Zuzana1959 Zuzana1959 komentáře u knih

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Ano, i takhle jsme mohli skončit, my, kteří jsme v 89 stáli na náměstí, měli jsme doma malé děti a mysleli na rok 68. Byla to odvaha nebo nezodpovědnost? To vše paní spisovatelka popsala v této nepříliš rozsáhlé knize. I tak z ní mrazí.

03.05.2021 5 z 5

Ostrov žen moře Ostrov žen moře Lisa See

Neobyčejná, krásná kniha, velmi silný příběh z období válek, o kterých toho nebylo moc napsáno. Aspoň pro mne to bylo hodně nových velmi zajímavých informací.

14.02.2024 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Kniha nabizi moc pekny popis Dánska , ale příběh je predvidavy jako slabý preslazeny čaj.

16.08.2023 2 z 5

Děkuji, sestřičko... Děkuji, sestřičko... Hana Marie Körnerová (p)

Oba dily byly krásně napsány. Přesně popsaná doba mého mládí, bohužel nic nebylo zadarmo a předsudky typu- co by tomu řekli lidi, byly důležitější než rodičovská láska. A emigrace příbuzného dokázala zničit celou rodinu spolecensky i ekonomicky, bohužel. Možná se mladší čtenářky nedovedou tak vcítit do děje jako já.

01.02.2021

Desetkrát a dost Desetkrát a dost Scarlett Wilková

Zajímavá a vtipná oddechovka pro nás, trochu starší

06.01.2024 5 z 5

Moje oblíbená kniha, ke které jsem se i vracela.

05.03.2023 5 z 5

Slavík Slavík Kristin Hannah

Krasny nezapomenutelny příběh, vyborne napsano, nic nechybi- valka, laska, napětí, překvapení.

28.11.2018 5 z 5

Dva proti Říši Dva proti Říši Jiří Šulc

Nezapomenutelná výjimečná kniha. Nemám slov...

17.02.2017 5 z 5

Knihkupectví na Riverside Drive Knihkupectví na Riverside Drive Frida Skybäck

(SPOILER) Vypadá to jako tuctovy román ale když se zamyslíme nad jeho zápletkou tak rodinné drama s tragickým koncem, které rozhodně stojí za zamyšlení. Jak snadno může láska dojít k pomstě, která zaviní smrt.

29.08.2023 4 z 5

Sophiina naděje Sophiina naděje Corina Bomann

Líbí se mi všechny knihy od této spisovatelky. Vždy zajímavý příběh a pro mne velmi pěkný styl psaní.

17.04.2023 4 z 5

Levandulová zahrada Levandulová zahrada Lucinda Riley

Příběh z válečné Francie zajímavý a krásně smutný ale vztah ze současnosti předvídatelny až moc. Dva bratři, jeden zlý a jeden hodný?

18.10.2021 4 z 5

Hra na lež Hra na lež Tess Stimson

Průměrná oddechovka, byt zapletka ze zacatku vypadala slibně. Ale pak neuvěřitelné vyústění a ty sexualni sceny :-(

11.07.2018 3 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Na tuto knihu nelze uz nikdy zapomenout.

17.06.2018 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Doporucuji vsem

17.06.2018 5 z 5

Skvěle napsáno, přečteno najednou, knihu jsem prostě nemohla odložit. Styl psaní ani více postav mi nedělaly problém.

02.05.2022 5 z 5

Nebe nad Kilimandžárem Nebe nad Kilimandžárem Leah Bach (p)

Romantický příběh, na který jsme od této autorky zvyklí, se odehrává v nádherné exotické krajině, kterou autorka umí úžasně vylíčit. Popisy východu slunce nad Kilimandžárem mne rozhodně nenudily. Byl pro mne přínosný i popis historických událostí -soužití bílých osadníků s domorodci, do kterého je děj vsazen. Za mne krásná kniha kterou jsem přečetla za 2 dny, či spíše noci.

21.11.2021 5 z 5

Čas vlčích máků Čas vlčích máků Corina Bomann

Moje oblíbená spisovatelka, takže jsem věděla, co mám čekat. Nezastavam názor, ze se jedna o cervenou knihovnu. Ano příběh nepostrádá romantiku, ale jako vsechny jeji ostatni knihy, se dotyka vážných témat. Je na každém z nás , jak moc o nich přemýšlíme. Za mne krásné a zaroven i poučné čtení. Úplně jsem si dovedla tu nenavist francouzů k německé učitelce představit.

13.04.2020 5 z 5

Chata u jezera Chata u jezera Edwin Hill

(SPOILER) Za mne moc chaoticke a nelogické. Proc do detektivky plést opuštěné dítě od sestry, nijak vysvětleno. Proc se ti dva kamarádi dali dohromady? Jeden se stal vrahem jako důsledek sexualniho zneužívání v dětství, ale co ten druhý, jeste brutalnejsi vrah, jeho motiv?

30.03.2020 1 z 5

Hluboká modř moře Hluboká modř moře Marie Lamballe (p)

Doporučuji

14.03.2020 5 z 5

Matčina hra Matčina hra Sandie Jones

Za mne slabe, příběh tezko uveritelny. Proc s nim byla? Kvuli sexu?

09.02.2020 2 z 5