z 5

Cesty formana Šejtročka Cesty formana Šejtročka Václav Čtvrtek (p)

Milá knížka s krásnými obrázky. Díky jménu Šejtročkova valacha byla v naší rodině hodně oblíbená.

29.04.2024 5 z 5

Velice lehká smrt Velice lehká smrt Simone de Beauvoir

Zaujal mě rozbor vztahu k matce. Se slovy na závěr nesouhlasím. Smrt je přirozená. Jen probíhá různě. A okolí umírajícího nemusí nebo nemůže pochopit jeho touhu umřít.

27.04.2024 3 z 5

Hester aneb o čem ženy sní Hester aneb o čem ženy sní Iva Hercíková

Četla jsem ji někdy kolem dvacítky a valila jsem oči. Tohle napsala ta paní, která napsala i zvědavé štěňátko a holky na krku? Bez zkušeností s literaturou odvážně popisující ženskou sexualitu jsem žasla, že je to knížka napsaná Češkou. Nemohla jsem se odtrhnout, a nebylo to jen kvůli sexuálním scénám. Je to dobře napsané, zkušenou autorkou a ženou.

27.04.2024 4 z 5

Umění závodit v dešti Umění závodit v dešti Garth Stein

Majitelé psů při čtení musí plakat, zvlášť když psí vypravěč trpí nepochopením ze strany lidí nebo bolestmi ve stáří. Dojemný a snad i alarmující příběh o boji za dceru. Konec pro mystiky či vyznavače reinkarnací. Použitelná myšlenka o tom, že auto jede tam, kam...

27.04.2024 4 z 5

Štěstí je zadarmo Štěstí je zadarmo Michaela Klevisová

Nakoukla jsem trochu za půlku - je to milé, citlivé, slušně napsané. Milovník koček knížku povídek určitě ocení víc. Já se budu držet detektivek.

20.04.2024 3 z 5

Nikdykde Nikdykde Neil Gaiman

Trochu rozpačitý dojem. Nápadité - postavy, prostředí. Krutě vtipní vrazi. Nevyrovnané tempo líčení - něco krásně odsejpá, a vzápětí se jakoby bezcílně vleče. Několikrát neuvěřitelně blbá čeština. Když už to konečně začalo dávat smysl, byl skoro konec. Jasně, že se chtěl vrátit, tam i onam. Asi nebude patřit k mým nej od Gaimana.

14.04.2024 3 z 5

Záhada hlavolamu Záhada hlavolamu Jaroslav Foglar

Jsem si dlouho myslela, že Stínadla jsou od slova stín... Napínavá knížka, spíš pro kluky. Pasáž o tom, že Tleskačovi šlo vážně o život, mi na knížku pro mládež přišla dost drsná. Koupila jsem si nejnovější vydání, do sbírky.

14.04.2024 5 z 5

Láska za časů cholery Láska za časů cholery Gabriel García Márquez

Oblíbená kniha, s krásnou atmosférou.

14.04.2024 5 z 5

Cit slečny Smilly pro sníh Cit slečny Smilly pro sníh Peter Høeg

Velmi mě bavila. Detektivka, reálie Dánska a Grónska, zajímavosti o sněhu, tajemno. Nesnáším muže ve skupinkách!

Soumrak dne Soumrak dne Kazuo Ishiguro

Nezapomenutelná kniha. Loajalita a oddanost ve službě na úkor vlastního štěstí. Krásný i film.

Otčina Otčina Robert Harris

Napínavá, děsivá fikce. Promyšlené.

Dobře utajené housle Dobře utajené housle Miroslav Horníček

Milovala jsem Miroslava Horníčka, jeho hraní a humor. Knížku mám moc ráda.

Dračí oči Dračí oči Stephen King

Tohle by mohly číst i starší děti. Napínavý příběh.

14.04.2024 3 z 5

Vlčí léto laponského mlynáře Vlčí léto laponského mlynáře Arto Paasilinna

Dá se pochopit chování a život Finů? Ne. Ale můžete se pobavit, když to Fin popisuje.

Rubín v kouři Rubín v kouři Philip Pullman

Historická detektivka pro starší děti. Výborně napsáno.

Čtvrtý den až navěky Čtvrtý den až navěky Ondřej Neff

O. Neff umí.

Tajemství Tajemství Rhonda Byrne

Funguje to! Používám.

Až odejdu za horu Až odejdu za horu Pavlína Brzáková

Zvláštně krásná kniha z pro mě nedosažitelného místa.