Zemlja Zemlja komentáře u knih

Objevení planety Michovice Objevení planety Michovice Bohumil Nohejl

Zábavná milá knížka, hravá. Dědeček a vnuci na prázdninách. Ani jsem nevěděla, že existuje těchlovická chrupka, a to žiju nedaleko.

Pěna dní Pěna dní Boris Vian

Neopakovatelné čtení. I další autorovy knihy, když se naladíte na vlnu jeho psaní, jsou jedinečné. Těžko je popsat.

Jan Masaryk - Poslední portrét Jan Masaryk - Poslední portrét Marcia Davenport

Zajímaly mě informace o době i soukromí Jana Masaryka. Z knihy je cítit, že ho autorka měla ráda. Vzápětí jsem četla Případ Masaryk. Některé informace si skoro odporovaly.

Tiché dny v Clichy Tiché dny v Clichy Henry Miller

Pro mě díky knize výlet, na který bych se v realitě nikdy nevydala. Oceňuji.

Soví zpěv Soví zpěv Iva Procházková

Zvláštní příběh, četla jsem ho se zájmem. Žádná z autorčiných knih mě ještě nezklamala.

Trieste Centrale Trieste Centrale Jaroslav Rudiš

Četla jsem ji kvůli autorovi, jeho knihy se mi líbí. Tahle je trochu strohá. Popis cesty po slavné železnici.

08.10.2023 3 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Bavila mě. Mělo to spád, situace legrační i vzbuzující soucit.

08.10.2023 3 z 5

Pouští a pralesem Pouští a pralesem Henryk Sienkiewicz

Napínavé čtení pro starší děti. Udrží pozornost i dospělého čtenáře.

Rozum a cit Rozum a cit Jane Austen

Mám ji ráda. Sympatické ženské hrdinky vystavené razantní změně poměrů. Nevzdávají se. Dopadne to dobře. Spokojenost.

Dášeňka čili Život štěněte Dášeňka čili Život štěněte Karel Čapek

Na knížku si vzpomenu vždycky, když vidím někoho s foxteriérem. Osobní fotografie a milý popis prvních dní štěněte a jeho odchod do nové rodiny. Pro pejskaře důvěrně známé. A poetické pohádky pro pejsky. Krása.

08.10.2023 5 z 5

Pohádky z mechu a kapradí Pohádky z mechu a kapradí Václav Čtvrtek (p)

Krásná milá knížka, nezaměnitelné ilustrace.

Ztraceni v čase Ztraceni v čase Petra Braunová

Velmi hezká kniha pro děti. Motiv návratu v čase. Můžou porovnat, jak se žilo jejich prarodičům, když byli děti. Je to napínavé.

Loutkář Loutkář Jostein Gaarder

Asi je to o potížích v životě s poněkud směšnou úchylkou. Váhala jsem, zda se tomu smát, nebo litovat. No, je to smutné. Osamělost je tíživá.

Hrad v Pyrenejích Hrad v Pyrenejích Jostein Gaarder

Velmi mě bavilo rozdílné vnímání téhož ženou a mužem, výborný nápad.

Quo vadis Quo vadis Henryk Sienkiewicz

Krásný, bohatý příběh, pečlivě vykreslené reálie doby, skutečné historické postavy. Bylo těžké nezadat si s diktaturou Nerona, muselo být vyčerpávající kličkovat, aby člověk ochránil sebe a své blízké. Počátky křesťanství těžké, brutalita vůči nim vzbuzovala lítost. Vědět tak tehdy, že za pár set let budou páchat totéž na jiných vyznáních.

Mág Mág John Fowles

Četla jsem předtím Sběratele a Milenku..., tak jsem se moc těšila. Ale tahle kniha je zvláštně obrovitá, plná různých smyslů a směrů, že mě prostě přerůstala. Některé pasáže mě vtahovaly a držely v napětí, jiné nudily a mátly. No, určitě na tuhle knihu nezapomenu.

08.10.2023

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Zábavná, vtipná, milá kniha. Hezké namlouvání, protivná teta a bratranec, nekonvenční dědeček. Přitažlivá doba a prostředí. Člověk se k ní rád vrací.

06.10.2023 5 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Patří k těm pro mě napínavějším, zajímavějším díky vztahům mezi postavami. Bavila mě.

06.10.2023

Ostrov šedých mnichů Ostrov šedých mnichů Michaela Klevisová

Řekla bych, že tahle tolik neodsejpá. Odehrává se na zajímavém místě, jehož popis by mě opět zlákal k návštěvě.

06.10.2023 3 z 5

Milenec lady Chatterleyové Milenec lady Chatterleyové David Herbert Lawrence

Pro mě je tohle další příběh o ženě lapené konvencemi doby. Neměla moc nadějné vyhlídky v manželství. Snažila se, ale zbytečně. Unikla alespoň nějak.

05.10.2023 4 z 5