Zemlja Zemlja komentáře u knih

Ptáci a jiné povídky Ptáci a jiné povídky Daphne du Maurier

Skvělé napětí, autorka umí psát příběhy s atmosférou.

14.04.2024 5 z 5

Dobrodružství tajného agenta Pankráce Tangenta Dobrodružství tajného agenta Pankráce Tangenta Vojtěch Steklač

Parádní švanda, vtipné čtení. Potěšilo mě, že autor umí a jen svými Boříky a dalšími tak trochu divně nekopíruje Mikuláše.

Kolos: rukopis Braga Bragessona Kolos: rukopis Braga Bragessona Finn Alnæs

Nemohla jsem se odtrhnout od čtení, i když jsem byla na lyžáku a o zábavu nebyla nouze. Silný příběh o nezdolnosti ducha.

Miluj svůj život Miluj svůj život Louise L. Hay

Tahle kniha vám opravdu může pomoct změnit život k lepšímu.

14.04.2024 3 z 5

Bílá velryba Bílá velryba Herman Melville

Krása a zároveň odpor. Krásný příběh a jazyk, odpor k zabíjení a pomalému umírání. Fandila jsem velrybám, nechápala mužskou loveckou umanutost. Díky popisům jsem si s nechutí představovala a snad i cítila všechen ten smrad, který musel na velrybářských lodích být. Nesmrtelný román.

03.04.2024 5 z 5

Panenka Panenka Ed McBain

Napínavá detektivka. Sympatický policajt.

03.04.2024 5 z 5

Hodina čarodějnic I. Hodina čarodějnic I. Anne Rice (p)

Bavilo mě to. Bála jsem se. Přečetla jsem všechny díly.

03.04.2024 4 z 5

České horoskopy České horoskopy Olga Krumlovská

Používám stále. Trefný popis ascendentů v jednotlivých znameních a hlavně charakteristiky dní narození. Většinou velmi trefné.

01.04.2024 5 z 5

Jméno je váš osud Jméno je váš osud Camila Karolinss

Po přečtení bych už určitě nedala dítěti jméno jen proto, že se mi líbí.

01.04.2024 4 z 5

Cyklus vlkodlaka Cyklus vlkodlaka Stephen King

Koupila jsem si ji s nadšením. Krásně vypadá - hladká, pevná obálka, malý formát, krásné ilustrace. Příběh je jednoduchý, ale i v jedné krátké kapitole dokáže Mistr vytvořit bohatou představu o místě, postavách, atmosféře. Potvrdil mi i vlastní zkušenost - rodiče často dětem nestačí, je třeba mít chápající tety nebo strýce. Jen škoda, že rytmus prvních kapitol nevydržel v celé knize.

31.03.2024 5 z 5

Tarantino o Quentinovi Tarantino o Quentinovi Amazing Améziane

Tak jsem se radovala, když jsem ji dostala! Jen titulní stranu jsem "luštila" asi půl hodiny - co na co odkazuje. Mám ráda filmy QT, takže bylo pošušňáním číst a prohlížet si o nich další informace. Krásná grafika, hezké písmo, bohužel i několik pravopisných chyb proniklo, ale to zážitek nezkazilo. Při sledování, opětovném, Tarantinových filmů budu dávat ještě větší pozor, abych zachytila vše, co dalšího kniha prozradila. Nádhera, doporučuji!

21.03.2024 5 z 5

Tajné společenství Tajné společenství Philip Pullman

Líbila. Lyra na prahu dospělosti řeší vážné věci. Všude hrozí nesvoboda, Magisterium po likvidaci nejvyšší autority nijak nezesláblo, což vlastně nepřekvapuje. Jsem zvědavá, jestli a jak se vyvine vztak k Malcolmovi. Budu vyhlížet další díl.

08.03.2024 4 z 5

Nejlepší pro všechny Nejlepší pro všechny Petra Soukupová

Na čtení jsem se těšila. Líbí se mi jak P. Soukupová píše. O úplně obyčejných každodenních věcech. Dokáže vystihnout pocity, trefně popsat jednání, v dialozích odhalovat povahy postav. Její novou knížku si vždycky jdu koupit.

28.02.2024 4 z 5

Mluví písmo. Proč, kdy, jak a ke komu Mluví písmo. Proč, kdy, jak a ke komu Miloslav Kučera

Dost si z knihy pamatuju. Někdy se hodí vidět do písma ostatních.

24.02.2024 4 z 5

Sluneční znamení Sluneční znamení Linda Goodman (p)

Astrologie mě jako dávná společnice starověké matematiky zajímá, a jak řekl jeden můj známý, kupodivu neastrolog - přece tak obrovská tělesa nemohou být bez vlivu na všechna menší - takže si ráda o ní rozšiřuju obzory. Tuhle knížku mám už dlouho, četla jsem ji, a vracela jsem se k ní docela pravidelně.

24.02.2024 4 z 5

Gazely Gazely Patrik Hartl

Vánoční dárek, sama bych si ji nekoupila. Už jsem četla autorovy jiné dvě, jako ukázka mi stačily. Ale Gazely přišly v pravý čas po náročné četbě. Je to v dobrém slova smyslu odpočinková kniha. Dobře odpozorované a odposlouchané situace, životné, uvěřitelné, lehce optimistické. I takové knihy jsou potřeba. Děj pěkně plynul, vyjadřování obratné. Autor má asi k ženám lepší vztah než např. Viewegh. Hartlovy ženské postavy nejsou schématické figury hodné politování. Oceňuji. A jako by člověk sledoval film. Ten asi vznikne, ne?

22.01.2024 3 z 5

Musela jsem zemřít Musela jsem zemřít Anita Moorjani

Kdo už dávno četl knihy R. Moodyho, asi nebude překvapený. Je však dobré ukazovat, že uzdravuje "příroda", respektive člověk sám, jeho duševní síla a chuť něco změnit. Pro část čtenářstva fandící západní medicíně to ale určitě bude nepřijatelné.

14.01.2024 2 z 5

Psí park Psí park Sofi Oksanen

Jinou jsem od autorky nečetla. Občas mě přibrzdilo nešikovné, jakoby nečeské vyjadřování. Divný překlad, nebo tak autorka píše? Přeházené časové roviny udržovaly napětí - zvědavá, co se vlastně stalo, jsem se hnala dál. Chvílemi jsem všemi těmi šméčky už byla tak otrávená, že jsem zvažovala knihu nedočíst. Asi mi všechno nedošlo, ale vracet se mi nechtělo.

06.01.2024 3 z 5

Kašpárek a Spejbl v říši pimprlat Kašpárek a Spejbl v říši pimprlat Frank Wenig

Veliká švanda a slovní humor. Bavila mě jako dítě a baví dodnes. Byli tak chudí, že neměli na chleba, a tak si museli mazat máslo na čokoládové dorty... A už jste hráli na kolenatého?

20.11.2023 5 z 5

Robinsonka Robinsonka Marie Majerová

Klasika. Holka v těžké situaci, snaží se. Dobře napsáno.

07.11.2023 4 z 5